Банята - тема 38

  • 46 569
  • 753
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 129
Ако забелязваш, казанчето е леко заоблено. Поради това заобляне 2-3 мм луфт не се виждат. За сметка на това 2-3 мм по-малко луфт от пода е съвсем друго. Но не го вземай навътре, само споделям. Иначе ММ слага силикон по-добре от този майстор.
Радвам се за съпруга ти!
Аз тези 2-3 мм щях да ги видя и нямаше да съм ОК.
Говорихме обаче за сифони, наклони и как е възможно въпреки наклона моноблокът да легне красиво на задната стена.

# 61
  • София
  • Мнения: 12 228
При мен също има сифон в отделната тоалетна, но там са и пералнята, сушилнята и бойлера, така че държах да има.
Тоалетната чиния е окачена и изобщо го няма този проблем с наклона.

# 62
  • Мнения: 1 019
И на мен не ми допадна силикона под тоалетната.
След време като не е толкова бял като моноблока ще дразни.

# 63
  • Мнения: 40 808
Говорихме обаче за сифони, наклони и как е възможно въпреки наклона моноблокът да легне красиво на задната стена.

Да, и аз първа казах как - като се повдигне от пода. Ти каза, че има друг начин и го показа (оказа се същото). Обаче едното е за сметка на другото. Моето мнение е, че е по-добре по малко и от двете места. Пък всеки ще си реши. Не знам защо го приемаш лично.

# 64
  • Мнения: 2 129

Да, и аз първа казах как - като се повдигне от пода. Ти каза, че има друг начин и го показа (оказа се същото).

He, не съм оборвала мнението ти. По-скоро го подкрепих със снимка, за да докажа и моето предходно писание.

И на мен не ми допадна силикона под тоалетната.
След време като не е толкова бял като моноблока ще дразни.

За почти четири години силиконът не е променил цвета си, а ако някога цветът се промени е съвсем елементарно и евтино той да се подмени. Няма вечни неща. А и кой е казал, че тази тоалетна няма да се ремонтира в следващите години - минахме времето на комунизма, когато изкарвахме цял живот с едни и същи секции, дивани и тоалетни.

# 65
  • Мнения: 1 019

Да, и аз първа казах как - като се повдигне от пода. Ти каза, че има друг начин и го показа (оказа се същото).

He, не съм оборвала мнението ти. По-скоро го подкрепих със снимка, за да докажа и моето предходно писание.

И на мен не ми допадна силикона под тоалетната.
След време като не е толкова бял като моноблока ще дразни.

За почти четири години силиконът не е променил цвета си, а ако някога цветът се промени е съвсем елементарно и евтино той да се подмени. Няма вечни неща. А и кой е казал, че тази тоалетна няма да се ремонтира в следващите години - минахме времето на комунизма, когато изкарвахме цял живот с едни и същи секции, дивани и тоалетни.
Така е да.
Пък и е важно на Вас да Ви харесва

# 66
  • Мнения: 3 771
Здравейте отново, сифонът е 80 см, ето и снимка на проекта:



Сифонът ще е точно под душа, като плочките в душ зоната няма да са редени с разминаване пак заради наклона Grinning

Само идея - защо не сложите душа на стената, на която е входната врата?

В посиченото разположение винаги ще Ви е мокро пред входната врата след душ, а рускът някой да отвори, докато друг излиза От душа, и да го нарани с вратата е голям.
Казвам от опит, защото имам 2 такива бани, само с перваз долу и без врата, само с полустена и винаги е мокро.
Не мога да обърна снимките Sad


# 67
  • Мнения: 630
И аз искам сифон при пералнята - а всички ми казват, че е прекалено... Радвам се като виждам, че има хора, които мислят като мен Simple Smile

Djordja, харесва ми мястото на сифона пред тоалетната, защото е достъпен (сега при мен е под шкафа с мивката, който е на крачета, и, макар че е в единия му край - не е лесно достъпен за почистване). Но все пак да питам - Вие как намирате разположението на сифона? Стъпва ли се върху сифона при ползване на тоалетната? На колко сантиметра е от гърнето? Бихте ли си сложили пак там сифона, ако сега го правите? Ако не - кое мислите, че е по-подходящо място?

MarietaYo, идеята за душ зад вратата е много добра. Много ми харесват и двете Ви бани. Стената от плочки в колко квадрата баня е? Намирам такива стенички за удобно решение, но за моята малка баня не мисля, че ще е подходящо.

Последна редакция: чт, 20 май 2021, 17:47 от Zizini

# 68
  • Мнения: 40 808
И аз искам сифон при пералнята - а всички ми казват, че е прекалено... Радвам се като виждам, че има хора, които мислят като мен Simple Smile

E, в мокрото при пералнята и аз имам. Там си е обосновано.

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 821
Хайде и аз с въпросче. Като стана дума за силикон около тоалетната чиния долу при пода - аз там нямам нищо. Просто е закрепен за пода с болтовете. Но има минимален луфт и не искам да си представям какви ли гадости са се приютили отдолу. Та какво да предприема? Освен силикон, какво друго може да се сложи за уплътнение? Милслех да сложа акрилен силикон, поне да си го боядисвам от време на време като се налага.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 742
Можете вместо силикон да ползвате фуга.

# 71
  • Мнения: 40 808
Има едни гуми за под тоалетна чиния, ама според мен не стоят добре. Но ако са баш за конкретната чиния вероятно стават.

https://eliks-21.com/produkt/%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BB%D0%BE%D0%B … 0%BD%D0%B8%D1%8F/

Ако тоалетната е само с винтове се получава едно леко поклащане и скърцане, когато човек си намества задника, и за мен то е неприятно. Затова нещо трябва да се сложи,  силикон, фуга или друго.

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 821
Simple SmileSimple Smile
Има едни гуми за под тоалетна чиния, ама според мен не стоят добре. Но ако са баш за конкретната чиния вероятно стават.

https://eliks-21.com/produkt/%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BB%D0%BE%D0%B … 0%BD%D0%B8%D1%8F/

Ако тоалетната е само с винтове се получава едно леко поклащане и скърцане, когато човек си намества задника, и за мен то е неприятно. Затова нещо трябва да се сложи,  силикон, фуга или друго.


Фуга - в смусъл фугин ли? Той се изронва при леки вибрации, от наместване на задник примерно...Simple Smile Освен силикон и "фуга" , кое е другото? Да избера по-малкото зло?

# 73
  • Мнения: 40 808
Фуга - в смусъл фугин ли? Той се изронва при леки вибрации, от наместване на задник примерно...Simple Smile

Аз затова предпочитам силикон, но и фугата, ако е добре сложена (навътре, не само мацната отпред) и качествена, пак ще държи.

# 74
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 732
Е как от такива вибрации ще се изронва. То ако някой пръдне, тя ще падне. Съмнявам се да е така. Да не сте купили некачествена стока.

Общи условия

Активация на акаунт