Любители на котки - Тема 159

  • 28 291
  • 742
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 13 300
anniemm, за да има ефект от кастрацията, трябва да мине известно време, понякога дори и месец. Но точно в споменатото преди няколко поста предаване "Моята котка от ада" имаше 2 котки с поведенчески проблем и се оказа, че е заради страх от бездомните котки, които обикалят около къщата. Възможно е и вашето коте да се страхува от котките, а не да е мерак за мацки. Дано свикне бързо!

# 76
  • София
  • Мнения: 5 762
Не сте ме виждали скоро 😃
Изабела току що ☺️

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Аз му се радвам...безкрайно мноооого...
Щастие е да имаш бебе коте или куче.
Човешкото бебе също,но...е малко по-сложно там...

Така: Доколкото разбирам,да сложа тривалентната ваксина...Четох по темата, петвалентната може да даде рак и други странични ефекти...
Тест за котешки СПИН и левкимия и да пусна,може да даде фалшиво положителен резултат,защото бебето няма 3 месеца...
Ама как да ваксинирам,ако има левкимия или СПИН?
Така или иначе е още на антибиотик и поне две седмици след спиране на антибиотика,трябва да е здрав...
Мисля дори да изчакам три седмици...
Шансът да се зарази от нещо вкъщи(апартамент) е и без това съвсем минимален.
Да,ще тръгнем със сандали скоро,но при влизане вкъщи,всеки нормален човек си измива краката...

# 78
  • Мнения: 7 856
Мария, успокой се. Не бързай с вксината, нека котачето се излекува от гадния вирус и да живне, и тогава го ваксинирай. Като порастне още малко, ще може и да се тества, дали не носи още някой вирус преди ваксината. Но е малко вероятно да има куп гадории в себе си. Вече го лекуваш от един, който е широко разпространен.

# 79
  • Мнения: 2 187
Трудно се хваща в кадър, откакто сме на село, мога да я снимам само когато се прибере за спане. 😂


# 80
  • Мнения: 42
anniemm, за да има ефект от кастрацията, трябва да мине известно време, понякога дори и месец. Но точно в споменатото преди няколко поста предаване "Моята котка от ада" имаше 2 котки с поведенчески проблем и се оказа, че е заради страх от бездомните котки, които обикалят около къщата. Възможно е и вашето коте да се страхува от котките, а не да е мерак за мацки. Дано свикне бързо!
Благодаря ви, дано! А знаете ли в тези епизоди по какъв начин се справиха с проблема?

# 81
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 417
Мария, не познавам друг макар и виртуално,  който толкова да трепери върху коте. Кога папкате,  спинкате, акате , пишкате,  играете.... Само една моя позната така трепереше върху бебето си.
Нормално е да ходи по голяма нужда по-добре често, малките ядат на по-къси интервали. Диша спокойно и не се вкарвайки във филми.

# 82
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 559
Аз бях така в началото.Joy
Повечето момичета тук си ме знаят.

# 83
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 417
Аз тоя момент на шашкане го минах с големият ми син,  който беше много трудно за отглеждане дете, а ей го стана на 20години. Щом него изгледах, друго не може да ви се опре. Имала съм всякакви животни без динозавър 🤣

# 84
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 559
Нали?
Аз с Ушатото съм спокойна, но вече знам какво правя, като взехме Топче всеки ден опявах в темата.Joy

# 85
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 417
Котетата като  малки са интересни и много дейни. Аз какво да пиша, под кой храст спи Кети, проспа си живота това момиче, или къде се търкаля Чери, че е не е черен , а бял 🤣

# 86
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 559
Ушатото вчера цял ден не излезе от гардероба.Joy
Днес му е ден за цялостна смяна на постелката, докато измия и подсуша и приключа с цялата процедура той стои неотлъчно до мен, за да надзирава какво се случва с тоалетничката му.Joy

# 87
  • Мнения: 1 804
Здравейте! Реших да споделя проблема на моят котарак тук. Вече е на почти 2 години, шотландска клепоуха. Подаряваше се от съседен град и решихме да си го вземем. Когато го взехме имаше страшно много бълхи, които едва изчистихме. Винаги е бил много игрив и любопитен. Въпреки това не харесва чужди хора, не се крие но не дава да го докосват.
Проблемът му се появи около годинката му - след кратка игра 2-3 мин се задъхва, диша тежко, лежи странно, зениците широко отворени, примлясква и се плюнчи страшно много. След такъв епизод е отпаднал 24 ч. и всичко приключва с повръщане. Спряхме да му даваме играчки, но понякога само се заиграва, тича или вълнува и пак почват тези епизоди. Водихме го на ветеринар (няколко пъти, при различни) и не се установи проблем. Правена му е и ехокардиография. Кастриран е, но не мисля че има отношение.

# 88
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 314
Вече е на почти 2 години, шотландска клепоуха. Подаряваше се от съседен град и решихме да си го вземем.
Само си помисли защо биха подарили породисто коте ей така. От частно лице ли го взехте?

# 89
  • Мнения: 1 804
Вече е на почти 2 години, шотландска клепоуха. Подаряваше се от съседен град и решихме да си го вземем.
Само си помисли защо биха подарили породисто коте ей така. От частно лице ли го взехте?
Частно лице беше, да. Тогава човека сподели, че до скоро е продавал, но не му се занимава вече, защото трябва преди това да са направени ваксини и т.н.
До сега не се бях замисляла наистина... Thinking
Но пък как може да се предвиди такъв проблем, още от бебе?

Общи условия

Активация на акаунт