Ваксини срещу ковид-19, актуална информация и отчетна тема

  • 878 230
  • 16 912
  •   1
Отговори
# 6 855
# 6 856
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 281
А сигурна ли е, че е било грип, защото никой не правеше тестове за грип?
Онзи ден гледах проф. Кантарджиев, каза, че тестове са правени, но грип не е открит.
По негово мнение нямаше грип заради мерките и доминирането на Ковид

# 6 857
  • Мнения: 3 331
От вчера съм ваксинирана с Янсен. Пих профилактично Парацетамол към 18ч. Нищо не ми се случи. Само дето съм постоянно гладна. Кухнята и идва да избяга, като ме види. Сертификат ще ми дадат след няколко дни, не разбрах защо. Нещо, че събота и неделя нямало кой да го напише?! Все тая, не ми трябва за сега.

# 6 858
  • Варна
  • Мнения: 25 258
Аз доколкото имам спомен миналата година не беше открит грип в тестовете, които правиха в НЦЗПБ, а не изобщо в България. Тук така или иначе пишеха потребители с доказан грип в разни лаборатории. Но беше рядкост, факт. Мернах заглавие обаче с изказване на Кантарджиев, че тази година може да не ни се размине. Не знам как е било по другите части на света, където грипни вълни би трябвало да има през нашето лято, миналата година и там нямаше.

# 6 859
  • SF
  • Мнения: 21 243
Миналата зима бяхме почти изцяло хоум офис, домашно обучение, спираха се тренировки, курсове, заведенията бяха затворени и не можахме активно да си обменяме кихавиците. На обществени места горе-долу се носеха маски, ползват се дезинфектанти. Кога е било друг път да влизам в мол или в магазин и да си дезинфекцирам ръцете, преди да започна да опипвам нещата. Както и на вратата при редките си появи в офиса. Моите колеги не ползваха масово градския транспорт. Ако приятел каже, че не се чувства добре, не настояваме да идва, защото нищо му няма... Пред кабинетите на личните лекари, където е най-големият обмен на вируси, имаше някакви коридори, кашлят в маски (уж)...

# 6 860
  • Мнения: 4 101
Сега ще ме погнете, но ще напиша какво чух. Мисля беше едно интервю с патоанатом. Но не съм сигурна. Казаха, че поставянето на противогрипна ваксина особено при по-възрастни утежнява положението в случай че после човекът се разболее от ковид.

# 6 861
  • Мнения: 5 271
Дами, дали някой в темата е преболедувал и да си е сложил две дози ваксини, но различни? Примерно преболедувал плюс Файзер първа доза и Модерна втора...

# 6 862
  • Варна
  • Мнения: 25 258
Сега ще ме погнете, но ще напиша какво чух. Мисля беше едно интервю с патоанатом. Но не съм сигурна. Казаха, че поставянето на противогрипна ваксина особено при по-възрастни утежнява положението в случай че после човекът се разболее от ковид.
Това се говореше още зимата на 2020 по повод ужасната вълна в Италия. Не знам какво би могло да бъде обяснението, на мен не ми се връзва. По същата логика ако се разболееш от грип, а после от ковид би трябвало да боледуваш много тежко. А ако лепнеш двете едновременно не знам. Иначе в нашето семейство ваксини против грип не сме слагали никога, съответно и сега не обмислям такава, поне за момента.

# 6 863
  • Мнения: 4 101
Имах колега, вече го няма.. Той си слагаше всяка година противогрипна. Оплакваше се че жена му упорито отказва да си слага. 10 дена след като се ваксинираха с АЗ и двамата се разболяват от ковид. Той се влошава на 8 ден. Приемат го в болница.. За 2 дена си отиде. Тя макар и с наднормено тегло, над 100 кг е, оцеля.

Последна редакция: сб, 18 сеп 2021, 23:18 от pandorina

# 6 864
  • София
  • Мнения: 11 772
Аз един път сложих грип на ваксина и след това цяла зима се скъсах от боледуване. Не знам дали е било от нея, факт е че работех в открито пространство в офис и не е изключено просто да сме си разменяли вируси. Детето ми 2020 зимата изкара А и Б грип, ужас беше с 10 дни температура, ние пихме Тамифлу и се надявам това да ни е предпазило. И на него след симптомите почнахме да даваме, но сиропа е ужасен и го повръщаше.

# 6 865
  • Мнения: X
Преди много години, още бях студент, си сложих противогрипна. Вярвате ли ми, че 2 дена не можах да стана от леглото заради ужасяващи болки в коленете, все едно някой ме режеше с трион. Оттогава не слагам. Едното ми дете два пъти боледува от грип, спала съм глава до глава с него и не съм боледувала. Организъм.

# 6 866
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 281
Противогрипна никога не сме слагали, а и не помня да сме боледували от грип.

# 6 867
  • Варна
  • Мнения: 25 258
Едното ми дете два пъти боледува от грип, спала съм глава до глава с него и не съм боледувала. Организъм.
Факт, миналата зима, когато имаше две грипни вълнѝ на втората синът ми се разболя, тогава спях до него, дишаше и ми кашляше в лицето и не ме зарази.

# 6 868
  • Мнения: 12 044
Миналата година за първи път сложихме противогрипни. Последните три години лошо боледувахме от грип, а и от всякакви вируси от есен до лято. Детето ги носи, аз след него. След ваксината от много боледуващи, се оказахме неболедуващи от нищо. Вярно, че и заради мерките за ковид, пазенето е в повече, но дори не сме кихнали. Тази година ще сложим пак.

# 6 869
  • Мнения: 54 500
Сега ще ме погнете, но ще напиша какво чух. Мисля беше едно интервю с патоанатом. Но не съм сигурна. Казаха, че поставянето на противогрипна ваксина особено при по-възрастни утежнява положението в случай че после човекът се разболее от ковид.

Аз съм жив приемр, че това не е вярно. Дори си мисля, че лекото изкарване на КОВИД се дължи на противогрипната ваксина. И всенародният любимец М лансираше подобна теза, не мога да намеря линк. Мисля, че и затова миналата година се разграбиха светкавично противогрипните ваксини от аптеките.

Общи условия

Активация на акаунт