Струва ли си по-скъпото?

  • 14 994
  • 320
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 55 951
Параход, не знам ти ли не ме разбра за цеховете, или аз теб. Мит е, че западна марка шие в Бангладеш със западен стандарт на изработка и материал и затова не трябвало да се стискаме за дънки Райфъл , произведени в Бангладеш - качеството било пак като за италиански Райфъл. Ами не, не е същото. Поне не и в България, за в Италия не знам.

Във въпросния Бангладеш си има фабрика за по-евтини дънки, и фабрика за по-скъпи. Ти си мислиш, че щом са от там са скапани, защото ни внасят от първите.

# 61
  • Мнения: 19 338
Във въпросния Бангладеш си има фабрика за по-евтини дънки, и фабрика за по-скъпи.
Абе аз си мисля, че и аз това казвам, ама май не ми се получава.

# 62
  • here and now
  • Мнения: 6 171
Помня преди години от Ларедут си купих много хубаво червено палтенце за 10-на евро. Много приятно ми стана като прочетох, че е произведено в Русе, България. Добре ушито и качествено, собствена марка на Ларедут.

Когато поръчваш онлайн, трудно можеш да разбереш къде е произведено марковото нещо.

# 63
  • Мнения: 55 951
Помня преди години от Ларедут си купих много хубаво червено палтенце за 10-на евро. Много приятно ми стана като прочетох, че е произведено в Русе, България. Добре ушито и качествено, собствена марка на Ларедут.

Когато поръчваш онлайн, трудно можеш да разбереш къде е произведено марковото нещо.

Преди мнооого години, докато бях в Швейцария, обиколих магазините да потърся хубаво поларче за дъщеря ми. Ми избрах най-скъпото и най-хубаво (материя, кройка, всичко супер). После в хотела докато го разглеждах видях, че е произведено в България.

# 64
  • Мнения: 19 338
Помня преди години от Ларедут си купих много хубаво червено палтенце за 10-на евро. Много приятно ми стана като прочетох, че е произведено в Русе, България. Добре ушито и качествено, собствена марка на Ларедут.
При мен беше подобно с един клин с кожени детайли, бяха голям хит онези години (и модела, и Ларедут).

# 65
  • СИ
  • Мнения: 4 403
Все повече се убеждавам, че цената е нещо относително. Някои марки преди години бяха символ на качество. Днес вече не е така. Каквото улучиш. С голямо разочарование в последните години купувам обувки и дрехи, които не отговарят на традиционното за марката им качество. Но то, с кое не е така...?
Гледам да се въртя в средната ценова категория. Не от най-евтиното, но не и от прекалено скъпото. Случва се да има добри попадения и при много евтини стоки. Зависи и в коя държава купуваш. По-богатия пазар предлага по-голям и по-качествен избор. Но това, мисля всеки го е видял и усетил.

# 66
  • Мнения: 5 170
Аз не мога да се съглася, че шампоан Тео е еквивалент на Клоран. Няколко измивания с Тео може и да не се забелязват, но повече от две седмици само с него и косата ми ще стане за фризьор.
Вярно, че Био фреш правеха преди време кремове за една френска марка и разликата в цената между България и френския сайт беше от типа 15 лв/30 евро, но със сигурност ефектът му е бил по-добър, отколкото на кремовете им за 2 лв.

За храната е ясно, че няма как евтиното да е хубаво. Но то и скъпото не знаеш става ли.

# 67
  • София
  • Мнения: 21 091
Случка от днес: гледам една девойка с така популярното съчетание рокля - кецки (светли вероятно нови Адидаски) и както се ядосвам, че на моите от едно носене започна да пада боята отзад над петата - гледам, че и на нея вече се бяха изтрили 2 букви на същото място. Обаче моите са за 15 лв. от LCW

# 68
  • Мнения: 11
Случка от днес: гледам една девойка с така популярното съчетание рокля - кецки (светли вероятно нови Адидаски) и както се ядосвам, че на моите от едно носене започна да пада боята отзад над петата - гледам, че и на нея вече се бяха изтрили 2 букви на същото място. Обаче моите са за 15 лв. от LCW
Точно пък качеството на LCW е под всякаква критика - там дрехите са "еднодневки". 
Относно Adidas - зависи в кой завод са правени - има и виетнамски, китайски и др. - не може да се обобщава така. 

Относно темата - като цяло Да - скъпото си заслужава и държи доста повече, най-малко е от по-добър материал или дизайн.   
Не бива да робуваме на марки, но те са гаранция за качество повечето пъти.

# 69
  • София
  • Мнения: 21 091
Имах предвид, че и нейните са тръгнали да се трият, а са поне 3 пъти по-скъпи от моите.
Двете марки са кон и кокошка, и именно затова давам пример
За дизайна съм съгласна, но за материала - не съм сигурна.

Една китайска марка маратонки, които не са евтини, обаче пишат, че са железни.
А има и китайски имитации 1:1 на популярни марки за по 40-50 лв.

# 70
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Честно казано, не виждам смисъл от имитация за 50лв, като може да изчакаш разпродажба и да вземеш истински на такива цени.

За Адидас точно не знам нито цени,нито промоционални цени, защото визуално не ги харесвам, досега съм носила други марки. Последният ми Найк беше 27 евро, черен с бяла подметка, тип маратонка за тичане. Не имитация, просто на разпродажба.

# 71
  • Мнения: 25 776
Е, то не бяха тениски, които издържат няколко месеца, щото са евтини,сега и дрехите в Уайкики еднодневки. Ами, имам дрехи от Уайкики на няколко години, наред са си. И евтини тениски имам на няколко години, ама все пак не очаквам да векувам с тях, че вече и са демоде. Което ме връща и на въпроса дали бих носила, ако държа да се показвам на обществени места с него, скъп анцуг на 5-6 години, който е здрав и неизцапан, обаче е с широки дълги крачоли и ниска талия, вместо с висока талия и дължина до глезена с ластик, и всички ценители на скъпото ще разберат колко ми е стар анцугът. По-скоро не.

# 72
  • София
  • Мнения: 21 091
Честно казано, не виждам смисъл от имитация за 50лв, като може да изчакаш разпродажба и да вземеш истински на такива цени.
Съгласна по принцип, но сигурно тези имитации са на някакви нови и/или скъпи модели. Има хора, които си следят модели и цените им.
Или си затварят очите пред противоречието, че навсякъде върви 150, ама те го намерили за 50 от познат на познат.

# 73
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Даже не ми хрумна, че има нови и стари модели при маратонки 😃, понеже винаги купувам което ми хареса и ми е удобно. Те Адидас според мен от години все едни модели си имат. Напоследък с летните се поразчупиха сякаш...

По темата, със сигурност няма да дам повече пари за модел, само защото е нов. Ако ми харесва, стои ми добре, удобен ми е - ок, но само за да не съм с модел от (по-по-по-)миналата година - абсурд.

# 74
  • Mediterraneo
  • Мнения: 43 825
Всичките ми маратонки са "маркови"- Найк, Адидас, Пума, Асикс, Рийбок. Повече от 25 евро не съм давала за маратонки никога. Имам си определени аутлети, откъдето пазарувам( физически и онлайн) и изобщо не ме впечатлява, че моделът е на 2-3 години, а не последен писък. Сноби около мен няма, та да ме задяват, че съм със стар модел маратонки.

Общи условия

Активация на акаунт