Рак на Простатата

  • 8 966
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 78
Добър вечер! Вчера бяхме на уролог,който откри,че баща ми има рак на простата.Направхме биопсия и чакаме резултатите от нея.От вчера светът ми се срина,страх ме е обичам го много и ме е страх.Болят го краката,и това ме навежда на мисълта,че може да сме закъснели и да има разсейки. Ако някой е минал през това ще помоля да ми пише.Много е страшно и много боли.

# 1
  • Другата България
  • Мнения: 37 303
PSA изследвахте ли?

# 2
  • Мнения: 78
Не,не знам какво е това.Взеха само тъкан и казаха да се обадя в петък за резултатите и след това вече лечение.Само това 😭

# 3
  • Другата България
  • Мнения: 37 303
Това е туморен маркер и е важно изследване.

# 4
  • Мнения: 78
Това е туморен маркер и е важно изследване.
Сигурно в петък ще ни кажат,ако не аз ще изискам такова.Но до тогава ще ми се пръсне сърцето.

# 5
  • Мнения: 40 916
Няма смисъл от туморен маркер, който е косвен показател, след като е направена биопсия - пряко изследване на тъкан. Туморен маркер се гледа при профилактични прегледи и ако има нещо тогава се прави биопсия. А сега, щом са я правили няма смисъл.
Иначе от уролог знам (по повод баща ми), че много голям процент от мъжете след 80 години развиват такъв рак, но прогресирал много бавно и в крайна сметка си отиват от друго, не от него. Та ако не е хваната наистина късно има големи шансове.

# 6
  • Другата България
  • Мнения: 37 303
Медицинско лице ли си?
Близък с такъв рак имаш ли?

# 7
  • Мнения: 40 916
Имам баща на възраст, който ходи на прегледи, чела съм и знам кое след кое следва. Биопсията е възможно най-крайният метод за диагностика и се прави само при нужда, докато ПСА се пуска всяка година за профилактика.

# 8
  • Мнения: 78
Няма смисъл от туморен маркер, който е косвен показател, след като е направена биопсия - пряко изследване на тъкан. Туморен маркер се гледа при профилактични прегледи и ако има нещо тогава се прави биопсия. А сега, щом са я правили няма смисъл.
Иначе от уролог знам (по повод баща ми), че много голям процент от мъжете след 80 години развиват такъв рак, но прогресирал много бавно и в крайна сметка си отиват от друго, не от него. Та ако не е хваната наистина късно има големи шансове.
Баща ми е на 62 години още е много млад.Лекаря го прегледа и каза,че разсейки нямал.Но гледа бъбреци и бял и черен дроб.Каза " Спокойно дошли сте на време,ще живее.В най лошия случай ще го махна с лазер" Но....Неговия приятел и той е опериран от това имал разсейки в единия бъбрек,но сега е добре.Та аз не знам очаквам резултатите от биопсията,но толкова много ме е страх какво ще ми каже.От вчера ми е черно всичко.Държа се пред него,казвам че ще мине,а вътре в мен огън ми гори.Просто искам всичко да мине възможно най-леко.

# 9
  • Другата България
  • Мнения: 37 303
Аха.
Е, съпругът ми 6та година е в ремисия след такъв рак и операция, имах желание да помогна на жената, но ти щом си чела - оставям на теб да я съветваш "кое след кое следва ".

# 10
  • Мнения: 78
Аха.
Е, съпругът ми 6та година е в ремисия след такъв рак и операция, имах желание да помогна на жената, но ти щом си чела - оставям на теб да я съветваш "кое след кое следва ".
Моля ви не спорете тук.Пуснах темата,за да поговоря с някой минал през това к всяка информация ще ми е от полза.

# 11
  • Мнения: 3 331
Татко, на  83г, от 6 години има. Показателите му бяха много зле, PSA 10 при норма под 4.4. Пие 2 лекарства ежедневно и веднъж на 6 месеца му поставят инжекция, поема се от НЗОК. Много бързо влезе в норма. В момента, преди 3 дни, PSA му е 0.0017. След изкаран Ковид дори. Ако е много зле, възможна е хирургическа интервенция. Много мъже живеят с това, не се притеснявайте.

# 12
  • Другата България
  • Мнения: 37 303
Аха.
Е, съпругът ми 6та година е в ремисия след такъв рак и операция, имах желание да помогна на жената, но ти щом си чела - оставям на теб да я съветваш "кое след кое следва ".
Моля ви не спорете тук.Пуснах темата,за да поговоря с някой минал през това к всяка информация ще ми е от полза.
Точно защото нямам намерение да споря в такава тема с хора, които се смятат за специалисти по всичко, след като са чели или чули нещо, се оттеглям, спокойно.
Ако имаш въпроси - на ЛС съм на разположение.

# 13
  • Мнения: 78
Татко, на  83г, от 6 години има. Показателите му бяха много зле, PSA 10 при норма под 4.4. Пие 2 лекарства ежедневно и веднъж на 6 месеца му поставят инжекция, поема се от НЗОК. Много бързо влезе в норма. В момента, преди 3 дни, PSA му е 0.0017. След изкаран Ковид дори. Ако е много зле, възможна е хирургическа интервенция. Много мъже живеят с това, не се притеснявайте.
Няма как да не се тревожа,просто чувството е ужасно.Не знам,на истина не знам какво ни чака...Извинявам се,че пиша толкова не подредено...Голям стрес ми е,не ям не пия само чета и чета.Страх ме е.

# 14
  • Мнения: 3 331
И аз бях така, въпреки, че той беше спокоен, че ще го овладеят, защото безрезервно вярваше в лекаря си.Така и стана. Четох много за тази болест тогава, споделях с близки и се успокоих, като разбрах, че много познати живеят с това.

Общи условия

Активация на акаунт