БОКЛУК В КАРЛОВО? БРАВО, КМЕТЕ!

  • 3 109
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 326
b]КАРЛОВЦИ, КЪДЕ БЛЕЕТЕ?[/b]

ОТКЪДЕ НАКЪДЕ БОКЛУКЪТ ОТ СОФИЯ ЩЕ СЕ "СКЛАДИРА" В КРАСИВ И ЧИСТ ГРАД КАТО КАРЛОВО???? И ТО НЕ "НОВ" БОКЛУК, А ТОЗИ ОТ "ДРУЖБА", С РАЗКЪСАНИТЕ БАЛИ, ОТ КОИТО ТЕЧЕ МРЪСОТИЯ И СЕ НОСЯТ ЗЛОВОНИЯ....
АМАН ОТ ПРОДАЖНИ УПРАВНИЦИ!
СМЪРДИ НЕ НА БОКЛУК, А НА ПАРИ В ДЖОБОВЕТЕ НА КАРЛОВСКИТЕ УПРАВНИЦИ!
ЩО СЕ УЧУДВАМ - ПОСЛЕДНИЯТ ИСТИНСКИ КАРЛОВЕЦ Е БИЛ ЛЕВСКИ!
ОСТАНАЛИТЕ СА МИЖИТУРКИ, АКО НЕ ПРОТЕСТИРАТ КАТО РЕБЪРКОВО И СУХИНДОЛ!

РЕЗИЛ! ЧЕСТИТО НИ ПРИЕМАНЕ В ЕС!
ЗА ВСИЧКИ, КОИТО ОБИЧАТ КАРЛОВО http://www.zemedelec.com/

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
 smile3501

# 2
  • София
  • Мнения: 4 867
е, намират се още няколко свестни карловци и след левски, ама това е друга тема  Wink
откъде тази информация?
откъде пари за транспортиране на боклука чак до там - това са си 140 км?!

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 521
Онази вечер го чух по новините това. Що за глупост? Обаче имаше и мнения на хора, които са съгласни. Дали нарочно ги бяха избирали  newsm78
Дано се преборите със слабоумието на управниците  Praynig

Последна редакция: пт, 13 окт 2006, 10:08 от Reza

# 4
  • Мнения: 4 324
В тази работа с боклука има много политика и неща които ние обикновените хорица не трябва да разбираме.

Нещо намирисва и не е  от буклука.........

# 5
  • Мнения: 2 161
С риск да ме оплюят всички живеещи около София(на мен ми е все тая,де),но като гледах протестите за това боклукът да не се складира в Сухиндол и незнам си още къде...Всички провинциалисти ще си счупят краката да бягат към София,а после боклукът бил на софиянци!Куцо и сакато драпа за столицата,боклукът да не е само на софиянците?Селяните,които работят там да не си връщат в торбички боклука на село?
ПП Хората от селата-не се обиждайте,не влагам нищо оскърбително в думата "селянини".Да не забравяме,че най-големите български класици са закърмени с песента на чекръка и жуженето на вретеното!

# 6
  • Мнения: 4 473
8 млн. лв. са нужни само за извозването на боклука до Карлово  Shocked, това според думите на зам. кмета на София. И да се приеме - ще спаси положението за 2-3 месеца (!). А после? Thinking Ще чакаме ЕС да ни решава проблема ли? Tired
Просто не мога да поварявам, че няма решение за проблема Confused.
Шанел, не знаеш колко си права.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 23 739
Абе все някъде трябва да иде тоя боклук. Дали в Карлово или другаде....
Да не мислите, че като съм в Сопот няма да разбера, че боклука е в Карлово?! Пътят София-Карлово ми е под прозорците и всички камиони под нас ще минават. Не се радвам от факта, но това не променя нещата - всички правим боклук.

# 8
  • софия
  • Мнения: 495
С риск да ме оплюят всички живеещи около София(на мен ми е все тая,де),но като гледах протестите за това боклукът да не се складира в Сухиндол и незнам си още къде...Всички провинциалисти ще си счупят краката да бягат към София,а после боклукът бил на софиянци!Куцо и сакато драпа за столицата,боклукът да не е само на софиянците?Селяните,които работят там да не си връщат в торбички боклука на село?
ПП Хората от селата-не се обиждайте,не влагам нищо оскърбително в думата "селянини".Да не забравяме,че най-големите български класици са закърмени с песента на чекръка и жуженето на вретеното!

smile3501

# 9
  • София
  • Мнения: 11 119
Аз предлагам да закараме софийския боклук на луната, докато не е заселена за да няма протести.  Wink Това в кръга на шегата ....
Естествено е в никой град боклука да не е добре дошъл, но все пак някъде трябва да иде ...

# 10
  • Мнения: 56
С риск да ме оплюят всички живеещи около София(на мен ми е все тая,де),но като гледах протестите за това боклукът да не се складира в Сухиндол и незнам си още къде...Всички провинциалисти ще си счупят краката да бягат към София,а после боклукът бил на софиянци!Куцо и сакато драпа за столицата,боклукът да не е само на софиянците?Селяните,които работят там да не си връщат в торбички боклука на село?
ПП Хората от селата-не се обиждайте,не влагам нищо оскърбително в думата "селянини".Да не забравяме,че най-големите български класици са закърмени с песента на чекръка и жуженето на вретеното!


Еми така е! Оттук идва основният проблем - докато София продължава да приема населението на цяла България - така ще е!

# 11
Ами който си прави боклука - да му мисли!
Откъде накъде ще ни набутват на нас софийските боклуци (защото и в Пловдив щял да се складира)?
Нали софиянци са големи граждани, много цивилизовани, те не правят боклук, не акат, не пръцкат, нямат никакви физиологични нужди - откъде се е взел този боклук тогава, и откъде накъде ще ни го пробутват на нас?
Като е толкова безопасен боклука и толкова екологично чист бъдещия завод за преработката му - направете си го в центъра на София  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 4 473
Воден дух, много злоба бълваш бе човек Stop. Каква вина имат жителите на столицата (да не казвам софиянци, щото за мен те са 1/10 част от всички населяващи София)? Ако утре се яви същият проблем и в Пловдив?

# 13
  • Мнения: 3 861
Воден Дух, не бих се изненадала да се яви подобен проблем и в Пловдив. Голям град е рано или късно ще се изчерпа, а после???Когато започнат да търсят място къде да сложат ВАШИЯТ боклук каква ли песен ще запееш???

# 14
  • Мнения: 78
Нали софиянци са големи граждани, много цивилизовани, те не правят боклук, не акат, не пръцкат, нямат никакви физиологични нужди - откъде се е взел този боклук тогава, и откъде накъде ще ни го пробутват на нас?



Никой не отрича горното, основният боклук в София е от провинцията /и в пряк и в преносен смисъл/. Sunglasses

# 15
  • Мнения: 3 861
Ами който си прави боклука - да му мисли!


Ами да помислят тогава жителите на цяла България защото този проблем е общ, София е едно голямо село вече!!! Хората от селата идват с манталитета си и с боклуците си, хвълени навсякъде, от прозорците, по улицата и т.н.

# 16
Воден дух, много злоба бълваш бе човек Stop. Каква вина имат жителите на столицата (да не казвам софиянци, щото за мен те са 1/10 част от всички населяващи София)? Ако утре се яви същият проблем и в Пловдив?

Стрелче, имам предвид софиянците, дето по време на уикенда се връщат по родните си места  Simple Smile Не се ли усеща иронията?
Много си права, че от всички населяващи София само 1/10 са такива!

# 17
  • Мнения: 1 671
Не съм съгласна с Шанел!


Никоя друга община в България няма отделно перо от републиканския бюджет! Само София-град има! След като има отделно перо в републиканския бюджет, трябва да намери и начин да се справи с боклуците си!


И, айде стига с това, че селяните в София идвали много, та се увеличил броят на населението там, та затова нямали възможност да се справят с боклука. Затова ви е отделният бюджет, мили ми столичани Mr. Green, за да можете да живеете в столица.


А по отношение на боклука на Пловдив, ми да, имаме си голямо и ново сметище, което редовно се поддържа. Сигурно имаме по-добри кметове през последните години, или пък пръцкаме и акаме по-малко, знам ли...

# 18
  • Мнения: 4 473
Воден дух, много злоба бълваш бе човек Stop. Каква вина имат жителите на столицата (да не казвам софиянци, щото за мен те са 1/10 част от всички населяващи София)? Ако утре се яви същият проблем и в Пловдив?

