Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 4

  • 51 351
  • 746
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 855
Овулацията засечена ли е по някакъв начин (с тестове, с преглед) или само по калкулация?

# 76
  • Мнения: 116
Здравейте, бих искала да ми помогнете с разчитането на цитонамазка 3А и микробиология.
////
И цитонамазка 3А

Последна редакция: вт, 08 юни 2021, 13:14 от Ваня Дерменджиева 696942

# 77
  • Мнения: 11
Здравейте, може ли малко помощ за разчитане на резултатите ми. С половин щитовидна жлеза съм и засега не ми се получава да забременея.

# 78
  • Мнения: 305
Здравейте. Някой може ли да даде мнения за по-долу описаната ехография на млечни жлези. Притеснява ме описаното”хиперехогенни хилуси”, но лекаря отказа да ми обясни какво означава това. Просто се чудя дали да търся други мнение и да ходя отново на ехография.

Последна редакция: вт, 08 юни 2021, 20:45 от Sol1986

# 79
  • Мнения: 2 855
Ваня Дерменджиева, имате бактериална вагиноза. Трябва да проведете лечение, което ще ви назначи лекаря и след това ще повторите цитонамазката, тази е 3А група, заради инфекцията.

Симона, хормоните изглеждат добре, но с оглед на медицинската Ви история е нужно да ги коментирате с ендокринолога Ви. По цифрите обаче не изглежда от жлезата да е проблем забременяването, въпреки че обикновено се цели ТСХ под 2 при опити.

Сол1986, аз лично не бих посещавала лекар, който ми отказва обяснение и не може да ме “успокой”, ако съм притеснена. Граничните стойности на лимфните възли ме лично биха ме тревожили и бих направила консултация с още един специалист (Василев, Гаврилов, Байчев... ако става дума за София).

# 80
  • Мнения: 305
the doors много ти благодаря. Ще се консултирам. За лимфните възли, какво ще рече гранични стойности? Питах го, той каза ами гранични и толкова. Има ли значение за прегледа, че съм ден преди цикъл, в смисъл ще ми дойде до ден, два?
Отново благодаря.

Последна редакция: вт, 08 юни 2021, 23:05 от Sol1986

# 81
  • Мнения: 58
Според прочетеното, нямате нужда от нов преглед. Не се притеснявайте! Някой път имам чувството, че се пишат неща просто така, да има нещо:( Гранично означава  размер, който е на горна граница на нормата. Ама кой е граничен, всички ли, нищо не пише, размери - пак нищо. Не се притеснявайте, посетете друг специалист следващият път:) Особено за гърди си има стандартна система - БИРАДС, както при цитонамзка, всеки разчет трябва да я съдържа като цифра.

# 82
  • Мнения: 14 988
Здравейте, не зная дали въпросът ми е за тази тема, но не намерих друга.
ЛЛ ми пусна рутинно направление за ПКК, нямам тревожни симптоми. Та въпросът ми е мога ли днес следобяд да отида за кръвна проба, без да съм се хранила, но на две кафета и това би ли компрометирало изследването и на кои показатели.

# 83
  • Мнения: 773
Здравейте! Какво ви е мнението за стойността на фолиевата киселина?
Виждам, че е в норма, но дали е достатъчна и каква трябва да бъде при забременяване?



Имам ИР и СПКЯ, и отскоро пия Инофолик Комби, в който има фолиева киселина.

Последна редакция: ср, 09 юни 2021, 16:52 от Darling*

# 84
  • Мнения: 11 913
Спрян ли приема на Инофолик преди изследването? Ако не, резултата не е реален.

# 85
  • Мнения: 773
Ами не... само вчера и днес не го пих, а нямаше за кога да го спирам, защото преди около седмица го започнах.
По принцип д-р не ми беше казал да го изследвам преди да започна Инофолика, направих го на своя глава сега, защото сега се сетих...

Спрян ли приема на Инофолик преди изследването? Ако не, резултата не е реален.

# 86
  • Мнения: 11 913
Когато се пият витамини, се спират поне 10-14 дни преди това за да е реално изследването. Сега е отчетен и външния прием на фолиева киселина, т.е. вероятно резултата ви е бил по-нисък.

# 87
  • Мнения: 2 855
Здравейте, не зная дали въпросът ми е за тази тема, но не намерих друга.
ЛЛ ми пусна рутинно направление за ПКК, нямам тревожни симптоми. Та въпросът ми е мога ли днес следобяд да отида за кръвна проба, без да съм се хранила, но на две кафета и това би ли компрометирало изследването и на кои показатели.
Добрата медицинска практика казва “сутрин на гладно”, като е добре преди това да не сте яли/пили поне 8 часа назад. Може чаша вода, евентуално.

Ако ще се изследвате за антитела за Ковид - друга работа. Неща от този род не се влияят. Но кръвна картина, хормони, биохимия, абе всичко останало - сутрин на гладно.

# 88
  • Мнения: 773
Запозната съм с това, че след приема резултатът е “с добавката”, но повече ме интересуваше дали моят резултат на фолиева киселина от 9,22 не е доста нисък при евентуално забременяване и дали се повишава бързо?

Когато се пият витамини, се спират поне 10-14 дни преди това за да е реално изследването. Сега е отчетен и външния прием на фолиева киселина, т.е. вероятно резултата ви е бил по-нисък.

# 89
  • Мнения: 1 725
Здравейте,

Дали някой би отделил време на моите резултати. Не разбирам какво означават 3те показателя, които са извън норма - за какво отговарят, как се регулират, каква симптоматика би ми подсказала, че са извън норма и тн...

Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт