Жени, защо го правите?

  • 11 124
  • 114
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Жени, защо когато човек ви попита "какво ви е?" и вие винаги казвате "нищо ми няма". Или на въпроса "как сте?", отговаряте с "добре съм". А реално и при двете ситуации си личи, че нещо ви има и не сте добре. И след като човек ви отгвори с "окей, щом сте добре", малко по-късно му натяквате, че "не се интересуваш как съм, не си до мен и не ме подкрепяш когато не съм добре и тн". Е, как да съм до теб и как да те подкрепям, като не знам какъв е проблема и отговора ти винаги е, че нищо ти няма или пък най-любимото ми - просто си мълчите. Е, сори, ама с вас не може да се комуникира. Толкова ли ви е проблем да сте по-директни във взаимоотношенията, какво е това увъртане, лъгане, криене и тн... И после защо не сме ви разбирали? Еми няма как да стане, това не е диалог вашото. Проблемите се решават с разговори, а не с криене, увъртане и последвало натякване.

# 1
  • Мнения: 1 206
Причините биха били различни. Примерно-не ми е достатчно близък, за да споделя; не съм сигурна, че ще ме разбере; ако тръгна да говоря на момента, ще се нервирам още повече; защото знам, че ме пита проформа; защото знам, че отговора, който ще чуя от него, няма да ме устройва. Та, причини да искаш Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 847
Това го кажи на дамата, не на нас...нас тук дай ни да сме перфектни, комуникативни и няма да ти решим проблема Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 35 138
Кои жени, твоите ли?
Мен ме разбират идеално.

# 4
  • Мнения: 2 632
По пътя на логиката ти.. Това трябва да го кажеш на момичето с което имаш този проблем, не във форума.
ПП:Аз си казвам, даже преди да ме питат. Нещо като ме дразни вътрешно, няма защо да си нарушавам "дзена" с мълчание 😉

# 5
  • Мнения: 102
Е, тези въпроси ги задай на твоята жена. Колкото жени, толкова различни отговори.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Авторе, попаднал си на капризна натура. Когато емоциите изпреварват мислите, става дисонанс. Някои жени сами усложняват всяка ситуация и комуникация.

# 7
  • Мнения: 3 137
Аз отговарям и на двата въпроса.Обаче ако съм сърдита,обидена или пр. на човека,който ме пита,е нещо различно.20 пъти мога да повторя" Нищо ми няма",само и само този човек да се махне или да стигна до спор и после да се успокоя.
Съфорумките са прави и най-добре питай твоята жена/приятелка.Не всички жени сме еднакви,така че няма как да ти помогнем.

# 8
  • Мнения: 2
Малко се ядосах и затова може да съм прозвучал малко по-остро в първия коментар, извинете. Ще отида да поговоря пак с нея, предполагам ще се оправят нещата. От няколко месеца сме заедно и не съм свикнал на такива реакции и затова се чудих защо прави така, но ще питам. Благодаря за бързите отговори Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 35 138
След още няколко ще си омешате кривотията и ще се успокоят нещата.
Ако не - преценявай овреме и не се мъчи с цупни и мелодрами.

# 10
  • Мнения: 25 651
Жени, защо когато човек ви попита "какво ви е?" и вие винаги казвате "нищо ми няма".

Каже ли ти една жена „нищо ми няма“, значи много си я закъсал, мой човек. Simple Smile
В случая не знам дали един разговор ще помогне. Настояването от твоя страна „кажи де, кажи“ само ще влоши нещата. Най-добрата тактика е да спреш да питаш, просто да я прегърнеш, да я гушнеш, да я целунеш и да ѝ разкажеш колко много я обичаш и как винаги... каквото там ѝ говориш в такива моменти.
Като се поуспокои, сама ще си каже къде си сгафил.

# 11
  • София
  • Мнения: 38 539
Аз всичко си казвам....

# 12
  • Наблизо
  • Мнения: 6 101
Сийка,аз пък много мразя това..да идва да ми се мазни като съм сърдита.
Честно казано не знам какво да те посъветвам,защото аз понякога го казвам.Обикновено защото вече сме го говорили той знае и пак прави подобни неща..и не ми се занимава да се обяснявам пак.

# 13
  • Мнения: 859
За да ти го каже, май вече си е изговорила, каквото е имало, но все едно е говорила на стените и вече не вижда особен смисъл да се обяснява. Ако наистина те вълнува какво ѝ е, обръщай ѝ повече внимание, наблюдавай кога и как се променят настроенията ѝ и питай. Много мъже обвиняват жените, че говорят ли, говорят. Страшното е, когато млъкнат. Често следващата стъпка е да си събере багажа и да се сбогува.

# 14
  • Мнения: 5 832
Отговарям по този начин, когато този отсреща много добре знае защо съм ядосана, ама се прави на ощипан.

# 15
  • Мнения: 22 867
И аз си казвам, мога и скандалче да спретна след това, ама поне да знае защо е! Joy
Всъщност, наистина е много дразнещо, когато вече сте говорили за това, какво дразни, а той продължава да го прави, че и идва да пита какво ми било! Един такъв съм имала, идвало ми е да го гръмна. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 4 010
Защото обикновено жената се нацупва веднага след като си направил или казал нещо. А ти като дърво седиш и не виждаш, че веднага се е нацупила. Сещаш се след час-два, до тогава си забравил какво си направил, а тя не. И не стига че си я обидил, ми сега не се и сещаш какво си направил - тя се сърди още повече и се опитва да те накара да се сетиш сам какво си направил. По идиотски начин, ама сега както може жената..  Другия път забелязвай веднага.

# 17
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 923
Тя се сърди, за да се сетиш?!
Не може ли да си каже какво й има вместо да се сърди, без да се налага той да хвърля боб?!
Аз си казвам.
Тя сигурно е младичка още, малко се прави на интересна... Ще се научи.

