НОЕМВРИйчета 2❤2❤ - ТЕМА 5

  • 21 124
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 579
Нахут съм давала в пюре , не е имало проблем и го харесва. След първия опит /неуспешен/ с рибата /Хек/ не съм давала друга , а май е време вече.
Иначе пълзи на четири крака от 7 месечна от тогава и сяда самостоятелно, изправя се също от тогава , от скоро ходи по мебелите /не много уверено/ , дава боц, пет , маха за чао и за здрасти , обаче не пляска с ръце 🙄Казва, мама , тата , баба , кака , не не , дада , бау казва на кучето .
Нещо със захранването съм зациклила здраво , сменяме си кухнята и не мога да й приготвям сама храната защото е лудница . Давам готови пюрета , обаче ми се струва , че давам многи еднообразни и сме забили 🙄
Не мога дори яйце да й сваря и 2 пъти давам пюре с жълтък на Гербер Sad

# 721
  • Мнения: 229
Аз пък да се похваля- има напредък с АМ. Вчера и направих 30мл в шишето за вода и го изпи. За уточня,че шишето и с мек накрайник и пие от него. Снощи изпи и 90мл като си легна.
  От онзи ден почна сама да се изправя в кошарата и да обикаля в нея. Бърбори избирателно, мама,баба,така, дядя не, че разбира ама пак е нещо.
   Има още две пробили  зъбчета - горен резец и горен кучешки - десни. Начи като скорпионче- всичко наопаки. Сега я мъчат и другите два ,ама да видим кога и те ще пробият

# 722
  • Мнения: 5 234
Аз лятото не готвя, та и за бебо няма какво да отделям. Много ми е съвестно, но кара на купешки пюрета и каши. Наесен, живот и здраве, ще е на детска кухня и от моето готвено без подправки.
Има 8 зъба, но се лигави като за още 8.
Пълзи от колко месец. Два дни след пропълзяването започна да се изправя, от което на мен ми се изправи косата без преса. За щастие успях да го науча да кляка и да слиза сам долу. Това е огромно постижение и за него, и за мен. Сега съм 100 пъти по-спокойна, че няма да падне по глава от изправено положение. Придвижва се и с крачета, изправен по мебелите, но предпочита да слезе, да пропълзи и пак да се изправи. Пълзи като кученце след мен, а аз го викам с "пис-пис" като котенце. Simple Smile

Имам въпрос относно храненето - често давам каша с плодово пюре както за закуска, така и за следобедна закуска, което май не е много Ок..
Какво да давам за сутрешна закуска, за да е различно от зърнена каша?

# 723
  • Мнения: 482
Аз му давам вода с биберон 0-6 на Нук. Първо, защото така и не ползвах шишета и имам чисто нови биберони и второ, защото се дави. Ама пък то си тече добре, не смятам, че му идва малък вече. Купих му и едно преходно шише на дм, ми дави се човекът и си караме със стъкленото. Давам успоредно и от двете шишета, за да свиква.

Да, напоследък пищенето се засили и в нашата къща.. 🙄

Аз имам въпрс относно подправките - червен пипер, чубрица, черен пипер...слагате ли по малко вече?
Понеже днес му правих качамак и се сетих, охааа как го изяде.
И също зелен боб, бял боб кога се дават?

# 724
  • Мнения: 371
Нахут също преди около месец дадох, хареса го, но ми е голяма хамалогия, та давам само когато готвя за нас.

Веси, такива мопове има в aliexpress, те са си точно бодита-моп, още от преди да се роди все ще поръчвам, ама все се туткам.

# 725
  • Мнения: 1 019
Ох, и на мен това с кашите и закуските ми е въпрос. От няколко дни предлагам закуска. Докторката каза каша през ден да давам и да редувам с плодово пюре, но той не изяжда целите каши и затова му правя почти всеки ден. Не е надебелял засега, нали това е основното съображение против кашите.... Сега се падат три хранения като давам глутен веднъж и безглутеново зърно на друго хранене. За закуска съм давала попара и качамак освен каша, реших да е солена закуската, защото се мръщи на соленото, а е хубаво да свикне. Днес ще правя бисквити за СЗ, преди време му намачках печена чушка и домат със сирене пак за СЗ. Оризовки и сухари харесва, давам ги за СЗ в някакви комбинации с плодове примерно.
Зелен боб още от седмия месец дадох без проблем, бял лющен ще дам към края на деветия. От " задължителната програма" ми остават риба, телешко, леща и боб - мисля да ги вкарам в деветия месец, сега давам глутен и втори опит жълтък. От десетия ми се иска да го запиша на кухня, ще му дам един месец да свикне с храната и после ще се опитам да го захраня с ядки (тахан), гъби, органово месо (пастет), белтък... Иска ми се преди годинката да дам повечето алергени, само морски дарове, прясно мляко, мед и цитруси ще оставя за по-късно.

