Родени през месец април 2021

  • 23 218
  • 811
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 206
Добре сме, colorful_life, много мило, че питаш ❤.
Имаме и много тежки и много спокойни дни. Установих, че тежките май са скокове в растежа. Определено след тях е много по-спокойна и прави нови неща. Вече си има предпочитани играчки и много се заглежда в тях. По 30-40 минути може да ги гледа, преди и 3-4 минути бяха много 😃. Много ни се радва и усмихва, като ѝ говорим.
Коликите май поотминаха, но сега пък я мъчи рефлукс. Повръща много и постоянно ѝ се връща като киселини и прави физиономии.  Мисля, че и коремчето я боли от това. От днес започнах да давам Омнибиотик Панда, досега не съм давала пробиотик.

В тежките дни и аз изпадам в някакви състояния. Онзи ден ММ викна най-добрата ми приятелка на помощ, че не бях много на център 😃.

Във вторник бебка прави 2 месеца и ние ще слагаме ваксини. Ще сложа и ротавирусната. Още имам травма от гледката на брат ми, нямащ годинка, завързан за леглото със система в инфекциозно. Много тежко го карат малките деца.

И аз не гладя, всичко минава през сушилнята. За стерилизиране нямам много какво, като кърмя.

# 46
  • Мнения: 298
Подхвърлям полезна статия на която попаднах https://www.biberonbg.com/info/plach.htm
Също четох или гледах лекция, не помня вече, за съня. Следвам едно правило от там и забелязвам страхотно подобрение в поведението на малкият. Задължително между храненията детенце трябва да има минимум 40 минути дрямка, като най-лесно броя час и половина от ставането му и почвам да го приспивам лека полека, до 10 минути е заспал и после се събужда по-спокоен и почти не плаче вече. Естествено все още спи най-хубаво върху някой и скоро ще търся начини за отучване от това Weary

# 47
  • Мнения: 426
Здравейте и от мен Simple Smile
Аз май през просото ( така се казваше нали? ) съм го ударила Simple Smile
- не стерилизирам нищо, защото кърмя
- не гладя, дрехите му са вече с нашите в пералнята и после сушилня
- чистотата е също под въпрос с два черни, целогодишно скубещи се големи песа, единият от които е влюбен в бебето и следи всяка моя крачка и само да заплаче започва още по- зорко да ме наблюдава
- с първия се бях втелясала да играя и показвам и какво ли не, а с този почти не се прибирам, а и батко му говори за 100 човека така че…
- продължавам да работя поне по 2-3часа ( работохолик съм), с него в едната ръка, а на компа с другата или до активната гимнастика
- всеки ден се виждам с приятели
- имам доста социални ангажименти с баткото
- лягам си с него към 22:30, но имаме много строг ритуал- показвам когато стане навън тъмно, че пукам завесите( още не знае ден/ нощ разбира се, но аз почвам от рано) , баня, почти тъмна стая, говорим всички много тихо, една кратка тиха приказка, хранене ( него ще преместя като стане на 4-5 месеца преди ритуала може би) и сън. Спи до мен и да ви призная вече не знам кога суче, май към 3 и после към 5-6, защото в просъница му хвърлям една гърда Simple Smile))
- витамин Д ще давам от утре по 1 капка
- няма да слагам ваксина против ротавирус, баткото нямаше ваксини до преди 1 седмица, а е на 7 години. Сложиха му 1 доза, която е за неваксинирани деца и с която се покрива част пропуснатото.
- след гадното секцио поне мога да почна малко да тренирам, та и там ще имам да изразходя негативна енергия ако имам такава. Бивам сякаш Simple Smile
Мога да ви кажа само да отделяте време на себе си, знам майки сме, но не сме само това, на този етап запазете поне част от това, което сте били преди децата. Оставете ги на майки свекърви баща и си дайте час- два само за нещо приятно.
Кърменето го спрях без хапчета първия път, когато големия беше на 2 години- тогава кърмех сутрин малко, вечер и поне 3-4 пъти през нощта ( казах ви, че той не спеше почти и 2 години бях зомби), та просто го дадох на майка ми и заминах на почивка за няколко дни, след месец отидох при мамолога ми на преглед.
- дали му е топло или студено проверявам вратлето, защото в най- добрия показател, но го държа леко облечен- само по боди и ританки и чорапи, навън е с една пелена завит и без покривало на зимния кош, а утре с къс ръкав.
Лека от мен Simple Smile

# 48
  • Мнения: 372
Среднощен въпрос, вдъхновен от 1/3 кутия шоколадов сладолед. Simple Smile)
Как сте с килограмите след раждането? Тренирате ли вече отново?

Аз съм +1 все още, но с лятото ще си отиде. Бутам количка доста, но не смея да спортувам преди прегледа при АГ. Ако досадните лохии приключат съвсем ще ида още тази седмица, ако ли не - другата, че вече много ми се тренира, да си върна енергията.

П.П вагинално раждане съм

# 49
  • Мнения: 383
Среднощен отговор хаха.

Аз съм +10 😭 искам да започна да тренирам, но нямам нагласата още. Ходим на разходка по 5-6 км. Тренирам и тазово дъно преди да започна с нещо съществено като кардио или клекове с тежест. Може би ще се консумирам първо с физиотерапевт,за да не докарам и някоя диастаза.