Стрелче, имам предвид софиянците, дето по време на уикенда се връщат по родните си места  Simple Smile Не се ли усеща иронията?
Много си права, че от всички населяващи София само 1/10 са такива!

Достатъчно ирония има в проблема сам по себе си. Tired

# 19
  • Мнения: 7 474
Както казват хората , ако софиянци си отидат по родните места ...... Whistling

А ако говорим сериозно, проблема е сериозен и все някой ще трябва да направи компромис, докато не се построи завод (ако изобщо се построи).  ooooh!

# 20
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Затова ви е отделният бюджет, мили ми столичани Mr. Green, за да можете да живеете в столица.

Случайно щото столичани нищо не внасят в бюджета...
'айде моля ва...

# 21
  • на пистата
  • Мнения: 5 850
на 17.10 ще има протест точно за това има и подписка,но не вярвам,че ще стане нещо,защото карловци не са задружни а и кмета си живее в пловдив какво го интересува карлово нали ще си гушне парите.

# 22
  • Мнения: 4 473
И, айде стига с това, че селяните в София идвали много, та се увеличил броят на населението там, та затова нямали възможност да се справят с боклука. Затова ви е отделният бюджет, мили ми столичани Mr. Green, за да можете да живеете в столица.

Искаш да ни предложиш нещо ли? Вариант, алтернатива, решение....за справяне с проблема? Хайде давай, аз не съм софиянка, но живея в столицата 8 г и като неин жител искам да се грижа за нея! Кажи ми какво да направя!?

# 23
  • Мнения: 1 671
Затова ви е отделният бюджет, мили ми столичани Mr. Green, за да можете да живеете в столица.

Случайно щото столичани нищо не внасят в бюджета...
'айде моля ва...

Разбира се, че и столичани внасят в бюджета. Обаче внасят колкото всички останали, нали. Удръжките за данъци са еднакви за цялата страна. Обаче другите общини не получават отделна субсидия, само София получава. По тази логика кой е ощетеният в случая, моля ва Mr. Green

# 24
  • на пистата
  • Мнения: 5 850
добре де,8 мил.за боклук а детските 18лв,срам ме е,че живея в тази държава а и в европейския съюз ще ни вкарват.за тези пари могат завод да си построят за боклуците.

# 25
  • Мнения: 5 539
С риск да ме оплюят всички живеещи около София(на мен ми е все тая,де),но като гледах протестите за това боклукът да не се складира в Сухиндол и незнам си още къде...Всички провинциалисти ще си счупят краката да бягат към София,а после боклукът бил на софиянци!Куцо и сакато драпа за столицата,боклукът да не е само на софиянците?Селяните,които работят там да не си връщат в торбички боклука на село?
ПП Хората от селата-не се обиждайте,не влагам нищо оскърбително в думата "селянини".Да не забравяме,че най-големите български класици са закърмени с песента на чекръка и жуженето на вретеното!


Еми така е! Оттук идва основният проблем - докато София продължава да приема населението на цяла България - така ще е!
И какво като приема? Който живее в София, си плаща данък сгради и такса смет към Столична община. Значи и боклукът, който произвежда, си е софийска грижа. Айде сега пак провинциалистите виновни, че дошли и о...али София Crossing Arms
Проблемът е там, че много хора станаха мултимилионери покрай софийската смет, но... нали парите не миришели, казват. А през това време и със тези пари е можело досега 10 пъти да се построи модерен завод за преработка на отпадъци.

# 26
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Разбира се, че и столичани внасят в бюджета. Обаче внасят колкото всички останали, нали.

Не.
Внасят доста повече.

# 27
  • Мнения: 7 114
Дух, познавам много пловдивчани, установили се в София. Обратното не ми е известно.
Това е сериозен държавен проблем. И е проблем, който правителството трябва да реши или същото това правителство да върне отново жителството.
 Chanel  smile3501
Суходолци, перничани, дупничани, еленпелинци (говоря събирателно) и жителите още много населени места работят в гадната София. Нищо лично, но това са откровено неземеделски райони.
Ежедневно под прозорците на дома ми паркират  коли с най-различни регистрации, основно от близките окръзи. Защо аз трябва да съм задължена да дишам оловните газове на техните коли? Защо трябва да виждам изхвърлените хартийки на всеки, който има настройка „хак да им е на гадните надути софиянци”?

Да, боклукът на  София няма какво да прави в Карлово. Около София има достатъчно лунни пейзажи. В момента се намирам на около 5 км от „Дружба” и вони на боклук.

