Градинарство - моето хоби 28

  • 39 053
  • 755
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 8 994
Gradina Roza, благодаря!
А трябва ли да се подрязват?

# 151
  • Бургас
  • Мнения: 1 990
Да се оплача и да бъда полезна:
 Поръчах от сайта https://www.sortovisemena.bg/catalogsearch/result/?o=%D1%85%D0%B … D1%81%D1%82%D0%B0
десет красиви хости. Дамата ми се обади, за да ми каже, че единият вид липсва и, че растенията са намалени на 2 лв. Аз понечих да поръчам още бройки, но тя ми каза да си направя нова поръчка, защото тази вече е подготвена. /Това беше единственото почтено нещо, което направи тя. Днес получих това

Коренища. Все едно беше отрязала корените на лука си и ми ги е пратила. Обадих й се веднага и отговорът беше: "Вие трябва да знаете какво поръчвате. Това е онлай търговията!"
От днес, за мен

sortovisemena.bg = Некомпетентни + Непочтени + Невъзпитани

# 152
  • на чист въздух
  • Мнения: 178
Лелеее и аз чакам поръчка от там, поръчах албиция дано не е същото. Всичко тръгна от хортензията дето искам, значи ще търся паникулата, направо я сънувам

# 153
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
Да се оплача и да бъда полезна:
 Поръчах от сайта https://www.sortovisemena.bg/catalogsearch/result/?o=%D1%85%D0%B … D1%81%D1%82%D0%B0
десет красиви хости. Дамата ми се обади, за да ми каже, че единият вид липсва и, че растенията са намалени на 2 лв. Аз понечих да поръчам още бройки, но тя ми каза да си направя нова поръчка, защото тази вече е подготвена. /Това беше единственото почтено нещо, което направи тя. Днес получих това

Коренища. Все едно беше отрязала корените на лука си и ми ги е пратила. Обадих й се веднага и отговорът беше: "Вие трябва да знаете какво поръчвате. Това е онлай търговията!"
От днес, за мен

sortovisemena.bg = Некомпетентни + Непочтени + Невъзпитани
Много неприятно!
Върнете им я, снимайте я, снимайте платежни документи, номер на поръчка, касов бон и си пуснете оплакване онлайн в КЗП. Искайте възстановяване на сумата за транспорт. Много е важно при такива ситуации да се уведомява КЗП. Само така подобни нагляри ще се оправят.

# 154
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 545
Аз съм купувала хоста коренище, пакетирана подобно на луковиците, с картинка. Хвана се, порасна. В сайта е указано, че е коренище. Може би трябваше да е по-ясно за купувачите. С тези картинки човек си очаква растение!


И други растения съм купувала така - божур например, ирис също.

# 155
  • Мнения: 7 776
Аз съм получавала от тях изсъхнали коренища на ириси и луковици на минзухари, целите в някакви буби и наядени. Писах им тогава със снимки, дори не отговориха. Просто не купувайте от там. На КЗП съм писала за къде по-сериозни неща и не са отразявали с нищо, освен темплейт мейл, та за една хоста 🤣 'ич няма дя си мръднат пръста и за това. Не си струва изобщо.

# 156
  • Мнения: 494
utro77, първите 3-4 години се формира основния скелет на хортензията, след това вече се формира формата на  храста. В интернет има много статии и филмчета в youtube ще намериш с подрязване.

Последна редакция: чт, 17 юни 2021, 11:58 от Gradina Roza

# 157
  • под тепетата
  • Мнения: 9 530
Аз пък си накъсах клонки от миризливата върба и ги натопих във вода. Дано да се окоренят!


