НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 139

  • 40 983
  • 753
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 2 275
Не зная защо хората мислят,  че основно се яде месо при ВМНВХ. Никога не съм яла толкова много зеленчуци и толкова малко месо, откакто сега!
Освен това е важно какво е месото. Като залитат на бяло пилешко/пуешко, махат мазното на пържолата и слагат половин лъжичка зехтин на салатата (защото калории много), избягват маслините (защото солени, задържане на вода), а ядки и семки веднага наклоняват мисълта към печива и десерти и то ....ми не върви "режима".
А пък представата за кетото дори и не ми се коментира. Ще рече човек, че тогава се яде само месо и десерти.
Ох, няма ли най-после да му мине модата и да се нормализират нещата.

# 541
  • Мнения: 2 383
Аз да се ожаля, в ПМС съм и много ми се хапва Simple Smile добре че си следя калориите и всяка хапка, че то тук малко, там малко (покрай бебето чак сега седнах да изям една супа, която си направих, другото на крак) ама ей на вече съм на 1000 калории с "малкото", а все пак и ще вечерям.

Ами що, щото масово хората станаха безкритични - четат нещо и вярват на всичко. Малко си правят труда да вникнат, а още по-малко да проучат и провеят. Обаче е факт, че и аз смятах, че не мога, защото мислех, че млечните се отичат и забавят отслабването. Пък уж съм чела почти всичко на пазара като книги преди да почна.

# 542
  • Мнения: 2 275
Доктор Берг се храни кето и ето какво му е менюто :
https://youtu.be/GaBwuaq-1nU
Постоянно говори за ползите и каква супер храна са зеленчуците.
А ако нямате зеленчукови идеи се разходете до вегетарианските и веганските теми, още повече че ние сме възпитани и не им се бъркаме в храненето.
На Вили пикантна кето супа топчета с тиквички
https://www.vilistime.com/bg/2021/06/03/pikantna-keto-supa-tikvi … W3ucTk25NyDOTQ3zg

Последна редакция: пт, 11 юни 2021, 20:11 от tania6

# 543
  • Мнения: 5 035
Момичета, в любимия Лидл има замразена цаца. Можете ли да дадете идея как да я приготвя, че хем да е хрупкава, хем да е без брашно и без олио?

# 544
  • Мнения: 725
Със зехтин  на фурна върху хартия за печене, правя аз цацата.
На мен ми допада, но е въпрос на вкус. Няма как да е като пържената с всички 'екстри'...

# 545
  • Мнения: 2 383
Аз мисля да ги направя на еарфраера или да ги изпържа с масло и друг вид мазнина.

Днес си направих пълнени чушки с кайма и гъби, а вместо ориз - карфиол. Станаха страхотни!

# 546
  • Мнения: 7 700
смлени орехи и гъби слагам на пълнените чушки, пърфект стават
замразени цаца и хек съм си купила за другата седмица, замислила съм ги и аз на фрайъра със сол и зехтин
само имам чуденка - да размразявам ли?

# 547
  • Мнения: 2 383
Ми на фраера пише замразени да се оставят да се отпуснат за малко. Аз няма да ги размразя

# 548
  • Мнения: 2 275
За да не си мислят, че ВМНВХ е само и единствено месо.
Моята риба е филе сардина в зехтин от консерва (така не ме притесняват миризми, перчици, кожа и очички), тиквичката е на сух тиган и след това зехтин,чесънче и ябълков оцет. Другото се вижда. Закуската беше тиганици (1 яйце и лъжица тахан) и кафе със сметана.
Сега ще сваря една тенжера яйца и в близките горещи дни ще е без готвене.

# 549
  • Мнения: 2 383
Joy по вероятно е да си мислят, че е само десерти Joy разглеждам страници за идеи и го само сладки неща се готвят. Или пици Stuck Out Tongue Winking Eye

# 550
  • Мнения: 2 275
Нали и аз това казвам. Мислят си, че е месо и десерти, но нали няма голяма философия и не са фотогенични пържолите и се получава странна представа. И като се добавят митове и легенди за сланината и става еднаааа....
Важното е ,че една чаша изкуствен естествен подсладител е 0 калории. Какви полезни вещества дава и дали има такива никой не се интересува.
Направих си и "конфитюр " от боровинки без захар с агар-агар за в случай на сладоледени желания. Много върви със заквасена сметана.

Последна редакция: вт, 15 юни 2021, 16:05 от tania6

# 551
  • Мнения: 257
Повечето неща, които си правя нямат нужда от подробни рецепти- яйца- на очи, омлет, варени, риба - сардини без кожа и кости като Таня, сьомга на тигат в масло и подправки, пържоли, телешки стейкове, кюфтета, сирена, маслини, авокадо, гарнитура от зеленчуци, таратор. Правила съм карфиолен ориз, ризото с гъби по Весела Савова, нейните лимонови пържоли също, запеканки разни.

Последна редакция: вт, 15 юни 2021, 17:15 от Alex_Sandra

# 552
  • Мнения: 8 749
Някой правил ли е кюфтенца от сьомга?
https://mywholesome.life/kyuftentsa-ot-syomga/

Попадна ми тази рецепта и се чудя дали ще станат добре на фурна, вместо пържене от всяка страна и на тиган.

# 553
  • Мнения: 2 383
Ще станат, то си в мазна риба. Щом тя става на фурна, няма причина те да станат.

# 554
  • Мнения: 2 275
Показах чинията, защото видях оплаквания "жесток запек в следствие на прекалено ядене на червено месо, според лекарката" и други подобни.
Иди обяснявай, че не е основа месото и не е необходимо кето за отслабване.
Аз съм един от най-големите месоядци в темата, че и сланина ям. Но ето има и други възможности, особено за хора необичащи ( като мен) риба. Просто идея давам.

Общи условия

Активация на акаунт