# 28
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
b]КАРЛОВЦИ, КЪДЕ БЛЕЕТЕ?[/b]

ОТКЪДЕ НАКЪДЕ БОКЛУКЪТ ОТ СОФИЯ ЩЕ СЕ "СКЛАДИРА" В КРАСИВ И ЧИСТ ГРАД КАТО КАРЛОВО???? И ТО НЕ "НОВ" БОКЛУК, А ТОЗИ ОТ "ДРУЖБА", С РАЗКЪСАНИТЕ БАЛИ, ОТ КОИТО ТЕЧЕ МРЪСОТИЯ И СЕ НОСЯТ ЗЛОВОНИЯ....
АМАН ОТ ПРОДАЖНИ УПРАВНИЦИ!
СМЪРДИ НЕ НА БОКЛУК, А НА ПАРИ В ДЖОБОВЕТЕ НА КАРЛОВСКИТЕ УПРАВНИЦИ!
ЩО СЕ УЧУДВАМ - ПОСЛЕДНИЯТ ИСТИНСКИ КАРЛОВЕЦ Е БИЛ ЛЕВСКИ!
ОСТАНАЛИТЕ СА МИЖИТУРКИ, АКО НЕ ПРОТЕСТИРАТ КАТО РЕБЪРКОВО И СУХИНДОЛ!

РЕЗИЛ! ЧЕСТИТО НИ ПРИЕМАНЕ В ЕС!
ЗА ВСИЧКИ, КОИТО ОБИЧАТ КАРЛОВО http://www.zemedelec.com/

мисля, не си много наясно с Карлово, политиката на управниците му  и прочие, че да крещиш като обезумяла....
Кой е последният истински карловец, историята ще го каже, а не ти незнайна моме...

Не се притеснявай, ще правят митинги хората, не са говеда.
И няма да има софийски боклук в Карлово, защото никой няма да позволи яйцата от златната кокошка да ги събира някой селски бек.

А и технологично няма място за софийския боклук в Карлово - да, сметището на града е ново, по ЕС стандарт, има капцитет 45 години, но за карловския боклук...

Споко....
 

# 29
  • Мнения: 326
b]КАРЛОВЦИ, КЪДЕ БЛЕЕТЕ?[/b]

ОТКЪДЕ НАКЪДЕ БОКЛУКЪТ ОТ СОФИЯ ЩЕ СЕ "СКЛАДИРА" В КРАСИВ И ЧИСТ ГРАД КАТО КАРЛОВО???? И ТО НЕ "НОВ" БОКЛУК, А ТОЗИ ОТ "ДРУЖБА", С РАЗКЪСАНИТЕ БАЛИ, ОТ КОИТО ТЕЧЕ МРЪСОТИЯ И СЕ НОСЯТ ЗЛОВОНИЯ....
АМАН ОТ ПРОДАЖНИ УПРАВНИЦИ!
СМЪРДИ НЕ НА БОКЛУК, А НА ПАРИ В ДЖОБОВЕТЕ НА КАРЛОВСКИТЕ УПРАВНИЦИ!
ЩО СЕ УЧУДВАМ - ПОСЛЕДНИЯТ ИСТИНСКИ КАРЛОВЕЦ Е БИЛ ЛЕВСКИ!
ОСТАНАЛИТЕ СА МИЖИТУРКИ, АКО НЕ ПРОТЕСТИРАТ КАТО РЕБЪРКОВО И СУХИНДОЛ!

РЕЗИЛ! ЧЕСТИТО НИ ПРИЕМАНЕ В ЕС!
ЗА ВСИЧКИ, КОИТО ОБИЧАТ КАРЛОВО http://www.zemedelec.com/

мисля, не си много наясно с Карлово, политиката на управниците му  и прочие, че да крещиш като обезумяла....
Кой е последният истински карловец, историята ще го каже, а не ти незнайна моме...

Не се притеснявай, ще правят митинги хората, не са говеда.
И няма да има софийски боклук в Карлово, защото никой няма да позволи яйцата от златната кокошка да ги събира някой селски бек.

А и технологично няма място за софийския боклук в Карлово - да, сметището на града е ново, по ЕС стандарт, има капцитет 45 години, но за карловския боклук...

Споко....
 