# 18
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Жени, защо когато човек ви попита "какво ви е?" и вие винаги казвате "нищо ми няма". Или на въпроса "как сте?", отговаряте с "добре съм". А реално и при двете ситуации си личи, че нещо ви има и не сте добре. И след като човек ви отгвори с "окей, щом сте добре", малко по-късно му натяквате, че "не се интересуваш как съм, не си до мен и не ме подкрепяш когато не съм добре и тн". Е, как да съм до теб и как да те подкрепям, като не знам какъв е проблема и отговора ти винаги е, че нищо ти няма или пък най-любимото ми - просто си мълчите. Е, сори, ама с вас не може да се комуникира. Толкова ли ви е проблем да сте по-директни във взаимоотношенията, какво е това увъртане, лъгане, криене и тн... И после защо не сме ви разбирали? Еми няма как да стане, това не е диалог вашото. Проблемите се решават с разговори, а не с криене, увъртане и последвало натякване.
Авторе, явно не си наясно (или поне все още не ти е станало ясно), че това е вид газлайтинг, стар почти колкото света. И когато започне да се повтаря твърде често, трябва да вземеш мерки и да биеш шута на практикуващия го. Защото по-добре не става, точно обратното...

И не, проблема определено НЕ е в теб и никога не е бил.

# 19
  • Мнения: 25 651
Сийка,аз пък много мразя това..да идва да ми се мазни като съм сърдита.

Нямах предвид фалшивото мазнене тип „чакай сега да я заглавичкам, че да ми се размине скандалът“, ами искрен и спонтанен жест на любов, който да напомни на жената до него колко много е обичана, че е закриляна, че има неговата подкрепа и че чувствата между тях са по-важни от разните битовизми.

# 20
  • Мнения: 1 206
Или да се зачудиш какво поражда тази реакция, при двама души, които са от скоро заедно, е съвсем нормално да има такова "триене" докато се насложат характерите.
Ма това за мъжете де, Феникс, не за ония принцовете, дето все намират минуси на жените и все за нещо искат да ги критикуват като някоя бабка и все за тях няма достойна и жените трябва да им се доказват и да ги гонят, щото чепа им, видиш ли, бил златен Wink

# 21
  • Мнения: 1 113
Явно имаш проблем.

# 22
  • Мнения: 9 723
DartVader, нямам спомени да сме си комуникирали! Как разбра, че е трудно?

# 23
  • Мнения: 12 473
Когато съм уморена и искам да ме оставят на мира..)

# 24
  • Мнения: 1 000
Аз лично го правя, когато:
1. Не можеш да ми решиш проблема.
2. Не ми се обяснява за стотен път едно и също.
3. Не ми пука.

# 25
  • Мнения: 1 314
Жени, защо когато човек ви попита "какво ви е?" и вие винаги казвате "нищо ми няма". Или на въпроса "как сте?", отговаряте с "добре съм". А реално и при двете ситуации си личи, че нещо ви има и не сте добре. И след като човек ви отгвори с "окей, щом сте добре", малко по-късно му натяквате, че "не се интересуваш как съм, не си до мен и не ме подкрепяш когато не съм добре и тн". Е, как да съм до теб и как да те подкрепям, като не знам какъв е проблема и отговора ти винаги е, че нищо ти няма или пък най-любимото ми - просто си мълчите. Е, сори, ама с вас не може да се комуникира. Толкова ли ви е проблем да сте по-директни във взаимоотношенията, какво е това увъртане, лъгане, криене и тн... И после защо не сме ви разбирали? Еми няма как да стане, това не е диалог вашото. Проблемите се решават с разговори, а не с криене, увъртане и последвало натякване.
Ами ти чудесно и изцяло разбираш жените. Сега остава и да подкрепяш като ти кажат "нищо няма", че да ти е мирна главата после.

# 26
  • Мнения: 18 303
Не е удобно да се признаят в прав текст някои по-деликатни неща, макар че аз обикновено търся начин да ги формулирам и съм за откритата комуникация, дори да се урони малко достойнството ми от някое признание (например, че ревнувам). Rolling Eyes

# 27
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Въпроса в заглавието на темата горе си е чисто риторичен, ама гледам, че някои го приеха по-буквално, отколкото е необходимо... Grinning
Това е един от въпросите в света, който няма универсално валиден отговор.

С такива газлайтъри има само едно работещо решение - кубинките, шута по гъза и вън от палатката. Joy

# 28
  • Мнения: 6 166
Сядаш и говорите, казваш и - аз съм тъп и няма начин да се сетя къде те е засърбяло, та да те почеша. Ако продължаваш да се държиш така, всичко заминава.
При мен се случи точно така, с моята първите месеци любов та чудо. Обаче много темперамент, къс фитил и лесно нещо може да я подразни, ама нали всичко още прясно и се мъчи да е здържана. И гледам я в единия момент се разтапя от любов, в следващия парче лед, при тва без да имам никаква идея какво се случва. Ми действа побъркващо, за малко всичко да замине още първите месеци по тази причина. В крайна сметка се разбрахме, предпочитам да ми се развика и да се скараме, от колкото да се държи по този начин, така си караме и до днес.
Така че тва е начинът, ако въпреки всичко продължава, подпечатваш пътния лист и следващата, ако не можеш- търпиш и не мрънкаш или се опитваш да четеш мисли.

# 29
  • Мнения: 22 867
Както се казва - важното е да алащиса! Joy

# 30
# 31
  • Мнения: 12 806
Чакай сега, ти с всички жени по света ли си говорил, задавал въпроси и получавал отговори?
Не помня мен да си ме питал, затова не съм ти отговорила. А ако питаш - зле съм, мани мани.

