Интервално хранене/периодично гладуване/Fasting - тема 10

  • 76 187
  • 759
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 1 541
Ще споделите ли високо калорийна храна, която да е нисковъглехидратна? Имам чувствато, че не приемам достатъчно калории, а не ми се яде.... тоест смятам, че може да се храня с калориен дефицит.

# 451
  • Мнения: 10 256
20-30бр ядки + 2-3 парченца черен шоколад 90% добавени към обяда Или вечерята са ти Едно + 400кал. Ако нямаш проблемс млечни - сирена, кашкавал. Ако обичаш авокадо и ти е по джоба пак става.

# 452
  • Мнения: 12 684
Ще споделите ли високо калорийна храна, която да е нисковъглехидратна? Имам чувствато, че не приемам достатъчно калории, а не ми се яде.... тоест смятам, че може да се храня с калориен дефицит.
По-мазнички неща в менюто и ей ти ги калории колкото щеш. Масло, бекон, сметана, месото да е по-шаренко а не филе - обикновено тия неща са достатъчни. Или малко повече зехтин на салатата там, шепа маслини към нея за такива като мен дето не харесват авокадо, има какво. Въпросът е от тия неща да подбираш които са ти най-вкусни на теб, за да си ги ядеш с кеф и да не те бърка толкова по-малкият апетит.
Ако ти се занимава си смятай поетата храна поне няколко дни, много е досадно но за собствено успокоение ще знаеш къде си поне.

# 453
  • Мнения: 2 054
Ще споделите ли високо калорийна храна, която да е нисковъглехидратна? Имам чувствато, че не приемам достатъчно калории, а не ми се яде.... тоест смятам, че може да се храня с калориен дефицит.

# 454
  • Мнения: 910
Здравейте
Някой от вас да е правил воден фаст 30 дни ? Мисля да пробвам , но се колебая дали си струва ?
Имам опит с фастовете , най - дългият ми фаст е бил 90 часа и се чуствах добре . Вие колко най - дълго сте издържали ?

# 455
  • Мнения: 10 256
Въпроса е за какво ти е тоя фаст и какво целиш с него, т. к. темата е интервално хранене, което според мен изключва такива дълги периоди без храна. В твоя случай става въпрос за нещо друго.

Последна редакция: вт, 12 юли 2022, 16:48 от vici75

# 456
  • Мнения: 910
Въпроса е за какво ти е тоя фаст и какво целиш с него, т. к. темата е интервално хранене, което според мен изключва такива дълги периоди без храна. В твоя случай става въпрос за нещо друго.

Пречистване и по - бързо отслабване .
Да , знам че темата е интервално хранене , но не знам къде другаде да питам . Извинете Innocent
Ще съм благодарна , ако някой сподели своят опит Simple Smile

# 457
  • Мнения: 7 736
ти нещо да не си объркала броя на нулите?
преди години имаше тук един, който ни разказваше за просветленията си през дългите гладни нощи
и снимки пускаше
но дори и той гладуваше по 14 дни

# 458
  • Мнения: 10 256
Аз понеже започнах да чета темите от първа, и срещнах този индивид. Та той нали писа че тема отделна ще прави. Не съм търсила дали е направил на него време, и как я е кръстил....Но може да се потърси.

# 459
  • Мнения: 2 275
Здравейте
Някой от вас да е правил воден фаст 30 дни ? Мисля да пробвам , но се колебая дали си струва ?
Имам опит с фастовете , най - дългият ми фаст е бил 90 часа и се чуствах добре . Вие колко най - дълго сте издържали ?
Това няма нищо общо с интервално хранене/гладуване.
Аз, когато започнах със скромното 24-36 часово гладуване ( беше много на мода 70-те години на миналия век и преди да се изроди в плодови-сокови измислици) подробно прочетох наличната информация за момента.
Разказвам по спомен:
- започва се с краткотрайни гладувания по 1-2 дни на седмица за няколко седмици
- увеличават се дните постепенно и при всяко увеличение се задържа отново за няколко седмици
- при повече от 3 дни трябва захранване
- при повече от 7 дни трябва наблюдение или от медицинско лице или от човек, който е запознат отлично с гладуване.
Някой път  процеса на почистване е много бурен и трябва да бъде прекратено гладуването и то много внимателно.
Повече от 14 дневно гладуване се прави в клиники и подобни.
Внимателно с набедени такива организации за колективно гладуване.  Преди няколко години си спомина една девойка във Франция така. Да платиш 10000 Евро за да умреш от глад /прочистване....
От френски лекар научих, че в Русия се лекува високо кръвно с гладуване, но и там било под наблюдение и за 10-14 дни. Не съм проверявала/търсила информация дали е така.

