Ваксини срещу ковид-19, актуална информация и отчетна тема

  • 878 787
  • 16 912
  •   1
Отговори
# 8 730
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Защото в ЕС е одобрена само Файзер
очакваме и Модерна, но още не е

В момента, ако си под 18 не можеш да се ваксинираш с нищо друго, освен Файзер

Е как да не може.
Моето дете под 18 е ваксинирано с Модерна.
2-те дози са сложени на 2 различни места.
От опит говоря. Не е една жена каза.

Вярно е
Моя грешка

Бях убедена, че не е одобрена още, не знам защо

Ето един месец след Файзер е одобрена и Модерна


Изинявам се на хората, които може да съм подвела да вземат решение за едната или другата на тази база

# 8 731
  • Мнения: 9 143
Стефани, нямаш никаква защита от изследването за съжаление. За боц - боц си, смело отивай и късмет. И аз съм страхлива, ама ей-на вече трета сложих. Моят съвет поне е да се боцнеш колко може по-скоро, но си сама взимаш решението.
За Янсен нямам много познати с нея. По принцип около мен състава е "прекалено" интелектуален и такива, кат мен цапат пейзажа но..имам колежка с Янсен лятото, заради пътуване разбира се, не за друго. Та..тя 3 дни е била на легло и с температура, много зле била казва, не е мрънкало като мен. Минало е разбира се, но тя е слабичка, финна, нежна, не знам...може и за това да е. Но не е опасно, не се притеснявайте, давате такъв отговор на ваксината.
Все пак, ако мога да си позволя, не избирайте еднодозовата ваксина само да имате сертификат. Месеца ще си мине...изберете поне да имате по-добра защита според мен, сега има ваксини, ако се боцкате поне изберете нещо да ви е по-дълготрайно. То гаранция няма де, ама..така , да си кажа..

това сега го видях, ако някой е решил за утре...

❗️ИЗВЪНРЕДНО❗️
Ваксинационният център на ВМА ще работи и през почивните дни
❗️Ваксинационният център на Военномедицинска академия (ВМА) ще работи извънредно и през почините дни (23-24 октомври), от 09:00 до 12:00 часа.
❗️Промяната в работното време е заради засиления интерес от страна на гражданите да се ваксинират срещу коронавирусната инфекция. Според данните, през последните дни се наблюдават три пъти повече желаещи да си поставят ваксина. ❗️Имунизацията се осъществяват с ваксините на Moderna, Pfizer/BioNTech, Janssen.
❗️Не е необходимо предварително записване.
❗️Сертификати за ваксинация срещу COVID-19 за граждани, имунизирани във ВМА, се получават на място, в зала №7, или по електронен път, след заявление на certificate@vma.bg.

Последна редакция: пт, 22 окт 2021, 19:52 от fanfanito

# 8 732
  • София
  • Мнения: 261
Брин, защо отказват? И само РЗИ ли ви е опция.
Само те са ми опция, защото става въпрос за трудноподвижен човек след инсулт. Трябваше ми мобилна група, за да я ваксинирам. С личен транспорт до ваксинацконен център не беше опция по ред причини.
Единствено РЗИ пращат мобилни групи. Питах ЛЛ да дойдат на място, никой не се съгласи.
А проблемът с РЗИ е, не че отказват, а че са тотално недостъпни. Със седмици звънях докато се свържа с тях, за да  поръчам мобилна група и за първа и за втора игла. Преди три седмици успях да се свържа с тях и за втората игла. Само ми казаха, че мобилната група ще се свърже с нас "някой ден". Оттогава нямам новини. Аз продължавам да звъня (дава или заето или свободно, но никой не вдига), за да разбера какво се случва.
Е, днес вече е с положителен тест (съвсем очаквано), така че  вече няма смисъл да им звъня.

Много съжалявам за това . Да се оправя бързо жената ! Има една доза , което не е толкова малко. Щях да кажа нещо за личния лекар , но си го казах само наум, че е доста нецензурно. Заслужава си да стигне до медиите определено тази случка!  На номера на националния ковид център звъня ли ?

