Струва ли си по-скъпото?

  • 13 369
  • 320
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 967
На мен точно от евтина дребна домакинска техника ми е писнало. Пълно беше вкъщи с пасатори, чопъри и други боклуци, които нито пасират, нито мелят. Блендера да ми оставя парченца банан в шейка, не, мерси. Не съм сложила тухли вътре, че да не може да ги смели.
За някои неща съм съгласна с горното мнение - купувам евтино и хвърлям без жал, но често се случва така, че получаваме това, за което плащаме. Дай пари да ти е мирна главата.

# 256
  • SF
  • Мнения: 21 564

не разбра, и особено от болда.
Имаш опит със скъпите вещи, понеже инстинктивно тях купуваш, но нямаш базата за сравнение с по-евтините. Онази глупост, дето изтърси одеве

Така е. Не те разбирам и не се старая. Ти не знаеш какво купувам, дали въобще купувам и как купувам, така че не трябва да си поздволяваш да го определяш като инстинктивно, осмислено, обмислено, необмислено, тъпо... Старай се да спазваш форумните правила, да пишеш по темата (в случая - да напишеш какво мислиш за скъпите неща). Това не е съвет от мен, а правило, общовалидно за всички пишещи. Не се съмнявай, че не те разбирам. Не само в тази тема.
Мидеа или Медеа никога не съм купувала. Това е преднамерено непълно цитиране.
Нито потребителят само на евтиното, нито потребителят само на скъпото има опит и с двете и не може да направи сравнение от личен опит. А и никой не му изисква такъв. На мене не ми се налага да сравнявам евтино със скъпо. Така че, не ме интересува как се изказваш по въпроса за сравненията. Не сравнявам и не съм правила опити. Ти си се объркала нещо.
За тебе имам впечатление от много други теми и наистина много ми е необходим един бутон игнор.

# 257
  • Мнения: 4 949
A моят евтин блендер прави идеален шейк, разбива смес за палачинки и какво ли не Simple Smile
За домакинска техника, ако не е някоя по-известна марка среден и висок клас, масово се ползва едно и също, само залепят различни марки. Имах мултикукър Зефир, на разпродажба за някакви смешни пари. Гледам го с пъти по-висока цена, абсолютно същия, но му лепната марка Делимано или нещо подобно.

# 258
  • Мнения: 3 505
Шейкове правя с пасатор за 20 лева повече от 10 години и има още хляб в него. Същият пасатор и моркови съм ползвала, но напоследък задъхва - изглежда се е изтъпило ножчето.

# 259
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 600
Точно за дребни домакински уреди не давам много пари. Чопър на Лидл вече повече от две години ми е дясната ръка в кухнята, за около 12 евро. От година ежедневно ползвам сокоизтисквачката им за 10 евро, ами желязна е. Ютията ми е 20 евро, друга марка, избрана по характеристиките на един Филипс. Безкабелна прахосмукачка на Лидл за 70 евро. И т.н. Ами не, спрях да плащам за марки.

# 260
  • София
  • Мнения: 19 435
На Лидл чувам, че електрониката е читава.

# 261
  • София
  • Мнения: 14 219
Аз яко се набутах с безжична на Дайсън. Супер ми е удобна, но не е уау. Ползвам я като метла 🤣 за ежедневно забърсване на космалаци.
Сега бих купила евтина.

# 262
  • Мнения: 15 229
За първи път чувам някой да не припада по Дайсън. Миналата година спешно ми трябваше прахосмукачка и взех 2в1 стик на Горенье. Малък му е контейнерът (все пак стик), като изключим това съм много доволна

# 263
  • Мнения: 3 598
Аз също бих сменила - айробот прахосмука с по-евтин - ако севърна назад. На свекървата подарихме някаква 3 пъти по-евтина /към 350 лв  май беше/, ами същата работа си върши като гледам - и пак по стълби не слиза. ☹

# 264
  • София
  • Мнения: 14 219
Нарциса, супер удобна и лека е, смуче яко, но батерията и издържа за около 70 квадрата добро чистене и трябва да презаредя. Контейнерът, дори и с добитък в къщи, е достатъчен, не намирам разлика в приставките и с тези на другата ми малоумно скъпа и тежка и една евтина обикновена. Просто и по-евтина би ми свършила същата работа.
На дайсън са уникални охлаждащите вентилатори,  но и те са скъпи. За такъв бих дала пари, ако не мога да сложа климатик.

# 265
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 600
Сестра ми имаше същата като моята прахосмукачка от Лидл. Тъкмо й мина гаранцията, спря да работи. Сега си купи друга, двойно по- скъпа. Ами- абсолютно същите параметри има като лидълската и чисти по същия начин, само една лампичка има като плюс.

# 266
  • Мнения: 15 229
.
На дайсън са уникални охлаждащите вентилатори,  но и те са скъпи. За такъв бих дала пари, ако не мога да сложа климатик.
Тези, които са като О и пречистват въздуха ли? Преди дни  гледах клип , сравняваха един такъв с вентилатор за $15 от Уолмарт. Замерваха с инструменти представянето. Дайсън беше по-шумен и охлаждаше по-зле. Плюсът му е пречистването, но там има някакви филтри-консумативи. И цената му беше бая височка, $250, нещо такова. Ако го намеря, ще го постна.

П.п. ето го : https://youtu.be/dS0oFmzU06g
Здраво съм объркала цената. 650 канадски долара!

# 267
  • София
  • Мнения: 14 219
Голям праз 😄, дайсън са 10 пъти по-скъпи и пак могат да се скапят. Пластмаса са повечето части.
Новият  модел има приставка за косми и нищо друго, но е с 250 кинта по-скъп. Пробвах го накрайника от една приятелка, еми не чисти по-добре от предишните им накрайници.
Поне евтиния го сменяш без болка за джоба.
Аз дрехи и обувки купувам малко, но гледам да са качествени и да не изхвърлям често. Някакъв баланс да има заради замърсяването.
Нарциса, има и елипса и като кръг. Просто охлаждат яко. Аз мразя климатик в спалнята, а тези които гледах, бяха тихички.

# 268
  • Мнения: 41 907
Този спор влезе в тупик. Няма универсално правило. Освен това, че за "тесни места" е хубаво човек да се подсигури с нещо качествено. Ще дам пример. Продавала съм скъпи (и качествени) електродвигатели. Ми трудно вървяха, защото бяха на цена 4 пъти българските. И шефът на помпена станция казваше "Ми аз имам 5 помпи с 5 мотора и обикновено работят 2 или 3. Ако ми изгори български мотор пускам другата помпа и го поправям или си купувам нов и пак ми е по-изгодно от твоя мотор". Друг обаче купува, защото от един единствен мотор зависи работата на целия завод и си брои 100 000 евро. Та както се вижда, за един си струва, за друг не.
Отделно от това всеки си има и лични пристрастия - за мен например музиката не е от особено значение. Даже вече нямам и уредба, слушам музика от телевизора. Друг дава хиляди за уредби и колони. Той обаче си купува някакви чехли за 20 лева за ходене из града и маратонки "Адибас" за спорт и не му пука, а аз пък избирам внимателно какво обувам.
Та ако трябва да формулирам, има май няколко принципа:
- Купувай скъпо, където е важно и повреда/късане/чупене ще има висока цена.
- Купувай скъпо и за това, което ти е страст, защото кеф цена няма.
- За останалите неща да се търси разумната достатъчност.

# 269
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
В БГ съотношението цена - качество е нещо много относително.

Общи условия

Активация на акаунт