Последна редакция: чт, 17 юни 2021, 16:29 от bilqna_69

# 158
  • на чист въздух
  • Мнения: 178
това е албиция 3 вида при това. Гарнирано за разкош с мушички Голямо разочарование от сортови семена:confused:

# 159
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 867
Уебсайтът на Сортовисемена има ли общо с веригата магазини по дъщото име?  Dizzy Face За пръв път виждам да се продава коренище без саксия Open Mouth Може би към темата ще е полезно да се прикачи и списък на пазарните разочарования. Съчувствам на засегнатите. Липсата на обслужване не знам кога ще се оправи, ама буквално не си го представям кога, много фактори го възприепятстват Rolling Eyes

И аз поръчвах едни от интернет на разпродажба, от бакопата имаше щети, вижда се дупката, но цената им беше такава че се очакваха такива неща. Щях да разчиствам на едно място, но не стигнах до там и ги набучках където дойде. Тая година градината е на самотек.


bilqna_69, върбата най-вероятно ще се вкорени директно насадена в почвата. С обикновена върба така се прави, предполагам и с другия вид ще е същото. Ние правим върбова арка и ги бучкаме директно, като са свежи има 80% успех, но искат поливане.

От битпазар забърсах две пулмонарии. Някакъв младеж с типичен студентски вид ги продаваше за 20ст, аз спрях само за да погледна дали правилно съм прочела надписа, имаха и табела "не знам какво е, може би мента или див магданоз" 🤣🤣🤣. Питах вярно ли са по 0.20, а той вика, ако искаш и двете за толкова, каза че му растели в градината като бурен. Аз имам една, но не върви много добре, но им харесвам листата на точки. В момента сенчестата част на градината се оформя по-интересна от слънчевата Satisfied



Това вигли го взех в началото на годината намалено, беше изцяло под земята в саксията, коренище на практика, едвам се виждаше че е живо, 2см клечки и една точка зелено. Сега е към 30см и дори цъфна. Мили дами, да знаете че има шанс от нищо нещо да излезе Hands Plus1

 

# 160
  • Мнения: 8 994
Eфибуш, може ли снимки на сенчестата част? Имам едно местенце, на което така и нищо не успях да завъдя...

Аз пък имам добри впечатления от Сортови семена. Може би наистина недоразумението идва от недочитане, че става въпрос за коренища.

# 161
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 366
сортови семена има няколко вида.
от едните и аз се разочаровах преди време. и не повторих поръчка там.
сортови семена.бг, сортови семена-бг.ком, сортови семена-софия...

# 162
  • Мнения: 6 143
След двете получени от вас коренища със свито сърце се отправих към куриера да прибера поръчка, миналата година и аз не останах доволна от софийски разсадник.
От Сортови семена и растителна защита съм доволна.
 Но днес да се похваля.
Опаковани
  и
След това

# 163
  • addicted
  • Мнения: 1 085
От въпросните Сортови семена и аз съм изключително недоволна, с тях имам най-много поръчки с грешки, насипни и неетикирани растения или липсващи, когато дойде време за доставка, въпреки че съм поръчала предварително цветя, които те тепърва ще поръчват от чужбина.
Вече се научих да различвам сайтовете чисто визуално и избягвам точно този.

За сметка на това, да похваля една импулсивна покупка от lukovici.bg - през пролетта предлагаха пакети с по 30 - 50 луковици ранункулус, анемоне и  мускари, сториха ми се на добра цена.
Мускарите бяха симпатични, не ми се падна розово, което аз много исках, но имах преливащи от бяло в синьо, чисто бели и един вид супер кичести - много красиви. Не ги снимах за жалост.
Но ранункулусите са уникални, различни видове, различни цветове и нацъфтяха точно преди закъсняващите рози. Не знам дали ще оцелеят до догодина, аз не обичам да вадя луковици,  но ще си купя пак. Малко снимки, всичко нацъфтяло е ранункулуси, розите са само на пъпки:

Скрит текст:


Тук Принца на Монако е пуснал едно срамежливо цветче


# 164
  • на чист въздух
  • Мнения: 178
hmm при теб е просто перфектна поръчката. Личи си отношението към клиента. Мен ме по дразни факта, че при наличието на 3 /дори и корен да е/ получих найлонови торбичка с топка подгизнала с вода и гарнирано с мухички. най малкото трябваше да е разделено

Общи условия

Активация на акаунт