Идвам да ви съобщавам, че през ФЕВРУАРИ мама аз ще ставам!

  • 24 627
  • 719
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 76
Petya.Koleva здравей! Звъня ли на доктора ти да му кажеш за тези неща ? Чувала съм че не е добре само ,ако е алено червена кръвта ,но колко е вярно това не знам. Пожелавам всичко да е наред ! И всички да си караме спокойни бременности без много притеснения!
Аз бях на преглед като започнаха всички тези неприятни симптоми.
Доктора ми каза същото което ти си написала, че ако не е алена кръв не е толкова страшно.
Каза ми да пия утрогестан по 2 пъти на ден и ако се усили да увелича на 3 пъти. Обаче то нито спира, нито се увеличава.
От утре съм си наумила да започна по 3.
Благодаря за отговора и подкрепата!

# 76
  • Мнения: 270
Момичета, сега ми излязоха резултатите за витамин Б6 и е почти 2 пъти над нормата, а междувременно докато излязат резултатите съм продължавала да взимам добавки и много се притесних дали не е навредил на бебето.
Отделно от това днес въобще не се чувствам бременна и направо ще се побъркам 😫

# 77
  • Мнения: 652
Момичета, сега ми излязоха резултатите за витамин Б6 и е почти 2 пъти над нормата, а междувременно докато излязат резултатите съм продължавала да взимам добавки и много се притесних дали не е навредил на бебето.
Отделно от това днес въобще не се чувствам бременна и направо ще се побъркам 😫

Досега четох за този витамин, за да видя дали ще мога да ти помогна. Пише, че дори да превишаваш редовно дневната доза, това няма да навреди на бебето, но може да навреди на твоята нервна система.

# 78
  • Мнения: 270
Owly, много ти благодаря. Онзи ден цял ден ми беше изтръпнала едната ръка, може и от това да е било. Ще направя почивка и няма да го приемам известно време.

# 79
  • Мнения: 787
Здравейте момичета Simple Smile,

Присъединявам се към вас, мисля здраво да се закотвя в темата и да не мърдам следващите 8 месеца Blush.
4та г.с.+5 дни съм по дата на овулация. Напрегнато ми е, защото имам два неуспешни опита август и януари, когато въобще не стигнахме до ембрионче, но оттогава взех доста мерки и съм решила да бъда позитивна. В понеделник мерих чхг- 247 и прогестерон -37, после отидохме до Италия и не можах да повторя резултата, така че утре като се върна първата ми работа ще е да отида в лаборатория. Чудя се дали трябва да пускам отново чхг след 48 часа или нарастването от понеделник до неделя ще е достатъчно показателно?
Успех на всички и лека и безпроблемна бременност до финал Heart!

# 80
  • Мнения: 119
Здравей Gebura и добре дошла ! Мисля че бях срещала някъде из нета калкулатор за ЧХГ и освен да си напишеш там стойностите да видиш какво ще ти изпише или като знаеш първия път колко ти е било и да си пресметнеш горе доло през 48 часа колко трябва да е нараснало до неделя ,но това не знам дали ще е точно ,че нали казват ,че ЧХГ то нараства от 48 до 72 часа така че ако искаш за най сигурно си направи в неделя и във вторник пак ,а пък ако в неделя ти излезе резултат над 1000 май може директно на доктор.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 63
Здравейте, мами и бъдещи такива! 😊
Реших и аз вече да се включа, иначе ви чета от няколко дни като имам време. Терминът ми по изчисления е за около 16-ти февруари. В момента съм 5с+3д. Втора бременност ми е. Имам момиченце, което края на този месец става на 2 годинки 😊.
За разлика от първата бременност с тази почти нямам време да мисля за нея, но естествено винаги ми минават някакви негативни мисли през главата от време на време. В четвъртък бях на лекар и видяхме, че точицата си е на мястото. Началото на юли ще ходим да чуем и сърчице.
Предишната ми бременност мина леко, без гадене, само със загуба на апетит в началото, но после си наваксах 🤭 . Иначе си имам нормалните болежки в гърдите, непрестанна умора и течение. Изследвания не са ми назначавали в началото, с първата бременност също беше така - първото ми изследване беше за БХС, а после и кръвни като се записах на консултация. Иначе ми изписаха само витамини към момента 🙂.
Надявам се, че за напред всичко ще е наред при всички ни и ще мога да съм полезна уж с по-пресни спомени (въпреки че имам чувството, че вече никакви ги няма 😁).

