Градинарство - моето хоби 28

  • 38 753
  • 755
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 14 821
Алекс,вземете си една резачка и изчистете всичко ненужно. Може и да викнете и някой човек да го направи. Оправете щетите. После ще е по-лесно и ще може и с храсторез или ножици да си поддържаш.

# 136
  • Бургас
  • Мнения: 1 989
Здравейте, някой гледа ли хортензия от тази двуцветната.колко висока става. Много ми се иска да сложа някакви храсти и си мисля за комбинация от хортензия, астибле и може би лантана
Лантаната съм я гледала като "едногодишна". През зимата накършвах клонки и вкоренявах във вода. Много е лесно. И напролет ги садях в градината. Обича  вода, но не издържаше зимните студове, при нас.

# 137
  • Мнения: 3 838
Забравих за ружата. Нещо с корените се случва там. Ако имаш Топсин, разтвори в една кофа и я полей.
Благодаря! И аз мислех че е така! Ще видя за Топсин!

Алекс,
Права си за отровите. Особено ако ще са в контакт после. Изрежете постепенно до дъно, може да ползвате телескопична резачка, като идея за труднодостъпните места.
И после може да третирате само чуканите на вече изрязаните. Като стигнете до стъбло. Ние така се наложи да мъчим издънки от пауловния. Наливам/накапвам концентриран препарат на определеното местенце или мажа отрязаното.

Колкото до опита с домати - и ние го направихме. Синът ми беше малък и пробвахме всичко - беше му интересно - домати, краставици, пипер и т.н ...

Последна редакция: пн, 14 юни 2021, 15:26 от MarietaYo

# 138
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 480
Ljuboznatelna, невероятни неща сте постигнали в градината у вас, златни ръце Hands Ok Hand

Здравейте, някой гледа ли хортензия от тази двуцветната.колко висока става.
Коя е двуцветна? Големи съм виждала повече от човешки ръст.

Рошавата градина Smiley
Скрит текст:
 



 

 

 

# 139
  • Мнения: 3 838
Уф, сега пък по Хималайския кедър гадове!!!

# 140
  • на чист въздух
  • Мнения: 178
Ефибуш, цветовете и са едни конусовидни и отенъка е розово до бяло. Излезна ми във сортовисемена, но нямат наличност, но си поръчах астибле.

# 141
  • Мнения: 5 503
Хортензията става голям и предимно широк храст с времето, и може да покрие астилбето и да го задуши. Внимавай на какво отстояние ги садиш. Също така нейните корени са повърхностни, и "краде" водата на околните растения.

# 142
  • Мнения: 8 969
Хортензии си поръчвах преди няколко години от някакъв чужбински сайт с колективна поръчка. Дойдоха толкова малки растения, че дълго време се съмнявах, че ще оцелеят. Растат ми много, много бавно. Не знам дали толкова бавно растат по принцип хортензиите.
Имам и от тази двуцветната. Цъфна за първи път миналата година и то съвсем оскъдно, нищо общо с това, което трябва да достигне. Прави ми впечатление, че тя е по-различен храст, много разперени и по-дълги  клони има. Не помня, но се води по-различен вид от останалите хортензии.

Моята е Fraise Melba
Ето такава трябва да стане

# 143
  • Бургас
  • Мнения: 1 989



Два от клематисите ми.Първият пострада много през зимата и сега се наема. Друга година по това време е огромен облак, покрил целия прозорец.

# 144
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 480
armeria, много са ти хубави клематисите Hands Plus1 у нас ММ ги подстригва на случаен принцип и вече се замислям да прочета аз кое кога и как се реже, че да станат като хората. На снимката с лилавия долу вдясно има един цвят дето е различен, на кандилка прилича, такова ли е или е от клематиса, има някакси двойна чашка, но по цвят съвсем пасва на клематиса?

Цъфна за първи път миналата година и то съвсем оскъдно
Моята е Fraise Melba
Мелбата май си е малко над метър, компактен вид,  цъфти само на новоизрастналата част от клонката, може би трябва да се внимава като се подстригва ако сте го стригали. Красота е и си струва чакането Heart Eyes

# 145
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 233
май са два цвята - старият е изсветлял а новият е още тъмен.
виждат се две дръжки. Simple Smile

# 146
  • Мнения: 6 086
На снимката с лилавия долу вдясно има един цвят дето е различен, на кандилка прилича, такова ли е или е от клематиса, има някакси двойна чашка, но по цвят съвсем пасва на клематиса?
Много интересно се е получило, виждаш и двете дръжки, един отворен и вече иьсветлял цвят и един отварящ се Simple Smile

# 147
  • Мнения: 8 969
Мелбата май си е малко над метър, компактен вид,  цъфти само на новоизрастналата част от клонката, може би трябва да се внимава като се подстригва ако сте го стригали. Красота е и си струва чакането Heart Eyes

Не съм я подстригвала. Тя е още съвсем малка.

# 148
  • Бургас
  • Мнения: 1 989
Наистина са два цвята клематис, един в друг.
А ето така изглежда този клематис обикновено. Снимката е от преди 10 години.
https://armeria.snimka.bg/flowers/garden-2011-6.600361
Вчера се разхождах по пътя към съседното село и видях един клематис, обвил един храст. Много слънце, още повече вода и всичко блести. Снимката-ужасна. Но луднах! Според мен див клематис, но не открих сред "дивите" такъв вид- 4 венчелистчета, прости тичинки и вишнев на цвят. Плаче си за лопата през късната есен.

# 149
  • Мнения: 486
Хортензии си поръчвах преди няколко години от някакъв чужбински сайт с колективна поръчка. Дойдоха толкова малки растения, че дълго време се съмнявах, че ще оцелеят. Растат ми много, много бавно. Не знам дали толкова бавно растат по принцип хортензиите.
Имам и от тази двуцветната. Цъфна за първи път миналата година и то съвсем оскъдно, нищо общо с това, което трябва да достигне. Прави ми впечатление, че тя е по-различен храст, много разперени и по-дълги  клони има. Не помня, но се води по-различен вид от останалите хортензии.

Моята е Fraise Melba
Ето такава трябва да стане

Това са хортензии паникулата / hydrangea paniculata. Растат безпроблемно на слънце. Цъфтежът започва през юни / нормален юни, не като тази година студен Simple Smile / с бели или зелени цветове , зависи от сорта. Към края на юли започват оцветяването към розово, винено червено или остават бели , пак зависи от сорта. Растат бавно, но сигурно.
Имам три паникулати и две дървовидни на пълно слънце. Не мръзнат, не изискват особени грижи. Когато отворят пирамидални цветове по 25-30 см. паникулатите и по 30-40 см. дървовидните е атракция.

Общи условия

Активация на акаунт