Страх от обвързване

  • 11 436
  • 542
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 920
Според мен консуматорският подход на авторката е вследствие резултатите от предишните й връзки, в които предполагам е подхождала по точно обратния начин. Предполагам, че в тях е влагала точно чувства и емоции, които са й направили лоша услуга да търпи нетърпими неща и отношение. А сега това рикошира и настройките се сменят.
Само опитът според новата нагласа ще покаже какво и как. Повече смелост и устойчивост са нужни, това е.

# 526
  • Мнения: 656
Интересно ми е как става. Ти каза, че почваш да пресмяташ, претегляш, да обмисляш какво ще се случи и как те лъже човека. Какви точно са червените светлини, които виждаш, кое в поведението на тези хора те кара да изпитваш страх и несигурност? Как се отнасят с теб?

# 527
  • Мнения: 2 749
Някои хора не приемат никаква критика и във всичко виждат обида. Не е лошо, като се случи няколко пъти повтарящ се модел, човек да се позамисли малко.

# 528
  • София
  • Мнения: 35 308
Трябва да го отработиш, знаеш.
Дай си време колкото трябва, намери си твоят терапевт, пробвай различни практики и т.н.
Недей да се капсуловаш очаквайки разочарованието, дори и да започнеш нова връзка, ще пренесеш всичко върху новият партньор, а той вина няма.

# 529
  • Paris, France
  • Мнения: 14 274
Опитваме се да убедим авторката, че си надвишава капацитета и трябва да посмали.
Което ми напомня на един женен с деца как ме навиваше да му пусна - 'разшири си хоризонта и си свий претенциите'. Директно, почни да правиш секс с койт' падне, включи в кюпа и женените с деца и не им придиряй много за жената и децата. И обезателно и през мен мини, даже нека съм първи. Разведе се година по-късно, след като до жена му стигнаха жалби от претенциозни моми.

Лично аз не опитвам да я убедя да свали летвата. Не мисля, че си надвишава капацитета, а че седи като фотьойл във връзки, които явно не я удовлетворяват в никакъв план. Другият и проблем е, че не излиза с достатъчен брой мъже. Останалото е ОК.

А ти как си допуснала женен с деца да те навива да му пуснеш? Такива ги пращах на околовръстното да си разширяват хоризонта, обяснявайки, че поне е евтино 🥳🤩 и хигиенично. Тъй де, жена му кой знае къде се въргаля със свободни младоци 🤩.

# 530
  • София
  • Мнения: 17 895
Не си ли чувала мъже да казват  неща от сорта, че знаят, че жените им не са красавици, но това не е важно, защото имат нужда от жена, която да се грижи за него, домакинските неща.

Аз много пъти. И то от неглупави мъже.
Много е инфантилно за мен да се смята, че ще си с ужасно крив нос и пъпки и той ще те вижда с перфектна кожа или няма да ти забележи носа.
Важи и обратното, но мъжете сякаш нямат такива възгледи постоянно да бъдат виждани като крадавци, без да са. Те си знаят и самочувствието им обикновено се базира на други неща.

# 531
  • София
  • Мнения: 35 308
Никой не е останал сляп, ни никой не го натяква.
Аз мога да кажа -тя е грозновата, но прекрасен човек. Мъжът й няма да го каже, даже може и за красавица да я мисли.
Хората живеят в хармония с изборите си, не във вечна мисъл за направеният компромис.

Любовта изначало гледа с красиви очи.

# 532
  • София
  • Мнения: 17 895
Ох, забравих в коя тема сме. Joy Joy

 
HandsofTime, доста добър и сбит профил на питащата.
Върнах се да прочета, щото май много послъгва. Точно за продавач е питала. То няма лошо, но обяснява 14-те часа работа. Аз реших, че копае биткойни или разработва ЕРП системи. Joy

# 533
  • Paris, France
  • Мнения: 14 274
Красотата е възприятие. Една жена може да изглежда като богиня в очите на един мъж и като Баба Яга в очите на друг.

За моя мъж Grace Kelly е най-красивата известна жена, а за мене Марилин Монро е класи над нея и Грейс Кели изглежда добре, но до там. Audrey Hepburn ми е грозна, а е била икона.

Наскоро се обсъждаха Bill Gates и Elon Musk и Мъск беше силно отблъскващ за доста потреботелки (и за.мене, заедно с Leonardo DiCaprio), но се обадиха две потребителки, за които Мъск е привлекателен.

Красив/а и привлекателен/а са две различни понятия. За мене Ален Делон е много красив, но не е привлекателен.

Да оставим настрана красотата! Има връзка с намиране на партньор, но няма връзка с тази тема.

# 534
  • Мнения: X
Ох, забравих в коя тема сме. Joy Joy

 
HandsofTime, доста добър и сбит профил на питащата.
Върнах се да прочета, щото май много послъгва. Точно за продавач е питала. То няма лошо, но обяснява 14-те часа работа. Аз реших, че копае биткойни или разработва ЕРП системи. Joy

Да, да се върнем на въпроса. Първо, да кажа, че не работя във въпросната фирма. Второ, щях да работя във въпросната фирма, но ти как реши, че във фирма световен бранд има позиция само за продавачка? А това, че съм се интересувала за това, дали са доволни точно продавачките от тази фирма е било свързано точно във връзка с работата, но не означава, че съм щяла да работя като такава.
Продавачките работят на 6,8 или 12 часа, а не 14 часа.

Завършила съм търговия в УНСС и застраховане във ВУЗФ.

Освен едната си работа се занимавам и със собствен бизнес.

Питането за миглите беше във връзка с плановете ми да открия такъв салон - както и съм го написала.

Ако желаеш, можем да се запознаем, за да видиш , че далеч не обиждаш и нагрубяваш продавачка. Само, че тогава дали ще имаш доблестта да се извиниш?

# 535
  • София
  • Мнения: 17 895
Колко да гледа с красиви очи, ако насреща си има съблезъб тигър?
далеч не обиждаш и нагрубяваш продавачка.
Не ме обиждаш, защото аз не продавам.

Ох, вече взе да ме забавлява тая тема. То си мисли, че е умно, а още не знае какво е "прецедент". Кой знае и другото колко е подплатено.

# 536
  • София
  • Мнения: 35 308
Авторке, прощавай за вмешателството, но в къщата на родителите си ли живееш?

# 537
  • Мнения: X
Колко да гледа с красиви очи, ако насреща си има съблезъб тигър?
далеч не обиждаш и нагрубяваш продавачка.
Не ме обиждаш, защото аз не продавам.

Ох, вече взе да ме забавлява тая тема. То си мисли, че е умно, а още не знае какво е "прецедент". Кой знае и другото колко е подплатено.

А ти юридическа отговорност знаеш ли какво е?

# 538
  • София
  • Мнения: 17 895
Да, имам поглед над материята, но въпреки това не споря с юристите във форума. Както ти направи наскоро. Сто процента са се объркали те, а не ти.

Скрит текст:

# 539
  • Мнения: 2 749
Всяка тема търпи развитие. Ние тук не те познаваме, отговаряме ти според това, което пишеш. Ти явно имаш някакво мнение за себе си, но хората виждат друго. Вземи го осмисли малко.
Ти нямаш страх от обвързване, страх те е да не се прецакаш /пак /.

Общи условия

Активация на акаунт