Ваксини срещу ковид-19, актуална информация и отчетна тема

  • 878 830
  • 16 912
  •   1
Отговори
# 6 870
  • Мнения: 1 617
Това беше една хипотеза още в началото на пандемията, с която се опитаха да обяснят прекомерната смъртност в Италия. После имаше теория, че АСЕ инхибиторите спомагат за прихващането на вируса, а впоследствие се оказа, че не било така и даже приемът на въпросните лекарства допринасял за по-малко усложнения. И въобще с целия поток противоречащи си новини нищо чудно, че народът седи в ступор и не смее да се ваксинира. На масите им е простено, че са прости, но лошото е, че при нас са прости и тези, които трябваше да управляват целия процес и ето ги резултатите - продължаваме яко да мрем и вече ни наричат идиотите на Европа, които ще се удавят във ваксини, но не се ваксинират и си казват "каквото ми е писано".

# 6 871
  • Мнения: 54 656
Преди час се видях с една бивша колежка. Каза ми, че друг колега е починал, за 2-3 дни се е влошил, от КОВИД. На 55, в много добра форма беше. Мир на душата му...
Обаче споменах, че в понеделник отивам за 3 дни на Созопол и тя веднага ме прекъсна, Ааа, недейте, много е страшно. Казах, че сме ваксинирани, питах я тя дали. Ооо, не, тя имала алергии, не можело. Казах ѝ, че алергиите не са пречка, тя пак ме апострофира, ама то после пак ще трябва. Ами ще трябва, казвам, аз и за грип слагам всяка година. Ооо, не, тя никога не била слагала за грип. Е как може хем да те е страх от дадена болест, хем да не искаш да се предпазиш?

# 6 872
  • Мнения: 5 643
Сега остава кажеш дали е бил ваксиниран колегата.

# 6 873
  • Мнения: 1 617
Да, изведнъж много хора се оказаха с алергии, автоимунни и какви ли не болежки, които им пречат да се ваксинират. При положение че ваксинирането е по желание и доброволно, не виждам причина да ми обясняват защо те конкретно не можели. Мъжът ми с две доста сериозни автоимунни се ваксинира, майка ми с хашимото и артрит също, но виж леля ми с измислени от самата нея алергии и болести, няма да се ваксинира, но пък иска всички други около нея да са ваксинирани, за да разчита на груповия имунитет. Жалко за хората, които имат истински противопоказания за ваксиниране и заради такива мними болни не могат да имат никаква сигурност.

# 6 874
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 305
Завърших ваксинационния цикъл на разширеното ми семейство - всички са боднати - семейството на родителите ми, свекърва ми, сестра ми, девер ми. Цялата компания на големия и 27% от класа на малкия. От приятелския ми кръг само една двойка неваксинирани.
Ако това е предвестник на второто пришествие, ние сме готови Simple Smile

# 6 875
  • Мнения: 5 643
Поздравления. Друго си е лекар да те убеждава. Но се боя, че може би си завършила първия ваксинационен цикъл.

# 6 876
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 305
Поздравления. Друго си е лекар да те убеждава. Но се боя, че може би си завършила първия ваксинационен цикъл.
ХАхаха. Да, със сигурност. Но съм започнала втория Wink

# 6 877
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Аз писах преди няколко дни - в САЩ вече призовават хората да се ваксинират за грип сега, по-рано от обичайното. Миналата година имаше много малко случаи на грип, но имаше и документирани такива на грип и Ковид едновременно и специалистите казваха, че е невиждан кошмар - болен с двата вируса.

# 6 878
  • тук и там
  • Мнения: 11 642
Aз в Бг имам позната мед. сестра. И тя не се беше ваксинирала,нито имаше намерение .Поне така каза като се видяхме и поговорихме.Доктора при който работи-  и той така, убедил я да не се ваксинира..Та страшното в Бг е,че има доста  медицински лица,които  не се ваксинират и убеждават и хората около тях да не го правят...

Последна редакция: сб, 18 сеп 2021, 15:32 от Kaisia

# 6 879
  • Мнения: 2 534
За една седмица гордо ми споделиха вече 5 човека че са с фалшиви сертификати... Направо съм в шок... На едната и покрещях, че е медицинско лице... Страх я било. Думи нямам.

Целият персонал на заведение на познат се оказал с фалшиви сертификати... срещу 300 лева. Намерили си едно ДКЦ, където предлагали въпросната "услуга"...

# 6 880
  • Варна
  • Мнения: 25 286
По-притеснителното е, че изобщо не се притесняват да го разправят наляво и надясно, явно са убедени, че санкции няма да има. То си е и така, де.

# 6 881
  • София
  • Мнения: 2 055
Въобще не се учудвам, щом много близък познат живеещ в Германия ми заяви, че си е поръчал ваксинационен паспорт там за 150Е , като двама негови колеги вече имали и така се прибрали в БГ за отпуската си. Не знам какъв е лекаря, извършващ тази услуга, няма да се учудя да е нашенец или някой руснак.

# 6 882
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 305
Най-противното е, че лекари са замесени в това. Пациент ми разказа как става на зелените коридори в Пирогов. Отвратително.

# 6 883
  • Мнения: 5 277
Като не са задължителни ваксините и в България сертификатите не са задължителни за гастрономия итн, защо хората си правят фалшиви? Това не е ли някаква страшна мистерия?

# 6 884
  • Мнения: 5 580
Казвайте лечебните заведения и имената на лекарите, да се знае. Иначе никога няма да се "оправим".

Общи условия

Активация на акаунт