Седмокласници 2020/2021 - Тема 13

  • 31 821
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 2 120
Честит празник на всички малки и големи дечица! BalloonBalloonBalloon

Дано всички грижи  да отминат час по-скоро за всички и ситуацията да се нормализира!

# 676
  • София
  • Мнения: 2 439
Ами и аз бях решила да направя консултация с психолог, обаче мъжа ми категорично отказа. Щяло да му мине.Затварянето вкъщи беше пагубно, но сега когато е повече навън , като че ли нещата трябва да се нормализират. Няма драми с момичета.

Не е прав съпругът ви. Направете консултация с психолог. Моят син имаше проблеми в класа 6ти клас, които може би съчетано и с пубертета доведоха до вдигане на високо кръвно. При прегледа от детски кардиолог всичко физиологично се оказа наред и той ни поъсветва да направим консултация с клиничен психолог и ни препоръча доц. Шопова. Направихме три сеанса с нея, които му се отразиха магически и нещата се нормализираха. Тя самата каза, че няма необходимост от повече. На първата среща присъствах и аз и излезнах като преродена от кабинета й. Оттогава съм я препоръчвала на много мои приятелки и колежки при проблеми с децата и при всички е помогнала. Така че в това отношение специалистите, особено ако се попадне на точния човек, много помагат.
Пандемията, изолацията, продължителното ДО се оказаха пагубни за много от децата за съжаление и дълго ще борим тези негативни последици.
П.П. Стискайте зъби момичета! Още малко остана! Заредете се със спокойствие и пълни шкафове с алкохол и се стремете да не показвате притеснението си пред децата, на които хич не им е леко. Но каквото и да стане пожелавам всяко детенце да попадне на най-правилното за него място!

# 677
  • Мнения: 1 816
Честит празник на децата ни! Нека да са здрави и да имат късмет на предстоящите изпити! Heart

# 678
  • Мнения: 634
Честит празник на всички деца, малки и големи Simple SmileBalloon
Момичета, имам молба: от активно четящите съм , но  съм пасивна по писането, съответно нямам  достъп до пощата. Ще се намери ли някоя добра душа да ми изпрати на  лично съобщение или електронна поща пробни изпити по БАЛ и МАТ  на Регалия, доколкото виждам от коментарите те се доближават най-много до реалността? Във ФБ групата не съм попадала на такива, ако ги има моля да ме насочите. Предварително благодаря Flowers Bouquet

# 679
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 653
Момичета, имам пробните изпити на Вектор за март, април и май 2020 г. с отговорите. Нямам достъп до пощата. Ако някой иска да ми прати мейл на лични съобщения, за да ги изпратя.

# 680
  • Мнения: 23
Честит празник на всички, малки и големи!
Ние чакаме с нетърпение и страх резултатите от ПИ в Регалия по БЕЛ и МАТ. Повече пробни няма да има.
То и не остана време.
За преразказа и синковеца установи, че няма време за чернова и после за белова. Учителката му ни посъветва да напише план и после само началото на преразказа на чернова, оттам нататък всичко на белова, без да задраксва. Не знам как ще стане тая работа. Май трябва да тренираме вкъщи.
Хубав ден на всички!

# 681
  • Мнения: 269
Ами и аз бях решила да направя консултация с психолог, обаче мъжа ми категорично отказа. Щяло да му мине.Затварянето вкъщи беше пагубно, но сега когато е повече навън , като че ли нещата трябва да се нормализират. Няма драми с момичета.

Не е прав съпругът ви. Направете консултация с психолог. Моят син имаше проблеми в класа 6ти клас, които може би съчетано и с пубертета доведоха до вдигане на високо кръвно. При прегледа от детски кардиолог всичко физиологично се оказа наред и той ни поъсветва да направим консултация с клиничен психолог и ни препоръча доц. Шопова. Направихме три сеанса с нея, които му се отразиха магически и нещата се нормализираха. Тя самата каза, че няма необходимост от повече. На първата среща присъствах и аз и излезнах като преродена от кабинета й. Оттогава съм я препоръчвала на много мои приятелки и колежки при проблеми с децата и при всички е помогнала. Така че в това отношение специалистите, особено ако се попадне на точния човек, много помагат.
Пандемията, изолацията, продължителното ДО се оказаха пагубни за много от децата за съжаление и дълго ще борим тези негативни последици.
П.П. Стискайте зъби момичета! Още малко остана! Заредете се със спокойствие и пълни шкафове с алкохол и се стремете да не показвате притеснението си пред децата, на които хич не им е леко. Но каквото и да стане пожелавам всяко детенце да попадне на най-правилното за него място!

