Родени през месец април 2021

  • 23 157
  • 811
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: X
Вашите бебчовци пият ли вода? Беше малък когато му предложих след ядене да пие по една глътка за да го предпазя от млечка. В началото искаше. Някъде на 2 месеца спря. Не искаше и не искаше. Сега като започнахме с храната продължавах да предлагам чайче вместо вода. Чаят е бебешки. На пет месеца предложих вода. Шишенцето, много го харесва, цветно е, с дръжки и много го харесва, направо нямам думи. Само като опита водата рев до небесата. Изпадна в истерия. Метна шишето и стана страшно. Реших, че ще изчакам с водата. Днес направихме успех. Сутрин пия топла вода с мед и лимон. Не съм му давала да опита заради меда. Днес нямах мед вкъщи и сложих само лимон. Прояви интерес и му пресипнах малко в шишето. С неголямо удоволсвтие я изпи. Вие какво мислите? Да започна ли да предлагам вода с лимон? За сега изпива по една-две чаши/шишенца чай от порядъка на  350 мл най-много. Чашата е 200. Винаги наливам втора, но нея изпива през ноща. Вие колко вода им давате?

# 796
  • Мнения: 466
аз предлагам многократно вода през деня, но изпива не повече от 30-40мл на ден. пишка редовно, няма запек, така че не се притеснявам. чай не сме пробвали, но е идея.. току-виж реши че й харесва.

# 797
  • Мнения: 1 431
Никак не иска да пие вода,а предлагам от както се е родил.
Чайове може и да пийне 10мл повече и то ако е топъл.С 300 зора изпива 20-30-40мл течност,различна от млякото.
Е,сега заради запека се принудих да давам сокове.От тях пие,разбира се Unamused

# 798
  • Мнения: 1 204
И аз предлагам на често, но си я пие с удоволствие. Не съм гледала по колко изпива, но има 100мл. Малко трудно ми стана навик да предлагам, защото, докато не беше захранена, не съм давала. Иначе пие от обикновено шише. Пробвах с преходно с дръжки, но с него си държи водата в устата и я плюе.

# 799
  • София
  • Мнения: 333
Откакто се е родил му предлагам, в началото не искаше изобщо, но после като почнаха жегите сам си търсеше. До ден днешен почва да прави муцки и издава звук като на сом, така показва че иска вода. На мен се е метнал, аз съм като помпа, колкото вода има, толкова мога да изпия. Всяка сутрин му зареждам шишенцето с прясна вода, не следя колко пие като количество.

# 800
  • Мнения: X
Мами май ставам досадна, но имам още един въпрос на вас колко време след като родихте ви дойде цикъла и нормално ли е да ми дойде цели пет месеца по-късно?!  Също така ми е малко по-различен. Вече за втори път ми идва след раждането и е с по-дълъг интетрвал.

# 801
  • Мнения: 466
на мен ми дойде за първи път 40тина дни след раждането. кратък, оскъден, но с болки като преди. болки си имах всеки месец, но без цикъл. след това чак края на август (след 4 месеца). с жестоки болки, много обилно и по-дълго от обикновено. септември болките бяха по-малко (съразмерими с преди), но пак по-обилно и продължително, макар и една идея по-добре.. интервалите също са с ден-два по-кратки като че ли.

# 802
  • София
  • Мнения: 333
Първия път ми дойде на 30тия ден след раждането, продължи 9 дни, след това ми дойде 40 дни след първия цикъл, продължи 13 дни. 3тия път вече ми се нормализира и си е точен, както преди бременността, болки не съм имала, никога не съм имала, само кръвното ми пада първия ден. Отделно и лохиите ми свършиха до изписването от болницата, лежахме 7 дни заради инфекция на малкия.

# 803
  • Мнения: X
На мен ми дойде след 3 месеца и за съжаление вече ми продължава по-дълго Sad преди беше по два три дена вече е към 6.

