Жени, защо го правите?

  • 11 128
  • 114
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 314
Встрани от шегата, жената мълчи и гледа лошо, когато:
- много пъти е казвала, отсреща не я отразяват...
- се прави или не се прави нещо, което очеизвадно е неприятно за нея...

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Защото, като започна да говоря и ми казват "Уффф стига с твоето мрънкане, оплакване, реване... Стегни се и си оправи нещата. Толкова е подтискащо да се разговаря с теб. Ти на нищо не се радваш. Ти нищо не харесваш." и т.н.

# 47
  • Мнения: 7 971
Какво ти е? , без нищо пояснително към него, си е тъп въпрос...
все едно нападаш, и жената влиза в отбранителна позиция..звучи сякаш какъвто и отговор да ти даде, смяташ, че проблемът е в жената, а той обикновено не е в нея...Grinning

# 48
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Ако човек минава в "отбранителен режим" (тоест вижда конфликт там, където реално няма) само защото партньора му го е попитал какво има (не защото си няма какво друго да каже, а по-вероятно защото е загрижен и е забелязал нещо), значи може би този същия е добре да се замисли защо всъщност е с този човек (причина, различна от добрия секс примерно).

Това е един напълно нормален въпрос, но явно всеки чете и разбира това, което си иска.

# 49
  • Мнения: 7 971
- Какво има? ,е различно от - Какво ТИ има?... ползвайте богатството на езика, за да има разбиране...

- Какво ти е?
- Нищо.
- Дай да те прегърна.
- Защо?
- Да ти мине това "нищо."

# 50
  • Мнения: 14 930
Ако човек минава в "отбранителен режим" (тоест вижда конфликт там, където реално няма)
Страшна глупост е това. Ама страшна.

# 51
  • Мнения: 1 314
Ако човек минава в "отбранителен режим" (тоест вижда конфликт там, където реално няма) само защото партньора му го е попитал какво има (не защото си няма какво друго да каже, а по-вероятно защото е загрижен и е забелязал нещо), значи може би този същия е добре да се замисли защо всъщност е с този човек (причина, различна от добрия секс примерно).

Това е един напълно нормален въпрос, но явно всеки чете и разбира това, което си иска.
Нормалността или ненормалността на въпроса се определя от поведението на питащия и обстоятелствата, в които е зададен. Така че, избързваш с извода, Агенте.

# 52
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Те май много хора избързаха... Grinning

В това:
...когато човек ви попита "какво ви е?" и вие винаги казвате "нищо ми няма". Или на въпроса "как сте?", отговаряте с "добре съм".
няма нищо ненормално. Човека е забелязал нещо и пита. Ако това "нищо ми няма" е вярно, всичко е точно.

Проблем става, когато последва това:
...малко по-късно му натяквате, че "не се интересуваш как съм, не си до мен и не ме подкрепяш когато не съм добре и тн".
Класически газлайтинг плюс последващ опит за манипулация! Laughing

Човека е описал много точно и конкретно ситуацията, но сигурно трябва да е случайно, че точно тия, дето извадиха кривите огледала и започнаха да си смучат пръстите, обикновено не са чели всичко (умишлено или не, те си знаят) и след това започват да подскачат, като им кажеш, че не четат... Grinning

А това:
Нормалността или ненормалността на въпроса се определя от поведението на питащия и обстоятелствата, в които е зададен.
ако не идва от някой, присъствал на събитието, няма друг смисъл да се каже, освен за целите на нравоучението.

Последна редакция: вт, 18 май 2021, 12:23 от Phoenix Wright

# 53
  • Мнения: 1 314
Казвам ти право в очите, не щеш да разбереш. Искаш да си прав. Хубу! Бъди. Grinning
Следващият ми отговор ще е "Нищо". Laughing

Последна редакция: вт, 18 май 2021, 10:46 от Vasudevaya

# 54
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
А, да, сега ще стана и виновен за това че се чете, но не се вниква в съдържанието.
Ама давай де, свикнал съм... Grinning

# 55
  • Мнения: 14 930
Класически газлайтинг! Laughing
Класически гаслайтинг е мъж да обяснява как с жената до него не може да се комуникира и не е директна, а когато жената почне да комуникира и да е директна - няма промяна на поведението у мъжа. Това първо е типична проява на Зайо и шапката, второ - ясен знак, че не си струва занимавката с обяснения.
Гаслайтинг е да твърдиш, че някой вижда конфликт там, където според теб го няма - класическо изнизване пред проблема е да се твърди, че проблем няма. Гаслайтинг е да говориш за криви огледала, когато ти цитират истории и случки, когато са преценили, че мъжът е в грешка - класическо изнизване, когато проблемът се постави, е да се твърди, че причината е у другия.

# 56
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Човек, който ти изскача постоянно с това "не се интересуваш как съм, не си до мен и не ме подкрепяш когато не съм добре", трябва да ти е пределно ясен, че те е газлайтвал всеки път (или поне в повечето случаи), когато си го питала какво има и всеки пък си получавала отговор от рода на "Няма нищо, всичко е ок". За този газлайтинг говорех, второто е ясно, че си е чиста проба опит за манипулация... Grinning

А съм не 100, а 200% сигурен, че това, за което пише автора, в този му вид се е случвало много повече от веднъж. Ако беше веднъж или два пъти, вероятно нямаше дори да го вземе под внимание и тази тема нямаше да съществува.

Последна редакция: вт, 18 май 2021, 11:28 от Phoenix Wright

# 57
  • Мнения: 6 195
На въпросното поведение описано от автора, е нормално да се зададе въпроса какво ти е, какво стана и т.н. Нормално е също да се отговори и да се разисква проблема. Ако тези приказки не доведат до нищо или до безмислени и безплодни спорове, тогава вече разбирам да се избягват същите по този начин.
Обаче когато съм отзивчив и искам да намеря решение, да ми се правят фасони и да се очаква от мен да отгатвам къде точно я е засърбяло, еми не става, аз съм тъп както вече казах и не мога да чета мисли. Подобно поведение с фасончета и цупни не мога да го търпя и нещата ще отекат с времето. В крайна сметка нищо не пречи да се каже какво се иска, какво я е подразнило или с какво не е съгласна жената, ако липсва такава комуникация, баси двойката дето ще са.

# 58
  • Мнения: 673
Трябва истински да си заинтересован и наистина да те е грижа. А не да питаш дежурно: Как си? Какво ти има? Все едно очакваш да чуеш в отговор: Нищо! и да си продължиш.
Аз лично отговарям така когато виждам, че отсрещната страна не се интересува в действителност, а и няма отношение към мен (любов, уважение, загриженост, внимание и т.н.), защото, ако имаше - щеше да види колко съм ядосана, изморена, гневна, криво ми е, сърдита съм му, защото не е свършил това, което ми е обещал и т.н. (примерно)

# 59
  • Мнения: 6 195
Демек да чете мисли, чувства емоции и т.н.? Ми трудна работа е, не се чудете, че не става.

Общи условия

Активация на акаунт