НОЕМВРИйчета 2❤2❤ - ТЕМА 5

  • 21 126
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 565
И аз съм доволна от дм много. Днес се събуди следобяд с рев, не иска попара, не иска пюре с елда и плод и накрая хапна 2-3 призовки бебешки с малини

# 706
  • Мнения: 770
Здравейте мами.
Аз искам да ви попитам има ли майка от групата която е ваксинирана за ковид  и продължава да кърми бебето си.
Благодаря ви

# 707
  • Мнения: 1 019
Да, Танче, аз се ваксинирах преди два месеца. С Пфайзер. Не съм спирала да кърмя, не съм цедила и хвърляла също така, не съм следила да минат някакви часове между поставяне на ваксината и кърменето. Не отчитам засега някакви проблеми нито с мен, нито с бебето. Като страничен ефект след втората доза вдигнах лека температура с грипоподобни симптоми - за половин ден бях така, но на бебето нищо му нямаше. Мина ми без да пия нищо, въпреки че можех парацетамол да взема. Имай предвид, че докторите масово съветват след поставяне на първата доза да се взима профилактично аспирин протект. За кърмачки това е противопоказно - аспиринът се предава през кърмата и е опасен за бебетата. Не намерих друг препарат, който да пия превантивно срещу евентуални тромбози и да е безопасен за кърмачето, затова не пих нищо - и засега съм ок. Ако някой се притеснява от точно тези странични ефекти може да хапва повечко домати - нали така каза доц. Кантарджиев.

# 708
  • Мнения: 770
Да, Танче, аз се ваксинирах преди два месеца. С Пфайзер. Не съм спирала да кърмя, не съм цедила и хвърляла също така, не съм следила да минат някакви часове между поставяне на ваксината и кърменето. Не отчитам засега някакви проблеми нито с мен, нито с бебето. Като страничен ефект след втората доза вдигнах лека температура с грипоподобни симптоми - за половин ден бях така, но на бебето нищо му нямаше. Мина ми без да пия нищо, въпреки че можех парацетамол да взема. Имай предвид, че докторите масово съветват след поставяне на първата доза да се взима профилактично аспирин протект. За кърмачки това е противопоказно - аспиринът се предава през кърмата и е опасен за бебетата. Не намерих друг препарат, който да пия превантивно срещу евентуални тромбози и да е безопасен за кърмачето, затова не пих нищо - и засега съм ок. Ако някой се притеснява от точно тези странични ефекти може да хапва повечко домати - нали така каза доц. Кантарджиев.
Добър вечер Веси.
Тази вечер изцедих кърмата он двете гърди и самата кърмя беше леко зеленикава съответно я махнах .Проблем ли е че е била зеленикава.
Аз не съм пила нищо след ваксината която ми я поставиха на 4 ти Август сутринта.
Само ме бореше малко ръката на която ми поставиха ваксината.

# 709
  • Мнения: 1 019
Да, Танче, аз се ваксинирах преди два месеца. С Пфайзер. Не съм спирала да кърмя, не съм цедила и хвърляла също така, не съм следила да минат някакви часове между поставяне на ваксината и кърменето. Не отчитам засега някакви проблеми нито с мен, нито с бебето. Като страничен ефект след втората доза вдигнах лека температура с грипоподобни симптоми - за половин ден бях така, но на бебето нищо му нямаше. Мина ми без да пия нищо, въпреки че можех парацетамол да взема. Имай предвид, че докторите масово съветват след поставяне на първата доза да се взима профилактично аспирин протект. За кърмачки това е противопоказно - аспиринът се предава през кърмата и е опасен за бебетата. Не намерих друг препарат, който да пия превантивно срещу евентуални тромбози и да е безопасен за кърмачето, затова не пих нищо - и засега съм ок. Ако някой се притеснява от точно тези странични ефекти може да хапва повечко домати - нали така каза доц. Кантарджиев.
Добър вечер Веси.
Тази вечер изцедих кърмата он двете гърди и самата кърмя беше леко зеленикава съответно я махнах .Проблем ли е че е била зеленикава.
Аз не съм пила нищо след ваксината която ми я поставиха на 4 ти Август сутринта.
Само ме бореше малко ръката на която ми поставиха ваксината.

Не знам дали е проблем, че кърмата е била зеленикава, аз не съм цедила от месеци и не знам и как изглежда в момента кърмата. Но не мисля, че има от какво да се притесняваш. Ако си с Пфайзер след втората доза може леко да вдигнеш температура , след първата само леко боли ръката.

# 710
  • Мнения: 482
И аз съм доволна от дм много. Днес се събуди следобяд с рев, не иска попара, не иска пюре с елда и плод и накрая хапна 2-3 призовки бебешки с малини
Дух, и аз ги имам тези оризовки, но ме е страх да му ги дам, за да не му залвпнат за гърлото. Ти цяла ли му даде?

# 711
  • Мнения: 4 844
Аз давам и оризовки, и сухари цели. Той си отчупва парченца и те се топят в устата. Досега не сме имали проблем. Пробвайте един път като стоите до детето, за да реагирате, ако се наложи.
Ако започне да кашля, не се намесвам, той сам се справя.