Благодаря за препоръката.

# 682
  • Мнения: 275
Здравейте! Може ли да ме насочите къде да прочета правилата и изискванията при провеждане на НВО - 7кл. Как и от къде ученикът получава номер, колко плика и листи за работа има, кое в кой плик се слага, запечетват се или не пликовете, къде си пише имената и къде-не...ей такива подробности. Всички казват, че си има квестори и инструктаж, но за предпочитане е тези неща детето да ги знае предварително, за да си мисли за задачите, а не да се притеснява за глупости.После инструктаж пак да си има, но да е като напомняне, а не като нова информация, с която допълнително да се разсейва.

# 683
  • София
  • Мнения: 8 304
Честит празник на всички пораснали деца.

Моля за помощ.
Тук ли, в темата, бе пуснал някой ПИ на ПЧМГ?

# 684
  • София-Младост
  • Мнения: 23 380
мама Мони
Къде преглежда доц. Шопова?

severnosianie
https://dox.abv.bg/download?id=55241505aa# - Линк за сваляне

# 685
  • София
  • Мнения: 714
Честит празник на всички, малки и големи!
Ние чакаме с нетърпение и страх резултатите от ПИ в Регалия по БЕЛ и МАТ. Повече пробни няма да има.
То и не остана време.
За преразказа и синковеца установи, че няма време за чернова и после за белова. Учителката му ни посъветва да напише план и после само началото на преразказа на чернова, оттам нататък всичко на белова, без да задраксва. Не знам как ще стане тая работа. Май трябва да тренираме вкъщи.
Хубав ден на всички!

Не се притеснявай, че няма време за чернова и моята щерка не смогва. Пише подробен план и след това направо на белова. Ако и остане време да провери, коригира.
Не знам на какво се дължи, дали пише по-бавно или повече мисли за подробностите върху плана, защото знам че има деца на които им стига времето и за чернова и за белова. Но от друга страна, пък и не знам точно какво се разбира под чернова?
Можа да направите 2-3 проби, за да добие увереност...

Така че ВСИЧКО е ТОЧНО! Wink

Честит празник и успех на децата! Purple Heart Flowers Four Leaf Clover

# 686
  • Мнения: 2 051
Моят син пък никога не пише чернова , не заради времето , а заради мързел. Сигурна съм , че мин 5 т ще е на загуба заради задраскванията на беловата , но не мога да се справя с това.

# 687
  • София
  • Мнения: 3 295
Честит празник! Здраве и много късмет желая на дечицата!
Догодина и аз ще съм "горе на черешата" със седмокласник, та търся отзиви за Светла Гьорева МАТ и Весела Михайлова БЕЛ от  "Междучасие".


Весела Михайлова БЕЛ - много добър избор

ПИтата на Регалия изобщо не се доближават до реалното НВО или поне тазгодишните. По-скоро са по-трудни.

# 688
  • Мнения: 1 231
Говорих си вчера с една учителка по математика и тя каза, че според нея изпита на 4класниците е бил по-сложен тази година. Та логически се опасява да не би и НВОто за 7класниците да е по-трудно.

# 689
  • Мнения: 1 402
Честит празник! Здраве и много късмет желая на дечицата!
Догодина и аз ще съм "горе на черешата" със седмокласник, та търся отзиви за Светла Гьорева МАТ и Весела Михайлова БЕЛ от  "Междучасие".


Весела Михайлова БЕЛ - много добър избор

ПИтата на Регалия изобщо не се доближават до реалното НВО или поне тазгодишните. По-скоро са по-трудни.

А ти от къде знаеш тази година колко трудно ще е НВО? Може те да имат вътрешна информация Simple Smile Миналата и поминалата година от Регалия много бяха доближили вида на задачите... Навява някой мисли това Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт