НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 139

  • 41 205
  • 753
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 2 532
Протеините, когато са прекалено много се метаболизира до захари. За това не бива да се прекалява с тях, но прекаляването е доста трудно. Идеята е мазнините да са основен източник на гориво и да са около 60-70% от калорийния прием. На мен протеинът ти ми се струва ок. Аз не си падам по протеини, но като бях бременна и тренирах с фитнес инструктор и аз пиех.
Но аз съм сравнително нова в тази материя, та може и някъде да греша.

Допълвам се, после що хората са предубеждени към ВМ
". Основата на вашето хранене се състои от мазно месо, риба, яйца и органи. Мазнини добавяме от животински – краве масло, мас, гхи или растителен произход (нерафинирани, нефилтрирани, студено пресовани) – зехтин, кокосово масло, какаово масло." ей заради такива фитнес статии под път и над път.

Последна редакция: вт, 22 юни 2021, 09:49 от Дух (:

# 601
  • Мнения: 5 056
Момичета, дали сте виждали някъде по веригите консервирани сардини, шпроти, но в собствен сос?

# 602
  • Мнения: 1 409
От известно време се оглеждам и аз, но безуспешно засега. Само в слънчогледово олио намирам.

# 603
  • Мнения: 2 532
Уви и аз намирам само в олио, но тези от Лидъл са много приятни, освен това така са наблъскани вътре, че ако отвориш консервата и изхвърлиш олиото, вътре рибките не са кой знае колко омазани, дори са ми малко сухи (сардини).

# 604
  • Мнения: 8 759
В Берьозка проверявали ли сте?

# 605
  • Мнения: 5 056
В Берьозка проверявали ли сте?

Да, проверявах. Или наистина няма, или съм била в малка такава (на Солунска). Аз да ви кажа имам някакви надежди за Била и ще проверя по-нататък, защото от там съм купувала на тяхната марка Clever дроб от треска в собствено масло. Току виж и такова имат, знам ли...

# 606
  • Мнения: 934
Точно в Била има сардини в собствен сос (зелена опаковка/листче). В нашата по някаква причина картонената им опаковка винаги липсва (за разлика на саридините в доматен сос или слънчогледово олио от същата серия), имайте го предвид, ако не ги забележите веднага.

# 607
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
И аз харесвам тези сардини от лидл, но и на мен ми идват малко сухички.

# 608
  • Мнения: 7 190
От Била тези дни си взех консерви сардини в собствен сос.

# 609
  • Мнения: 2 275
Не знам при вас как е, но има в зехтин при нас. За такива като мен дори има само филенца в зехтин.
Трябва да се гледа, в руските магазини има и натюр.
 Но тези в зехтин са най-скъпите. Испански и португалски консерви също гледайте.

# 610
  • Мнения: 257
Аз купувам в зехтин и изчистени от кожи и кости, но от амазон. Преди в Лидл имаше такива, но ги спряха.

# 611
  • Мнения: 2 564
Аз ако имам нещо плуващо в олио (рядко) просто го измивам добре под течаща вода и го оставям да се изцеди.
Нещо ужасно солено (маслини например, или саламурено сирене) го слагам в съд с вода и така в хладилник. 1 път сменям водата. Няма и следа от сол.

# 612
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 730
https://youtube.com/watch?v=wh_qlBrULX0&feature=share

Намерих рецепта за маринована сьомга по шведски. Ще купя и ще пробвам. Има н други начини за консервиране в домашни условия, но този ми се вижда по- приемлив.
Днес риба меч. Остана и за вечеря.
Не мърдат килограмите, но пък закопчах следващото копче на градинарските дънки(те са с копчета, не с цип).

# 613
  • Мнения: 2 275
В олио нищо не купувам. И олио не купувам.
Нищо не "измивам" от зехтин. Само изхвърлям излишното, но си е ненужно тъй като е богато на омега 3. Просто с риба и миризма сме на Вие. Но чак да измивам риба от консерва със зехтин....съжалявам, аз съм от другите.
От любопитство : не е ли по-лесно и по-евтино да се купи риба натюр. Не разбирам как ще купи някой риба в зехтин, която е най-скъпа и ще "отмива" зехтина.

# 614
  • Мнения: 5 056
В Лидл има само една консерва в зехтин, май риба тон беше. Виж в рапично, в доматен сос и олио - колкото искаш. А, май и риба тон има в собствен сос. Аз честно казано се опитвам да елиминирам всякакви растителни мазнини, нали го раздавам карниворно, та затова съм в издирване. Ще се ходи до Била значи, благодарско! Simple Smile

Таня, то че е по-евтино, по-евтино е. Ама аз съм толкова скарана с рибите и ги ям по принцип само защото са полезни, хич не са ми вкусни. Затова и търся разни малки рибета, които са цели в консервите по принцип - с кости, кожа и тн. Та и затова предпочитам консерва - готово е, бодваш го и край.

Общи условия

Активация на акаунт