Пердета - 10

  • 49 709
  • 700
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 756
Някой може ли да ми измери колко излизат напред пердетата от стената при събрано състояние? За комбинация от плътно и тънко перде. Благодаря! Ще слагаме климатик на съседната стена и искам да предвидя колко навътре трябва да монтират климатика, така че да не се вижда онази пластмаса, която скрива голямата тръба

# 31
  • София
  • Мнения: 2 434
Моля за мнение ... интересува ме от тръбните корнизи, които нямат халки как се свалят пердетата.... искам корниз с който тази дейност е най-лесна. В момента имам в едната стая тръбен-дървен, но той е с халки и на него са сложени кукички. Откачването на пердетата е доста трудоемко. В другата стая съм с релси и там е същата работа.
Нещо такова имам като идея, с такъв перделък.
https://www.pinterest.com/pin/726627721132464605/
Но нямам идея как се свалят и какъв точно трябва да е корниза... Може би нещо от този сорт.
https://www.home-max.bg/korniz-elba-raztegaem-190-340-sm-kamenno-sivo/
И още нещо, понеже корнизът трябва да е двоен за тънко и плътно перде, а на мен ми харесва стената за завършва с фриз, на стената на която е прозореца май няма да може да се постави пред корнизите /или поне аз не си го представям/. Прозорците са високи, около педя под тавана и лично на мен ми харесва перде, което почва от тавана.

# 32
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 754
За този тип нанизване ти трябва точно такъв тръбен корниз. Той се поставя над прозореца, на държачи (има единични за една тръба, има и двойни, за две) и когато искаш да свалиш или качиш пердето сваляш цялата тръба или просто я надигаш да излезе от държача и да освободиш края. За мен такова нанизване ще е мъка, особено ако корнизът е дълъг и трябва да извършваш тази дейност сама.
Пред него аз не виждам как ще се сложи фриз, защото с две тръби ще излезе много напред. Също няма как да ти започва пердето от тавана. Ако искаш пердето да започва от тавана и да има фриз, помисли за пвц корниз с два канала.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 434
За този тип нанизване ти трябва точно такъв тръбен корниз. Той се поставя над прозореца, на държачи (има единични за една тръба, има и двойни, за две) и когато искаш да свалиш или качиш пердето сваляш цялата тръба или просто я надигаш да излезе от държача и да освободиш края. За мен такова нанизване ще е мъка, особено ако корнизът е дълъг и трябва да извършваш тази дейност сама.
Пред него аз не виждам как ще се сложи фриз, защото с две тръби ще излезе много напред. Също няма как да ти започва пердето от тавана. Ако искаш пердето да започва от тавана и да има фриз, помисли за пвц корниз с два канала.
Благодаря, blue.angel, определено нанизването ми изглежда като песен в сравнение с усилията, които полагам с кукичките. Особено ако корнизът е лек...свалям го, надигам, изнизвам ..../ама сега си говоря така, не съм опитвала, затова зададох въпроса/. Може би ще се лиша от едната тръба, ще остане само плътното. То дефакто няма да се вижда корниз, защото пердето "настърча" от тръбата. Ще го мисля, имам още време. Притеснява ме и плъзгането на пердето, да не стане като го дръпна да падне и корниза ...Smile

# 34
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 754
То за лекото е лек, ама или трябва да го свалиш долу, да нанижеш пердето и да го качиш. Което за мен би било трудно, предвид, че пердето ще се влачи. Аз бих се пребила носейки корниз и перде, мъчейки се да се кача на стълбата, пък и да уцеля държачите. Ако само ще надигаш и ще нанизваш, с една ръка ще ти е трудно низането, предвид, че другата ще ти е заета да държи повдигнат корниза. С помощ би се получило лесно.
Аз вкъщи съм с два тръбни и кукички в две от стаите. Лесно ми е, но съм само с тънко перде, а то е лекичко и си се оправям сама с откачане/закачане. В третата стая ми е релса с плъзгачи, които съм зашила за пердето. За пране свалям и пера със все плъзгачите, които са пластмасови. Отпред имам гипсов фриз. Като дойде време да закачам, започва мъката. Аз съм ниска и не стигам, ММ едва си пъха ръката зад фриза. Абе цирк е, чакам да направим ремонт и да го изкъртим, за да си сложа и там тръбен и да си спестя главоболията.

