Мнения за 125 СУ "Боян Пенев", Младост 1 - IV част

  • 37 754
  • 325
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 513
Аз от първо лице съм запозната и също споделям мнението на Soul Free, че училището върви към “обикновено квартално”. Предположението ми е че това е резултат на липсата на качествени учители по БЕЛ и МАТ които да покрият паралелките им, както и се надявам редуцирането им да позволи едносменен режим.

# 316
  • Мнения: 10
Че то къде има "качествени учители" още? Щом НПМГ не може да ги задържи за повече от година (от личен опит) какво остава за останалите...

# 317
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Че то къде има "качествени учители" още? Щом НПМГ не може да ги задържи за повече от година (от личен опит) какво остава за останалите...

Стана ми интересно, кои добри учители не са се задържали там?

# 318
  • Мнения: 696
здравейте, обмислям дъщеря ми да опита да кандидатства в 125то за 5ти клас, бихте ли ми казали какво всъщност е предимството на тези иновативни паралелки, и защо бихме искали тях, а не обикновените езикови примерно, да кажа само, че тя добра ученичка, но все още няма изявени математически или др. способности, тоест не клоня специално към математика или български език.

# 319
  • Мнения: 32
здравейте, обмислям дъщеря ми да опита да кандидатства в 125то за 5ти клас, бихте ли ми казали какво всъщност е предимството на тези иновативни паралелки, и защо бихме искали тях, а не обикновените езикови примерно, да кажа само, че тя добра ученичка, но все още няма изявени математически или др. способности, тоест не клоня специално към математика или български език.

Обмислете друг вариант. 😉 Приятелски съвет.

# 320
  • Мнения: 663
Здравейте,

Училището организира ли нещо като ден на отворените врати? Гледах сайта им и страницата във фейсбук, но нищо не открих.

# 321
  • Мнения: 120
здравейте, обмислям дъщеря ми да опита да кандидатства в 125то за 5ти клас, бихте ли ми казали какво всъщност е предимството на тези иновативни паралелки, и защо бихме искали тях, а не обикновените езикови примерно, да кажа само, че тя добра ученичка, но все още няма изявени математически или др. способности, тоест не клоня специално към математика или български език.

Обмислете друг вариант. 😉 Приятелски съвет.

И от мен същия съвет. Напуснаха няколко  учители по математика. Децата масово посещават частни уроци, с което заместват обучението в училище.

# 322
  • София
  • Мнения: 1 915
здравейте, обмислям дъщеря ми да опита да кандидатства в 125то за 5ти клас, бихте ли ми казали какво всъщност е предимството на тези иновативни паралелки, и защо бихме искали тях, а не обикновените езикови примерно, да кажа само, че тя добра ученичка, но все още няма изявени математически или др. способности, тоест не клоня специално към математика или български език.
Моето дете е в хуманитарна паралелка. Като цяло сме доволни, дисциплината е добра, може би по- добра от тази в общите, повечето деца в паралелката са момичета и вероятно това е донякъде причината. Да, училището като цяло има проблем с текучеството на учители, но не сме го усетили съществено, винаги има учител, който да замества, час не е пропускан. Материалът от 5 клас нагоре е сложен и така структуриран, че почти всеки час се взима нов урок /визирам най- вече математиката/, не са предвидени достатъчно часове за упражнения и наученото не се затвърждава достатъчно добре. Което налага повече работа вкъщи и/или частни уроци. Ако Вашето дете има интерес към математика/ български, опитайте, нищо не губите.

# 323
  • София
  • Мнения: 3 489
Че то къде има "качествени учители" още? Щом НПМГ не може да ги задържи за повече от година (от личен опит) какво остава за останалите...
Не разбрах какво се опитвате да кажете? Препоръчвате 125-то пред НПМГ ли? И какъв личен опит имате - били сте само година добър учител в НПМГ и сте избягала от там ли? Моят личен опит показва, че много учители се задържат в НПМГ повече от година и Вашите твърдения не са верни. Гроздето Ви е кисело.

# 324
  • Мнения: 512
Че то къде има "качествени учители" още? Щом НПМГ не може да ги задържи за повече от година (от личен опит) какво остава за останалите...
От тази година в НПМГ преподава един от математиците на 125-то.
Моите впечатления за НПМГ и текучеството на учителите са напълно противоположни.

# 325
  • София
  • Мнения: 1 915
Че то къде има "качествени учители" още? Щом НПМГ не може да ги задържи за повече от година (от личен опит) какво остава за останалите...
От тази година в НПМГ преподава един от математиците на 125-то.
Моите впечатления за НПМГ и текучеството на учителите са напълно противоположни.
Да, г- жа Николова. Дъщеря й също се класира от настоящата учебна година за НПМГ и  сега двете са заедно.

Общи условия

Активация на акаунт