Пердета - 10

  • 49 828
  • 700
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 8 283
Имат ли уплътнение вратите?
Може да помислите в тази посока, ако нямат.

# 211
  • Къде ли не
  • Мнения: 689
Имат ли уплътнение вратите?
Може да помислите в тази посока, ако нямат.
Desem, вратите са на 40 години и мисля, че нямат уплътнение. Ще помислим дали може да ги уплътним.

# 212
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
Ако телевизорът е окачен на стена също може да се чува повече звукът, подова настилка плочки също носи звук повече отколкото ако има килими и т.н. Не пречи да сложите едни дебели пердета, вземете повече плат да стоят нагънати, и да са с хастар, и перделъкът да е горе високо, така че пердето да опира в тавана, и в пода, да не остава празно, и отстрани да е от стена до стена. Ако гледа само един човек може да провери дали телевизорът има изходи за слушалки.

# 213
  • София
  • Мнения: 8 283
Имат ли уплътнение вратите?
Може да помислите в тази посока, ако нямат.
Desem, вратите са на 40 години и мисля, че нямат уплътнение. Ще помислим дали може да ги уплътним.
Новите врати имат гумени уплътнения, които се монтират в жлеб. Може да пробва със тези, които се лепят. Виж на rosi.bg или на markita.net
има различни видове и от двете съм пазарувала (точно уплътнения, подменяхме на прозорците и на вратите), доволна съм.

Последна редакция: сб, 25 дек 2021, 15:26 от Desem

# 214
  • Варна
  • Мнения: 367
Здравейте. От прочетеното назад останах с впечатлението, че пластмасовите корнизи на Gardinia си заслужават. Така ли е?

# 215
  • Мнения: 758
Здравейте. От прочетеното назад останах с впечатлението, че пластмасовите корнизи на Gardinia си заслужават. Така ли е?
В магазините за пердета препоръчват алуминиевите. Може би са по-добри

# 216
  • Мнения: 492
Имам корнизи Гардиниа 20 годишни в спалните -не са мръднали. Миналата година слагахме същите в други стаи-ами още при монтажа се видя,че качеството е занижено- пластмасата, една такава, мека стои.Когато нанизвах блендите отпред ,единият корниз изпука застрашително. Тези, новите са в южни стаи ,та от слънцето може да се скапят още по-бързо.

# 217
  • София
  • Мнения: 8 283
Ето това са металните на Гардения:
Скрит текст:
Не се дупчат, на тавана се закрепят първо държачи и към тях се прикрепя корниза.
В дясно се вижда къде е удължен (със специален елемент се прави), а ляво от снаждането (от към прозореца) може да се забележи палеца на държача.
Дебелината е 1/2 от PVC и кукичките са други, за съжаление и цената е много различна.

# 218
  • Мнения: 873
Здравейте, моля за съвет какви пердета да сложа на този прозорец

Не харесвам тънко и плътно перде, искам само едно полупрозрачно, колкото вечер да не се вижда отвън (на 3ти етаж сме, има и тераса след прозореца).
Харесвам икейските пердета, и като стил и това, ще са готови, но май всички са по 1.5м. Общата дължина на прозореца е 2.4 и с две пердета май няма да стане. Чудя се дали ще седи ок с 3. Така или и аче сигурно само едното ще се дърпа откъм вратата, за да излезем на терасата. Другия вариант, който виждам е да са по поръчка - тогава се колебая дали едно цяло или пък две едното по ширината на вратата, а другото по прозореца.

# 219
  • Мнения: 39 370
Не виждам корниз. Какъв вид ще сложите? Колко дълъг? Само около прозореца или на цялата стена? Аз харесвам икейските пердета и не бих имала нищо против да са 3 или 4 броя (моите са такива по 3 броя на прозорец).

# 220
  • Мнения: 873
Mariat добър въпрос... Нямам идея Sweat Smile в момента сме с тръбни корнизи, но там май ще има така или иначе някакъв "куфар" или нещо такова, където ще са скрити тръби от климатик, та сигурно таванен ще сложим. А за таванен май трябва да е пердето по цялата стена, или не е задължително?
Мога ли да помоля за снимки как седят вашите пердета, може и на лс Blush

# 221
  • Мнения: 2 901
Таванен тип климатик е доста по скъп от стенен тип и не е толкова ефективен!

# 222
  • Мнения: 6 294
Таванен тип климатик е доста по скъп от стенен тип и не е толкова ефективен!
Корнизът таванен, не климатика!

sisi11, не е задължително за таванен да е по цялата дължина, но аз като гледам колко остава отстрани, то си е за корниз от край до край. В Икеа имаше едни много симпатични бели перденца, които пропускат светлина и не са съвсем затъмняващи. https://www.ikea.bg/products/textiles-curtains-rugs/curtains-bli … k-t-2-br/40430814

# 223
  • Мнения: 39 370
Ето икейски З бр.

# 224
  • Мнения: 873
drago_2008, ха точно тези, в бяло или синьо, съм загледала.

mariat, благодаря за снимката. Всъщност много трябва да се загледа човек и да види, че са 3. Много приятно изглежда!

Климатикът е нормален стенен, просто ще минават тръби от него към другата стая).

Общи условия

Активация на акаунт