Темата на ИБО🦅 ***Doğduğun Ev Kaderindir с Демет Йоздемир***Птичи полет/Кuş Uçuşu # 73

  • 46 748
  • 761
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 778
Привет

Два сериала на хоризонта, браво на Ибо!
Какви истории ще ни разкаже, още не е ясно, но и двете заглавия ми харесват Simple Smile ))))



Дани, и аз се радвам на тв сериалите- вълненията покрай озети, снимки, фрагове, очакването на нова серия са неповторими и незаменими!

# 61
  • Мнения: 881
Добро утро в Събота, мили мои!
Аз снощи жадно изгледах финала с наличните руски субтитри, обаче с нетърпение чакам и българските, понеже серията беше доста наситена в диалози и бързо лъснаха всичките ми пропуски в езика
Flowers Hibiscus От това, което видях и разбрах, мога да изкажа следните наблюдения Flowers Hibiscus
Flowers Cherry BlossomТова, че Гюлбин избяга беше достоверно и реалистично от психологическа гледна точка, вместо да плесне с ръце и да ги прегърне веднага. Хареса ми как беше изиграно, реално тя се чувства чужда сред свои, като черната овца - аутсайдер, която липсва в спомените, които те са си изградили през годините.
Борбената и емпатична Зейнеп успя да я върне, а типично майчинските (сладко-досадни) натяквания на Сакине да хапне поне хапчица сутрин - съвсем подействаха като мехлем, за да се почувства истинска, пълнокръвна част от семейството.
Аз да ви кажа не бих имала нищо против да съм в тяхното мини-общество - рядко се среща толкова задружна комуна от хора, които или се познават отдавна, или са изстрадали достатъчно заедно, за да се получи тази естествена близост и усещането за истинско семейство.

Flowers LemonВръщането на фабричните настройки на Джемиле от преди трагедиите, вече помъдряла и по-осъзната, беше удоволствие да се види, и ми хареса, че се случи първо това и чак след това дойде радостта от бременността ѝ - защото иначе щеше да е просто замяна на обекта за вкопчване.
Още повече се зарадвах за Нух, когато разбра - толкова заслужаваше да му се изпълни мечтата за семейство - може и леко да съм се просълзила, но историята мълчи по този въпрос.Wink

Flowers BlossomОтношенията между Емине и Саваш се различават от бурната страст на другите двойки, но също е реалистично представена - всеки с демоните си, които се проявяват в моментите, в които се почувстват неуверени и уязвими. Саваш от накърнена гордост след като го заляха, за момент ми заприлича на началния Саваш - когато за пръв път ни представиха образа.. Емине не беше виновна, даже автоматичното "Ставай" ако не друго, си беше показателно, че в нейните очи той не е преди всичко инвалид, не го възприема така..., но без да иска му дръпна най-голямата болка - това, че той не се чувства пълноценен до нея, за да предяви претенции като потенциален нейн любим. После на сватбата на Зейнеп, докато всички двойки започнаха да танцуват, не го дадоха конкретно, но си помислих, че сигурно му се е свило сърцето, защото той не може да последва примера им...
Радвам се, че накрая си дадоха шанс да проверят какво може да разцъфне между тях, въпреки, че Саваш така и не успя да изрази чувствата си на глас Yellow Heart

Nature SparklesКато казах сватбата - много беше хубава - в тесен кръг, скромна, но весела...обаче сякаш не ми стигна.
Сцената дойде доста рязко, а решението да покажат всичко зад музикалния фон, ми беше някак между другото, искаше ми се да мога да чуя какво си казват, как се смеят, шегите, които подхвърлят...но явно времето вече изтичаше и попретупаха момента.

Flowers MushroomНеузнаваемата Сакине - с олекнало сърце от това, че и двете ѝ дъщери са наоколо, че има приятели и близки зад гърба си, че я обичат и ценят...също ми напълни сърцето. Леко свито ми беше, защото по навик все очаквах за нещо да се накриви, да избухне за дреболия, но в крайна сметка и нейният образ претърпя метаморфоза и израсна в положителна светлина. Хареса ми тази майчинска дружба между нея и Нермин и се надявам някой ден и двете да срещнат нова любов, защото го заслужават!

