Интервално хранене/периодично гладуване/Fasting - тема 10

  • 76 364
  • 759
  •   3
Отговори
# 165
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 227
Зечова,поздравления!
Как ги свали?
Писала съм по напред в темата ,че предимно съм на ОМАД. Това може би в повече от два месеца , през другото време на 20/4 съм била.

# 166
  • Мнения: 19 689
А имаше ли някакви рестрикции (по макроси и/или калории на ден)?

# 167
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 227
А имаше ли някакви рестрикции (по макроси и/или калории на ден)?
Ако въпросът е към мен , не съм следила макроси. Хляб не ям , както и въглехидрати под формата на захарни изделия. Но виж десерт като протеинови пудинги от лидъл си хапвам след вечеря или плод. Примерно снощи си хапнах диня доволно количество. Протеинов сладолед също си купувам пак от лидъл. Като цяло при такъв тип хранене си има калориен дефицит , няма как. То колко да ометеш на едно ядене , ако не се тъпчеш със торти и шоколади.

# 168
  • Мнения: 19 689
Да, към теб беше Blush Просто ми беше любопитно. Иначе има как да изядеш много на едно ядене, аз съм жив пример Joy

# 169
  • Мнения: 1 318
Аз досега четох само, доста полезна информация давате. След първата бременност много трудно си свалих излишните кг. Тъкмо влязох в старите си дрехи, забременях с второто Smile Та, борбата си беше сериозна след като я родих, но дълго време нямах кой знае какъв напредък. От месец съм на интервално хранене (схемата е 16/8), храня се предимно с месо и зеленчуци. Килограмите са само 4 надолу, но при обиколките има голям напредък. Закуската винаги ми е била непривична, така че не ми е проблем и 20/4 да пробвам. Просто преди ВИНАГИ преяждах - особено на вечеря. Хапвах и десерт задължително като не се ограничавах в количествата. Оправдания имах за всичко - тежък ден, умора, яде ми се сладичко заради цикъла...
Имам още 10 кг да свалям до идеалните показатели, но лека-полека. Правя го на първо място за здравето си.

# 170
  • Мнения: 493
Здравейте, записвам се и аз в темичката, след бременност, не кърмя. Имам въпрос, какво е позволено да се пие по време на фаст освен вода / кафе, чай, сок/.

# 171
  • Мнения: 22 930
Здравейте, записвам се и аз в темичката, след бременност, не кърмя. Имам въпрос, какво е позволено да се пие по време на фаст освен вода / кафе, чай, сок/.
Чисто неподсладено кафе, по същия начин чай и вода.

# 172
  • Мнения: 493
Аз слагам  мляко или сметана в кафето, значи нищо не съм правила, но пък не мога чисто да го пия:cry:

# 173
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 227
Аз слагам  мляко или сметана в кафето, значи нищо не съм правила, но пък не мога чисто да го пия:cry:
Аз си пия кафето с мляко и въпреки това съм свалила 11 кг , но в повечето случаи съм на еднократно хранене.

# 174
  • Мнения: 16 872
Мисля, назад беше споменавано, че може със сметана.

# 175
  • Мнения: 22 930
Мисля, назад беше споменавано, че може със сметана.
При фаст? Това, което аз съм чела, не позволява мляко, сметана..Иначе не е фаст, а просто пропускане на хранене.Но то теории всякакви.

# 176
  • Мнения: 1 409
Мяркала съм някаква теория, че до 70 калории (май) не разваляли фаста. Доктор Фънг позволява мааааалко сметана.

# 177
  • Мнения: 2 564
Реално погледнато всяко нещо с калории предизвика инсулинов отговор и задвижва храносмилането, панкреаса, черния дроб и системите в тялото. Другото са просто компромиси. Усещам го по себе си, от много време правя "фаст" "само" с прясно мляко в кафето. Но когато пия чисто кафе с 1 ч.л. еритритол ми е много по-трудно да издържа. Прясното мляко си е храна. Сметаната също

# 178
  • Мнения: 2 275
Зависи от целта.
Ако се търси автофагия е само вода. Тогава и интервала е по-голям, след като автофагията започва след 17-18 часа.
Ако е за отслабване може маааалко сметана или кокосово масло,  според д-р Фънг. В този случай интереса е насочен към инсулина.

# 179
  • Мнения: 493
taniq6 какво е автофагия, не знам дали съм го изписала правилно:stuck_out_tongue_winking_eye:

Общи условия

Активация на акаунт