# 726
  • София
  • Мнения: 2 497
Привет, момичета.  Отдавна не съм писала, ама в нашата къща е пълна джунгла Simple Smile
Бебетата са супер щури, правят такива бели, каквито не съм и подозирала. Обръщат кофата за боклук, ходят в банята при сифона, изправят се на всички мебели. Имаме едни сгъваеми столове и Диана вече се обърна с един, абе страшна работа е. Много са забавни. Започнала съм да ги уча на боц, пет, разни такива, но не съм много по тия работи.  Пускаме им музика да танцуват предимно, каката ги разнася насам-натам и така. По-активните бебета не са по заниманията явно, аз и книжки исках да им чета.... Диана вече има пет зъбчета, като хамстер е, всичко гризе, Карина се мъчи.

Основната драма на нас ни е със спането. Пак започнах да ги приспивам следобяд и вечер с кърмене,  съответно често после си го търсят за доприспиване. Някои вечери спят добре, но предимно са неспокойни, Диана даже покрай зъбите се буди с писък.  А Карина трябва да ми усеща тялото..... шантава работа.  Фен съм на дългото кърмене, но съм решила са пробваме с АМ някоя вечер, не че ми се става да правя, а да видя дали няма да ги засити повече и да спят по-добре, макар че те сякаш не се будят от глад, а от дискомфорт и от невъзможност да си влязат в дълбокия сън. Навили сме се с мм да започнем тренинг по самостоятелно заспиване, даже едни лекции бях купила от консултант,  ама още се моткаме...

Иначе почнаха и закуска да ядат. Сутрин даже отказват кърмене, явно заради нощта, та закусват, обядват, после ги кърмя да заспят, сз и мляко за вечеря. Доста неща им въведох, днес и риба. Сутрин мюсли с плод или елда със сиренце, кус кус не искат, попара също (слава богу), на обяд ако съм сготвила или ако не - кухня, следобед плодче, ако не са яли глутен сутринта слагам каша или мюсли. Тъпчат се с диня и пъпеши, онзи ден Карина даже с кайсия се захрани. Беше ровила в торбата в коридора и си беше набарала плодовете:)

Последна редакция: вт, 10 авг 2021, 14:41 от Po3u

# 727
  • Мнения: 770
Здравейте мами.
Искам да ви попитам следното днес на бебо забелязах малки червени пъпчици по крачетата
Не са много ситни .
Според вас от какво може да са се появили.
Много благодаря

# 728
  • Мнения: 371
Така близко разположени, ми приличат като от бълха. Преди няколко месеца моят дзвер имаше от бълхи и изглеждаха подобно. Но... От пъпки не мога да кажа, че разбирам. Иначе минаха за един следобед, т.е. 5-6 часа и изчезнаха.

# 729
  • Мнения: 528
Мами какво давате за вечеря ? От 2 дни сутринта памперса е сух, а цяла нощ през 2-3 часа иска да се кърмим, чувам че преглъща, но явно количеството не достига. Пробвах АМ не иска, не приема от биберон или с мек накрайник няма значение. През деня си хапва добре пие и вода около 100 мл на ден както и я кърмя поне 4 пъти през деня и последните 2 дена 4-5 пъти през нощта. През нощта наистина се буди за кърма, а не просто гърда, защото яко се изнервя и реве ако кърмата не тръгне, успокоя се след като е изпила известно количество. Чудя се дали да не включа вечеря ?

# 730
  • Тук... някъде
  • Мнения: 926
За вечеря само кърмя, както и през нощта няколко пъти. Има ли вариант да увеличиш водата през деня? Много е горещо и се потят доста, може би само кърма не е достатъчна за хидратация

# 731
  • Мнения: 3 033
Моето дете не иска никак вода. Вчера изкара цял ден с един памперс.

# 732
  • Мнения: 528
За вечеря само кърмя, както и през нощта няколко пъти. Има ли вариант да увеличиш водата през деня? Много е горещо и се потят доста, може би само кърма не е достатъчна за хидратация
Вода пие задоволително, но защото и кърмя мисля, че няма как повече да пие вода иначе предлагам често. Драмата е, че недоволства през цялото време и през нощта започна много често да иска да суче и въпреки това цяла нощ не пикае, затова исках да включа вечеря ама си наддава супер не знам дали има смисъл.

# 733
  • Мнения: 579
nunu17, не се притеснявай , има такъв период в който не пишкат през ноща . Казвам период защото ми се е случвало и с голямата дъщеря и бях изпяднала в паника , а сега преди няколко дни и с бебка . Може и от жегите да е , те се потят и от там също се губи течност .

# 734
  • Мнения: 1 019
Да не е много горещо през нощта и да ожаднява и да се поти много? Пробвала ли си вода да и дадеш през нощта на едно от междинните будения?

Общи условия

Активация на акаунт