# 8 733
  • Sofia
  • Мнения: 6 083
Брин, защо отказват? И само РЗИ ли ви е опция.
Само те са ми опция, защото става въпрос за трудноподвижен човек след инсулт. Трябваше ми мобилна група, за да я ваксинирам. С личен транспорт до ваксинацконен център не беше опция по ред причини.
Единствено РЗИ пращат мобилни групи. Питах ЛЛ да дойдат на място, никой не се съгласи.
А проблемът с РЗИ е, не че отказват, а че са тотално недостъпни. Със седмици звънях докато се свържа с тях, за да  поръчам мобилна група и за първа и за втора игла. Преди три седмици успях да се свържа с тях и за втората игла. Само ми казаха, че мобилната група ще се свърже с нас "някой ден". Оттогава нямам новини. Аз продължавам да звъня (дава или заето или свободно, но никой не вдига), за да разбера какво се случва.
Е, днес вече е с положителен тест (съвсем очаквано), така че  вече няма смисъл да им звъня.

Много съжалявам за това . Да се оправя бързо жената ! Има една доза , което не е толкова малко. Щях да кажа нещо за личния лекар , но си го казах само наум, че е доста нецензурно. Заслужава си да стигне до медиите определено тази случка!  На номера на националния ковид център звъня ли ?
Много е сложна ситуацията. Тя вече няма личен лекар. Опитвах се да й намеря, но навсякъде искат тя лично да дойде или да ми направи нотариално заверено пълномощно. Да не навлизам в подробности, но нито едното е възможно, нито другото. Питах други ЛЛ (мой и на роднини), но те нямат ангажимент към нея и отказаха да отидат намясто да я ваксинират.
Звъняла съм до РЗИ, защото те изпращат мобилните групи. Пробвах и с частна застрахователна компания, където имат ваксинационен център - цъ, влизали ми в положението, но не правили такива услуги.  Обясняваха ми нещо от типа, че ваксината била безплатна, а посещението платено и нямало как да стане 🤯. Честно не разбрах логиката, аз нямах нищо против да си платим.

Както и да е, свирено! Просто не ми го побира акъла как е възможно човек да иска да се ваксинира, а такава възможност да не му се даде.

# 8 734
  • При семейството си
  • Мнения: 6 626
Брин, дано да стане чудо и все пак да го изкара сравнително леко.
А знаете ли, предполагате ли как и къде се е заразила?

# 8 735
  • София
  • Мнения: 261
Това е пълен абсурд ! Много са зле ! За какво са , ако не могат една доза на място с посещение да направят и да изкарат малко пари. Нямам думи..........

Последна редакция: пт, 22 окт 2021, 20:38 от javor1980

# 8 736
  • Sofia
  • Мнения: 6 083
Брин, дано да стане чудо и все пак да го изкара сравнително леко.
А знаете ли, предполагате ли как и къде се е заразила?
От началото на пандемията я пазим и не се зарази. Но тази пролет получи инфаркт и инсулт и трябваше да влезе в хоспис. Бях наясно с риска, но не смеех веднага да я ваксинирам след съдовия инцидент. Кардиоложката ми каза, че след инфаркт човек се счита за стабилизиран след около 3 месеца и тогава да я ваксинираме. Изчакахме срока и се почнаха мъките с моленето за ваксина.

Та, там се зарази - в хосписа. А да, и те отказаха да организират ваксинация. Първо тях попитахме. Не можели, трябвало да има определен брой желаещи, а то нямало.

Сега се моля все пак да има някакви антитела от първата доза и да се измъкне без хоспитализация.

# 8 737
  • При семейството си
  • Мнения: 6 626
Уффф, съжалявам. Системата ни е безумна, особено потърпевши са най-уязвимите.
Стискам ви палци, въпреки Системата да се справите.

# 8 738
  • Мнения: 191
Блгодаря, успокоихте ме. И аз съм слбичка може за това така да ми се е отразило Simple Smile Ако имах вариант и аз не бих избрала ваксината на Янсен, но ми предстои ин витро и по препоръка на доктора за да няма забавяне и отражения в излседванията ми препоръча тази. А какво имате предвид под ,, месеца ще мине” ?