# 32
  • София
  • Мнения: 17 300
Имам един любим виц по темата- защо жените не могат да са астронавти. Защото разговорът щеше да бъде:
- Хюстън, имаме проблем.
- Какъв проблем?
- Не, нищо, няма значение.
- Кажете, какъв е проблемът?
- Не, не, няма проблем. Ако сами не го виждате, какво да говорим...
Wink

# 33
  • Мнения: 9 442
Може би, защото не искам да натоварвам другите хора с проблемите си. Може би, защото не ми се говори.

# 34
  • София
  • Мнения: 12 698
Авторе, колкото жени ти отговориха, толкова различни отговори. Комуникирай си с твоята. Усети нейните нужди. Хората не винаги могат или искат да вербализират, но ако се постараеш, ще научиш кое какво значи и как да реагираш (при конкретния човек).

ПП: Понякога хората имат нужда да ги предразположиш да говорят. Виж в темата за това, с какво ни дразнят мъжете, колко жени споделят, че мъжете все мълчат на чувствителни теми. Някои неща не са толкова лесни за казване, човек се чувства уязвим, когато ги споделя. Затова и трябва да му дадеш сигурност, подкрепа, разбиране.

# 35
  • Мнения: 496
Аз си казвам на момента. Мисля, че 2 или 3 пъти се е случило да не кажа веднага, защото беше нещо по-сериозно и исках първо да си го изясня в моята си глава. В тези случаи казвам: "Сега не ми се приказва" и след един час примерно, казвам. Понякога нещо не съм на кеф и тогава директно обяснявам, че и аз не знам защо ми е тъпо, ама след малко ще ми мине. То така и става, на мен ми минава доста бързо моментната "депресия". То не е депресия, а едно такова нежелание за нищо в дадения момент.
Съгласна съм, че хората не четат мисли и като има нещо, трябва да се каже веднага, че да се реши проблемът. Говорим, ако и двамата са нормални, не за някакви психопати, които гледат да извъртят всяка казана дума и т.н.

# 36
  • Мнения: 738
Правят го по навик. При мама и тати е вървяло цупенето тип "сещай се" и сега просто продължава при теб.
Налага се да я превъзпитаваш, на нещо, което нейните родители не са я научили- комуникацията.

# 37
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 923
Да бе, ще я възпитава...
Казва два пъти, че няма да минат тези номера и на третия - кой от къде е.

# 38
  • Мнения: 11 363
Хахахах, ох как ме разсмя искреното възмушение на автора.
Пич, като порастнеш ... ако порастнеш ще разбереш... и отговорите на въпросите си.
Ако не можеш да видиш нюансите зад "добре съм" рано ти е за женене Simple Smile   

# 39
  • Мнения: 5 282
Щот си попаднал на "цупла". Ела ме питай мене, една нош няма да стигне 🤣🤣

# 40
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Правят го по навик. При мама и тати е вървяло цупенето тип "сещай се" и сега просто продължава при теб.
Налага се да я превъзпитаваш, на нещо, което нейните родители не са я научили- комуникацията.
Всъщност, не. Нито се налага, нито ще я "превъзпита". Grinning

# 41
  • Мнения: 5 903
Жени, защо когато човек ви попита "какво ви е?" и вие винаги казвате "нищо ми няма". Или на въпроса "как сте?", отговаряте с "добре съм". А реално и при двете ситуации си личи, че нещо ви има и не сте добре. И след като човек ви отгвори с "окей, щом сте добре", малко по-късно му натяквате, че "не се интересуваш как съм, не си до мен и не ме подкрепяш когато не съм добре и тн".
Виж сега, ако ти кажем защо го правим това, трябва да те убием после.

# 42
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 771
Удовлетворете желанието му, поне ще си отиде доволен от този свят, че най-накрая е намерил отговор на този въпрос.

# 43
  • Мнения: 2 204
Ако някоя ти мълчи или ти отговаря формално, а ти не се сещаш защо, никаква комуникация не може да ви помогне.

# 44
  • Мнения: 14 891
Защото ти си хем виновен за лошото й настроение, хем се правиш, че не виждаш с какво си виновен. Ако ти отговори, както си следва: 'ти си тъп, прост, мързелив, защото си направил/не си направил това или онова', ще питаш пък защо жените са толкова лоши.
Нямате угодия това, мъжете. Ако говори жената - що говори толкова много. Ако не казва нищо - що не казва нищо. Зайо, шапката...

Последна редакция: вт, 18 май 2021, 07:34 от -Narcissa-

# 45
  • Мнения: 1 314
Встрани от шегата, жената мълчи и гледа лошо, когато:
- много пъти е казвала, отсреща не я отразяват...
- се прави или не се прави нещо, което очеизвадно е неприятно за нея...

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Защото, като започна да говоря и ми казват "Уффф стига с твоето мрънкане, оплакване, реване... Стегни се и си оправи нещата. Толкова е подтискащо да се разговаря с теб. Ти на нищо не се радваш. Ти нищо не харесваш." и т.н.

# 47
  • Мнения: 7 957
Какво ти е? , без нищо пояснително към него, си е тъп въпрос...
все едно нападаш, и жената влиза в отбранителна позиция..звучи сякаш какъвто и отговор да ти даде, смяташ, че проблемът е в жената, а той обикновено не е в нея...Grinning

# 48
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Ако човек минава в "отбранителен режим" (тоест вижда конфликт там, където реално няма) само защото партньора му го е попитал какво има (не защото си няма какво друго да каже, а по-вероятно защото е загрижен и е забелязал нещо), значи може би този същия е добре да се замисли защо всъщност е с този човек (причина, различна от добрия секс примерно).

Това е един напълно нормален въпрос, но явно всеки чете и разбира това, което си иска.

# 49
  • Мнения: 7 957
- Какво има? ,е различно от - Какво ТИ има?... ползвайте богатството на езика, за да има разбиране...

- Какво ти е?
- Нищо.
- Дай да те прегърна.
- Защо?
- Да ти мине това "нищо."

