Дългото чакане след трансфер- тема 91

  • 42 811
  • 772
  •   1
Отговори
# 765
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Момичета,пуснете нова тема,че ще ни заключат.Аз пак съм в движение и не мога...

# 766
  • Мнения: 9
Момичета имали ли сте проблеми с носа след трансфер, страшно ми е запушен не мога и да дишам. Има ли някакви капки,които не са вредни според вас?

На мен ми препоръчаха единствено и само Стери мар или други подобни пръскала, както и физиологичен разтвор.

Ползвам го ,не става за отпушване. Ще се пръсна от яд. Дали да пробвам памук с ракия,или ментолов вазелин?

И аз бях така до вчера, лекаря ми каза, че няма проблем да си ползвам Муконазал, но мен ме достраша. В крайна сметка се оправих с бабина рецепт - чаша вода с лъжичка сол и чаша вода с лъжичка мед. Капеш един капкомер първо от солта и после от меда. Помага Simple Smile

# 767
  • Мнения: 25
Момичета, аз утре ще тествам, нo съм подготвена за негативен резултат. Както споменах и преди, нямам никакви симптоми, гърдите вече не ме болят, корема се успокои. Единствените симптоми, които усещам е, че ще ми дойде цикъла.
Вие как се справяте след неуспех? Аз на моменти много губя надежда и наистина не знам как да продължа...
.                                                                                     Желая ти много късмет,и дано утре видиш 2 чертички! 😊

# 768
# 769
  • Мнения: 241
Момичета имали ли сте проблеми с носа след трансфер, страшно ми е запушен не мога и да дишам. Има ли някакви капки,които не са вредни според вас?

На мен ми препоръчаха единствено и само Стери мар или други подобни пръскала, както и физиологичен разтвор.

Ползвам го ,не става за отпушване. Ще се пръсна от яд. Дали да пробвам памук с ракия,или ментолов вазелин?

И аз бях така до вчера, лекаря ми каза, че няма проблем да си ползвам Муконазал, но мен ме достраша. В крайна сметка се оправих с бабина рецепт - чаша вода с лъжичка сол и чаша вода с лъжичка мед. Капеш един капкомер първо от солта и после от меда. Помага Simple Smile

Искрено благодаря на всяка една за отговора. И аз не искам да ползвам неща, които не трябва.

# 770
  • София
  • Мнения: 14
Здравейте, дами! Реших да споделя с вас и моята история. Отчитам себе си по - скоро като читател и като такъв знам колко много съм търсила различни мнения и преживявания. Чакането след трансфер е трудно и много исках да припозная себе си в някои от коментарите, затова ще напиша моите преживявания дано помогнат на някой Heart и предварително се извинявам за дългия пост.
Първата ми процедура започна началото на февруари и завърши с хиперстимулация - 28 извадени яйцеклетки и 11 замразени на 5ти ден Heart. Наложи се да отложим свежия трансфер и да изчакаме до м.май за замразен.
Трансферът беше на 25.05.2021г. (23ти ден от МЦ) на два 5 дневни ембриона, един от които даже се излюпваше. Два дни по - късно на 27.05 усещах придърпване ниско долу на корема за няколко минути няколко пъти през деня. Още малко дискомфорт имах и на 28.05. Гърдите ми бяха чувствителни още от началото на МЦ, най - вероятно заради медикаментите, и не се променило усещането и до сега.. И това беше - приключиха всички странни симптоми, ако тези могат да се нарекат такива. Нищо по - различно от всеки месец преди това и бях убедена, че не се е получило. Исках психически да се подготвя за негативния резултат от рано, защото знаех, че падението след 9 дни надежди ще е тежко, затова започнах с тестовете.
Без да агитирам никого да се тества рано, тъй като това е нож с две остриета и всеки, който реши да го направи, трябва да е подготвен за всякакъв обрат на събитията. Но за тези като мен, които не са на "ти" с търпението - първият тест, който направих беше 4 дни след трансфера на 29.05 и беше положителен, но не си представяйте, че беше нещо забележимо. Мислих си, че си въобразявам и ми се привиждат две черти затова не му възложих надежди. Друго беше вече положението на 30.05 (5 дни след трансфер) вече нямаше грешка - теста имаше две черти въпреки, че го направих късния следобяд (щом и съпруга ми ги видя, който като всеки друг мъж е доста скаран с цветовете). Наситена втора черта получих чак на 7мия ден от трансфера (01.06).
Кръвния ми тест беше насрочен за 03.06 (9ти ден) и резултата беше total HCG 72.59 mIU/ml;
На 05.06 (11ти ден) 202 mIU/ml;
На 07.06 (13ти ден) 391 mIU/ml;
Прегледът ми е насрочен за 17.06 Heart .
Процесът по асистирана репродуцкия е физически и емоционално ограбващ, изтощителен и най - вече самотен. Пътят не е лек и пожелавам сила и кураж на всички!

# 771
  • Мнения: 2
nombreuse, Колко хубаво,  че написахте този пост, даже изобщо не ми се стори токова дълъг, изчетох го на един дъх. Аз съм на 5 -ти ден от свеж трансфер на 1-но петдневно ембрионче. Всички "симптоми", които описвате ги имах, но отшумяха сега. Кръвният ми тест е насрочен за 16.06 - 14 ден. Сега събирам смелост да си направя тест от аптеката,но като че ли страхът ми е по-голям от нетърпението. Пожелавам Ви успех с бремеността.

# 772

Общи условия

Активация на акаунт