Седмокласници 2020/2021 - Тема 13

  • 31 879
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 934
За ПО, споделям мнението на MollyBy. При положение, че и аз и баща й, а и брат й сме на работа/ училище и пътуваме с градския транспорт тя да си стои вкъщи, няма логика.
Днес я питах за класни кога ще правят каза, че ПИ по БЕЛ и математика ще им бъдат. Учителките казали, че няма нужда от допълнителен стрес.

# 61
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 948
Аз съм предложила стимул. Даже си е жив подкуп. Един байк, пред който колата ми е като вехто петно. ММ се ужаси като чу, ама го успокоих, че няма опасност. То за беля наборът ще вземе да ни обори, та да се чудим какво да прави.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 970
KallyMay, отново ти благодаря за уютната тема Flowers Hibiscus
Много сте бързи с писането, не мога да смогна да ви дочета Joy
Мен ме тресе от задаващите се НВО-та, наборът отново е навън и гони топката. Класното по БЕЛ мина по време на ДО, вчера беше по математика,  ще видя какви ги е сътворил. Днес са правили преразказ, паднал се е текст от школата, на който имаше много точки. Но тази негова паника пак си е казала думата - толкова е драскал по беловата, че отправната му оценка щяла да започне от 5-ица по думите на госпожата. Няма оправия с този стрес. Той кандидатства и в АК, но и там стресът си каза думата - не е приет, гледа напред, но е още по-неуверен в себе си, сърцето ми се къса като го виждам как не вярва в себе си. Обясняваме му, че всичко е наред, че това е една спънка в живота, която се преодолява, но той не е доволен от себе си.
Нищо не се чува за снимки и тържество.

# 63
  • София
  • Мнения: 2 681
Не знам дали да се зарадвам, днес пратих заявление за ОРЕС и наборът вече е вкаран в група за този вид обучение.

# 64
  • София
  • Мнения: 506
Ние имаме 10 дни по домашни причини, мисля да ги ползвам от 3.6 за всеки случай да си останем вкъщи. Иначе доколкото разбрах за деца под карантина няма да има проблем да бъдат на изпит.

# 65
  • Мнения: 2 061
Тези 10 дни има ли право директора да ги откаже?

# 66
  • Мнения: 1 904
Lulumba, моят в началото на годината, когато още нямаше представа от матури, ме пита: мамо, ако изкарам 100 точки на бел и математика, ще ми купиш ли какъвто компютър искам. Харесал си е някакъв за седем хиляди лева, но аз категорично му обещах, че ако изкара по сто точки, ще му го купя 😆
Bebcho, и моят е навън, само за това мисли. Като ме ядоса, го заплашвам, че ще му спра излизанията до изпитите, но сърце не ми дава Simple Smile

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 1 352
Аз съм предложила стимул. Даже си е жив подкуп. Един байк, пред който колата ми е като вехто петно. ММ се ужаси като чу, ама го успокоих, че няма опасност. То за беля наборът ще вземе да ни обори, та да се чудим какво да прави.
И аз съм обещала Драг С2....
При 5,50 (поне) на НВО то, и на двете!
😉
Нямам нищо против да ми даде повод да му го купя

# 68
  • София
  • Мнения: 4 910
Има шестица, (единствената в класа), на класното по БЕЛ
Това е повече от чудесно, тъй като досега се движеше между 5 и 6.
От следващата седмица учителката каза, че започват преговор и дори ако пазим миналогодишна тетрадка, ще му е от полза. Едва ли пазим, но все пак се успокоих, че остава достатъчно време за преговор. По МАТ почти са приключили с материала и там ще остане време; класното е на 7.06. Така че добре се движат в училище. Днес е похвален и по Химия за негова огромна радост, защото там полага доста усилия.
В момента прави онлайн ПИ по БЕЛ към школата. Първият модул не можа да се изпрати и май ще го пращам като *pdf по мейл Thinking . Добре че давам "save" на всичко, значи!
ЗаСлон, текстът на преразказа е абсолютно непознат за нас. Не е даван по време на уроците.

Още се чудя дали да подавам заявление за ДО, но като че ли май не виждам много смисъл.
Сега ми е свито по друг параграф...
Скрит текст:
В четвъртък e ортодонтската му операция... Стиснете ни по едно палче сутринта, моля Flowers Four Leaf Clover
... и затова ще изчакам да преминем първо през това и после ще му мисля.

