Паническо разстройство - 49

  • 22 610
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
Абе аз с поредния тъп въпрос. В момента пия ципралекс, по едно хапче ксанакс и половин атаракс. Като ксанакса е в процес на спиране. Обаче ми се налага да пия невробекс. Някой знае ли дали е проблем? Че с док ще се чувам в петък, а не искам да ѝ звъня за това.

# 706
  • Цюрих
  • Мнения: 409
Здравейте!
Не съм писала отдавна,но ви чета.
Два месеца нямах никакви ПА нито тревожност,нищо.До миналата сряда.Една кризисна ситуация отключи бурята в мен.
Странното е ,че усещах треперене(външно,физическо разклащане и вътрешно,сякаш невидимо) целият ден след случката;следващите два дни нямаше нищо.И вечерта на третия ден избухна- започна да ме тресе,да ме заливат ГВ,топки страх в стомаха,силно замайване, гадене...постоянна тревожност и спане на пресекулки.Събуждам се досега почти  всяка сутрин с топка в корема и тревожност и това вътрешно треперене.
Като сила на симптомите-не е както преди,когато ми се случи за първи път.Има ги,но са сякаш с половин интензитет.
Не мога обаче да се справя вече седмица,усещам,че се усилват и не ми се ще да отключа "блестяща криза",затова започнах Ксанакс.
Пия вече два поредни предиобеда по 125мг от цяло хапче 500мг(явява се четвъртинка).Тъй като досега бях пила само диазепам,не знаех как ще ми подейства.
Оказа се,че много ме успива и се чувствам като парцал.Смъква ми се кръвното до 100/70,даже и по-ниско,защото направо започват да ми се затварят очите и ставам летаргична...Действа ми от 20-30мин след приема до 4-тия, 5-тия час и определено ме успокоява леко,паниката се уталожва...
Мислех да го пия и вечер,тъй като тревожността ме връхлита понякога след 19ч,но с това кръвно какво да правя?
Ксанаксът има ли натрупване и ако го пия само сутрин ще има ли пак някакъв успокоителен ефект в по-продължителен отрязък от време(примерно,пия го 3-4 сутрини,пък после да прескоча един ден)?А също и през какъв интервал от време се пие,между двете дози?
Други лекарства не пия,билковите мента,глог и валериан ги бях спряла от 4месеца и повече...
Ще се радвам да ме посъветвате нещо и също -дали има вероятност от пристрастяване в тази доза и как да го спра в следващите дни,за колко време?
Мисля,че не е подходящият бензо- за мен.
Просто ми е необходимо да го пия малко,за да преодолея шока и сътресението.Други лекарства нямам,освен серопрам,но не мисля да го започвам.В близките дни не мога да отида и на лекар.
Мисля,че мога да се справя със ситуацията и без лекарства по-натам,но проблемът е настоящата седмица,в която трябва да овладея паниката,за да не разгърна пак криза.

Последна редакция: ср, 21 юли 2021, 22:26 от Шоколад

# 707
  • Мнения: 2 767
Ксанакс 5 дена 3х1/2, после намаляш 3 дена 2х1/2, 2 дни 1х1/2 и спираш.

# 708
  • Мнения: 1 780
Шоколад добре върнала се в кюпа, липсваше ми. Кофти, че все за болести си пишем. Айде нещо по-така от мен - за пръв път да нацеля рецепта на крилца!
Току-що се развиках на един човек. Ужасно тъпо, но никак не се сдържам! Не че не си го заслужи донякъде, баси хиляда пъти му говоря едно и също. Но пък и за какво ми е виновен че нервите не ме слушат.

Последна редакция: ср, 21 юли 2021, 20:24 от opelcorsa

# 709
  • Мнения: 1 917
Шоколад добре върнала се в кюпа, липсваше ми. Кофти, че все за болести си пишем. Айде нещо по-така от мен - за пръв път да нацеля рецепта на крилца!
Я ми пиши как ги направи

# 710
  • Мнения: 340
Според вас възможно ли е гастрита да се дразни от нервна почва?
Преди малко ядох малко дина и адски ме заболя стомах, одеве ми се гадеше пих диазепам успокоиме и заспах, много мъка пак...

