В коремчетата има готовичко човече, ЮНЧЕТАТА посрещаме ниe вече (Тема 8 - 2021)

  • 29 835
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 666
Пльок, и аз тук!
Днес, след дълго отлагане ходих на пазар за болницата 😊 В момента бабешките гащи се перат и отиват в куфара. Взех си мъжки памучни тениски и имам едни къси панталонки пижамени 2 бр., не знам в болницата дават ли така без нощници... Ако съвсем не дават ще ползвам техни и готово. Не ми се дават излишни пари. Взехме и количката, прах и омекотител Сано Максима, утре ще пускам бебешко. И остава чакането. Не знам дали ще е дълго, сутринта мисля, че имах някаква част от тапата, не съм много сигурна. Не беше много като количество и беше бяло, без кървави нишки тъй че и друго може да е.... Аз и за това се юрнах на пазар, че се стреснах 🤣
Под секрет ви казвам, че са пуснали черешки по магазините - 12лв кг 🍒🍒🍒

# 16
  • Мнения: 723
Джеси, благодаря ти за страхотната темичка 🤗 Как сте с бебките, изписаха ли ви?
Vikim, аз съм с ниска плацента превия и заради нея ще бъда секцио. Досега на три-четири пъти имах слаби прокървявания, но преди няколко седмици Сигридов ми казва драстично да огранича двигателната активност, така че доста се пазя, за да докарам колкото се може по близко до термин. Макар че с тези увеличени околоплодни води и старееща плацента не се знае дали няма да се наложи по-рано да го извадят... Кажи на сестра ти да бъде внимателна и да не ходи дълго време пеша, да не вдига нищо тежко, защото моя приятелка с такава плацента, която не се пазаше, получи отлепяне на плацентата в 34-та г.с. и роди по спешност.

# 17
  • Мнения: 86
Записвам се и аз тук 🙂 Супер тема, надявам се да се напълни с добри новини🍼👶🤱 Ние се надяваме следващата седмица или до края на месеца да си вземем момиченцето вкъщи🙏 Вече е малко над 2кг и се храни с биберон (без сонда) от седмица вече. Казва се Далия 😍 В анкетата без да видя цъкнах Преди термин, вместо Спешно секцио. Май не може да се променя отговора 🙄

Последна редакция: вт, 18 май 2021, 17:59 от Vanchest

# 18
  • Мнения: 36
Хайде и аз в новата тема 🌞
Тъкмо се прибирам от пазар с неща за болницата... После да приготвя багажа, да се пренесем от един апартамент в друг 😱 и хич не знам как ще се случи всичко.
Едно че съм бавно подвижна и почти с нищо не мога да помогна при местенето и второ, че не остава много до раждането - седмица, две... Все още нямам никакви симптоми 😁
Ще съм ви благодарна ако знаете и споделите за някоя фирма за почистване, която да е с поносими цени.
Когато всичко се струпва наведнъж ми е най-любимо 😒

# 19
  • Мнения: 828
вие в какво ще вземете бебчетата от болницата? Дали е подходящо да се вземе в столчето за кола,което изглежда като кошничка и е за бебета от 0+

# 20
  • Мнения: 258
вие в какво ще вземете бебчетата от болницата? Дали е подходящо да се вземе в столчето за кола,което изглежда като кошничка и е за бебета от 0+

То май е масова практика със столчето да се взима? Или поне това наблюдавам в Токуда, а и аз съм планирала да направим същото. Разбира се за снимките ще е със специално предвидена пелена/одеалце, и после ще го прехвърлим в столчето и ще го изнесем така.

# 21
  • Мнения: 602
И аз влизам в новата темичка.

Благодаря, Джеси, за старанието, страхотна е Heart

Хайде да я напълним със здрави бебоци Heart Blue Heart

# 22
  • Мнения: 6 764
вие в какво ще вземете бебчетата от болницата? Дали е подходящо да се вземе в столчето за кола,което изглежда като кошничка и е за бебета от 0+
Миналият път баща й я пое от акушерката на ръце, в колата я сложихме в кошницата.

# 23
  • Мнения: 541
Мислите ли да пиете витамини след раждането и какви ? Аз съм много доволна от геритамин (А+Е) от край време ,но знам че сега по време на бременност не се приема витамин А ,но не съм наясно ако се кърми дали е проблем ?

