Пердета - 10

  • 49 862
  • 700
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 10 586
Момичета, къде в София има избор от детски пердета? Гледах Къртънс, но нямат много и нищо не ми допадна.
На Илиенци.
Предлагат и ушиване.

# 541
  • Мнения: 22 947
В Икеа има интересни.А може да се купи и дамаска за завеса, отдолу едноцветно тънко.

# 542
  • Мнения: 5 383
Здравейт Hug
Наскоро направихме скромен ремонт на хола и в момента сме в дилема какъв цвят пердета да подберем.
Ще сложа снимки частично на стаята, но като цяло комбинацията е бяло + дъб сонома, а диванът и столовете са сиви. Ламинатът също е светъл.
Иска ми се пердетата да вкарат малко живот и цвят в тази монотонност, но в същото време да не е нещо прекалено крещящо.
Приемам всякакви предложения. Simple Smile



# 543
  • Мнения: 22 947
Меката мебел  какъв цвят ще е, има ли цветни стени някъде?Кухня наблизо?

# 544
  • Мнения: 4 135
Горчица, тюркоаз , почти всеки цвят ще стане

# 545
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Според мен едни тънки бели или кремави пердета ще са достатъчни. Иначе ще станат много цветове.

# 546
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 126
Наскоро направихме скромен ремонт на хола и в момента сме в дилема какъв цвят пердета да подберем.
Абсолютно всеки цвят и десен ще пасне, изборът е въпрос на вкус. Нямаш други цветове с които да е нужна координация, така че изборът е просто каквото ти хареса. Поразгледай разни неща из интернет и си избери какво искаш да е у вас.

# 547
  • Мнения: 1 102
Как перете блек аут пердета и пердета воал с оловна нишка? На колко оборота? Гладите ли ги, достатъчно ли е да се закачат мокри?

# 548
  • Мнения: 3 324
Как перете блек аут пердета и пердета воал с оловна нишка? На колко оборота? Гладите ли ги, достатъчно ли е да се закачат мокри?
Аз ги пера на програма за завеси, не съм заглеждала оборотите, но може би са към 600-800, като за деликатни тъкани. Не ги окачвам чак мокри - все пак се допират и до пода, и до стената - суша ги на простор, не в сушилня. Моите не изискват гладене.
Имам други, не блек аут, които гладя влажни /ако ги пропусна - и сухи, но с обилна пара/.
Вижте и да няма препоръки на производителя все пак. Имам завеси, които не пера, а нося на химическо чистене.

# 549
  • Мнения: 1 997
И блекаута и тънките с нишка пера на 40° и после веднага ги гладя. Пробвах да не ги гладя, но не ми харесва гледката.

# 550
  • Мнения: 317
Здравейте  харесах си това перде  какво ви е мнението.  Стените са сиви с пясъчна мазилка на едната .
Стаята е висока 2,60 от тавана и широка 3,50см.  Според вас колко метра перде ми трябва 6?

# 551
  • София
  • Мнения: 44 122
За цялата стена или само за прозорците? Предвид, че е по-точно тънко, ако е за цялата стена бих казала 10м

# 552
  • Мнения: 3 324
Здравейте  харесах си това перде  какво ви е мнението.  Стените са сиви с пясъчна мазилка на едната .
Стаята е висока 2,60 от тавана и широка 3,50см.  Според вас колко метра перде ми трябва 6?
Ако не искате завесата точно да е акцент, цветът е подходящ.  За мерките: вземате ширината на прозорците, от двете страни добавяте по 20 см поне и умножавате по 2 или 2.5 см, ако платът е тънък /така изглежда поне на снимката/ - това е ширината на завесите в готов вид.
Изчислението важи, ако завесите няма да покриват цялата стена. Ако ще покриват цялата стена, умножавате нейната ширина по 2 или 2.5.
Имайте предвид, че хоризонталната шарка визуално ще скъсява и завесите, и тавана, особено ако се окачва на тръбен корниз под височината на тавана, така че е добре завесите да са с добре изразени вертикални гънки дори и в неприбран вид /за тази цел е необходима прилична ширина/, за да компенсират ефекта на хоризонталната декорация. Все пак височината на тавана не е голяма.

# 553
  • София
  • Мнения: 44 122
Да, точно за това мислв, че х2,5-3 е по-добре да умножава направо. х2 не е мн нагънато.

# 554
  • Мнения: 317
Благодаря .  прозореца е почти цялата дължина на стената . Искам пердето да е на цялата стена. Ще потърся друг вариант с вертикална шарка. Поне 7 метра  Ще има и плътно перде

Общи условия

Активация на акаунт