Flowers CherriesАли-Ръза БЕЙ и Султан - вече са официално женени, живеят заедно от поне месец, ама като гледам, единствената близост между тях е държенето за ръце на публични места - Султан продължава да го нарича с официалното "бей", въпреки, че специално я беше помолил вече да скъсят дистанцията... Пусти нрави!
Затова пък много сладко беше игривото намекване на Баръш към Зейнеп за "братчето" на кученцето
Трудно ми е да свикна, че другата седмица няма да видим повече от тях. Не знам за вас, но аз като дълго време съм гледала някакъв сериал и съм обикнала героите, после обичам да си представям, че те са истински и си живеят някъде там, по света...
Та сега си представям как, ако някой ден отново ми се даде възможността да посетя любимия ми Истанбул, ще намеря ресторанта им и ще седна там, ще си поръчам таратор с моркови или някой от другите специалитети на заведението, а докато си чакам поръчката всички герои по един или друг начин ще се завъртят наоколо, в ежедневни рутини и разговори.
Нямаше ли да е хубаво?

# 62
  • Мнения: 3 257
Вдъхновена от Беа, аз също сядам да напиша моите 20 ст. за сериала. За последния епизод сякаш се изказах още по време на рекламите, та сега коментарът ми ще е по-глобален, затова предварително се извинявам, че мисълта ми може да се разклони прогесивно и да бъде трудна за следене Laughing Та...

"Домът, в който си роден е твоя съдба" за мен ще си остане едно дълго и емоционално пътуване, което цели 43 еп. ме държа пред екрана с еднакъв интерес от началото до края. Да, имаше по-силни и по-слаби моменти, някои недомислици или разминавания, но като цяло хубавите неща в сериала за мен са повече от лошите, затова и крайната ми оценка няма как да бъде друга освен положителна Hands Plus1

Адаптацията на историята, разказана от д-р Гюлсерен в рамките на 30-тина странички започна много силно. Тук мисля, че няма разногласия. Драмата беше наситена, но първо, че беше съвсем логична и второ мен лично не ме товареше. Основният акцент беше във вътрешния свят на героите и конфликтите, които са им заложени още по рождение. Монолозите на Зейнеп в края на всеки епизод бяха страхотни Heart Поставяха толкова много сериозни въпроси, че и аз самата се замислях след всеки епизод по някои теми.

Идването на COVID-19 и принудителното прекъсване на снимките обаче сякаш прекършиха първоначалния устрем на сериала. Оттеглянето на Нуршим Демир (Зелиха) направо осакати сценария, защото с нея можеха да се развият много други линии, които на мен щяха да са ми адски интересни като сложните ѝ отношения с Мехди, например или с двете ѝ дъщери, с желаната от нея снаха Зейнеп от една страна и Бенал, която щеше да ѝ роди внучка от друга страна... Както и да го погледнем това беше огромен удар по проекта. Можехме да разберем много повече за Мехди и да правим паралели между неговото семейство и тези на Зейнеп, но уви не ни беше писано.

Завръщането на сериала беше през лятото, когато тежката драма по принцип не върви. Навън е слънчево, хората са зажаднели за контакти помежду си (особено след ограниченията около пандемията) и според мен съвсем логично намалиха нивата на драмата. Конфликтите се преместиха повече от вътрешния свят на героите във външния. Тук трябва да отбележим, че междувременно бяха започнали други сериали на подобна тематика, третираща човешката психология и нашите хора като че ли умишлено избягаха от нея и се прехвърлиха на по-актуалната тема с насилието над жените.

Вероятно това е мястото дебело да подчертая, че и според книгата Мехди съсипва живота на Зейнеп, по тази причина очакваният от мнозина щастлив край между главните герои просто нямаше как да се случи и без да бяха засегнали тази тема... Разбира се, вкарването на Баръш в сериала като контрапункт на Мехди веднага ни раздели на два лагера - ЗейМех и ЗейБар, което в комбинация с неправенето на разлика между Мехди и Ибрахим наля много масло в огъня на критиците...

