Пердета - 10

  • 50 126
  • 700
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 3 513
Благодаря .  прозореца е почти цялата дължина на стената . Искам пердето да е на цялата стена. Ще потърся друг вариант с вертикална шарка. Поне 7 метра  Ще има и плътно перде
Доколкото успявам да видя, това на снимката изглежда полупрозрачно и смятах, че ще е самостоятелно, още повече, че е и цветно, и с шарка.
В такъв случай прозрачното си сложете по-тънко, млечно бяло или подобно и дюс,  с размер ширината на стената х  2,5 или  3 /на място ще прецените, като наберете/, а вече плътните завеси може да са с вертикална шарка например.   Ширината им ще зависи от плътността, в магазина е добре да наберете и да гледате как стои, защото видът зависи от много фактори, не само от дебелината, а и от състава на плата и как пада, с какви гънки, от вида на набора и т.н.

# 556
  • София
  • Мнения: 1 764
Привет!🙂
В спалнята на нов дом сложих плътни блек аут завеси с тюлено перде,понеже обичам да спя на пълен мрак,нооо съвсем забравих че светлина ще влиза от малкия прозорец,който е към терасата🤷♀
И сега се чудя там какво да сложа-от същото перде или пък щора.
Кое ще се съчетае по добре и ще е по практично според вас?

# 557
  • Мнения: 67
Здравейте. Ще прикача снимки, на прозорците ми, които са с кофти разположение ( едната стая е хол, а другата кухня )Ще помоля за мнение относно това дали тюлените пердетата, да бъдат от тавана до пода, както и дали от край до край на стената?  По принцип клоня, към дълги до земята и по цялата стена, но ме притесняват стените, дали няма да изглежда зле с " остатък плат" така да го нарека.

# 558
  • Мнения: 3 045
Мисля, че с къси пердета ще е по-добре. Аз имам доста стаи /не в 1 апартамент/ с такива прозорци и навсякъде са къси. Дори в спалнята съм сложила тънки и по-плътни. В тези стаи имам и балконски врати, но те са на друга стена - там са дълги, разбира се и късите и дългите не се "бият" визуално.

# 559
  • София
  • Мнения: 10 601
За такива прозорци и на мен ми идва за къси пердета.

# 560
  • Мнения: 3 513
Аз пък бих предложила дълги, късите някак ми стърчат, когато не са над дълбок перваз. Скоро приятелка си сложи къси и не стояха добре, но си зависи и от плата. Понякога обаче трудно се преценява, докато не се сложат, а тогава вече е късно.
Дължината и стила на завесите много зависят на първо място от общия стил на помещението и в по-тесен аспект - от това дали ще има мебели и какви на стената до прозореца. Тази информация е от съществено значение в случая.
При такъв странично разположен прозорец може и плътната завеса да е една и да се прибира само от едната страна с лента/шнур и държач, а не свободно. Ще стои елегантно. При този вариант, ако друго не е планирано, бих сложила до прозореца кресло с малка масичка и ниска табуретка или красив скрин с декорация върху него и на стената над него - картина или интересно огледало.  Ако ще е празно, може и само голяма картина или огледало.
Ако обаче стилът е минималистичен, ще трябва да се търси друго решение.

# 561
  • Мнения: 67
Точно почти до крилото, което се отвяря, няколко см преди него, ще има диван и пред него холна маса. Чуденката ми е, дали да бъде по цялата стена или не ( като споменах тюлено перде, всъщност е от тези перде- щора, които ги водят ).  В кухнята където е масата, също чуденето ми е голямо, дали да бъде на цялата стена, или само на позореца🥴

# 562
  • Мнения: 3 513
Точно почти до крилото, което се отвяря, няколко см преди него, ще има диван и пред него холна маса. Чуденката ми е, дали да бъде по цялата стена или не ( като споменах тюлено перде, всъщност е от тези перде- щора, които ги водят ).  В кухнята където е масата, също чуденето ми е голямо, дали да бъде на цялата стена, или само на позореца🥴
На цялата стена бих сложила само при положение, че ще стои постоянно плътна завеса без да се прибира - така ще се създаде илюзията, че зад нея има прозорци на цялата стена. Ако обаче ще се прибират настрани плътните завеси, а ще остане само прозрачната, ще се вижда разликата между прозореца и стената и няма да изглежда добре.
Щом ще има и диван в съседство, ми се струва, че е още по-неподходящо късото перде, защото при неговата дължина ще трябва да се съобрази и хоризонталната линия на облегалката на дивана, а нейната височина пък може да се окаже неподходяща за дължината на пердето и ще стане нито риба, нито рак.

# 563
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 405
Ще помоля за мнение относно това дали тюлените пердетата, да бъдат от тавана до пода, както и дали от край до край на стената? 
Скрит текст:
По принцип клоня, към дълги до земята и по цялата стена, но ме притесняват стените, дали няма да изглежда зле с " остатък плат" така да го нарека.
Може и двата вариянта, зависи каква визия искаш да постигнеш за помещението. Само не знам как ще комбинираш пердето на тавана с луничките, ще се загуби ефекта на този декоративен фриз горе. До тавана и от стена до стена може би ще е по-добрия и най-лесният вариянт отколкото къси, щом отпред ще има диван, но луничките ми изглеждат проблем.

# 564
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 802
Моля ви за съвет какви кухненски пердета да купя.

# 565
  • Мнения: 3 513
Моля ви за съвет какви кухненски пердета да купя.
От кухня до кухня разликите са направо космически - и като площ, и като стил, и като разположение и размери на прозорци и мебели...въобще абстрактен отговор, който да върши работа, няма как да се даде, освен един: "Каквито си изберете". Ама не питате това.

# 566
  • София
  • Мнения: 1 764
Здравейте!
Какво бихте сложили на тази балконска врата на спалнята?Перде или щора и от кой тип щора?
Скрит текст:
Скрит текст:

# 567
  • Мнения: 6 338
Или щора или фолио мат. Зависи дали идеята е да не си вижда и да влиза светлина или да се затъмнява.
 Едни съседи са сложили на 1 етаж фолио и е станало много добре.

# 568
  • София
  • Мнения: 1 764
Идеята е да не се вижда,дори и през деня(понеже отсреща има блок),да затъмнява на макс(понеже обичам да спя на пълен мрак) и все пак да може и да се вдига.
Мисля си за роло щора(другите видове не ми допадат),но при нея недостатъка е че няма да може да се отваря вратата напълно,защото кутията на щората пречи.

# 569
  • Мнения: 3 513
Идеята е да не се вижда,дори и през деня(понеже отсреща има блок),да затъмнява на макс(понеже обичам да спя на пълен мрак) и все пак да може и да се вдига.
Мисля си за роло щора(другите видове не ми допадат),но при нея недостатъка е че няма да може да се отваря вратата напълно,защото кутията на щората пречи.
Ако други щори не Ви допадат, а ролото ще пречи на отварянето, остава вариантът със завеси, включително пълен блекаут. Прозорците с какво са? Предполагам, че вратата не е сама Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт