Ваксини срещу ковид-19, актуална информация и отчетна тема

  • 879 241
  • 16 912
  •   1
Отговори
# 8 745
  • Мнения: 9 158
Vasilka900, под месеца ще мине имах в предвид, че ще дойде бързо времето за втора доза и се получи пълна имунизация.
Но щом е такъв случаят, важен е резултата. Желая късмет и добри новини скоро да има))
Иначе за болни хора е абсурд да дойде ЛЛ да ги прегледа в тежко състояние след изписване, какво остава за една ваксина да сложи.
Има възможност за частна линейка да се карат до мястото за ваксинация и да я върнат примерно. И това е опция, но..много, много рисковано ми се вижда, не е до парите само.
Бързо оздравяване на майката на Brin de muguet. Вероятно ваксината все пак ще даде защита, а тези от хосписа не са ли били ваксинирани да питам.
.

# 8 746
  • Мнения: 3 374
Никоя ваксина не предпазва от инфекция да подчертаем дебело. Единствената цел е да се предпази от заболяване човекът ... в 95% от случаите предпазва от тежко заболяване и смърт.
Точно затова разказах как е при него. Сега остана да рзберем дали, въпреки взетите мерки у дома и ваксината ми, ще зарази и мен. Защото, ако и ваксинираните се заразяват толкова лесно помежду си, що е тоя зор за зелени сертификати.

# 8 747
  • София
  • Мнения: 1 228
Янсен си е добра ваксина, особено за преболедували. Синът ми, на 19, е с нея, след боледуване. Понесе я съвсем нормално, с малко температура. 2 месеца по-късно имаше антитела на тавана и с двама болни вкъщи му нямаше нищо.
Да не говорим, че у нас изтествахме съвсем успешно и оплютата АЗ с въпросните двама болни. А този, който донесе заразата, се зарази от ваксиниран с Пфайзер...

Поставен Джонсън е много по-добре от нищо 😀 не знам защо толкова се дискредитират векторните ваксини.
Сега обмисляме трета доза с мъжа ми (след АЗ през най), ще сложим РНК, но той се шегува, че си иска Астрата.

# 8 748
  • Sofia
  • Мнения: 6 160
Бързо оздравяване на майката на Brin de muguet. Вероятно ваксината все пак ще даде защита, а тези от хосписа не са ли били ваксинирани да питам.
Болните - не, майка ми беше единствената "ваксинирана". И имаше още двама-трима желаещи, но тази бройка не била достатъчна, за да организират ваксинация.
За персонала, не знам какво да мисля. Когато ходих да говоря за ваксината, ги чух да обсъждат в съседното помещение, че нямало никакъв смисъл от тези ваксини, защото в болницата, където работели, половината болни били ваксинирани.

# 8 749
  • София
  • Мнения: 2 372
Гледах как синът на починал от ваксината разказа в директно предаване, как се опитвал да го спаси, но здравната система се е опитвала да замаже връзката с ваксината.  Друг случай ми каза лекар от Пирогов, когото познавам лично, за гръцки студент, младеж, който е починал там в резултата на ваксината АЗ. След това излезе случай, за който четох, мисля че в Пловдив, за жена починала, който също беше някъде в алтернативните медии, защото националните играят по гайдата на властите.
Точно това създаде недоверието във ваксините и да си затваряме очите пред този факт, не си струва.
За да не си затваряме очите пред фактите, ето и официалното становище от разследването на смъртта на гръцкия студент. Случаят не беше тайна и не беше скрит, а вашият доктор от Пирогов, дали е видял официалното изявление на шефа си?
https://dariknews.bg/novini/bylgariia/proveriavat-sluchaj-na-poc … iia-video-2265135
Другите два случая няма как да коментирам или опровергая - но аз лично на “алтернативни” медии не вярвам, на чалгаджийски предавания също. (Прекалено сериозен казус е това, за да бъде нищен в “шоу”). Има и няколко сериозни медии, които не играят по ничия гайда.
Да, доста хора се притесниха от обявените няколко смъртни случая след АЗ, но именно затова имат избор между други три ваксини, за които няма никакви данни да причиняват смърт. Милиони хора пък са защитени от болест и смърт точно с АЗ.

# 8 750
  • Мнения: 339
За жената в Пловдив също се говореше, не само в алтернативните медии.

За жалост много бързо се разпространяват какви ли не слухове. Мой близък роднина почина вследствие на инфаркт няколко месеца след като се беше ваксинирал. Няма абсолютно никаква връзка с ваксината. Имаше здравословни проблеми от години. Но естествено веднага се намериха хора, които да кажат, че причината е във ваксината. И това го говорят пред познатите си..