# 50
  • Мнения: 14 891
Ако човек минава в "отбранителен режим" (тоест вижда конфликт там, където реално няма)
Страшна глупост е това. Ама страшна.

# 51
  • Мнения: 1 314
Ако човек минава в "отбранителен режим" (тоест вижда конфликт там, където реално няма) само защото партньора му го е попитал какво има (не защото си няма какво друго да каже, а по-вероятно защото е загрижен и е забелязал нещо), значи може би този същия е добре да се замисли защо всъщност е с този човек (причина, различна от добрия секс примерно).

Това е един напълно нормален въпрос, но явно всеки чете и разбира това, което си иска.
Нормалността или ненормалността на въпроса се определя от поведението на питащия и обстоятелствата, в които е зададен. Така че, избързваш с извода, Агенте.

# 52
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Те май много хора избързаха... Grinning

В това:
...когато човек ви попита "какво ви е?" и вие винаги казвате "нищо ми няма". Или на въпроса "как сте?", отговаряте с "добре съм".
няма нищо ненормално. Човека е забелязал нещо и пита. Ако това "нищо ми няма" е вярно, всичко е точно.

Проблем става, когато последва това:
...малко по-късно му натяквате, че "не се интересуваш как съм, не си до мен и не ме подкрепяш когато не съм добре и тн".
Класически газлайтинг плюс последващ опит за манипулация! Laughing

Човека е описал много точно и конкретно ситуацията, но сигурно трябва да е случайно, че точно тия, дето извадиха кривите огледала и започнаха да си смучат пръстите, обикновено не са чели всичко (умишлено или не, те си знаят) и след това започват да подскачат, като им кажеш, че не четат... Grinning

А това:
Нормалността или ненормалността на въпроса се определя от поведението на питащия и обстоятелствата, в които е зададен.
ако не идва от някой, присъствал на събитието, няма друг смисъл да се каже, освен за целите на нравоучението.

Последна редакция: вт, 18 май 2021, 12:23 от Phoenix Wright

# 53
  • Мнения: 1 314
Казвам ти право в очите, не щеш да разбереш. Искаш да си прав. Хубу! Бъди. Grinning
Следващият ми отговор ще е "Нищо". Laughing

Последна редакция: вт, 18 май 2021, 10:46 от Vasudevaya

# 54
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
А, да, сега ще стана и виновен за това че се чете, но не се вниква в съдържанието.
Ама давай де, свикнал съм... Grinning

# 55
  • Мнения: 14 891
Класически газлайтинг! Laughing
Класически гаслайтинг е мъж да обяснява как с жената до него не може да се комуникира и не е директна, а когато жената почне да комуникира и да е директна - няма промяна на поведението у мъжа. Това първо е типична проява на Зайо и шапката, второ - ясен знак, че не си струва занимавката с обяснения.
Гаслайтинг е да твърдиш, че някой вижда конфликт там, където според теб го няма - класическо изнизване пред проблема е да се твърди, че проблем няма. Гаслайтинг е да говориш за криви огледала, когато ти цитират истории и случки, когато са преценили, че мъжът е в грешка - класическо изнизване, когато проблемът се постави, е да се твърди, че причината е у другия.

# 56
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Човек, който ти изскача постоянно с това "не се интересуваш как съм, не си до мен и не ме подкрепяш когато не съм добре", трябва да ти е пределно ясен, че те е газлайтвал всеки път (или поне в повечето случаи), когато си го питала какво има и всеки пък си получавала отговор от рода на "Няма нищо, всичко е ок". За този газлайтинг говорех, второто е ясно, че си е чиста проба опит за манипулация... Grinning

А съм не 100, а 200% сигурен, че това, за което пише автора, в този му вид се е случвало много повече от веднъж. Ако беше веднъж или два пъти, вероятно нямаше дори да го вземе под внимание и тази тема нямаше да съществува.

Последна редакция: вт, 18 май 2021, 11:28 от Phoenix Wright

# 57
  • Мнения: 6 166
На въпросното поведение описано от автора, е нормално да се зададе въпроса какво ти е, какво стана и т.н. Нормално е също да се отговори и да се разисква проблема. Ако тези приказки не доведат до нищо или до безмислени и безплодни спорове, тогава вече разбирам да се избягват същите по този начин.
Обаче когато съм отзивчив и искам да намеря решение, да ми се правят фасони и да се очаква от мен да отгатвам къде точно я е засърбяло, еми не става, аз съм тъп както вече казах и не мога да чета мисли. Подобно поведение с фасончета и цупни не мога да го търпя и нещата ще отекат с времето. В крайна сметка нищо не пречи да се каже какво се иска, какво я е подразнило или с какво не е съгласна жената, ако липсва такава комуникация, баси двойката дето ще са.

# 58
  • Мнения: 673
Трябва истински да си заинтересован и наистина да те е грижа. А не да питаш дежурно: Как си? Какво ти има? Все едно очакваш да чуеш в отговор: Нищо! и да си продължиш.
Аз лично отговарям така когато виждам, че отсрещната страна не се интересува в действителност, а и няма отношение към мен (любов, уважение, загриженост, внимание и т.н.), защото, ако имаше - щеше да види колко съм ядосана, изморена, гневна, криво ми е, сърдита съм му, защото не е свършил това, което ми е обещал и т.н. (примерно)

# 59
  • Мнения: 6 166
Демек да чете мисли, чувства емоции и т.н.? Ми трудна работа е, не се чудете, че не става.

# 60
  • Мнения: 14 891
нищо не пречи да се каже какво се иска
Абсолютно вярно. Искам да излезем в събота вечер. Той не. Един месец така. В началото на втория месец питам за пореден път , пореден отказ и се нацупвам. Какво ти е? - Не искаш да излезем. - Е за кво да излизаме. Е, може да е Какво ти е? - Нищо ми няма. - Е как нищо? Реални истории. Задънена улица.
Иначе може да си философствам за модерни понятия от психологията, които в повечето случаи се свеждат до евфемизъм на ти да'н си по-убава, ма?

