Непознат се е регистрирал на нашия адрес.Помощ.

  • 4 672
  • 49
  •   1
Отговори
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Здравейте.
Днес разбрах,че непознат се е регистрирал на наш адрес-на вилата ни,където не живеем целогодишно.
Донесоха призовка за непознато лице.Останах изумена.Как така някой се регистрира,че живее в къщата ми ,без аз да знам...
Въобще не познавам човека,съпруга ми също не го познава.
Съседите  се опитаха да помогнат потвърдиха,че лицето не живее там.
Но човека,който донесе призовката ми каза,че трябвало да подадем жалба в полицията.
Споделих с приятели,те ми казаха,че не трябвало в полицията,а в прокуратурата.
И сега се чудя какво да направя и къде да отида.

Моля,ако някой е попадал в такава ситуация или ако знаете какъв е реда споделете...

# 1
  • Мнения: 6 764
Такава ситуация точно не, но наши близки искаха да се регистрират на наш адрес. Всичко става в кметството по район на жилището. Те попълват молба, че искат да бъдат регистрирани на този адрес, ние в качеството на собственици с копие от нотариален акт попълваме друг документ, че сме съгласни. Също, ако човека е наемател, се представя договора. Т. е в кметството трябва да имат документите на това лице, вероятно фалшив договор за наем или друго. Почнете от там, после с резултата от там, жалба в полицията. Успех.

# 2
  • Мнения: X
Вени, пиши в темата за отдаване под наем - там ще ти дадат съвети и какви стъпки трябва да предприемеш, по законов път да го отрегистрираш.

https://www.bg-mamma.com/?topic=1319813

# 3
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 861
Точно за прокуратура е, защото има и документно престъпление - най-вероятно е представен неистински документ за собственост при регистрацията.
Пък може и някаква грешка да е станала в общината. Проверете там дали човекът действително е регистриран по постоянен или по настоящ адрес.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 235
А какви действия трябва да предприемем в следния случай - вече 5 години сме собственици на апартамент, и продължават да идват писма, вкл.и от Общината за данъци, за по-предишни собственици, и други съвсем непознати за нас лица.

# 5
  • Мнения: 12 761
Специално за такива писма, ние ги връщаме обратно долу до пощенската кутия и от пощата си ги взимат обратно. Просто погрешно доставени за лице, което не живее вече там. Писала съм и на плика - не живее такова лице.
А за регистрирането на непознат, бих написала жалба до общината и бих отишла в приемното време, защото, ако има такова регистрирано лице, това е неправомерно и грешката е точно тяхна. Но може погрешно да е адресирана призовката.

# 6
  • Мнения: 10 798
И аз съм се регистрирала така 2 пъти и 2 пъти съм ходила със собственика на имота, плюс нотариален акт, плюс молби и бумащини. За да е регистриран този човек у вас, значи не само е отишъл с фалшиви документи, ами и с фалшив „собственик”. Освен, ако и административното лице не е намесено в тази измама. За 30-40 лв що да не си затвори очите.  А и очевидно е търсен ефекта с необитаван целогодишно имот, с надеждата да не се усетите.

# 7
  • Мнения: 14 843
Вени, не мога да помогна за процедури, но проверете първо дали самата призовка не е със сгрешен адрес. Струва ми се доста по-вероятно от това непознат да е регистриран там. Няколко десетки лв са доста малък рушвет за такова нещо.
А дали е възможно да е стар собственик?

# 8
  • София
  • Мнения: 16 025
И аз съм се регистрирала така 2 пъти и 2 пъти съм ходила със собственика на имота, плюс нотариален акт, плюс молби и бумащини.

Да,  така е от 7 - 8 години.
Преди това всеки се регистрираше където си поиска. Не се представяха документи и собственик.
Може да е дори наследен от предишни собственици на имота, а и те да не знаят.
С 2 думи много е трудно да се отпише такъв измекяр. Но не е невъзможно, ако човек се захване.
В стари теми за отдаване под наем потребител PAV даваше линкове към съдебни решения за отписване на натрапника. Сега май не пише във форума.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Да, Пав вече не пише тук.

Вени, защо не започнете от кварталния полицай? Ще ви ориентира какво и как.

Този трябва доста отдавна да се е регистрирал. Сменяла съм адресна регистрация, наистина трябва съдействие от собственика и служителите в общината не минават нещата през пръсти хич.

# 10
  • Мнения: 14 843
Пав не смени ли ника?

# 11
  • София
  • Мнения: 35 098
Направо при кмета, да го питате за мъртвите души, дето живеят у вас.

# 12
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Вени, не мога да помогна за процедури, но проверете първо дали самата призовка не е със сгрешен адрес. Струва ми се доста по-вероятно от това непознат да е регистриран там. Няколко десетки лв са доста малък рушвет за такова нещо.
А дали е възможно да е стар собственик?

Призовката не е със сгрешен адрес.
И стар собственик не е,защото парцела и вилата бяха собственост на дядо ми от 30 години.
Явно става въпрос за някаква измама и няма да е лесно да се справим със ситуацията.
Но и не мога да оставя нещата така.

# 13
  • Мнения: 10 798
А да е познат на дядо ти?

# 14
  • Мнения: 7 261
На мен ми се е случвало. Преди да купя апартамента, предният собственик е отдавал апартамента под наем. След едни 13- 14 години започнаха да ми слагат призовки на вратата. Аз живеех в чужбина и нищо не направих, не ми се занимаваше.

Общи условия

Активация на акаунт