СМГ или ПЧМГ след 7 клас

  • 3 376
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Здравейте
предстои ни избор на училище след 7 клас. На сина ми му се отдава математиката и се колебаем между едно от двете училища. Моля да споделите мнения. Интересувам се само за обучение след 7 клас. Има много писано за по-малките класове но за големите не мога да намеря почти нищо за ПЧМГ (изчетох двете теми тук).
На ПЧМГ ми харесва че не са на смени, локацията за нас е по-удобна, по-малки класове.
За СМГ чета отзиви че са загубили доста топ учители последните няколко години.

# 1
  • Мнения: 3 988
Ще дам пример с една девойка - Мария Касия Петрова. Какви състезания и по какъв начин печели, Вие може да направите справка в мрежата. Детето предпочете ПЧМГ.  Доволно е. Развива се многостранно.

# 2
  • Мнения: 2 902
В ПЧМГ винаги ще имате опцията да си купите класиране на състезанията, ако имате достатъчно финанси.

# 3
  • Мнения: 3 988
Надали, ако състезанията са международни Simple Smile
Аз соча факт, не предлагам извод. Изводите си правят самите родители.

# 4
  • Мнения: 2 902
И международни, ако имат национален кръг. Можеш да потърсиш в сайта на БНТ едно разследване на Валя Ахчиева от преди 6-7 години как са нагласили резултатите от състезанието Европейско кенгуру. Със съдействието на РИО София-град и МОН, защото се въртят доста сериозни суми.

И аз соча факти - в ПЧМГ всичко става с пари. Познавам лично част от учителите и там, и в СМГ, познавам и хора завършили и двете.

# 5
  • Мнения: 8 244

И аз соча факти - в ПЧМГ всичко става с пари. Познавам лично част от учителите и там, и в СМГ, познавам и хора завършили и двете.
По-голяма лъжа и глупост не бях чувала.
Би било хубаво някой да се заема с такива кевети и да съди до дупка, лъжците.

# 6
  • Мнения: 74
Ще ви помоля да пишете по темата. Интересувам се ако някой има впечатления и може да сравни двете училища. Примерно едното му дете да е учило в едното а второто му дете в другото. Или дете да се е преместило от едното в другото училище. Ако някой е срещнал проблем който за него е бил много важен и не е бил решен ...
Би следвало и в двете децата да са умни и мотивирани, да има и добри учители и по-слаби.
Моля да се въздържате от коментари които не носят полза никому (корупция, международно положение, колко лош е живота в страната ...)

# 7
  • Мнения: 7 111
Мария Касия предпочете да си остане в същото училище, Даниел си остана в СМГ, а спечелилата миналогодишната олимпиада по математика си остана в Несебър. Като цяло изводът е, че децата са заложили на познатото.
При тазгодишните деца, които участват в състезанията, не мисля че ще има разлика при изборите. В СМГ две от учителките на този набор са познати имена, а третата изведе класа с най-висок резултат на НВО в училището. Обаче е въпрос на късмет как ще се чувства детето с конкретния учител. Въпрос на химия.
Погледнете локацията, сградите, профилите, които са възможни на двете места, защото ей го къде е 11-ти клас. Не че на тази възраст знаят какво им се яде, а какво остава за подобен избор.  Изборът, който направите, ще бъде правилен.

# 8
  • Мнения: 344
В пчмг е добре, доста се учи, имаха доста участници в балканиадата, но е платено, ако не са проблем парите може да е по добре откъм езици и подготовка  на портфолио за чужбина

# 9
  • Мнения: 523
Това с плащането и разглезените деца на бизнесмени, на които се угажда, за 5 години до тук не съм го видяла или чула в училището.

# 10
  • Мнения: 344
Е сега при нас си имаше проблем с дисциплината и мерки не се взеха точно поради тази причина, че бяха деца на бизнесмени...

# 11
  • Мнения: 10 610
В други училища също има проблеми с дисциплината с деца на фризьорки например.
Моето дете три години учи в ПЧМГ и една лоша дума не мога да кажа за училището, преподавателите и децата.
Имам приятелки - учителки в други частни училища и от тях знам какво значи да се толерират деца и да се нарежда от директора да не се държат 'строго' с тях.
В класа на детето ми имаше само едно дете на бизнесмен. Всички останали бяха от семейства на лекари, юристи, ИТ и даже на учители, и държавни служители.

# 12
  • Мнения: 344
Имали сте късмет при нас в междучасията си беше опасно ....а така и не се свика родителска среща...

# 13
  • София
  • Мнения: 75
Здравейте,

Може ли някой родител на дете в ЧУ"Питагор" в прогимназиален курс да сподели наблюдения и мнение относно обучението от 5 до 7 клас? И, ако е възможно, да направи съпоставка между нивото на обучение, приликите и разликите между "Питагор" и ПЧМГ в тези класове?

Благодаря предварително!

# 14
  • София
  • Мнения: 4 025
Има само един потребител, който пише във форума и би могъл да ви даде такова сравнение. То дори е направено в края, последните 5 страници, на тема 2 за училището. Издадох достатъчно, надявам се да не ми се разсърди Simple Smile
Аз нямам такъв опит, но четейки темите тук мога да ви кажа за някои разлики, според това, което се споделя. В ПЧМГ в гимназиален етап може да се научи английски без нито един допълнителен урок извън у-щето. В 8 клас се започва от Б2, в края на 10 клас съветват децата да се явят за някой от сертификатите в Бритиш кансъл, един вид като тренировъчен и в края на 11 клас децата се явяват отново, за да вземат сертификат. Те могат и по-рано да го вземат, но единия вид важи 2 години, и това е точния момент, за да е валиден за университета , а 12 клас да остане свободен за кандидатстване. Моето голямо дете завърши, всички деца от класа научиха английски само в училище, за немския нямам личен опит. Горе долу по същия начин стои и подготовката по бел за ДЗИ. Двама математици ще поемат 8-ми клас - Добри Данков и Таня Стоева, и двамата са много добри, от г-жа Стоева имам личен опит, тя знае какво точно се изисква за кандидатстване с математика и винаги се стреми да го осигури на децата, дори когато нямаше профили. Вече  сложиха профили, но все още не всичко, което на запад се учи в гимназиите, тук е влязло в програмата, затова те ще рабоят и по друг учебник, на английски, за да могат децата да имат нужните познания, ако решат да кандидатстват навън, а като бонус ще научат и понятията на английски. Стоева е отлична и за подготовка на състезатели, водеше много хубави школи преди. Но в гимназиалния етап подготовките се водят от няколко човека, така че се включават и Шаркова и Петя Тодорова ( те са учителите, които дойдоха от другата гимназия, и които са подготвили там стотици деца успешно). В училището има и разни проекти, които могат да се окажат полезни за направата на по-интересно портфолио. Стремят се да няма учители къси клечки, имаше една госпожа по физика, която не се хареса и след година я освободиха и намериха нова. От есента ще има и нов преподавател за природния профил по биология, учител, който идва от Френската и е готвил с успехи деца за олимпиади, дано да се окаже добър избор. Горе долу това е което мога да кажа
Скрит текст:
и аз се пека на този огън сега, и за втори път мога да кажа, че да имаш голям избор е изтощително, при нас колебанието е за профила, но това всъщност не е никак маловажно. Вече искам да се избере едното, най вече от детето, и да приключваме мъдруването Simple Smile

Последна редакция: вт, 04 юли 2023, 15:59 от EliG

Общи условия

Активация на акаунт