# 61
  • Мнения: 18 303
Толкова се радвам, че не съм мъж! Joy

# 62
  • София
  • Мнения: 35 138
Съществува легенда, че там някъде има мъж, който знае защо се сърди жена му.

# 63
  • Мнения: 6 166
Аз моята съм я научил да казва, пък и тя отдавна разбра да не се прави на кротка и търпелива, че не и се получава Simple Smile

# 64
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Съществува легенда, че там някъде има мъж, който знае защо се сърди жена му.
За легендата за Нероден Петко ли говориш или бъркам фолклора? Laughing

# 65
  • София
  • Мнения: 35 138
Истината е, че много жени, необрани емоционално и непораснали достатъчно ментално се държат точно така.
Сръдни и цупни до откат, без явна възможност да формулират проблема и да го отработят.
Понякога за нещо, понякога за нищо.
Вариации на проблеми от пирони до юргани.

Отдавам го на младостта- ще се научат.
Порасналите ненаучени са тежки случаи - от тях надалече Laughing

# 66
  • София
  • Мнения: 12 698
Демек да чете мисли, чувства емоции и т.н.? Ми трудна работа е, не се чудете, че не става.

Да четеш мисли, не. Но да предразположиш другия, да понатиснеш малко дори, да. Хората не си казват всичко от първото питане, просто някои теми са чувствителни и изискват да подготвиш другия, да му създадеш условия да сподели. Иначе наистина излизаш тъп, или незаинтересован, с което пък другия не е длъжен да е ок. Трябва малко усилие и то двете страни. Примерно кажи, "хей, явно нещо съм те обидил, но не съм се усетил. Кажи ми с какво, за да не става пак така." Аз съм го казвала това, защото самата аз съм си малко шматка, и понякога не се усещам за някакви неща.

Сръдните, цупните, очакването сам да се сещаш винаги, това вече са другата крайност. Те също не са ок. Но не винаги става дума за такива изпълнения.

# 67
  • Мнения: 6 166
Съгласен съм, но някои упорито отричат и след 20 питания може да не постигнеш резултат или просто отказват диалог, щото нали се очаква другия сам да се сети. Начин на поведение си е при някои жени.

# 68
# 69
  • Мнения: 1 314
Витаминче, пияна жена, щастлива къща!  Laughing

# 70
  • Мнения: 18 303
При махмурлука после? Stuck Out Tongue Winking Eye

# 71
  • Мнения: 14 891
При махмурлука после? Stuck Out Tongue Winking Eye
Как си? - Нищо ми няма. Grinning

# 72
  • София
  • Мнения: 12 698
Съгласен съм, но някои упорито отричат и след 20 питания може да не постигнеш резултат или просто отказват диалог, щото нали се очаква другия сам да се сети. Начин на поведение си е при някои жени.

Така е, с такива оправия няма. Колкото по-рано се евакуираш, толкова по-добре за нервната ти система Joy

# 73
  • Мнения: 1 314
При махмурлука после? Stuck Out Tongue Winking Eye

- Какво ти има?
- Нищо!  Tired Face

# 74
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 923
Да питам, за която не пие вино, какъв е идеалният разговор?

# 75
  • София
  • Мнения: 12 698
Да питам, за която не пие вино, какъв е идеалният разговор?

Скъпа, айде да те заведа в спалнята Relieved

Или алтернативно, някое фрешче Tropical Drink

# 76
  • Мнения: 5 832
Да питам, за която не пие вино, какъв е идеалният разговор?
Вземи цялата ми заплата може би. 😅

# 77
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 923
Да питам, за която не пие вино, какъв е идеалният разговор?

Скъпа, айде да те заведа в спалнята Relieved

Или алтернативно, някое фрешче Tropical Drink
Вместо всеки въпрос? Значи не трябва да излизаме от там...

Да питам, за която не пие вино, какъв е идеалният разговор?
Вземи цялата ми заплата може би. 😅
Така съм по-съгласна Simple Smile
Или - Скъпа, иди си купи едни сандалки, чанта, рокля.....

# 78
  • Мнения: 5 832
Мен с фрешчета и пастички не могат да ме озаптят. 😅

# 79
  • София
  • Мнения: 12 698
Да питам, за която не пие вино, какъв е идеалният разговор?

Скъпа, айде да те заведа в спалнята Relieved

Или алтернативно, някое фрешче Tropical Drink
Вместо всеки въпрос? Значи не трябва да излизаме от там...

Да се оправя, проблемът не е мой Joy

# 80
  • Мнения: 14 891
Да питам, за която не пие вино, какъв е идеалният разговор?
Скъпа, айде да те заведа в спалнята Relieved
Вместо всеки въпрос? Значи не трябва да излизаме от там...
Добре, как сега да те питам - ти ли си такава цупла, или той е вечно неразбрал?

Последна редакция: вт, 18 май 2021, 12:50 от -Narcissa-

# 81
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 923
Хич не се цупя аз.... Затова ли рядко ме водят в спалнята?! Joy
А ми е късно тепърва да се уча на игрички и номерца....

# 82
  • София
  • Мнения: 35 138
По-добре късно, отколкото никога.

# 83
# 84
  • Мнения: 165
Аз го правя това. Защото тоя дето ми е скъсал нервите ми е още черен пред очите и не ща да се обяснявам точно пък в тоя момент. Затова, нищо ми няма казвам и чакам да ми размине нервната, когато вече ще съм способна на конструктивен диалог. Не е нещо сложно да се разбере.

