Интервално хранене/периодично гладуване/Fasting - тема 10

  • 76 466
  • 759
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 10 266
Оо аз вит. д вземам на суплемент. Белтъка ми е много защото съм по 2 часа вечер в залата и тренирам с тежести. Аз се будя в 5:30 сутрин за работа, проблема ми е че вечер не мога да заспя като правя 24ч фаст. Държа на него понеже съм с астма и ако може да ми помогне малко от малко. Жълтъци ям ако нямам въглехидрат. Но аз сега не закусвам, така че това не го ям така или иначе в момента.

# 436
  • Мнения: 1 541
Добре, ясно, че е индивидуално, но все пак колко е нормално да се отслабва на седмична база примерно, за да е здравословно, да няма глад, да няма йойо, да няма забавяне на метаболизма. И още - колко калории на ден за сваляне е нормално, без да са прекалено малко?

# 437
  • Мнения: 1 409
Това са ужасно условни въпроси. Едно е да си 120 кила, друго 90, трето 60 на 1.60 височина примерно. Възраст, вид и интензитет на физическа активност, нива на стрес, сън, качество на храна, психологическа настройка. Подхвърли ни на някой детайл за теб, за да можем да обсъдим индивидуалния ти случай. Според мен без информация отговорът на въпросите ти няма да има добавена стойност.

# 438
  • Мнения: X
4. Не, не под 2000. На предишна страница го обясних и малко ме мързи пак. Пиша от телефон, но общо взето събираш калориите от 2 дни и ги ядеш в един, а на другия не ядеш нищо. Това е най-ефективно, защото тялото гори калориите, които е изяло в деня с повечето калории и на следващият ден. В деня с калориите можеш и да спортуваш дълго, така че да ги изгориш.  Ако ходиш средно бързо 5 или 10 часа, с малко спринт, малко HIIT, малко силови, ти на практика можеш да удвоил горивните калории. В деня, в който не ядеш, не спортуваш интензивно. Може ходене, танци, но не много.

За да са успешни за слабеене постите, трябва да ядеш не повече от 1/3 от калориите, които обичайни ядеш. В твоя случай 1/3 от 1500 е 500.

В някой почивен ден нагъваш 2500 калории и спортуваш или си активна цял ден. Средно бързото ходене ти гори по около 250 кал на час, бавното около 200. 10 часа бавно ходене и си ги изгорила. На следващият ден ядеш само 500 калории. Общо изяждаш колкото ядеш всеки ден, но ще гориш повече. Ако ходиш 10 часа може и 3000 или 4000 да изядеш. На следващият ден 500 максимум. Eat, stop, est или 5:2 му казват.



Да допълня само, ефективен метод за тренировки, който действа при мен и е научно доказан, е високо интензивна тренировка, напр. серия спринтове, HIIT тренировка, последвана от такава с по-малко натоварване - лека аеробика за кардио, скачане на въже, 30-40 мин джогинг, плуване. И тук идва ключовият момент - на гладно!!! По този начин тялото ти ще не ще започва да мобилизира и гори натрупаните мазнини.

https://www.youtube.com/watch?v=GqPGXG5TlZw&t=5408s
Тук е обяснено в подробности, има и субтитри на англ. или испански.

Последна редакция: ср, 08 юни 2022, 09:27 от Анонимен

# 439
  • Мнения: 1 176
Добре, ясно, че е индивидуално, но все пак колко е нормално да се отслабва на седмична база примерно, за да е здравословно, да няма глад, да няма йойо, да няма забавяне на метаболизма.
Мисля, че за здравословно бях чела до 1% от теглото на седмица.

# 440
  • Paris, France
  • Мнения: 14 051
Оо аз вит. д вземам на суплемент. Белтъка ми е много защото съм по 2 часа вечер в залата и тренирам с тежести. Аз се будя в 5:30 сутрин за работа, проблема ми е че вечер не мога да заспя като правя 24ч фаст. Държа на него понеже съм с астма и ако може да ми помогне малко от малко. Жълтъци ям ако нямам въглехидрат. Но аз сега не закусвам, така че това не го ям така или иначе в момента.

Може би ще е добре да ядеш вечер вместо сутрин в дните, в които постиш.

За астмата - разходи се из сайтовете за iodine, lugol protocol. Хора пишат, че буквално изчезва още първите дни. Трябва, обаче да си изследваш селена и да пиеш 2 седмици всички витамини, цинк, магнезий, в големи този и чак тогава йод. Изчети това:

https://www.curezone.org/forums/fm.asp?i=1738998

Оцет, черен пипер, лют червен пипер помагат, както и спиране на млечни.