# 82
  • Мнения: 270
Здравейте и добре дошли на новите попълнения! Аз не издържах и отидох днес на преглед, защото ми беше много напрегнато. За щастие всичко си е нормално, ембриончето расте, даже малко по-напред го измери доктора. И аз като Gebura ще се опитам да мисля само позитивно вече Simple Smile Попитах доктора за витамин Б6, каза че не е опасно, но да го спра за известно време.

Някой беше питал за фейсбук група, аз съм за да си направим.

# 83
  • Мнения: 593
Момичета, плахо се присъединявам към вас. В 5 с. и 2 дни съм след трансфер на 1 ембрион. Последното ми ЧХГ е от сряда-2500 единици. В понеделник съм на преглед, надявам се, че ще се види сак. Имам големи притеснения понеже от 3 дни имам вечер едно розово зацапване, което виждам само на тоалетната хартия. От инвитро центъра ме успокоиха, че е често срещано, да не се безпокоя ми увеличиха прогестерона, но аз съм много уплашена. Имам и леки придърпвания от време на време. Надявам се в понеделник на прегледа всичко да е наред.

# 84
  • Мнения: 348
Добре дошли на новите момичета! Hug
ВДимитрова не се притеснявай, придърпванията също са нормални, аз също имах Stuck Out Tongue Winking Eye

# 85
  • София
  • Мнения: 1 408
Добре дошли на новите момичета! Пожелавам лека бременност на всички, здрави бебчета и дано си станем една готина и сплотена група.

От тази сутрин аз съм с повръщане за съжаление. Вече 4 пъти, направо ужас.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 408
Жаклин, и при мен е така! ❤
С тази разлика, че си членувам само в тази група, която си създадохме с момичетата от бг-мама. Децата са вече на 4г+, а ние все още си пишем там почти всеки ден, споделяме си, и разговорите съвсем не се въртят само около децата. 20тина мами сме и е прекрасно. Скрита е и не можеше да влезнеш, освен ако не си бил от активните във форума. 😊
Моето мнение е, че огромните фб групи повече могат да те натоварят от колкото да ти помогнат. Всеки ден едни и същи въпроси, никой няма цедка на устата, обиди, хуленици, айде няма нужда. 😁

# 87
  • Варна
  • Мнения: 63
Жаклин, и при мен е така! ❤
С тази разлика, че си членувам само в тази група, която си създадохме с момичетата от бг-мама. Децата са вече на 4г+, а ние все още си пишем там почти всеки ден, споделяме си, и разговорите съвсем не се въртят само около децата. 20тина мами сме и е прекрасно. Скрита е и не можеше да влезнеш, освен ако не си бил от активните във форума. 😊
Моето мнение е, че огромните фб групи повече могат да те натоварят от колкото да ти помогнат. Всеки ден едни и същи въпроси, никой няма цедка на устата, обиди, хуленици, айде няма нужда. 😁
При нас в групата сме малко повече мами, но по същия начин почти всеки ден си пишем там. Имаме си дневен пост, в който си споделяме и обсъждаме някоя тема за децата. За Коледа си разменяме подаръци, организирали сме си и срещи по градове за разходки 😊. Въпреки, че членувам и в другите групи, единствено там съм се осмелявала да си задавам въпросите, защото знам, че няма да получа насреща си нападки. 💜

# 88
  • Мнения: 652
Много е хубаво, че направихме група! Аз от самото начало бях ЗА, но не изявих мнение, защото също имам някои съображения и искам първо да съм сигурна, че е нормална бременност и всичко е наред, преди да се присъединявам.
Понеже съм нетърпелива в края на 4-та седмица отидох на УЗ и разбира се нищо не се видя, та сега си чакам официално първия преглед в края на 5-та г.с. и да видим там какво ще се види. Малко се съмнявам, че толкова рано ще могат да видят нещо друго освен сакчето и да ми кажат дали има ембрионче или не, но все пак Hug

# 89
  • Мнения: 3 010
При мен на 5+3 видя само две плодни сакчета и в общи линии това беше. Дано не е отклонение.
Дано в поне едното има здрав ембрион. Не искам да звуча отчаяно, ама шубето е голяма работа Simple Smile))

Общи условия

Активация на акаунт