# 85
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 923
Аз го правя това. Защото тоя дето ми е скъсал нервите ми е още черен пред очите и не ща да се обяснявам точно пък в тоя момент. Затова, нищо ми няма казвам и чакам да ми размине нервната, когато вече ще съм способна на конструктивен диалог. Не е нещо сложно да се разбере.
Ами сложно е... Щом и аз като жена нищо не разбрах... Thinking

# 86
  • Мнения: 165
Ами като съм го написала кошмарно през телефона 😁
Казвам че ми няма нищо, за да ме остави на мира, тъй като още ми е прясно и не желая да говоря по въпроса. Като се успокоя, тогава.

# 87
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 923
Ами ако съм аз, ще му кажа точно това - не желая да говоря в момента по въпроса, като се успокоя, тогава ще говорим.
Като се цупя и мълча, той няма как да прочете горните ми мисли все пак...

# 88
  • Мнения: 14 891
При мен това не работеше. Трябва да се изясним сега и веднага. Човекът се чувства гузен и иска да снема това бреме от крехките му рамене, като му потвърдя подробно поне едно от следните:
а.всичко е наред
б.той не е виновен
в.вината е изцяло моя
г.той е добро момче (Ласи, добро куче!), което ще направи всичко , което поискам (освен онова, което той не иска да направи)
д.аз не знам какво искам, затова не мога да му обясня така, че той да го разбере и направи
е.аз не съм казала какво точно искам, за да го направи той
ж.абе не знам какво ще казвам, но той трябва да излезе рационален и над нещата, а аз дребнава скандалджийка и накрая да му посвиря на флейтата сдобрително

# 89
  • Мнения: 5 832
При мен това не работеше. Трябва да се изясним сега и веднага. Човекът се чувства гузен и иска да снема това бреме от крехките му рамене, като му потвърдя подробно поне едно от следните:
а.всичко е наред
б.той не е виновен
в.вината е изцяло моя
г.той е добро момче (Ласи, добро куче!), което ще направи всичко , което поискам (освен онова, което той не иска да направи)
д.аз не знам какво искам, затова не мога да му обясня така, че той да го разбере и направи
е.аз не съм казала какво точно искам, за да го направи той
ж.абе не знам какво ще казвам, но той трябва да излезе рационален и над нещата, а аз дребнава скандалджийка и накрая да му посвиря на флейтата сдобрително
Колко познато, но прочетено отстрани направо изцвилих с уста, пълна с кафе.Sweat Smile

# 90
  • Мнения: 8 810
Жени, защо когато човек ви попита "какво ви е?" и вие винаги казвате "нищо ми няма". Или на въпроса "как сте?", отговаряте с "добре съм". А реално и при двете ситуации си личи, че нещо ви има и не сте добре. И след като човек ви отгвори с "окей, щом сте добре", малко по-късно му натяквате, че "не се интересуваш как съм, не си до мен и не ме подкрепяш когато не съм добре и тн". Е, как да съм до теб и как да те подкрепям, като не знам какъв е проблема и отговора ти винаги е, че нищо ти няма или пък най-любимото ми - просто си мълчите. Е, сори, ама с вас не може да се комуникира. Толкова ли ви е проблем да сте по-директни във взаимоотношенията, какво е това увъртане, лъгане, криене и тн... И после защо не сме ви разбирали? Еми няма как да стане, това не е диалог вашото. Проблемите се решават с разговори, а не с криене, увъртане и последвало натякване.

Аз живея с двама мъже в едно жилище - мъжа ми и сина ми. Единият е на 60 г, другият - на 30, тоест големи хора. Не се оплаквам никога и отговарям винаги ,че съм добре, ако изобщо попитат, защото ако си позволя да кажа, че нещо ми има, веднага реват в един глас: аман от теб и твоите болести! (хронично болна съм, с един куп диагнози). Когато се случи нещо, обвиняват мен: ако беше казала, че си толкова зле, щяхме веднага да вземем мерки и да не стигаш до болница(примерно) или до допълнителна доза лекарства. Освен това винаги ми набиват канчето, че сама съм си виновна, защото съм отпуснала диетата, или съм вършила някаква работа, която не е подходяща за мен, или съм се преуморила, щото работя доста. Обаче ако реша да си почивам повече, мърморят, че взимам малка пенсия и не ми стига, а не съм изкарала достатъчно, защото съм била болна дълго( Аз съм фрилансър и не взимам пари, ако не работя).
Може би и други искат да си спестят критиките и мърморенето, а когато им натежи прекалено или стане по-лошо, казват всичко в прав текст. Аз го правя рядко, но се случва.
Това са моите основания да се държа така.
Не им прощавам нищо освен това.

# 91
  • Мнения: 1 274
И аз като Рокстар си казвам всичко..
Може би приятелката/жена ти го прави,защото се чувства не разбрана или си мисли,че няма смисъл да ти го каже след като ти сам не разбираш с какво си я ядосал/дразнил/обидил...

# 92
  • София
  • Мнения: 19 253
Това в кое списание го прочете? Едва ли всички жени са такива. Но и едва ли всички жени харесват някой да се прави на пълен идиот, след като много добре знае къде се е ос*ал

# 93
  • Мнения: 3 010
Така не отоварят всички жени. Така прави някоя, която очевидно засяга теб. А защо го прави, имам няколко идеи, но не мога да съм сигурна.

# 94
  • Мнения: 2 002
Понякога и самата тя не знае какво й е. Твърде млада и не се усеща, че се ядосва за глупости или (не ме бийте) хормоните са се разбушували.
  Или очаква да си направил нещо( предимно битовизми) и като вижда, че не е свършено, се ядосва, сърди или е обидена, защото трябва сама да го свърши(а е уморена, има и други неща).
  За да не се случва последното се иска малко усилие и желание от мъжа. Да опознае жената до себе си. Вместо да се вторачва в телефона, ком-па, ТВ - да гледа жена си: какво прави, как го прави. И следващия път да го свърши преди нея. Или да й помогне - да подаде нещо, да донесе...