# 69
  • София
  • Мнения: 17 597
Кати, Елпет, радвам се да ви видя тук след толкова години (Мариса от юлчета). В нашето училище също е много сложно да премине на ДО. Преди е искаше медицински документ, за детето или член от семейството. Скоро не съм проверявала дали има промяна. Отделно от това класното по математика му е на седми юни, не знам въобще дали дотогава ще са взели целия материал. Естествено мога да го оставя вкъщи с медицинска бележка, но не съм сигурна дали ще е правилно


Марисасав? ТОЛКОВА ти се радвам! Честно казано силно ми липсва темата... е, може би и изобщо отминалите години. *hugs*.
Хич и не мислех за вариант ОСРАМ, това е по-безсмислено и от просто отсъствие с бележка... Дали е правилно... честно казано това е горе-долу моралната граница. Дали е правилно ме интересува само по отношение на детето, не по отношение на законовите уредби (очевидно не). Обаче нещо не забелязвам законовите уредби много да са се загрижили за доброто на децата ни...

Лелче Ог, това с появата на кучета в синхрон с НВО-то (или там  някъде) май е някаква епидемия... брат ми се сдоби с куч миналата година - по същия повод...

ПП
Не ползваме ГТ, забранила съм от... ами, от 8-ми март миналата година.
Врячо си мечтае за ваксина за подрастващи... за да има достъп до метро и свобода.


Скрит текст:
KallyMay, отново ти благодаря за уютната тема Flowers Hibiscus
Много сте бързи с писането, не мога да смогна да ви дочета Joy
Мен ме тресе от задаващите се НВО-та, наборът отново е навън и гони топката. Класното по БЕЛ мина по време на ДО, вчера беше по математика,  ще видя какви ги е сътворил. Днес са правили преразказ, паднал се е текст от школата, на който имаше много точки. Но тази негова паника пак си е казала думата - толкова е драскал по беловата, че отправната му оценка щяла да започне от 5-ица по думите на госпожата. Няма оправия с този стрес. Той кандидатства и в АК, но и там стресът си каза думата - не е приет, гледа напред, но е още по-неуверен в себе си, сърцето ми се къса като го виждам как не вярва в себе си. Обясняваме му, че всичко е наред, че това е една спънка в живота, която се преодолява, но той не е доволен от себе си.
Нищо не се чува за снимки и тържество.

Един разказ от моя дядо... лека му пръст... Той имаше 2 ВО, и двете със стипендии за успех - понеже баща му е починал като той е бил малък, а е имал куп сестри... които са се грижели (по-големи), ама... все пак.
Та по време на държавния изпит на първото образование (икономически са и двете, преди 9-и и двете) е бил изключително притеснен и стресиран. И майка му, за да му помогне, му дала валерианче - малко да го поотпусне стресът. Е, поотпуснал го. Ама не малко. Оказало се, че неговата реакция е доста по-сериозна от нейната (или, примерно, моята, която е несъществуваща) и той едвам се удържал буден... в резултат изкарал 4-рка. Колко е щял да има, ако си беше останал стресиран, не се знае. Но на следващия ДИ не е ползвал валериан... или помощ от мама. *greensmile*.

Последна редакция: вт, 18 май 2021, 20:50 от katiABV

# 70
  • Мнения: 2 699
Вече ваксинират 12-16г в Щатите. Скоро и тук се очаква.

По време на НВО нали ще са с маски в стаите?

# 71
  • София
  • Мнения: 17 597
Ние имаме 10 дни по домашни причини, мисля да ги ползвам от 3.6 за всеки случай да си останем вкъщи. Иначе доколкото разбрах за деца под карантина няма да има проблем да бъдат на изпит.


Може би е добра идея да се ползват няколко дена и по домашни причини... но не ми е ясно как става там номерът, никога не съм ползвала, и задължително ли е да се дадат - сякаш могат и да се откажат?


Скрит текст:

Кали, стискам палци!

# 72
  • Мнения: 2 533
Вече ваксинират 12-16г в Щатите. Скоро и тук се очаква.

По време на НВО нали ще са с маски в стаите?
По мнение на водещи имунолози - към септември може би.
Аз съм обещала  нов телевизор и да местим  PS4 в неговата си стая.

# 73
  • София
  • Мнения: 2 681
Аз съм обещала да му върна парите за уроците. Като започна да се дъни в училище, му ги взех от неговите (трупат си запаси от бабите моите) и сега е болен, защото ги събира за компютър и лагерът, който иска съм платила, но той не знае. Официално като минат матурите ще разисквяме лагера,а те са компания от три години и всички висят и чакат НВОто.

# 74
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 948
Аз съм предложила стимул. Даже си е жив подкуп. Един байк, пред който колата ми е като вехто петно. ММ се ужаси като чу, ама го успокоих, че няма опасност. То за беля наборът ще вземе да ни обори, та да се чудим какво да прави.
И аз съм обещала Драг С2....
При 5,50 (поне) на НВО то, и на двете!
😉
Нямам нищо против да ми даде повод да му го купя

Ооо, де да беше Драг нашият случай. Човекът си поиска едно от про-та на Giant. Само 17 к - к’во му плащаш. Joy Той баща му защо подскочи. Ама няма страшно, няма  опасност. Условието е Топ 3. Тоест - на куково лято. Joy

Общи условия

Активация на акаунт