# 35
  • Мнения: 6 286
Щом искаш да е скрито зад фриз/стиропорен корниз аз не виждам колко трябва да е голям тоя фриз, за да не се вижда тръбния..
Намерих ей това

Като гледам трудничко ще е да вадиш и слагаш, защото и напред ще си ограничена от фриза.
За мен тръбните са си за открито, релсовите са за зад фриз.

# 36
  • Мнения: 4 758
Здравейте!

Дали можете да ми кажете къде в София мога да си избера пердета, които да ушият за три седмици или по-малко?

Срокът ми е много важен, че искаме да си ги носим в чужбинско. Преди пет години или шест години ни ушиха перде за детска стая на улица 'Екзарх Йосиф' - пердето не е нищо особено, но нито цветовете са мръднали, нито пък то самото. Много съм доволна, но си спомням, че не беше много ясно дали ще бъде готово в посочения срок, а тогава беше само едно. Сега ми трябват три пердета за спални и две големи за хол.

Мерси предварително за предложенията.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 434
blue.angel, second, благодаря ви момичета, все с нещо трябва да се направи компромис. На този етап мисля да е с фриза, който крие тръбния корниз.
Ако корниза е точно над прозореца в този случай може да си има фриз на стената. Ще го мисля, има варианти, но предпочитам удобството.

# 38
  • Мнения: 39 309
Да се изкажа за тръбните корнизи и перделъци. Моите перделъци карам шивачите да ми ги ушиват като тръба. Не тръбата да минава в опредлените отделения на перделъка, а директно влиза в перделъка.
Самият перделък е зашит след като педето в тази част е подгънато поне 3 см. Така над тръбата има бордюр, който също се набира, а самото перде вече може да се окачва и на релсов корниз, като се добавят само кукички.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 434
Да се изкажа за тръбните корнизи и перделъци. Моите перделъци карам шивачите да ми ги ушиват като тръба. Не тръбата да минава в опредлените отделения на перделъка, а директно влиза в перделъка.
Самият перделък е зашит след като педето в тази част е подгънато поне 3 см. Така над тръбата има бордюр, който също се набира, а самото перде вече може да се окачва и на релсов корниз, като се добавят само кукички.
Mariat, аз точно от тези кукички искам да избягам.
Нещо такова ли имаш предвид?
https://www.pinterest.com/pin/338544096971883129/

Това харесах като компромис с една тръба два вида пердета. С две ми стои много грубо.
https://www.pinterest.com/pin/382102349616039264/

# 40
  • Мнения: 39 309
Да, Еми. Много лесно се нанизва пердето.

# 41
  • Мнения: 2 687
мисля, че в икеа си спазват сроковете за шиене и май са по-малки от три седмици.

# 42
  • Мнения: 4 758
мисля, че в икеа си спазват сроковете за шиене и май са по-малки от три седмици.

Мерси, ама не искам от пердета от Икеа. И тук си имаме Икеа и предполагам, че предлагат едно и също (макар че ги излових, че в българската Икеа продават точно леглото, което ми трябва като размери, а в тукашната не).

# 43
  • София
  • Мнения: 1 255
Аз съм с пвц релсов корнизи и пластмасови кукички в нас. Смъква пердето с кукички те и го пера с тях. После само нанизвам обратно, докато е мокро и съм готова.

# 44
  • Мнения: 756
Здравейте!

Дали можете да ми кажете къде в София мога да си избера пердета, които да ушият за три седмици или по-малко?

Срокът ми е много важен, че искаме да си ги носим в чужбинско. Преди пет години или шест години ни ушиха перде за детска стая на улица 'Екзарх Йосиф' - пердето не е нищо особено, но нито цветовете са мръднали, нито пък то самото. Много съм доволна, но си спомням, че не беше много ясно дали ще бъде готово в посочения срок, а тогава беше само едно. Сега ми трябват три пердета за спални и две големи за хол.

Мерси предварително за предложенията.
Първо си избери плат, който ти харесва. Ако фирмата от която ще купиш плата не могат да ти го ушият за три седмици си вземаш плата и го носиш в някое шивашко ателие. Със сигурност ще ти ги ушият по- бързо, но първо се уговори с шивачката

Общи условия

Активация на акаунт