Спомням си филма "Дяволът носи Прада" - ставаше въпрос за шефка и скретарка, но е същото: да знаеш и отгатваш какво трябва да се свърши и да го направиш преди да са те помолили(и да е свършено качествено).

# 95
  • България
  • Мнения: 6 215
Жени, защо когато човек ви попита "какво ви е?" и вие винаги казвате "нищо ми няма". Или на въпроса "как сте?", отговаряте с "добре съм". А реално и при двете ситуации си личи, че нещо ви има и не сте добре. И след като човек ви отгвори с "окей, щом сте добре", малко по-късно му натяквате, че "не се интересуваш как съм, не си до мен и не ме подкрепяш когато не съм добре и тн". Е, как да съм до теб и как да те подкрепям, като не знам какъв е проблема и отговора ти винаги е, че нищо ти няма или пък най-любимото ми - просто си мълчите. Е, сори, ама с вас не може да се комуникира. Толкова ли ви е проблем да сте по-директни във взаимоотношенията, какво е това увъртане, лъгане, криене и тн... И после защо не сме ви разбирали? Еми няма как да стане, това не е диалог вашото. Проблемите се решават с разговори, а не с криене, увъртане и последвало натякване.
Защо "жени"?
При нас е обратното.
Никога (от 2006 година) не ми е задавал тези въпроси.
Но пък аз съм ги задавала често. В последно време - все по-рядко.
В крайна сметка, не е малък, като има грижи и иска да сподели, ще го направи.
Ако не иска, проблемът няма да има решение.
Аз да не съм Господ, за да ходя цял живот по петите му.

# 96
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Най-често задавания, към мен въпрос е:
-  За какво (кого) си мислиш?
Спестявам някои обяснения. Мислите варират. Защо си купих неудобни обувки или защо ползвах презерватив на пълнолуние, извънземните гледат ли ни сеира и т.н. Не всеки би се навил да философстваме на тема "Какъв е смисъла на живота?".

# 97
  • Мнения: 2 204
Защото е клишираното оправдание - щом не ме осведомява значи не е мой проблем, точно на ниво детска градина. Така се държи огорчен/обиден човек, независимо жена или мъж. Дали е прав е отделен въпрос. Но е факт, че не му е добре. И като му сипеш игнор не му помагаш. Като го обвиниш, че мълчи- също. Когато ти е гадно не ти се говори. Особено пък с причинителят.

# 98
  • Мнения: 4 955
Когато са ме питали в къщи "Какво ти е" ? Винаги е имало причина да ми е "нещо" и тя е била свързана с питащия..Та съм го оставяла да си размърда мозъка.
Преди с мъжа ми, сега със сина ми.. Не обичам да дудна и мрънкам. Казвам веднъж, най-много втори път.
Като млада бях ентусиазирана, да ме чуят ..после се изморих. С тишината установих, че ме чуват повече.
За всичко друго съм като "отворена книга" - споделям и коментирам.

Последна редакция: вт, 18 май 2021, 22:47 от Рози и Бодли

# 99
  • София
  • Мнения: 580
Жени, защо когато човек ви попита "какво ви е?" и вие винаги казвате "нищо ми няма". Или на въпроса "как сте?", отговаряте с "добре съм". А реално и при двете ситуации си личи, че нещо ви има и не сте добре. И след като човек ви отгвори с "окей, щом сте добре", малко по-късно му натяквате, че "не се интересуваш как съм, не си до мен и не ме подкрепяш когато не съм добре и тн". Е, как да съм до теб и как да те подкрепям, като не знам какъв е проблема и отговора ти винаги е, че нищо ти няма или пък най-любимото ми - просто си мълчите. Е, сори, ама с вас не може да се комуникира. Толкова ли ви е проблем да сте по-директни във взаимоотношенията, какво е това увъртане, лъгане, криене и тн... И после защо не сме ви разбирали? Еми няма как да стане, това не е диалог вашото. Проблемите се решават с разговори, а не с криене, увъртане и последвало натякване.

В началото споделях, разговарях с него. После спрях. Защо го направих ? Ами защото започна да споделя всичко с майка си и сестра си. Всич-ко ! Трудно бих споделяла отново.
Когато исках да споделя, да разговарям с него, трябваше да обмислям какво да кажа, защото се обръщаше срещу мен. Та най-добре беше като си мълчах - от нищо не могат да направят интрига, нали ?

# 100
  • Мнения: 7 438
Не знам, но хората като се познават добре само един поглед е достатъчен да разбереш,че нещо не й е наред на жената. Аз мога да мълча, точно 5 минути, даже съм се сърдила и опитвала, но не ми се получава. А като си изсипеш недоволството ,нещата се решават ( разбира се, ако срещу теб стои адекватен човек, готов да те разбере и влезе в положение)
Но, това да се надуваш, като пуйка и да чакаш мъж да знае какво ти е, е просто безсмислена кауза.

# 101
  • Мнения: 5 832
от нищо не могат да направят интрига, нали ?
" Внимавайте как мълчите, защото не знаете какще бъдете цитирани."


Хората са различни. Аз мразя обясненията, а приятелет ми е толкова обстоятелствен, че в един момент ми иде да се гръмна от упор от локумите му и предпочитам да кажа, че ми няма нищо, вместо да му слушам тирадите.

# 102
  • Мнения: 2 204
Не ще да е вашето място значи:
Скрит текст:

# 103
  • Мнения: 14 891
Не ще да е вашето място значи:
Скрит текст:
Ох, със сълзи се смея Joy Bla ми е любимото междуметие , особено написано Joy

# 104
  • Мнения: 1 170
Когато мъж дойде да ме пита "Какво ти е сега?", както каза Рози и бодли, обикновено мълчанието е свързано с питащия, който много добре знае какво ми е, но иска нещата получат вербален израз, за да има благодатна почва за караници и изясняване как аз нямам никакви основания да съм крива.
Та, то човек вече и като мълчи, пак крив излиза.