Добре, ясно, че е индивидуално, но все пак колко е нормално да се отслабва на седмична база примерно, за да е здравословно, да няма глад, да няма йойо, да няма забавяне на метаболизма. И още - колко калории на ден за сваляне е нормално, без да са прекалено малко?

Вече писах, че е индивидуално. Все едно да питаш колко е нормално да си висок. За мъж пигмей 1.55 е нормален ръст, за жена от племето масаи 1.90м е в норма. Има много условности.

Калориите нямат значение. Както вече писах, няколко пъти в тази тема, най-ефективно в дългосрочен план е да се яде повече в един ден и да се пости 24ч на следващия. Трудничко е и не всеки го може, обаче, или поне не за дълъг период. На мене ми е трудно да не ям 36ч ако не се храня кетогенно.

И бързото, но и бавното отслабване имат положителни и отрицателни страни. Зависи какво цели човек, откъде започва и колко може да си позволи да отслабне. Разказала съм си историята на предишна страница. Свалих 15 кила удърно, за около 2 месеца преди 8 години. За мене бавно отслабване не беше опция, защото не исках да свалям отвсякъде, но имах мазен черен дроб, който си беше мазен и след бързо сваляне на 10 кила. Трябваше да се сложа на супер ниски калории за да сваля останалите 5 кила и то от вътрешни органи. За 10 дена се махнаха. Ако знаех това, което знам сега, можех да почна да постя през ден, да си сваля първо мазнините от дроба и изобщо да не се налага да свалям 15 кила, а само 7 или 8.

При смъртен обезитет или диабет 2, дори при слаби хора, рязкото и бързо отслабване е по-ефективно в дългосрочен план.

А за калориите - повтарям, че нямат никакво значение. Преди да отслабна бях качила 15 кила за няма и година. На диета от 1200 калории дебелеех. Висок инсулин. Като се сложих на кетогенна, отслабнах рязко, цели 10 кила без да ям по-малко от 1500 калории дневно. За човек с нормален инсулин, но проблем с кортизол ще е различно. 50% е генетика.

# 441
  • Мнения: 649
Здравейте.

Виждам, че темата не е много активна, но все пак ще се включа. Simple Smile

По принцип винаги съм била от по-едрите, но вече съм си в графа "дебели". Grinning От няколко дни съм на 16:8 фаст, тъй като ми откриха инсулинова резитентност и съм на Глюкофаж. Имам бебе на 9 месеца и въпреки че в началото с кърменето свалих доста, в един момент му изтървах края, изпаднах в кофти binge състояния и сега чукнах стотака.

Не за първи път правя IF, 2019 от януари до април бях свалила 10 кг (тогава от 90 на 80) без да ги усетя, но след разни житейски събития прекъснах, после дойде пандемията, после забременях и ето ме, вече с крещяща нужда да отслабна.

Ръстът ми е 172 и се чувствам прилично на около 75 кг, което е дългосрочната ми цел. Всичко друго по-надолу от 75 ще е само бонус.

Ще се радвам темата да се раздвижи и да споделяме опит. Simple Smile

# 442
  • Мнения: 7 748
добре дошла и успех Flowers Hibiscus
16:8 ми не ми е много фастово, но дано бързо стигнеш поне 80

забила съм  на 63 и няма мърдане
връщам се към 20:4 и ВМ-НВД
правя и 36 часа фаст всеки понеделник

# 443
  • Мнения: 11 550
Аз вече само задържам, но продължавам с ОМАД. През деня съм на кафе и газирана вода.
renidimova ако чете да се яви да каже какви ги върши. HugПреди време с нея заедно започнахме ОМАД и ако изпуснех края нейните постове ме връщаха в пътя.

# 444
  • Мнения: 649
Започвам на 16:8, но постепенно ще мина на 18:9, после вероятно 20:4. Може би и ОМАД по-натам (мъжът ми така се храни, горкият, като сме на почивка и яде повече от веднъж на ден, дебелее Grinning), но започвам плавно, защото знам, че ако се опитам ударно, най-много да припадна някъде. Миналият път 16:8 работеше перфектно при мен в продължение на 3-4 месеца, така че мисля да включа турбото като наближа някое плато и 16:8 вече е недостатъчно.

Ще поживеем, ще видим. На първо време и 16:8 ще се отрази добре на ИР и ще преборя binging-a. Миналият път усетих как съм го победила, но за съжаление човек лесно се връща към старите навици. Sad Просто положението вече е фрапиращо, а планираме и второ детенце скоро и малко от малко трябва да се стегна, за да мога живот и здраве след него да не съм станала абсолютен кит.

