Ваксини срещу ковид-19, актуална информация и отчетна тема

  • 879 225
  • 16 912
  •   1
Отговори
# 16 845
  • Мнения: 54 833
Ние с майка ми сме с по 2 бустера. Тя изобщо не е боледувала. Дъщеря ми е с един, изкара го през ноември почти безсимптомно. За нея не знам, но ние ще се ваксинираме веднъж годишно, както с грипа.

# 16 846
  • Мнения: 9 158
Аз пък съм рекордьор. С 5 боцкания - 4 Модерна и 1 Пфайзер.
Добре ги понесох, с леки отклонения за ден, ама последната доза ...май ме отказа (поне засега) от ентусиазма за повече бустери. Може и комбинацията нещо да не ми е понесла, ама Модерна  3 доза беше цялата (после по половин слагаха) и нищо ми нямаше. Този Пфайзер обаче ми видя сметката направо бях между два свята за ден.
Явно при всеки е различно, ама аз нещо се наплаших. Доволна съм от ваксините, работата ми е с много хора в малки пространства закрити и различни, бе...с гр. транспорт пътувам, много народ около мен непрекъснато и все протестанти към вируса (не приемат да пазят себе си и околните, не се ваксинират и т.н.) Ако в началото не съм карала грип е било ковид (когато бяхме затворени) , после с ваксините нямам оплаквания и да съм го карала (правила съм си тестове при настинка лека дори или неразположение) Та ваксините пазят със сигурност, ама това последното преживяване...не знам ще се бода ли пак, хвана ме шубето и това е.

# 16 847
  • гр.София
  • Мнения: 4 168
Майка ми е на 79, от края на лятото е с втори бустер. Четири близки приятелки са на тази възраст,всичките си сложиха втория бустер,Пфайзер беше, включително и наличните дядовци. Едната жена е доцент невролог в голяма столична болница.  На майка ми първите дози бяха Модерна.

# 16 848
  • Бургас
  • Мнения: 199
Може да пиете парацетамол, за да се почувствате по-добре.
Или нещо, с което ефективно сваляте температура.

Благодаря, температурата спадна след 2 ибупрофена. Но започна сърцебиене Sad Не знам какво да правя. Живея сам

Дано вече да сте по-добре и да минете само с това. Бих казала, че доста странно решение сте взели. Вие си знаете, разбира се. Само имайте предвид, че моята приятелка влезе в болница с увреждане на сърцето точно след ваксинация с Янсен. Аз също имах сериозни здравословни проблеми след ваксинация с 1 доза Пфайзер.  Бъдете здрав Simple Smile

2-3 часа след като писах за сърцебиенето, усетих че намалява и успях да заспя. На сутринта нищо ми нямаше. Явно няма гаранция с тези ваксини. Мой колега също с една доза Янсен каза, че дори и температура не е вдигнал. При всеки е различно. Бихте ли разказала какво точно се случи с вашата приятелка - как се е почувствала, колко време след ваксинация е влязла в болница, сега добре ли е, какви изследвания си е направила и какви мерки/медикаменти е взела?

# 16 849
  • Мнения: 2 078
може някой да го интересува - днес разбрах, че в България е възможно поставянето и на четвърти бустър, достатъчно е да са минали 3 месеца от предишния, което значи, че би могло да се постави и втори бивалентен, имам предвид за хората, които имат вече един от октомври примерно

# 16 850
  • София
  • Мнения: 11 505
Отдавна може, мисля.
Някой да припомни тази ваксина коя беше: VidPrevtyn Beta*****
Гледам я тук, в портала: https://coronavirus.bg/bg/statistika

# 16 851
  • София
  • Мнения: 16 214
Sanofi/GSK

# 16 852
  • Мнения: 13 952
Аз ако си слагам нов бустер ще е най-рано през септември, дано да излязат комбинирани с противогрипна ваксина.

# 16 853
  • Мнения: 2 264
Ако излезне комбинирана,и аз ще сложа.
С 2 АЗ И 1 бустер Пфайзер съм.Нямам за грип.
От 10 дни съм с нещо вирусно-уж сухо и дразнещо гърло,от него суха кашлица,която премина и остана лека мокра,появи се на 7 ден хрема,заглъхнало ухо,сънливост…и след преглед съм на Панцеф,уж е нещо леко като цяло-нито висока темп.,нито кашлица,нито болки,но това неразположение както се чувства човек с настинка и сънливост,направо ме побъркаха.Някой с нещо подобно?
Сега съжалявам,че не се тествах.
Добавям:огромен апетит през последните дни😀…

Последна редакция: сб, 25 фев 2023, 08:45 от Calabria

# 16 854
  • Мнения: 54 833
Аз ако си слагам нов бустер ще е най-рано през септември, дано да излязат комбинирани с противогрипна ваксина.

И аз.
По принцип такава схема съм си избрала. Веднъж годишно, паралелно с противогрипна.

# 16 855
  • Sofia
  • Мнения: 6 149
И аз така реших - веднъж годишно. Нямам намерение да се бода през няколко месеца.

# 16 856
  • Мнения: 2 270
Аз реших засега да спрем. Два бустера имаме. Мислех да слагаме трети, но се отказах.
Пазим си се както винаги през тези години и това е.
Ако се промени ситуацията, има силна вълна, дойде нов вариант, ще действаме тогава.

Последна редакция: сб, 25 фев 2023, 14:50 от vaychka

# 16 857
  • Sofia
  • Мнения: 6 149
И ние сме с два бустера (последният от септември) и мислихме да слагаме трети, но се отказахме да е толкова скоро.
И ние се пазим както досега, ама децата в училище няма как да се опазаят.
Именно заради техните контакти, решихме да сложим трети бустер пак през септември.
А за четвърти (евентуално през септември 2024) не мисля засега. Да видим първо как ще се развиват нещата.

# 16 858
  • Мнения: 3 350
Ако излезне комбинирана,и аз ще сложа.
С 2 АЗ И 1 бустер Пфайзер съм.Нямам за грип.
От 10 дни съм с нещо вирусно-уж сухо и дразнещо гърло,от него суха кашлица,която премина и остана лека мокра,появи се на 7 ден хрема,заглъхнало ухо,сънливост…и след преглед съм на Панцеф,уж е нещо леко като цяло-нито висока темп.,нито кашлица,нито болки,но това неразположение както се чувства човек с настинка и сънливост,направо ме побъркаха.Някой с нещо подобно?
Сега съжалявам,че не се тествах.
Добавям:огромен апетит през последните дни😀…
Аз от седмица съм така, като първите дни беше ужас. Сега се поосвестих. Аз, обаче имам грипна ваксина и явно затуй се оправих без антибиотик. Доктора ми каза, че е грипа. Още кашлям и имам хрема.

# 16 859
  • Швейцария
  • Мнения: 1 876
Аз преди 10 дена спрях антибиотика и от вчера пак ме боли гърло. Какво е това чудо...Ковида го изкарах с една хрема, а това два пъти за 1 месец и то с ваксина.

Общи условия

Активация на акаунт