# 8 739
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 797
Как се установиха случаите на починали в резултат на ваксинация като се крият? Това да не са досиетата Х? Ако допуснем, че в България се крият, то и в нормалните цивилизовани държави ли се крият? Всеки смъртен случай след ваксиниране с АЗ беше разнищен подробно във всички чужди медии - и в Австрия двата случая и в Италия, мисля че 5 бяха. Затова и препоръчаха АЗ да не се слага на хора под 60 годишна възраст.
Ами чета, че в Щатите до месец ще разрешат ваксинирането на деца над 5 години с Пфайзер. Колко ли смъртни случая на деца ще покрият, според Вас?
Вие сама пишете за конспиративните теории, а информацията ни отново се базира на “една жена каза” и градски легенди.
Точно за АЗ става дума, и не било в досиетата Х, ами най ми било в Студио Хъ на телевизия 7/8 Stuck Out Tongue.
Гледах как синът на починал от ваксината разказа в директно предаване, как се опитвал да го спаси, но здравната система се е опитвала да замаже връзката с ваксината.  Друг случай ми каза лекар от Пирогов, когото познавам лично, за гръцки студент, младеж, който е починал там в резултата на ваксината АЗ. След това излезе случай, за който четох, мисля че в Пловдив, за жена починала, който също беше някъде в алтернативните медии, защото националните играят по гайдата на властите.
Точно това създаде недоверието във ваксините и да си затваряме очите пред този факт, не си струва. И резултата е налице.
А това че в Австрия и в Италия се ги разнищвали, не се съмнявам. В Булгаристан нещата са по-различни. И може би недоверието във ваксините до голяма степен е и по тази причина.
Блгодаря, успокоихте ме. И аз съм слбичка може за това така да ми се е отразило Simple Smile Ако имах вариант и аз не бих избрала ваксината на Янсен, но ми предстои ин витро и по препоръка на доктора за да няма забавяне и отражения в излседванията ми препоръча тази. А какво имате предвид под ,, месеца ще мине” ?
Аз съм с Янсен, в сряда. Вчера бях като грипава сутринта, силно главоболие, схванат врат и 37,3. Пих два аналгина, и към вечерта бях по-добре. Днес съм кукуряк и цял ден тичам по задачи.
Брат ми също се ваксинира в сряда със същата, и имаше подобни симптоми. Според наблюдението на личната, която ни ваксинира, тази ваксина като че ли най-леко се понасяла.
За мен е важно процента който дават Янсен срещу тежко протичане -85%. Важното е да не го изкараме тежко, ако се заразим. А иначе се пазим по същия начин, както се пазим и като неваксинирани, разбира се.

Последна редакция: пт, 22 окт 2021, 22:21 от Glikoza

# 8 740
  • Мнения: 1 613
Вече имам много познати, ваксинирани с различни ваксини и мога да обобщя, че силата и вида на реакцията не е според вида ваксина, а е според имунната система на човека. Аз и баща им реагирахме абсолютно идентично съответно на АЗ и Янсен - ясно изразени грипоподобни симптоми дни наред. Майка ми се обрина след Янсен и й избиха херпеси, синът ми след Янсен отиде да играе баскетбол, само малко го боля главата. Съпругът ми след Файзер никаква реакция, освен лек световъртеж, но негови студенти вдигнали температура.

# 8 741
  • Мнения: 48 023
За гръцкия студент имаше информация и сме го дискутирали!

# 8 742
  • Мнения: 5 979
Янсен е чудесна ваксина и има някои свойства които mRNA ваксините нямат. Не бих се замислил да се бодна на мига ако имах такава нужда и възможност. За разлика от Астра Зенека тя е с адюванти и много важно което я отличава от mRNA дава защита срещу Fusion Protein - това е гадината която отговаря за проникването през клетъчната мембрана и е дълбоко скрита от всякакви антитела в спайк протеина. Тя се отваря като ножица в даден момент и вирусът се изсипва в клетката ... е Янсен имат отговор на това и може да се блокира/неутрализира. Почти всички ваксини насърчават активиране на имунната система към RBD (receptor binding domain) но това не винаги дава ефект.

Последна редакция: пт, 22 окт 2021, 22:44 от pehoko

# 8 743
  • Мнения: 3 335
Pehoko дано си прав. Съпругът ми е с Янсен от преди 2 месеца. Във вторник от аптечен тест е положителен. Леко кашляше и имаше 37.4 за това се тества. Днес, 3 дни по късно кашлицата намаля, а от температурата и помен няма. Апетитът му не е намалявал, както и тонуса. Пие от сряда Клацид и витамини.
Въореки, че и аз съм ваксинирана, съм го изолирала, но от тази вечер започнах да кашлям. Нищо друго ми няма, но ми е притеснено.

# 8 744
  • Мнения: 5 979
Никоя ваксина не предпазва от инфекция да подчертаем дебело. Единствената цел е да се предпази от заболяване човекът ... в 95% от случаите предпазва от тежко заболяване и смърт. Не се притеснявайте - пийте каквото са предписали и очаквайте имунната система да си свърши работата качествено както е в 95% от случаите с ваксинирани.

Общи условия

Активация на акаунт