Кожен проблем при дете на 2г

  • 704
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 113
Здравейте преди две седмици на дъщеря ми и излезнаха пъпки по тялото бяхме на дерматолог,    оказа се контактен дерматит, изписа ни лечение с кортикостероиден крем, минаха 6 дена не помогна, днес бяхме пак пъпките са по-червени и големи и даже има повече, вече почти по цялото тяло. Този път каза, че при такива случай се дава антибиотик, ако лечението не подейства, но тя не искала да дава и изписа друго кремче, което да пробваме и другата сряда пак на преглед. Само, че каза една кожа болест, която май развива започваше с буквата “П”, но за съжаление забравих каква точно неше звучеше нещо като “плевел”, но разбира се не е това, само казвам, ско случайно някой се сети какво може да е. Проявявала се от вируси попринцип, но тя няма други симптоми освен обрив по цялото тяло, и също не се случвало често на таИ възраст, не било опасно и при по- големи деца се лекува с фототерапия. Та ще съм благодарна, ако някой се сети или знае какво може да е името на тази кожна болест, докато дойде време за следващия преглед. Ще оставя снимка

# 1
  • Германия
  • Мнения: 865
Сърбеж има ли? Приличат ми на разранени пъпките. Препоръчвам ви да посетите алерголог. Не съм лекар, но не ми прилича на дерматит.

# 2
  • Мнения: 113
Сърбеж има ли? Приличат ми на разранени пъпките. Препоръчвам ви да посетите алерголог. Не съм лекар, но не ми прилича на дерматит.
Сърбят я, бяхме на двама педиатри и дерматолог, казват, че пбрива не е алергичен към храна или нещо друго, а по -скоро към прах за пране, който е използвала.

Общи условия

Активация на акаунт