# 804
  • Мнения: 298
Привет и от мен!
Belle с Мила ли работиш? Тази таблица и аз я попълвах до скоро Grinning
Моето човече така и не се научава самостоятелно да заспива, а напоследък редува дни с две дремки и дни с три дремки, та всякакъв режим отиде на кино. Забелязвам, че пооправи малко съня нощем, не знам на какво се дължи, при все, че последните 10тина дни научи много нови неща и очаквах да ми разкаже играта. Не че са идеални, но от 12, 13 будения, станаха 4,5, за мен е супер Joy  Приспивам вечер на гърда, а през деня в количка или раница, но е вече 9кг и съм останала без кръст и гръб.
И аз се чудя за столче, кошницата още малко и няма да му става, чак ме е яд, че я купих, много рядко я ползвахме.
Тези, които сте почнали да замествате СЗ първо вкарахте плодовете и после ги смесвахте с кашите или обратно? И всеки ден ли давате каша, тъй като чух, че много пълнеели от тях и било хубаво през два три дни да се дават?
Ходихте ли на ортопед за шестия месец, аз хем искам, хем ме е страх от този Ковид да го водя по лекарски кабинети Close
Дойде ми 40 дни след раждането, лохиите продължиха около 2, 3 седмици. От тогава ми идва на 23, 24 дни, по-обилно е от преди, но за по-малко дни. Знам, че при кърмачките е нормално да не идва дълго време. Аз кърмя, ама с дохранване и никога не е бил ексклузивно кърмен, така че вероятно заради това бързо ми дойде и се нормализира.

# 805
  • Мнения: 1 204
Fire, с нея да 😃. Не можахте ли да го докарате до по-самостоятелно заспиване? На мен ми се струва, че нашата беше някак готова за тази стъпка и затова стана по-бързо. При нас има проблем с будуването през нощта. Почти няма нощ, в която да не е будна по 1-2 часа. Мята се в кошарата и се опитва да заспи, но не се получава и аз не спя, докато и тя не успее. Още не сме установили, защо го прави. После спи до по-късно и обърква нещата и се започва едно будене от моя страна цял ден. Днес я оставих да спи колкото иска и се получиха само 2 дремки, обаче вечврното заспиване продължи час, като 2 пъти ходих да я успокоявам. Досега макса ни беше 30 минути.
Дойде ми на 40-тия ден, нищо, че до 5++ Бухта беше изключително кърмена. При мен спряха болките при менстуация, но доста ме боли в деня на овулацията, като днес например 😃.
Мисля да я водим на ортопед, защото ме притеснява, че главичката ѝ е леко деформирана. Уж педиатрите казват, че ще се оправи, но за всеки случай.

# 806
  • Мнения: 466
водихме звяра на ортопед тази седмица.прегледа я обстойно. с ехограф провери тазобедрените стави и гръбнака. сложи я да седне, за да види как седи. обясни разни неща за пълзенето и прохождането и ни даде насоки.
ние ходихме при фурлакис. първият  преглед пак беше при него. вече е в 'надежда' в рингмол, но телефонът му си е същия. прегледите вече са само платени. наложи се да изчакаме около половин час, но в центъра всичко е уредено добре. има дезинфектанти, калцуни и достатъчно пространство.
ние отново сме много доволни от прегледа при фурлакис.

# 807
  • Мнения: 298
Belle, аз много я харесах нея,но реших, че малкият не е готов на самостоятелно заспиване. Всеки опит беше придружен с истерия, а обикновено е лъчезарно и широко усмихнато дете. Като го сложа в кошарата се започва едно изправяне по решетките, едно подскачане, страшно е. Има време, като усетя, че е готов пак ще се свържа с Мила.
За Фурлакис съм чувала само хубави неща, но за съжаление ми е на 300+ км. Grinning
Ще питам на следващата консултация педиатърката има ли нужда при положение, че не виждам забавяне във физическото му развитие, даже напротив.

# 808
  • Мнения: 170
На мен 5 месеца и 3 седмици след раждането още не ми е дошъл цикъла. Вчера имах болки и даже си сложих превръзка за всеки случай, но нищо. Не знам дали е нормално. Лекаря ми каза, като минат 6 месеца да отида на профилактичен преглед. На 4,5 месеца я водих на ортопед и аз съм голям филм с този ковид, коридора беше претъпкан и ми беше много неприятно за щастие всичко е наред и тя изпреварва май даже двигателно - вече се изправя на 4 упори и се клати в опит да се придвижва така, застава и в нещо като пленк с опора на изпънати ръце и продължава да пълзи по корем, като се издърпва с ръцете. Много е смешна. Сега трябва да взема контейнери за урина, че на 6 месеца ще й правят изследвания и ехограф.
Момичета как се прави нова тема? Тази минава 50 стр

# 809
  • Мнения: 426
Ех и аз това се чудех за кашите, аз не ползвам от тези бебешките в кутия и съм си загубила бележника с храненията на големия, а с него имах прекрасно балансиран режим - месо, зърнени, глутенови, млечни, плодове и зеленчуци…потънал е някъде в невидимата дупка у дома Sad

Общи условия

Активация на акаунт