# 50
  • софия
  • Мнения: 107
Ох, тази тема и на мен ми е много болна. С 15 кг отгоре съм си. Родих секцио и веднага след прегледа на 40-тия ден имах зелена светлина, но без да натоварвам корема. Поръчах си тренировъпна програма в домашни условия и хранителен режим, започнах и процедури за целулит и отслабване, пия Л-карнитин (не кърмя) иии за две седмици до тук - нищо ... Cry само се меря ама резултат няма Sad даже вече имам цикъл, ама явно хормоните още не са се наместили съвсем, преди много лесно свалях кг Sad

# 51
  • Мнения: 426
Аз бях качила 23 кг, първите 2 седмици след раждането свалих 17 кг, оставаха ми да боря последните 6. От тогава съм смъкнала още, защото си влизам в старите дрхени, но още не ми се е прибрал корема напълно.
Ходих на лекар и имам зелена светлина с леки тренировки от 2 месец нататък, което след 12 дни. За човек бягащ 5-10 км ( според настроението) и трениращ с тежести 5 пъти в седмицата това е объркващо- какво точно е лека? Ще се обърна към треньор най- вероятно, защото искам да съм сигурна, че не се натоварвам, все пак операцията си е операция Sad
Опитвам се да спазвам режим на хранене, но си признавам, че напоследък го нарушавам с моята слабост- сладичкото. Умората ме кара да правя това, тъй като мозъкът ми знае, че това ще ми даде най- бързо енергия, но не и най ефективна ама айде, правя по 2 литра мляко на ден простено ми е Simple Smile

# 52
  • софия
  • Мнения: 107
Аз бях качила 23 кг, първите 2 седмици след раждането свалих 17 кг, оставаха ми да боря последните 6. От тогава съм смъкнала още, защото си влизам в старите дрхени, но още не ми се е прибрал корема напълно.
Лол, правила ли си нещо през това време или "сами" се свалиха? Предполагам си е до организъм, метаболизъм, хормони и тн. Ноооо взимам всяко мнение и съвет, искам да съм си в нормалните за мен кг възможно най-скоро.

# 53
  • Мнения: X
Два месеца след раждането имам още 5кг за сваляне. Бях качила 15кг. При предното раждане си ги свалих много бързо. Или поне така ми се стори. Сега тепърва започвам с разходките и няма как да не сваля. Но си хапвам без ограничения. Все нещо набързо.

# 54
  • Мнения: 372
Ох, провокацията за въпроса беше точно защото  заради умората залитам към калорийни бомби (сладко), които не успявам много да контролирам. Преди туширах с плодове, но с кърменето половината са аут и имам чувството, че трябва да живея на ябълки и банани. Без ягоди, портокали, ананас, череши и повечето сезонни. Cry
Даже малко се притеснявам, че ще кача още сега, вместо да досмъкна до преди раждането. :/

Рейчъл, една позната беше си поръчала след раждането тренировъчна програма за вкъщи... Сега е по-слаба и стегната от преди да роди, а и преди изглеждаше супер..  не знам дали имаше и хранителен режим при нея. Simple Smile

# 55
  • Мнения: 298
Откъде ги поръчвате тези тренировъчни програми за вкъщи и специални ли са за сред раждане? Защото аз преди тренирах с Фитнес Блендер от вкъщи и ми беше супер, ама не знам техните тренировки дали стават за след операцията. Аз качих около 23,4 кг, върнах се от болницата -8 и месец и половина бях застопорила и не мърдаше този кантар. Сега от две седмици почнах да свалям и ми остават още 10тина, почнах с разходките ама не стигат, искам и да си почвам тренировките пак. Защо се ограничавате от всички тези плодове, всички консултанти казват, че в умерено количество всичко е позволено. Аз даже ядох доста ягоди последните една две седмици, не съм забелязала отражение върху малкия.

# 56
  • Мнения: 1 206
И аз се присъединявам към глада за сладко и вредно. И с кафето имам голям зор. Винаги съм пиела по едно сутрин, без което не мога, но после не ми се пиеше повече. Сега умирам за кафе по всяко време. Позволявам си понякога и второ по някое време след кърмене. Обяснявам си го с по-малкото сън това желание. Иначе качих 15кг., свалих 10 и имам още 5. Много ми е трудно ограничването, а не бях такава. Искам и да започна да си тренирам вкъщи, но все ми е изморено и отлагам. Влизам си в старите дрехи, но съм си поопънала дънките, не е като преди. Ако не кърмех може би щях по-лесно да започна с диетите, но сега се притеснявам. Хапвам си всичко в умерени количества и не съм забелязала някакви промени в бебка.

# 57
  • Мнения: 178
Аз след раждането нямам никакъв апетит и съм -11кг . На 29.04 родих .  Сега съм 60кг .
Кога ви паднаха шевовете,за тези с нормално? Аз съм с вътрешни,но ми е паднал само 1 ,другите си седят .. уж трябваше за 10дни да паднат..

# 58
  • Мнения: 426
Аз си признавам без бой, че в началото нямах апетит и не се насилвах да ям, защото имах и много кърма.Може би заради това свалих бързо килата.
Моят хранителен режим съм си го разработила през годините, с оглед на това, какво действа при мен.  Вечер ям най- късно в 7, ям всякакви плодове без ограничения, хлябът е мираж, само сладичкото съм оставила Simple Smile пия по едно фрапе Simple Smile

# 59
  • Мадрид
  • Мнения: 74
Аз качих 8 кг. А сега 2 месеца след раждането съм смъкнала 14 кг. Кърмя и не се ограничавам с нищо от към ядене,нито тренирам.

Общи условия

Активация на акаунт