Образователен говорилник - 17та сбирка на феите и елфовете

  • 30 456
  • 854
  •   1
Отговори
# 825
  • София
  • Мнения: 7 276
Благодаря, ще ги проверя. Ние сме със 75 т. на Кенгуруто и пълния брой точки на Великденското, на другите не сме ходили. Но сме си и само с училищна подготовка де. Ще проверя всички възможни опции, за които писахте и дано не сме закъснели. Иначе ги изпращам с по един сборник при дядо им - да видят те фън!!!

# 826
  • София
  • Мнения: 11 960
Лято е, бе, хора! Оставете децата да почиват. Какви сборници, какви математически лагери? Joy

# 827
  • София
  • Мнения: 6 661
Дъждец, за банята зависи на кой точно лагер на Байкирия ще отидеш - по спомен имаше един на място в базата и там можеше да се ползва банята при желание /не, че моята не си дойде доволна мръсна, желание очевидно не е имала тогава, беше по-малка Joy /.

Иначе за езиков лагер /не математически/ непрекъснато ми изпращат оферти от Лъки Банско, винаги съм се чудила дали е хубав, но не съм я пращала, били сме там семейно - самият хотел е много приятен и храната е наистина добра, то и офертата е добра, де - около 1000 лв. на седмица за дете.

# 828
  • София
  • Мнения: 7 276
Лято е, бе, хора! Оставете децата да почиват. Какви сборници, какви математически лагери? Joy
Ми ти си виновна с твоите проклети таблици с минимални балове на второ класиране Smiling Imp Joy

Бал с 2х90 т. за момче да не стига за 91 НЕГ!!!??? и за НПМГ мат паралелка!!!?? Това значи, че трябва да изкарат близо до 100 т. на мат (щото по БЕ няма да изкарат, макар че се скъсват от четене, за моя изненада).

Олив, честито за 2АЕГ! Blush Heart  Жалко за ФЕГ Sad

# 829
  • София
  • Мнения: 6 661
Благодаря! Много е щастлива! Дано не се разочарова...досега досег с държавно образование не сме имали, та и аз леко тръпна. /За ФЕГ и мен малко ме е яд, ама щеше да е повече мое желание, не нейно, та добре, че не стана/.

Аз също бих оставила лятото децата да почиват. Вчера си говорих с майката на познато дете, което имаше голям потенциал, но май прегря от много натискане и се разбунтува в 7 клас, съответно постигнаха обратен ефект и вместо да учи изобщо спря точно във важния момент, не изкара много добри оценки и сега е записано в не много добро квартално, намразило било немския /беше в немско основно/. Децата трябва да почиват, както и възрастните.

# 830
  • София
  • Мнения: 9 557
Аш, седмокласник ли ще имаш тази година?! Защо мислех, че твоите са по-малки...?

За ЛъкиКидс Банско да кажа. Миналата седмица бяхме на 3 дни в "Лъки" и говорих с майката на едно дете от лагера. Много ми хареса това, което видях и чух, освен цената Wink. Децата са разделени на групи от по 8-10. Всяка група е с учител, повечето бяха чужденци, млади, изглеждаха много весели и симпатични . Казаха, че всеки ден имат занимания по АЕ и различни активности. Докато бяхме там ходиха на езда, на поход в Пирин и на екскурзия до Добърско.

# 831
  • София
  • Мнения: 11 960
Синът ми беше на лагер с Лъки кидс преди две години. Допълнителните занимания му харесваха, но не беше особено възторжен от ученето на английски. Joy

# 832
  • София
  • Мнения: 7 276
Роси_та, малки са наистина, но всяка година лятото се ядосвам, че нищо не правя за бъдещото им кандидатстване Rage, а борбата е за няколко точки в крайна сметка, като според мен, като гледам мин. баловете, май се мерим основно по математическите училища (вече включвам и НПМГ в тази бройка заради паралелката от 5 кл.).

Санака, какво имаш предвид, че не е бил възторжен от ученето на англ.?
- не му е харесвало, че го карат да учи английски, или
- оценил е нивото на преподаване по АЕ като ниско?

# 833
  • София
  • Мнения: 11 960
Не му хареса да учи през лятната ваканция. Joy Те го представиха като нещо между другото и забавно, но той не го оцени по този начин. Втори път няма да се вържа. А и каза, че нищо ново не е научил там. В момента изучава рафтинга. Това му харесва, но пък спането на палатка се оказало не толкова романтично, колкото изглежда на пръв поглед. Joy

# 834
  • София
  • Мнения: 7 276
Не му хареса да учи през лятната ваканция. Joy Те го представиха като нещо между другото и забавно, но той не го оцени по този начин. Втори път няма да се вържа. А и каза, че нищо ново не е научил там. В момента изучава рафтинга. Това му харесва, но пък спането на палатка се оказало не толкова романтично, колкото изглежда на пръв поглед. Joy
Само да не настине!

# 835
  • София
  • Мнения: 11 960
А, няма опасност да настине, той е много кален. Обаче лаещите цяла нощ кучета и рояците комари в палатката, определено са му проблем. Joy

# 836
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
Моята малка (9 г.) в момента е на палатки на " С дъх на смола" в Родопите. Страшно й харесва и цитирам от снощи "Днес беше най най най-якият ден!!!"
Карали са кану, колела в гората, огън и маршмелоу, мият си чиниите, имат задачи в лагера - моята реже краставици и домати...Изобщо няма проблем с палатката, спала била като "изкъпано бебенце". Самият факт, че вечер ме отсвирва на телефона, защото има да прави по-интересни неща, говори достатъчно.

Голямата пък е на амер.лагер на Камчия - също е много доволна, с изключение на храната. Купила си била лютеница и хляб, а аз й казах да се подготвя за студентските години 😅 В стая е с 2 германки, като я изпращах видях французойки. Децата изглеждаха страхотни, имаше 2 големи групи, които се познаваха от миналата година. Имат "лекции" по модулите, които са си избрали, имат игри, проекти, плаж...И най-важното - 75 тийна в един хотел след почти 2 учебни години ДО - жесток кеф!

Голямата съм я записала и на каяк лагер в байкерия.

# 837
  • София
  • Мнения: 11 960
Той и моят няма проблем с палатката, но с лаещите кучета цяла нощ - има. Трудно се спи като бебенце, докато ти лаят кучета на главата /аз ги чувах докато говорихме по телефона/. Присъствието им лагера беше неприрятна изненада.

# 838
  • Мнения: 5 425
Е добре де - дай някаква препоръка за лагер Simple Smile (ама твоите са големи вече, от къде ще ги знаеш тези лагери).
От бившите кандидат-снахи Joy
Tова (по-леко):https://prikluchenia.com/package/lager-palatka-chairi/
или това (ако е походвала по планини):https://prikluchenia.com/package/ekskurzionno-deca-pirin/

ПС Маратоните в борба за всяка точица са проектирани за поточно производство на (домашно-) офисен планктон.

Трудно се спи като бебенце, докато ти лаят кучета на главата /аз ги чувах докато говорихме по телефона/.
Зависи от дневното натоварване.

# 839
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
Сега няма кучета, има коне. На моята не й пречат,  явно добре се уморява. Но тя спи и по хижи, катери по 20 км маршрути в Рила.

Общи условия

Активация на акаунт