За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси, отговори и съвети-92

  • 19 539
  • 776
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 3 586
И ние сме само с по една ваксина месечно, педиатърката е категорично против за 2 наведнъж. Този месец слагаме последната. Вторият прием на пневмококовата. Трябваше април да я сложим, но чакахме доставки.

# 76
  • Мнения: 1 038
Орион и Дончева , моля споделете кои са вашите педиатърки и откъде сте Simple Smile

# 77
  • Мнения: 551
Орион и Дончева , моля споделете кои са вашите педиатърки и откъде сте Simple Smile
от Варна педиатър Галина Христова 🙂

# 78
  • Мнения: 21
На какво може да се дължи зелено изпражнение при 2м бебе само на кърма?  Ако бях яла зелении нямаше да се чудя, но едва ли е от това тъй като ям горе долу едно и също. А става дума за тъмно тревисто зелен цвят. Цял ден леко зеленееше само, и сега направо такова си излезе. Колики нямаме, поне не мисля. Реве си еднакво като време всеки ден, даже днеска си беше супер спокоен. Няма температура, а апетита му гърми от всякъде.
освен настинка ако го прехвърляш бързо от една гърда на друга,по този начин яде по-течно мляко и се получава зелено ако. Задържай, повече на една гърда,ако мислиш,че това е проблема.

# 79
  • Несебър
  • Мнения: 529
Къде пък е логиката в това? Заради лактозата? Съмнява ме.
На какво може да се дължи зелено изпражнение при 2м бебе само на кърма?  Ако бях яла зелении нямаше да се чудя, но едва ли е от това тъй като ям горе долу едно и също. А става дума за тъмно тревисто зелен цвят. Цял ден леко зеленееше само, и сега направо такова си излезе. Колики нямаме, поне не мисля. Реве си еднакво като време всеки ден, даже днеска си беше супер спокоен. Няма температура, а апетита му гърми от всякъде.
освен настинка ако го прехвърляш бързо от една гърда на друга,по този начин яде по-течно мляко и се получава зелено ако. Задържай, повече на една гърда,ако мислиш,че това е проблема.

# 80
  • Мнения: 21
Къде пък е логиката в това? Заради лактозата? Съмнява ме.
На какво може да се дължи зелено изпражнение при 2м бебе само на кърма?  Ако бях яла зелении нямаше да се чудя, но едва ли е от това тъй като ям горе долу едно и също. А става дума за тъмно тревисто зелен цвят. Цял ден леко зеленееше само, и сега направо такова си излезе. Колики нямаме, поне не мисля. Реве си еднакво като време всеки ден, даже днеска си беше супер спокоен. Няма температура, а апетита му гърми от всякъде.
освен настинка ако го прехвърляш бързо от една гърда на друга,по този начин яде по-течно мляко и се получава зелено ако. Задържай, повече на една гърда,ако мислиш,че това е проблема.
грешка, не по-течно: ) по-рядко,тоест от началото млякото е винаги по-рядко.

# 81
  • Мнения: 515
И нашата е много през пръсти. Преслушва, тегли и ако има ваксина - гледа и гърлото. Все си викам сигурно, щото е претоварена и е на автопилот, ама и една позната също е при нея и според нея вече не й се работи. Все пак е на възраст жената. Не че е оправдание, де.. но и не знам при кой да я прехвърля. Преди да родя пробвах да търся други и все ми отказваха.
При какъв лекар се ходи при момиченцата за слепване на срамните устни? Мисля, че при нас е частично. Някоя мама минала през това? Дали ще се оправи ако почиствам с тампон със зехтин или кокосово масло? Другата седмица ще говоря с ЛЛ по темата. Искам да събера мнения на майки, минали през това.

# 82
  • Мнения: 892
Здравейте, въпрос за прохождането - синът ми е почти на 1 годинка и опитва да прави сам крачки. Иначе си ходи стабилно държейки се за мебелите. Купих му обувки за прохождане, които ползваме навън. Според вас трябва ли и вътре да носи такива обувки? Засега съм го оставила по чорапчета, а по-нататък ще го пусна и босо, но все пак не трябва ли обувка да поддъжа крачето в правилна позиция? Благодаря предварително.

# 83
  • Мнения: 3 125
Не е необходимо.Чак когато върви стабилно или ако решите за навън, но иначе няма нужда за вкъщи.
Дъщеря ми бе с частична синехия, не бяха ми обърнали внимание, т.е не бяха ми обяснили това първите месеци и се разбра при преглед при др Ганева в 6месец при прегледа при нефролог я гледа и там, но се оправи след поне 3 месеца мазане редовно на мястото и леко разтягане след време като стана по-еластично, мазах само с шуслерова сол на крем номер 1, а изписаха крем с хормони, но аз бях против и не го ползвах и не го взех.
Сложное, по мой спомен съм ти писала доста за лекарката като ме пита на лично съобщение.Ще погледна пак като имам време.
Иначе ваксините вървяха нормално, не е било огромно забавяне, проблем спрямо захранване и изобщо за нещо, само имаме забавяне поради пандемията, което имат всички наборчета, тя е родена началото на февруари 2020 и след болницата следващите ваксини се отложиха.
Ще пиша после как са били при нас, сега й остава 1 и свършват за първите годинки, после по спомен са чак на 6 години.

# 84
  • Мнения: 2 000
Много благодаря! Питам защото нашата каза, че няма как да ги раздели и да слагаме по една. А от много места чувам, че те са ги слагали една по една...

# 85
  • Мнения: 3 125
Не им се занимава, навсякъде по различен начин работят.
Нашата лекарка казва кое може заедно, но въпреки това си практикува така по една и за други бебета, още като се записвах го спомена.
Сложное, писах ти.

# 86
  • Мнения: 112
Къде пък е логиката в това? Заради лактозата? Съмнява ме.
На какво може да се дължи зелено изпражнение при 2м бебе само на кърма?  Ако бях яла зелении нямаше да се чудя, но едва ли е от това тъй като ям горе долу едно и също. А става дума за тъмно тревисто зелен цвят. Цял ден леко зеленееше само, и сега направо такова си излезе. Колики нямаме, поне не мисля. Реве си еднакво като време всеки ден, даже днеска си беше супер спокоен. Няма температура, а апетита му гърми от всякъде.
освен настинка ако го прехвърляш бързо от една гърда на друга,по този начин яде по-течно мляко и се получава зелено ако. Задържай, повече на една гърда,ако мислиш,че това е проблема.
грешка, не по-течно: ) по-рядко,тоест от началото млякото е винаги по-рядко.

Не е от прехвърляне, седи по 30 мин на гърда и тя омеква здраво. На 1 хранене от 1 гърда кара, тук промяна нямаме нито във време от преди зелената сага, нито в това което правя/ям. Казаха ми, че може да са зъбки. При някои деца започвали по-рано, не знам обаче. Не че не се лигави като за световно и не си лапа ръчичките всеки път като може... Обаче не е гладен. Като предложа отказва, пък и си следя на 2-3 часа ако той не поиска сам, предлагам.

# 87
  • Мнения: 844
Цикъла дойде ли ви? При мен дойде на втория месец, винаги ден-два преди цикъл се мръщеше на кърмата (а и първия ден от цикъла количеството е по-малко, аз се цедях та ми правеше впечатление). Иначе при прегряване/охлаждане също цвета на акото се променя.

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 13 626
Да и нашата проверява фонтанела, какво може да прави, раздига го, оглежда го, сестрата разпитва за храни, заместени хранения, какво яде, какво да се вкарва в менюто /с нея имаме леки разминавания, но не са фрапиращи/.
Моята тогава за бактерията, когато отказа ваксина, след това постави /знаеше, че е стафилококи, беше след антибиотични капки/, прати ме на пулмолог, жената категоризира, че са патологични неговите, че не слизат към гърди, не предизвикват хрема и реално си живеят заедно с детето. Да не го тровя само със смяна на антибиотици, ако продължи да е така. Че би трябвало да не дадат отражение върху ваксини. В нашия случай на мен ми се иска да ги няма при морбилито, поради тази причина ще пусна секрет и евентуално пак ще приложа антибиотик.

# 89
  • Мнения: 7 387
Цикъла дойде ли ви? При мен дойде на втория месец, винаги ден-два преди цикъл се мръщеше на кърмата (а и първия ден от цикъла количеството е по-малко, аз се цедях та ми правеше впечатление). Иначе при прегряване/охлаждане също цвета на акото се променя.
На мен ми беше дошъл ц.около 4 месеца след секциото

Общи условия

Активация на акаунт