# 8 751
  • Мнения: 5 979
Точно затова разказах как е при него. Сега остана да рзберем дали, въпреки взетите мерки у дома и ваксината ми, ще зарази и мен. Защото, ако и ваксинираните се заразяват толкова лесно помежду си, що е тоя зор за зелени сертификати.
Не бива да се съмнявате, че ваксинираните се заразяват и боледуват. Единствено има данни, че  боледуват по-леко от неваксинираните и се изчистват по-бързо от заразата ... за това е "зорът за сертификатите", хората са си същите независимо ваксинирани или не, просто ваксинираните са по-малко рискови.

# 8 752
  • София
  • Мнения: 262
Точно затова разказах как е при него. Сега остана да рзберем дали, въпреки взетите мерки у дома и ваксината ми, ще зарази и мен. Защото, ако и ваксинираните се заразяват толкова лесно помежду си, що е тоя зор за зелени сертификати.
Не бива да се съмнявате, че ваксинираните се заразяват и боледуват. Единствено има данни, че  боледуват по-леко от неваксинираните и се изчистват по-бързо от заразата ... за това е "зорът за сертификатите", хората са си същите независимо ваксинирани или не, просто ваксинираните са по-малко рискови.

Така е . За съжаление, ако го нямаше делта варианта заразата на ваксинирани щеше да е по-малка. Ваксините са донякъде ефективни срещу него.

Последна редакция: сб, 23 окт 2021, 02:02 от javor1980

# 8 753
  • SF
  • Мнения: 21 561
Веднъж завинаги да разберем?
Разбери, че ако го нямаше Covid 19, изобщо нямаше да има никаква зараза  с ковид и нямаше да има ефективни ваксини срещу него.
Прозвуча малко като изказване на мислителя Божинов, но и твоето така звучи.
И това "разберете веднъж за винаги..." много не го ползвай.

# 8 754
  • София
  • Мнения: 262
Веднъж завинаги да разберем?
Разбери, че ако го нямаше Covid 19, изобщо нямаше да има никаква зараза  с ковид и нямаше да има ефективни ваксини срещу него.
Прозвуча малко като изказване на мислителя Божинов, но и твоето така звучи.
И това "разберете веднъж за винаги..." много не го ползвай.

Не съм искал да прозвучи така ни най-малко(нито като Валери Божинов). Коригирах си мнението и съжалявам Sad Не съм го казал с лошо.

# 8 755
  • Мнения: 5 979
Така е . За съжаление, ако го нямаше делта варианта заразата на ваксинирани щеше да е по-малка. Ваксините са донякъде ефективни срещу него.
Не, ваксините са достатъчно ефективни и срещу делта варианта ... ако не бяха щяха да се направят нови или да се дискутира sars-cov-3. Mного хора нямат представа, че клетъчният имунитет не се интересува от варианти на вируса, той действа независимо и не го вълнувай кой протеин липсва или е заместен в тоя вариант - щом вирусът се идентифицира той се атакува независимо от варианта му.

Последна редакция: сб, 23 окт 2021, 03:07 от pehoko

# 8 756
  • Мнения: 39 653
Вече имам много познати, ваксинирани с различни ваксини и мога да обобщя, че силата и вида на реакцията не е според вида ваксина, а е според имунната система на човека.
Може ли на по- прост език да обобщиш! А може и други, дето имат същите мисли да се включат.
Лично аз не мога да си отговоря на въпроса. Ако има бурна реакция след ваксина, това е = на силна имунна система, или точно обратното- ваксина+ никаква реакция след нея= нисък имунитет.....

# 8 757
  • Мнения: 10 663
Ако има бурна реакция след ваксина, това е = на силна имунна система, или точно обратното- ваксина+ никаква реакция след нея= нисък имунитет.....
Амииии едва ли реакцията показва степента на защита. Двамата с ММ се ваксинирахме заедно, нямахме НИКАКВИ симптоми, дори наченки на такива след поставянето. Нито той, нито аз. Той се зарази 3м. след 2ра доза, аз не.
Едва ли има правило бурна реакция = висока защита или обратното.

# 8 758
  • Швейцария
  • Мнения: 1 876
Ние с майка ми и ММ сме с една и съща ваксина, Модерна. При мен и ММ много бурна реакция, температура 39 градуса, втрисане. При нея никаква реакция. И при двете ни антителата са еднакви, много над горната граница. Така че, реакцията няма нищо общо с това каква защита си изградил. И в двата случая е добра.

# 8 759
  • София
  • Мнения: 730
Аз съм  с Файзер от вчера ,  до момента няма проблеми. Свеки  се ваксинира във ВМА и  там и казали  да пие един парацетамол  независимо  дали е вдигнала температура  та и аз така направих снощи ( вчера сутринта се ваксинирах).

Общи условия

Активация на акаунт