Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 4

  • 51 312
  • 746
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 13 668
Име на теста (изследване)   Флаг   Резултат   Единици   Референтни стойности
anti-SARS-CoV-2 IgG S (количествен) - Roche¹   +   6.0   BAU/ml   До 0.8 (0.8 - 1.0: Сива зона)

Според вас този резултат  говори ли за среща с вируса? Благодаря.

Последна редакция: вт, 07 дек 2021, 21:51 от Пролетно цвете

# 676
  • Мнения: 2 107
Здравейте,
Може ли мнение. Пуснати са профилактично. Другата седмица ще мина и през личната да ги погледне, но все пак.

# 677
  • Мнения: 7
Здравейте след преглед при ендоккринолог и откриване на 2 възела ми насочиха изследвания, като някой от тях още не съм пуснала защщото се правят наа определен ден от МЦ и чак като имам всички ще ходя на преглед отново, но до тогава има още 10 дни... прилагам снимка на днешните резултати... има ли повод за притеснение?  БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!  

# 678
  • Мнения: 551
Здравейте, бременна съм в 7мия месец.
Профилактично си пуснах изследвания, защото съм и с Хашимото.
Според вас трябва ли да ме притеснява кръвната картина? Дори за бременни съм със завишени левкоцити.
И Вит Д и б12 как ви се виждат?


# 679
  • София
  • Мнения: 2 389
Здравейте, моля за помощ при разчитане на цитонамазката ми. Да се притеснявам ли?

# 680
  • Мнения: 41
Здравейте, бременна съм в 18 г.с профилактично направих изследвания за урина,ако някой може да ги разчете ще съм благодарна,че аз нищо не разбирам
 

# 681
  • София
  • Мнения: 11 555
Доктор Иванова не може ли да ви ги разчете?

# 682
  • Мнения: 41
Може разбира се,но изследванията ги направих днес и неможах да и ги покажа! И помолих за мнение нямаше нужда да ми се заяждаде мисля че всеки тук е за взаимопомощ ……..

# 683
  • Мнения: 11 911
Здравейте, бременна съм в 18 г.с профилактично направих изследвания за урина,ако някой може да ги разчете ще съм благодарна,че аз нищо не разбирам
 

Има белтък, виждам да пише - опал. Другите са отрицателни,  на седимент не разчитам тези 7-8 какво са

# 684
  • Мнения: 39 776
Плоски епителни клетки пише.

# 685
  • Мнения: 41
Благодаря ви много, днес ще отида да се консултирам с лекаря. Но преди това ако някой има мнение може ли да са нормални при бременност

# 686
  • Мнения: 11 911
Благодаря ви много, днес ще отида да се консултирам с лекаря. Но преди това ако някой има мнение може ли да са нормални при бременност

Белтък не е нормално да има, т.е. случва се сравнително често при бременни, но не трябва да има.

# 687
  • Мнения: 41
Прикачвам изследванията,според които съм с анемия.

# 688
  • Мнения: 106
Здравейте! Може ли някой да коментира резултатите ми?
Бременна съм в 32г.с. Имам гестационен диабет, който контролирам с диета.
Пия Л-тироксин, заради предходни изследвания, при които TSH беше завишено.

Скрит текст:



# 689
  • Мнения: 2 068
Здравейте, на какво може да се дължи висок калций в кръвта? До сега е бил нормален, изведнъж е 2.70 при референтни от 2.20 до 2.55. Доста се притесних. Става дума за жена на 65 с остеопороза, взима витамин Д, доста се е вдигнал вече, около 35-40 е някъде. Отделно е на инжекции Пролия. И изведнъж сега пък висок калций. Чудя се на какво се дължи? Какви ли не ужасии прочетох из интернета и спрях. Тя ще ходи пак при ендокриноложката и ще пита другата седмица, но до тогава ще сме в чуденка.

Общи условия

Активация на акаунт