Последна редакция: вт, 28 юни 2022, 13:53 от didivid

# 445
  • Мнения: 2 319
Глюкофажа предполагам ви обясниха, че се пие след хранене - няма храна - няма хапче. Самия фаст сам по себе си влияе благоприятно на ИР, особено над 18 часа. Яжте достатъчно протеин, не залагайте на фаст и ниски калории, защото тогава се прецаква щитовидната.

# 446
  • Мнения: 649
Глюкофажа предполагам ви обясниха, че се пие след хранене - няма храна - няма хапче. Самия фаст сам по себе си влияе благоприятно на ИР, особено над 18 часа. Яжте достатъчно протеин, не залагайте на фаст и ниски калории, защото тогава се прецаква щитовидната.

Казаха ми по време на храненето вечер да го пия. Щитовидната също я следя, защото съм с хипофункция, така че я имам предвид.

Ще мина и на 18 часа, но понеже дълго време не съм фаствала, поне седмица-две ще съм на 16ч, за да свикна отново да не закусвам. Ще намаля порциите, защото до момента се храня в огромни количества, но нямам намерение да изпадам в крайности и да стигам екстремен дефицит. Калории като цяло не броя, защото ми е трудно (ядем само домашно приготвена храна и ми е много сложно да изчислям, защото готвя "на око").

На мен основният ми проблем е binge eating, така че контролът, който IF ми дава е основният инструмент, който ми помага. Да ям по два пъти на ден с намалени порции (между 30 и 50% по-малко, не повече), без никакви снакове, закусчици и т.н. при мен моментално дава резултат. Постоянството ме препъва. Още от пандемията, когото останах вкъщи 24/7, се започна едно похапване нон-стоп - тук да клъвна малко, там малко и се завъртях в една спирала, от която трудно се излиза.

# 447
  • Мнения: 1 429
Аз вече само задържам, но продължавам с ОМАД. През деня съм на кафе и газирана вода.
renidimova ако чете да се яви да каже какви ги върши. HugПреди време с нея заедно започнахме ОМАД и ако изпуснех края нейните постове ме връщаха в пътя.
Ренито Димова я е срам да каже каквото и да е и само чете. Оттатък в темата за отслабване за н- ти път пиша едни нахъсани постове, че започвам и.... няколко дена по- късно пак прецаквам работите. Явно ММ трябва да върви на път, че почти година откакто е в къщи ме подлъгва с тази бира и яко се оливам.
Иначе по въпроса с ОМАД, преместих го вечер, обаче на обяд пия кафе с ок.300 мл. мляко и това разваля всичко. Най - ми е добре да ям на обяд, ама най- ми е удобно от друга страна вечер😁. Ако съм сама няма проблеми. Обаче сега ММ като си е в къщи и не мога вечер да седна и да го гледам как си хапва. Иначе реално огладнявам по обяд и ям ли, повече не огладнявам. Та с две думи, на този етап нищо не правя, на морето пак само уж вечер ядях, ама през деня две хапки от това, една от онова. Благодаря за милите думи, обаче май, май ти вече ще ме връщаш в пътя🤗. Зора е да преместя кафето към 4 -5 или да го спра въобще ( аз реално пия мляко с лек аромат на нес кафе, само за цвят, не обичам въобще чисто кафе).

# 448
  • Мнения: 11 550
А, спокойно, този филм с нахъсаните постове как започвам и аз съм го играла. То кой не е? И аз доста месеци започвах стриктно, а после се скривах в ъгъла и не смеех да кажа какви ги върша. Но после някак си от раз превключих. Ще стане и при теб. Hug Ще се ръчкаме пак двете щом трябва. Hands Muscle Аз сега съм си в България за три седмици и ям всичко, каквото ми се прияде, но гледам да спазвам ОМАД. Ще хвърля сигурно някой друг килограм отгоре, така че ще се навъртам в темата. Simple Smile

# 449
  • Мнения: 2 582
Мацки (пардон за израза), и това ще мине, но не сега. С годините апетитът намалява, контролът става все по-стриктен, естествено ако я има мотивацията.
Идва момент, когато просто не ти се яде. Нирвана Simple Smile
А има и друго. Ако нищо не дава резултат, значи това е оптималното тегло. Защо да си чупим главите.
Аз съм в менопауза от 5 години. Поддържам 52, но не ми струва нищо. Нямам апетит.
Тренирам си леко, ежедневно, да поддържам мускули.
Ще дойде и вашето време.

Общи условия

Активация на акаунт