Последна редакция: вт, 12 юли 2022, 17:38 от tania6

# 460
  • Paris, France
  • Мнения: 14 017
10 дена или 11 гладувах едно лято, докато ги нямаше домашните. Пиех кафе, обаче и ядях по някой суров зеленчук като стрък целина или чушка. Кафетата ги намалих до 2 на ден и почнах да се наливам с вода някои дни, а в други да не пия вода по 20 до 24 часа. Чувствах се страхотно от четвъртия ден до края. Кожата ми се изчисти, спуканите ми капиляри взеха да намаляват, стегнах се, някак си и направо летях. Свалих 4 кила или 5 и си ги върнах за два месеца есента, но не ми беше цел да отслабвам.

Захраних се с костен бульон и салата и драми с храносмилане не съм имала, но не при всеки е така.

Пиех по малко сол Нигари и едра морска сол, общо една чаена лъжичка дневно. Два пъти пих суха, хранителна мая и това е. Всеки ден пиех по чаена лъжичка рибено масло.

Идеята ми беше автофагия и си поръчах ензими, но закъсняха и не ги пих.

Правех бавни разходки и около 10-15, максимум 20 мин силови дневно.

По-лесно се пости дълго като е горещо.

# 461
  • Мнения: 910
Nevena Virolan , тази седмица времето ще е много горещо , за това реших да пробвам . Когато е горещо , нямам апетит . Мисля , че ще се справя Simple Smile Най - вероятно ще направя фаст за 10 дни , след това ще се захраня със зеленчуци Simple Smile Разколебахтеме за 30-те дни .
В момента съм ваканция , ще си постя и почивам вкъщи

# 462
  • Мнения: 19 687
Аз правя последните седмици 48 часови фастове (по два на седмица) и също се интересувам от по-дълги такива. Страх ме е точно заради липсата ми на знание. Дали имате информация за клиника, в която осъществяват подобно наблюдение?

# 463
  • Мнения: 2 275
Има такива клиники в Германия, Испания, Русия. Май най-голям опит има Швейцария. Виж тук
https://chemindelasante.com/cliniques-de-jeune-therapeutique/#:~ … 0et%20en%20Russie.
Но пак повтарям да не се подвеждате с разни съмнителни организации, клонящи към секти , защото с тази мода на пречиствания и добро здраве ( което е добро за портмоне на някои) има всякакви мошеници.
От друга страна на чудеса не разчитайте, в смисъл за да има ефект се прави няколко пъти в годината, къде по-дълго, къде по-кратко. Няма как да изчезнат проблеми и да се подобри здраве, ако се върнете към навиците, които са ви разболял.
Както е казал Айнщайн няма как като правите едно и също нещо да се получи различен резултат.
Пътят, който споменах по-горе е приложим за всички, а именно постепенно свикване като се започне с 1-2 дни на седмица за месец-два , след това по 3-4 дни пак за няколко месеца и т.н.
Разумното (по спомен) е постоянни кратки 24-36 часа 1-2-3 пъти на седмица и 3-4 по седмица (или 10 дни) за година. И по преценка на човека.
Мен гладуване не ме притеснява, захранването ми е проблем и затова карам на кратки: там няма захранване.
 Любим също ми е кетоФаст на Меркола. За който се интересува да потърси с лупата, писала съм преди.

# 464
  • Мнения: 399
Всеки има различно тяло и има толкова много фактори като възраст, стрес, хормони, затова правете промени бавно, водете си записки и не се сравнявайте с хора онлайн.
Почнете полека и вижте докъде се чувствате добре.

Общи условия

Активация на акаунт