# 24
  • Хасково
  • Мнения: 438
Jessy, благодаря за новата тема Flowers Tulip Ако имаш възможност, моля да ме добавиш - първо бебе, момче, термин 27.6.        
вие в какво ще вземете бебчетата от болницата? Дали е подходящо да се вземе в столчето за кола,което изглежда като кошничка и е за бебета от 0+
Ние след изписването ще пътуваме от София до Хасково и бебчо, ще си е в столчето за кола. Малко ми е притеснено, че пътят е около 2часа и половина от болницата до вкъщи, но сигурно ще спрем някъде за хранене и преповиване.

# 25
  • Мнения: 558
С каката ползвах такова за взимане от болницата и после като я носих на кратки разстояния. Не ми се занимаваше да разкачвам кошчето всеки път. Сега пак ще го ползваме. Води се май порт бебе за носене...

# 26
  • Мнения: 828
С каката ползвах такова за взимане от болницата и после като я носих на кратки разстояния. Не ми се занимаваше да разкачвам кошчето всеки път. Сега пак ще го ползваме. Води се май порт бебе за носене...

Стабилно ли е? И аз ги гледах,но не посмях да купя. Наистина си е играчка да се разкача всеки път столчето от колата,това и мен ме притеснява

# 27
  • София
  • Мнения: 616
Vikim, аз съм с ниска плацента превия и заради нея ще бъда секцио. Досега на три-четири пъти имах слаби прокървявания, но преди няколко седмици Сигридов ми казва драстично да огранича двигателната активност, така че доста се пазя, за да докарам колкото се може по близко до термин. Макар че с тези увеличени околоплодни води и старееща плацента не се знае дали няма да се наложи по-рано да го извадят... Кажи на сестра ти да бъде внимателна и да не ходи дълго време пеша, да не вдига нищо тежко, защото моя приятелка с такава плацента, която не се пазаше, получи отлепяне на плацентата в 34-та г.с. и роди по спешност.
Ама на нея за първи път й казват, че е с ниска плацента, сега на третата фетална, при някаква лекарка, която вижда за първи път 🤷🏻♀ Затова се изненадвам. То вярно, че тя работи от вкъщи, не излиза и не се движи много, може и затова да не е имало проблем досега, но всеки път е при различен лекар, в 7 месец е, не мога да повярвам, че сега забелязват подобно нещо. На 29 май си е на женска консултация и ще говори с нейния лекар, да видим той какво ще каже. Като цяло аз чуя ли “Надежда” и си правя лоши асоциации, не знам защо. Още отначалото й казвам да отиде и в друга болница и за друго мнение, дано няма проблем. Благодаря ❤

Джеси, благодаря за прекрасната тема! С много позитивни новини и здрави бебоци да я напълним. 🤱🏻

# 28
  • Мнения: 103
Честита ни нова темичка. Очаквам бързо, бързо да се изписва само с положителни работи. 💗

# 29
  • Мнения: 106
Джеси, благодаря и аз за прекрасната тема! Да я изпълним с приказни новини и сладки бебчета Heart

Ние купихме столче за кола, което е трайно прикрепено с изофикс система и планираме да си носим бебка на ръце до колата. Иначе като излизаме - количка.

Вчера за пръв път се регистрирах в МД в очакване на раждане, макар да ми е рано, утре влизам в 35 седмица.

Пуснаха ми всякакви направления за изследвания, включително за мамолог, цитонамазка, микробиология.

Лекарят каза, че всичко е наред, няма индикации за раждане на този етап и аз се нядявам да си кротува още в коремчето,  още не съм започнала да й пера дрешките, моля да не бърза Stuck Out Tongue

Аз също имам болки ниско долу, все едно шийката на матката, но и малката е доста дива. Вчера от главично се завъртя пак седалищно и не мога да разбера кога спи, като нон стоп бошува.

Нека вилнее детето, това са сладки болежки!
Не знам колко са верни тези размери дето ни ги казват, на една приятелка й обясняваха коооолко голямо й било бебето и после почти на термин се роди 3000 кг. което си е напълно нормално бебче.
Така че, да са ни живи и здрави, пък колкото са големи, толкова!
Само да дойдат със здраве! Heart

Общи условия

Активация на акаунт