Гримиране - идеи и техники. Тема № 83

  • 50 443
  • 759
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 3 640
Дами, здравейте!
Сватбата наближава, а още имам някои неща, които не съм си купила за сватбения грим. На първо място ми трябва молив за водната линия на окото в цвят слонова кост.
Изискването ми е да не мърда поне 5 часа и да издържи някоя друга сълза. Simple Smile

# 676
  • Мнения: X
Ния, тези Лореалчета ли препоръчваше?

Тези са, прекрасна. Не очаквай някакъв извънземен цвят, нанасяй по един пласт и стой с отворена уста като риба на сухо около 30 сек, за да се сетне и енджой докато не изядеш половин кило мазна Аматричана примерно. С пушене, пиене на вода и т.н не падат. Изглаждат устните чудесно и носят на излизане от контура, без да се вижда от самолет.

# 677
  • Мнения: 31 206
Дами, здравейте!
Сватбата наближава, а още имам някои неща, които не съм си купила за сватбения грим. На първо място ми трябва молив за водната линия на окото в цвят слонова кост.
Изискването ми е да не мърда поне 5 часа и да издържи някоя друга сълза. Simple Smile
Не съм открила такъв.

# 678
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Искам да благодаря на Алена, че ми препоръча очната линия в бурканче на М.A.C. Това нещо стоя 12 часа без да мръдне. На всичкото отгоре имах късмет да я направя еднаква на двете очи (веднъж годишно стават чудеса и при мен, но не по Коледа). За съжаление не се сетих да снимам.  Взех и на Inglot. Скоро ще тествам и нея.  Благодаря ❤

# 679
  • Мнения: 31 206
За мен тази на Мас е най-добрата в бурканче.

# 680
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Искам да благодаря на Алена, че ми препоръча очната линия в бурканче на М.A.C. Това нещо стоя 12 часа без да мръдне. На всичкото отгоре имах късмет да я направя еднаква на двете очи (веднъж годишно стават чудеса и при мен, но не по Коледа). За съжаление не се сетих да снимам.  Взех и на Inglot. Скоро ще тествам и нея.  Благодаря ❤

Много се радвам Simple Smile Ще имаш още много възможности да направиш снимки и да ни покажеш Simple Smile С очните линии на Инглот се работи по-лесно, отколкото с тези на MAC. Аз ползвам този тип четка - пречупена и с много фини косъмчета, купена от някакъв китайски сайт за стотинки.

Скрит текст:

Ползвам я сигурно вече 7-8 години, мия я с масла и препарат на всяко ползване, т.е. почти всеки ден и не е мръднала. Феноменална четка. Преди това ползвах скосена, но доста по-грубо и непрецизно става с нея.

Когато взимам очна линия от бурканчето - леко докосвам едната страна на гърлото на бурканчето, после на 180 градуса другата страна - все едно я подострям и сплесквам - и така с острото връхче - започвам да правя линията. Четката изглежда, като нож.

Купи си и Duraline от Инглот - капвай капчица, когато очната линия започне да поизсъхва. И в спирали го ползвам, когато тушът се постегне.

# 681
  • Мнения: 5 101
На Манхатън четката за очна линия е същата, една от любимите ми е. Очната гел линия на манхатън също, но вече е спряна. Пробвах на мейбълин ластинг драма, но е много суха, няма нищо общо с мекотата на манхатънската. Някой ако има предложение за гел очна с мека формула да препоръча.

# 682
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
На  Инглот гел линиите са меки, много приятни за работа и матови. И са трайни - при мен са бетон цял ден - не мръдват, като на МАС. Предполагам, че ще ти харесат Simple Smile

# 683
  • Мнения: 5 101
От къде мога да я закупя макар и онлайн, града ни е малък, нямам достъп до големи козметични вериги.

# 684
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Имат само един магазин в Пловдив. Обаждате се по телфона и правите поръчка. Изпращат с Еконт. Контакти има на страницата им във ФБ.

# 685
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Дами, здравейте!
Сватбата наближава, а още имам някои неща, които не съм си купила за сватбения грим. На първо място ми трябва молив за водната линия на окото в цвят слонова кост.
Изискването ми е да не мърда поне 5 часа и да издържи някоя друга сълза. Simple Smile
https://www.kikocosmetics.com/es-es/product/Long-Lasting-Stick-E … &gclsrc=aw.ds
От всичко, което съм пробвала , това е най близо до изброените изисквания .
Има цветове близки до слонова кост.

Последна редакция: чт, 29 юли 2021, 10:23 от sl

# 686
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Дами, здравейте!
Сватбата наближава, а още имам някои неща, които не съм си купила за сватбения грим. На първо място ми трябва молив за водната линия на окото в цвят слонова кост.
Изискването ми е да не мърда поне 5 часа и да издържи някоя друга сълза. Simple Smile

Имаше мания навремето да се поставя светъл молив на водната линия - аз съм ползвала какъв ли не. Но моят съвет е да не слагаш там нищо. Представи си, че стане дразнене и ти се възпали окото, или се насълзи ... и ще си с "разревана визия" в този толкова хубав и важен ден, и ще ти се развали грима. Риискуваш линията да стане "на парцали" - накъсано, да се ангажираш да подновяваш и т.н. Толкова е нищожно, като ефект - на фона на цялото събитие, че - според мен рискът е неоправдан.

Можеш да изпрбваш нещо съвсем леко озаряващо непосредствено под водната линия - примерно - фини и озаряавщи сенки - нанесени внимателно с тънка скосена четка. Ще прави долните ти мигли по-изразителни - ще има по-кукленски контраст и няма да е в контакт с лигавицата.

# 687
  • Мнения: 3 640
🌷 Алена, благодаря!
 
Аз ще си направя два или три "пробни" грима, пробвайки различни техники, и ще преценя как да се направя на самия ден.
Ще пробвам така, както казваш ти. Аз попринцип винаги използвам цвят, който е светъл за началото на окото - най-често от хайлайтъра си взимам.

Иначе планирам визия с палитрата Naked 3 + очна линия.

Исках мигли, но мисля да не си слагам, защото до сега не съм и не ми се рискува. Пробвах 2 пъти онзи ден с мигли на Aura 01 и лепилото на Duo, но се залепи на криво .. пък и точно тези мигли 01 ми седят все едно съм със спирала само. Таа... без мигли ще е.

За червило съм с mehr на Mac и молива Soar.

# 688
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Ако имаш възможност - направи пробния грим - малко снимки на открито и закрито с фотографа, който сте избрали - няма изненади после Simple Smile

# 689
  • Мнения: 7 754
Ния, тези Лореалчета ли препоръчваше?

Тези са, прекрасна.

Днес се сдобих с едно от тези червила, пробно. Така като гледм, утре ще се ходи за още.

Общи условия

Активация на акаунт