# 105
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 923
Аз малко теоритично се изказвам, защото този въпрос никога не ми е бил задаван, но то е защото не мълча и не се цупя. Но си мисля, че по тона ще ги познаете. Въпросът може да звучи провокиращо, но може и загрижено. Усеща се, ако иска да провокира скандал. Ами тогава и от отсрещната страна зависи дали ще позволи да се случи.

# 106
  • Мнения: 5 832
Не ще да е вашето място значи:
Скрит текст:
Не, не е, той е за bla, bla, bla...... 😅😅😅😅😅
Аз може да не кажа и bla дори.

# 107
  • Варна
  • Мнения: 135
Правя го в случаите когато ме пита човек нямащ касателство с казуса ми, както и не може да ми помогне с разрешаването му, не толкова близък човек или когато вече сме го изговорили, но все още не ми е минало и това е повлияло настроението ми (в тези случаи отговора ми по - често е  "не ми е минало"), но иначе си казвам всичко, но на човека, който е пряко засегнат със ситуацията..

Последна редакция: ср, 19 май 2021, 12:57 от RISE

# 108
  • Мнения: 14 891
Не ще да е вашето място значи:
Скрит текст:
Не, не е, той е за bla, bla, bla...... 😅😅😅😅😅
Аз може да не кажа и bla дори.
Обаче е много респектиращо блаблабла на дамската тоалетна. А на мъжката даже
Мъже ги е домързяло да напишат... бла Joy

Ох, цял ден ще има да се кикотя с това, ужас Joy

# 109
  • Мнения: 50
Хайде пак тролски истории от spodeli.net

# 110
  • Мнения: 2 926
Ами, може би въпросната жена го прави, защото знае, че ако е директна това няма да ти хареса.
Аз съм го правила също. А, бога ми, мога да съм директна и не ми пука въобще...
Първо подсещане, второ подсещане (като не можете да се сетите мъже сами...), трети опит - без обяснения включвам директно моторната резачка.

# 111
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Явно жената до теб не получава достатъчно внимание.

# 112
  • Мнения: 299
Според мен е предимно за да не натоварваме хората около себе си, защото всеки си има някакви проблеми. Също за да не изглеждаме слаби. По някаква причина все се възпяват “мъжките момичета” и силните жени, а не тия дето се оплакват. А иначе аз лично не вярвам в тия понятия. Всеки е силен и слаб едновременно. Който иска помощ , може да я получи отнякъде. Който-не , си страда сам неразбран и угнетен в някой ъгъл. Мисля че това важи и за двата пола. Но на мъжете им харесва когато една жена иска помощ и се обляга на тяхното рамо. Това е много женствено и съответно привлекателно, защото мъжете са устроени да закрилят. Много жени не го осъзнават и губят женственото си излъчване в гонене на кариера и материални облаги. Отвреме-навреме трябва да оставим мъжете ни да се чувстват нужни и да се грижат за нас. Тпва ги кара да се чувстват силни и достойни. Това са си моите наблюдения, но естествено че всички сме различни...

# 113
  • Мнения: 107
Преди правех точно така, защото се чувствах несигурна във връзката си и исках партньора ми постоянно да се доказва и да се "потруди", а не просто да му кажа директно какъв е проблема и той да ми отговори "Пф за такава глупост ли се сърдиш". В такъв момент най-доброто нещо, което можеш да кажеш е "Виждам, че нещо не е наред. Кажи ми какво те притеснява и ще го разрешим заедно." или "Усещам, че нещо не е наред. Ако аз съм те засегнал, искам да поговорим, за да разбера и да се опитам да оправя нещата". Ако тя е разбрана, няма как да не отвърне с добро на това Simple Smile

# 114
  • Мнения: 2 610
Жени, защо когато човек ви попита "какво ви е?" и вие винаги казвате "нищо ми няма". Или на въпроса "как сте?", отговаряте с "добре съм". А реално и при двете ситуации си личи, че нещо ви има и не сте добре. И след като човек ви отгвори с "окей, щом сте добре", малко по-късно му натяквате, че "не се интересуваш как съм, не си до мен и не ме подкрепяш когато не съм добре и тн". Е, как да съм до теб и как да те подкрепям, като не знам какъв е проблема и отговора ти винаги е, че нищо ти няма или пък най-любимото ми - просто си мълчите. Е, сори, ама с вас не може да се комуникира. Толкова ли ви е проблем да сте по-директни във взаимоотношенията, какво е това увъртане, лъгане, криене и тн... И после защо не сме ви разбирали? Еми няма как да стане, това не е диалог вашото. Проблемите се решават с разговори, а не с криене, увъртане и последвало натякване.
Това обръщение ,,към жените" и слагане под энаменатели ми напомня как на едно ,,женско парти", на което бях поканена, най-раэгорещената тема беше ,,да оплюем мъжете". :Д Как всички мъже били такива онакива, абе 6-7 жени раэгорещено наковават мъжката раса. Стоях отстрани и нищо не можах да кажа, мислех си в какъв комплексарски кръг съм попаднала и повече с домакинята на партито не искам да се виждам. В интерес на истината всички бяха сингъл, не особено атрактивни в едно или друго отношение или в деструктивни връэки с грешния човек (эа тях чух после, че са се раэделили). Освен това не мога да си представя да слагам мъжа ми под някакви энаменатели. Когато има любов и раэбиране, човек е аутсайдер на такова ,,парти".

Иэвод от историята: эа мен представители на единия пол, които говорят с такива негативни обобщения эа другия пол, са просто комплексари и/ или хора, които трябва да потърсят проблема в себе си.

Има много хора от всеки пол, които са добри комуникатори, както и такива с лоши способности да се иэраэяват. Поработете над себе си, тогава ще намерите може би правилната половинка и няма да виждате жените като цяло преэ комплексарски очила. :Д

Общи условия

Активация на акаунт