Главната сценариска Ейлем Джанполат напусна мистериозно проекта и това беше втори много сериозен удар...

Новите образи в сериала бяха крайно необходими, за да му влеят свежа кръв и според мен до един имаха смисъл, т.е. вписаха се отлично в сюжета и посланията, които се отправяха. Всички се изявяваха и главни и второстепенни герои. Нямаше резки граници между тях. Смениха се много локации, което също спомогна за динамиката в сериала.

Това, което бих искала да изтъкна обаче е че от началото до края кастът беше страхотен. Всички актьори си играха толкова убедително ролите, че както и Беа отбеляза - направо имам чувството, че са истински хора и ако отида в Истанбул ще ги видя.

Във втория сезон имаше и доста смешни моменти, които на мен ми бяха съвсем на място. Така де, не само плакахме, но и се смяхме с героите - както е и в живота!

Оттеглянето на Ибо беше третият съкрушителен фактор за сериала. Като единствена грешка отчитам факта, че първо се чу за нов проект и после за напускането му. Чисто от комуникационна гледна точка, щеше да е много по-добре, ако редът беше обратен - първо да се съобщи, че пътят на героя му приключва и после да се анонсира новият проект... Както и да е. Важното е, че ни спестиха конфликти и актьорите показваха много висок професионализъм и уважение помежду си Heart

В заключение, посланието на сериала ми хареса. Човек се ражда в условия, които в голяма степен предопределят съдбата му, но ако искаш, може да се бориш и да ги промениш.

Някак правя асоциация с думите на Дарвин, че: „Не оцелява най-силният, нито най-интелигентният, а този, който най-добре се адаптира към промените“. Имахме един Мехди, който беше като скала в Балат и защитаваше всички наоколо, но извън квартала не успя да си намери място. Демоните му не го напуснаха и до последно той си остана един наранен и трагичен образ, който причини болка на всички, които обичаше. От друга страна имахме една разкъсвана от вътрешни конфликти Зейнеп, която премина през всякакви перипетии, но успя с помощта на близките си да сложи край на порочния кръг и да вземе живота си в ръце и всички около нея да бъдат добре.

Баръш и Нух бяха леко идеализирани като образи, но можеби те бяха положителният пример как трябва да се държат мъжете. За всеки образ може да се напише нещо, но сега вече наистина приключвам, че се получи километричен пост Kissing Smiling Eyes

# 63
  • Мнения: 865
Цитат
....ако някой ден отново ми се даде възможността да посетя любимия ми Истанбул, ще намеря ресторанта им и ще седна там, ще си поръчам таратор с моркови или някой от другите специалитети на заведението, а докато си чакам поръчката всички герои по един или друг начин ще се завъртят наоколо, в ежедневни рутини и разговори.
Нямаше ли да е хубаво?

Щеше, Беа!!!

Когато нещо ми е харесало - винаги тъгувам за него. Но съм живяла достатъчно за да знам, че с времето отминава и остават само моментните спомени, които ни посещават понякога, защото животът ги е повикал...Чао, ДЕК!

А ние продължаваме, нали?! Hug

# 64
  • Мнения: 7 903
Кати, Беа, ❤️❤️❤️❤️

Тази вечер ще се отдам на финала, макар и на руски, но след вас няма да коментирам, за да не разваля вкуса от чудесните ви постове.
Ама, ако пък много ме напъне 😀, може да споделя моите Радини вълнения. 😀

# 65
  • Мнения: 881
Някак правя асоциация с думите на Дарвин, че: „Не оцелява най-силният, нито най-интелигентният, а този, който най-добре се адаптира към промените“.