Последна редакция: сб, 07 авг 2021, 09:36 от Pistachio

# 712
  • Мнения: 2 565
И аз съм доволна от дм много. Днес се събуди следобяд с рев, не иска попара, не иска пюре с елда и плод и накрая хапна 2-3 призовки бебешки с малини
Дух, и аз ги имам тези оризовки, но ме е страх да му ги дам, за да не му залвпнат за гърлото. Ти цяла ли му даде?
Те се размекват в устата му, от сухари повече ме е страх. Но не, не цяла, аз я държа и му подавам в устата, той каквото хване разкашква, а ние не сме си у дома и гледам да пазя чисто. В нас бих била по смела, но тези сладнят леко и залепват за мебелите и мокета, та от моитр ръце яде.

# 713
  • Мнения: 1 278
Здравейте, момичета. Изпуснала съм цяла тема. По въпроса за храненето - давам от доста време глутен, от месец сирене, понякога част от цяло яйце (например намазано върху кора за баница), риба (много харесва пъстърва). Започнах по-снело, защото рядко харесва обедните ми менюта. Закуски и СЗ хапва винаги, независимо какви са. Димитър е на 8 месеца и половина и има 6 зъбчета. Давам му и да си гризка, но меки продукти, че отхапва много смело. Сухари и бисквитки само натрошени засега. Пълзи, но не се изправя и не сяда абсолютно сам.

# 714
  • Мнения: 528
Да се включа и аз на 8.5 месеца е бебка. С храненето добре напредваме, глутен, сирене цяло яйце, домат, червена леща много харесва, булгур и рожков също съм давала. Замислям се за нахут някой давал ли е ? Кисело мляко веднъж предложих не ѝ хареса и повече не дадох, все още кърмя 6-7 пъти на ден не виждам смисъл от киселото мляко. Доволна съм от спането спи 3 пъти като на обяд спи 1.5-2 часа. През нощта се събужда 2-3-4 пъти за кърмене, кога как ще я отказвам нямам идея ама вече ми писва. Няма зъби няма и признаци скоро да никнат. Мрънка, вика, пищи незнайно защо ? Надува ми главата сита, наспана, чиста, но пищи недоволна е през повечето време. Седим много време на вън покрай каката. Казва ма ма ма без да влага смисъл. Сяда стабилно, не пълзи и не се изправя сама, ако я държа аз много се кефи като е права на крака.

# 715
  • Мнения: 2 565
При нас яденето е горе долу добре, пробиха двата предни зъба за два дни. Ужасно сладък е, обаче много често почна да ни се "кара" и да срещи. Днес с мъка си изяде пюрето, през цялото време се опитваше да се смъкне от мен, оставих го на пода на заведението, падана назад, удари си главата, после бръкна с ръка в горещата ми супа, изобщо беше много "забавен" обяд. Като не му дадеш нещо вика, ако иска нешо пак кряска..  още няма опити да се изправи.

# 716
  • Мнения: 3 033
Елина два-три пъти направи опит да се изправи, но все още не е успяла. Седи, пълзи общо-взето е спокойна. Нощем рядко се буди. Кърмя я два или три пъти, но мисля, че няма количество вече. Основно за приспиване май.

# 717
  • Мнения: 1 019
И нашият Димитър е на 8.5 месеца, опитва се да пълзи - мисля, че до края на месеца ще го направи. Приятна промяна е, че съня се урегулира и спи два три пъти дневно за по-продължително време. И аз имам усещането, че кърмата ми е намаляла, въпреки че още не съм заместила нито едно кърмене, не знам как става тази работа. Почнах да аобезопасявам къщата, щото малката гъсеница иска да пипа всичко което види и се завира навсякъде. Баща му предлага да му ушием микрофибърно боди и да го пускаме да бърше прах на труднодостъпните места.

# 718
  • Мнения: 606
Аз този месец няма да давам вит Д. Според личната слънцето му е достатъчно. Дадох и аз риба, хареса я. Някой пита за нахут, тези дни мисля да му дам. Вече му давах зелен боб, а още от 7м и грах. Добра идея е за баницата, ще се пробва.
Някой ще снима ли тези оризовки, че не съм се заглеждала май в такива? Остана ми телешкото,. Агнешко май няма да давам.
Аз започнах да дохранвам с АМ, боже то това дете било гладно бе 😱😱 2 вечери спи цяла нощ.
Започнах да му давам от нашата храна, отделям му и тогава слагам подправки за нас, както и да му правя повече неща по ЗВБ. Няма никакви зъби, но много го мъчат. Постоянно дъвче нещо и то много яростно, хапе и лиги, лиги, лигииии...  Но пък е много шантав - пълзи, изправя се, прави крачки с уокъра или някаква кутия, отваря шкафове, дърпа всичко, набира се на масата.. Абе ще ми разкаже играта 😂😂

Аз имам един въпрос, имам шише на Авент с 2ка биберон, но много силна струя излиза (дори само ако го наклоня аз) при някой имало ли е такъв проблем? Какви шишета ползвате и биберони? Предвид, че досега не е ял от шише има ли смисъл да свиква сега?

# 719
  • Мнения: 1 019
Има и на Хип оризовки с ябълка, хич не с алоши, сухарчетата им също са вкусни. Тези дни ще ида до ДМ и аз да разгледам какво има, че ми е и тересно

Общи условия

Активация на акаунт