# 711
  • Цюрих
  • Мнения: 409
Ксанакс 5 дена 3х1/2, после намаляш 3 дена 2х1/2, 2 дни 1х1/2 и спираш.
Благодаря,Георги!Ама се усетих на второ четене,че не е за мен това Grinning

Последна редакция: ср, 21 юли 2021, 23:16 от Шоколад

# 712
  • Мнения: 973
Според вас възможно ли е гастрита да се дразни от нервна почва?
Преди малко ядох малко дина и адски ме заболя стомах, одеве ми се гадеше пих диазепам успокоиме и заспах, много мъка пак...

Основно на нервна почва се дразни гастрита. Както и киселините според мен.

# 713
  • Мнения: 35 985
Според вас възможно ли е гастрита да се дразни от нервна почва?

хората и язва получават от нерви

наистина ли си облекчаваш болките в корема и гаденето с диазепам?
къде са ти родителите на теб? нямат ли някакво отношение по въпроса?
нали се беше излекувал с треви, брани на лунна светлина от девици в бели рокли и подобни неща?
убиваш се сам от... мхм!

# 714
  • Мнения: 2 767
Диазепам за стомашни болки е добре. Аз даже имам и рецепта - като си със зверска диария, взимаш 5-6 диазепама, и спира да ти пука къде те свари диарията. Доказан метод за лечение!

# 715
  • Мнения: 152
Диазепам за стомашни болки е добре. Аз даже имам и рецепта - като си със зверска диария, взимаш 5-6 диазепама, и спира да ти пука къде те свари диарията. Доказан метод за лечение!
Joy Joy
Аз от два дни съм тревожна, даже днес изпих вместо половинката цял есобел, или трябваше да пия половин и половин флуанксол??

# 716
  • Цюрих
  • Мнения: 409
Аз имах зверски болки в стомаха при двете нервни кризи.Държа ме това състояние около месец и половина първия път и два месеца-втория.Гадене,повръщане,болки,невъобразимо мърморене на червата и спазми.Диазепамът ми помогна,също стопацид и валериана.Капките от мента-глог-валериан имат силно благоприятно действие върху стомашната лигавица.Спазвах и диета от каши с елда и овесени ядки,течни храни,крем-супи и препечен хляб.Сега си ям всичко.

Георги,ценна информация за схемата,но друг тъп въпрос за ксанакса пак.
При положение,че най-малката терапевтична доза е 0.25мг,а аз пия 0.125мг и ми става весело,а после ми пада кръвното до 90/60 какво да правя?Като пия 0.125мг,държи ме около 4часа и после ме подхваща паниката пак,обаче не мога да пия втора доза,защото не мога да ходя,бе хора!?Башка жегата,башка пенкилера!Как се справяте в този случай?
Шуми ми главата и ми причернява,едвам се влача и днес цял ден лежа.
Сутринта ми беше горе-долу добре,затова реших да пия на обяд.След като го пих тоя Кснакас се отвях....Гати и тъпото хапче....Предизвика ми и еуфория.Досега всичко екстри съм имала с паниките,но еуфория-не.Няколко пъти го пия вече,всеки път ми предизвиква еуфория.Това нормално ли е?На вас така ли ви действа?Изобщо как ви действа като го пиете?
За капак има и пълнолуние...

Последна редакция: ср, 21 юли 2021, 23:21 от Шоколад

# 717
  • Мнения: 2 767
Георги,ценна информация за схемата,но друг тъп въпрос за ксанакса пак...
Е не мога да помогна вече Grinning

Последна редакция: чт, 22 юли 2021, 09:12 от bubanka

# 718
  • Мнения: 1 780
Категорично стомахът е тясно свързан с емоциите и има нервен стомах, но не страшно.
Аз като съм в такава фаза също пазя диета, пресни плодове и зеленчуци почти не ям, дори банан ми е дразнел. Супи, пасирани и печен хляб. Всеки ще види кои храни са му добре примерно аз ям пастет на печена филия и много ми помага, а там има доста подправки. Динята също ми дразни, тя има влакна. Последно повръщах пъпеш и домати.

# 719
  • Мнения: 68
И аз имам проблем с червата, който е толкова осезаем, че не вярвам да е на нервна почва. Но изследванията твърдят именно това. На мен ми къркорят червата и се подувам от всичко. Което засилва тревожността и депресията, и става доста сложно…

Общи условия

Активация на акаунт