За целия ти пост, Кате:
Точен и проникновен анализ, както винаги.
Аз започнах ДЕК заради Демет, никога не съм била специална фенка на Ибо - харесах го покрай играта му като Мехди в началото, даже си мислех какъв прекрасен мъж - като останал от старо време, с благородството и добротата, неприсъщи на сегашния забързан и груб свят...
Жал ми е, че повече няма да "срещна" тези хора. Както и Катето отбеляза - толкова пълнокръвно бяха изградени образите, че повярвахме, че са истински - с всички дребни детайли, изпипани до съвършенство, но така важни за да покажат характерите им, чувството им за хумор, малките им странности - обожавах тези микро сюжетни линии, които допринесоха за толкова убедителните герои!

Но най-вече, ДЕК донесе и едно от най-хубавите неща - срещна ме с всички вас, с които и след края му продължаваме да поддържаме контакт!
Каквото и да коментираме оттук-насетне, вече знам, че ще бъде със стил и удоволствие!

# 66
  • Мнения: 9 388
Чудесни постове, момичета! В едър мащаб и в дребен мащаб - точно както обичам - да погледна от птичи поглед, но да видя и мравчиците в пръстта.

И аз като Беа с удоволствие бих си живяла в една такава комуна от състрадалци - изстрадали хора, които състрадават на другия. Grinning И понякога на фона на турските къщи, пълни с цялата рода до девето коляно, се сещам за някой американски супергерой, който цял ден е гонил лошите, но вечер се прибира в мрачната си самотна къща. Два различни свята.  Grinning

Ще ми липсват героите и на мен. И аз усещам сякаш там някъде в Истанбул Баръш и Зейнеп са в новия си дом щастливи, всички останали заети със своята си работа и вечер правят седянка или в ресторанта, или в нечий дом, и разбира се, вече тичат да помагат с проблемите на другите, те са намерили мира и щастието в живота.

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 852
След тези красиви и точни думи на Беа, Кати, Мари, Дани, за които ви се покланям
размислите ми ще бледнеят, но не мога да се стърпя да не ги споделя.....

От самото начало попаднах в плен на историята, на този устрем и динамика в разказването и, на перфектния каст. За мен ще си остане една  житейски достоверна и реалистично пресъздадена приказка за съдбата, която е в твоите ръце стига да съумееш да станеш неин господар. За  любовта – правилната, тази която те обгражда със спокойствие, която може да те спаси от саморазрушение! Благодарна съм за тези близо 90 часа емоции, които ме  караха да съпреживявам, да се смея, често да се ядосвам. Но най-вече да се насладя на изключителната актьорска игра и режисура.
Да, обективните причини нарушиха баланса в изграждането на образите, вътрешни конфликти, за които само може да гадаем  объркаха сценарийната симбиоза, но чест прави на продукцията, че всичко си остана само в догатките на феновете и съчиненията им, докато отношенията в екипа останаха приятелски и добросърдечни поне така, както ни ги показваха.
Дълго време не можех да определя кой от сезоните ми въздейства най – силно....Но сега, след финала мога да кажа, че всеки имаше своята достоверна истина и принос в разказа на тази история. И ако в началото бях от онези, които си мечтаеха за един различен за Мехди край, то сега разбирам и знам, че смъртта беше неговият изход. В пълна сила за него Домът се оказа и негова съдба! Семейството, възпитанието и най-вече безсилието да се справи с живота извън махалата го водеха към този край. Ибо вдъхна живот на Мехди, даващ на характера му сърце и душа, а това накара и нас феновете така да го заобичаме.
За Демет, образът на Зейнеп  беше ново, непознато предизвикателство! Но от първия миг с  хъс и усърдие, тази млада жена показа на всички, които безпристрасно я приемат, че няма недостижими висини, ако имаш куража да полетиш! И тя полетя с героинята си - за да ни покаже, как през сълзи, болка, лутане между два свята, когато успееш да намериш себе си, ще намериш и любовта, която спасява. Тази, градивната, с която Баръш я дари!
И тук мисля да спра, защото всеки един от следващите образи появили се в определени етапи или устояли на сътресенията до края имаше своя безценен принос за успешния продукт. И колкото и да ми се искаше да ни направят съпричастни към сцената със сватбата, а не така да я "претупат", за мен финалът си беше красив - показвайки ни една различна от началото Зейнеп! Да, тя  намери дома си, стана господар на съдбата си, научи се да обича истински и да бъде обичана и най-важното - пребори всички демони от детството си! Защото, това бе  историята на Зейнеп!
                                          
Затворих още едно чекмедже в кутията със спомени, а ще ми трябва и време да свикна, че ДЕК приключи!
Но най-ценното, което спечелих е срещата с вас, момичета! Ще се радвам тези наши раздумки да продължат, както активността на  любимците ни не стихва!

Последна редакция: нд, 16 май 2021, 14:24 от Аniksi

# 68
  • Мнения: 9 778
Добро утро
Благодаря на всички за прекрасните постове
Радвам се, че този сериал ни събра, щастие е, да споделяш вълненията си за даден проект в приятна компания!
Едно малко момиченце беше откъснато от дома си, от семейството си. Попадна в коренно различна среда, огромен богат дом/ който само с размерите е плашещ/ пиянските викове и хленч бяха заменени с тишината и възпитани родители...голям шок е за всеки нормален човек, а какво остава за едно малко дете. Неистовата жажда да учи и любовта на Нермин помогнаха на Зейнеп да преодолее този шок. Зейнеп получи добро образование и възпитание
На партито за РД на Зейнеп се появи и Сакине.
Често си мислех, ако Зейнеп и Сакине имаха от време на време срещи и общуваха, дали тази история щеше да протече по този начин. И стигнах до извода, че всичко това щеше да се случи, защото Сакине е егоистка и търси издръжка.
След това парти и срещата със Сакине, Зейнеп започна дългото пътуване към себе си, връщайки се в квартала, в дома, в който е родена, попадайки в лабиринт, от който трудно можеш да излезеш...
Зейнеп е силна и преодоля всички болезнени спомени, страхове, отстояваше себе си в мрачния дом на Мехди.
Разбра, че квартала и миналото не са нейното бъдеще.

Срещна любовта в много важен момент от живота си.
Неоценима е помощта на Баръш  в трудният, преходен  период от живота на Зейнеп.
Любовта на близките от обкръжението ѝ, любовта на Баръш и... Рио Blush е чудесен лечител на душевните болки и болезнените спомени ще останат в миналото.
В това пътуване към себе си, Зейнеп намери любовта, дом, сестра си, остава да се роди и бебчето, за да е пълно щастието им !
Брилянтни актьори, режисьори, оператори, сценаристи ни разказаха една достоверна житейска история, която дълго ще помним Hands Clap




# 69
  • Мнения: 9 388


Трогателни коментари, момичета!

Прекарахме приятни часове с незабравими образи, в интересни дискусии в темата, които се надявам да продължат и занапред.

# 70
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 854
Здравейте момичета,
Благодаря ви за споделените емоции от финала на ДЕК...Казали сте всичко.....нямам какво да добавя освен да пожелая на Демет още хубави роли.....Надявам се времето да покаже дали сериала е провал за нея или стъпало нагоре...
Чия история беше по истинска....




# 71
  • Мнения: 18 687
Момичета, прекрасни постове!!! Flowers Hibiscus

Домът, в който си роден, е твоята съдба.
43 финален епизод бг.суб.
Тук 👉🏻https://ok.ru/video/2644377209364

Благодаря за превода, живи и здрави да са всички, които ни доставяха удоволствието
 да гледаме с бг. суб. Hearts



# 72
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 854
Здравейте момичета,
Благодаря от сърце за превода на финалният епизод на ДЕК

# 73
  • Мнения: 9 778
Самотният вълк няма да е самотен Blush

Ще си има партньорка Blush

Успешный продюсер Осман Сынав рассматривает Ибрагима Челиккол в качестве героя своего нового сериала # YalnızKurt ,а Эльчин Сангу в качестве партнера.



# 74
  • Мнения: 3 257
Днес ви нося сцени от сериала, които не сме гледали, излъчени по TV8, но са пуснати по румънската телевизия, както и в Испания Sunglasses



Довечера ще пиша повече, че съм на работа, но не се стърпях Kissing Face

Общи условия

Активация на акаунт