Айде, ако обичаш не ми дръж тон! Много си компетентна  - няма що...В информационно затъмнение ли си попаднала? Така ли мислиш за КАРЛОВЦИ - ЧЕ СА СЕЛСКИ БЕКОВЕ????  Браво на теб! Ако четеш внимателно ще разбереш, че нямам нищо против карловци, а против управниците им....  Лек ден от мен!

Последна редакция: пт, 13 окт 2006, 14:01 от Anette

# 30
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Хайде, ако обичате малко по-кротко!

# 31
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ох, що за идиотизъм....аз предлагам в Кремиковци да го стоварят...и изобщо да го преработят този глупав завод в преработвателна станция

# 32
  • Мнения: 97
Проблема с боклука е само началото. Проблема с паркирането и задръстванията са ежедневие. Пътувам от "Овча купел" за  Бизнес парка през Бистрица всеки ден. Чакам проблема с недостига на питейната вода и тока. Оптимист съм , пея си "Елате хиляди младежи" !

# 33
  • Мнения: 6 167
С риск да ме оплюят всички живеещи около София(на мен ми е все тая,де),но като гледах протестите за това боклукът да не се складира в Сухиндол и незнам си още къде...Всички провинциалисти ще си счупят краката да бягат към София,а после боклукът бил на софиянци!Куцо и сакато драпа за столицата,боклукът да не е само на софиянците?Селяните,които работят там да не си връщат в торбички боклука на село?
ПП Хората от селата-не се обиждайте,не влагам нищо оскърбително в думата "селянини".Да не забравяме,че най-големите български класици са закърмени с песента на чекръка и жуженето на вретеното!


дай да се подпиша.

ако трябва с армия, да изнасят болкука на софия.
където столичната управа реши.
в София живеят 2 милиона души, от БГ 6-7 милиона. Това какъв процент е?!
и дали е проблем само и единствено на София.

Карлово е леко малоумно решение ( далече), но!
къде в карлово!? насред розовите полета ли, или пред къщата на Левски!?

Карловчани могат да 'изтъргуват' със София много неща, ако имат малко ум и общинарите които са си избрали могат да преговарят за каквото си искат в момента.
но... нали!
по-добре да протестираме, а не да печелим.

( таз снимка от къде е взета?!) може ли някой да снима розовите полета сега, без японци наоколо и да ги постне да ги видим?

# 34
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не ...то не е в това въпроса......въпроса е, след Карлово кой друг град следва и докога така

# 35
  • Мнения: 97
Аз предлагам да закараме софийския боклук на луната...



Не може, това е исконно Македонска територия !  Naughty

Последна редакция: пт, 13 окт 2006, 14:53 от Reza

# 36
  • Мнения: 6 315
Ясно е, че трябва да се направи нещо по въпроса и е крайно време. Вече не ме интересува изобщо къде ще отиде боклука стига само да не изживявам онзи момент, в който едва си водех детето на ясли от ужас да не ми изскочи някой плъх.

Онези дето много викат с/у софиянци да взема да ги поканя следващия път лятото когато кофите извират и се носи благоухание и се разхождат плъхове наоколо да поогледат. Пък може и такса смет да ми помогнат да си платя дето е доволно висока сума. И малко данни от уикипедия за това колко е населението на София-та (което е около 2 млн до колкото зная):

Населението на София е 1 377 531. (2006)

По данни от преброяването през 2001 г. в област София живеят 1 177 577 души. 559 229 са мъжете (47,5%), а 618 348 жените (52,5%), или на 1000 мъже се падат по 1106 жени. В град София живеят 1 094 410 души, мъжете са 518 149, а жените 576 261. Най-големият район е Люлин със 110117 жители, следван от Младост със 95877 жители, Подуяне със 75312 жители и Красно село със 72773 жители. Най-много са софиянците между 18 - 64-годишна възраст (790180 души), следвани от жителите до 18-годишна възраст (201202) и тези над 65-годишна възраст (183049 ).

Гъстотата на населението в края на 2000 г. е била 909,1 души на км2. Населението на София е много по-голямо от официално обявеното.


Па после да ми обясняват, че внасяме в бюджета малко или колкото останалите Stop.

П.П. До колкото разбрах от прочетеното Б. Борисов е казал, че превоза ще излезе твърде скъпо и обмисля временното отваряне на сметището в Суходол.

Последна редакция: пт, 13 окт 2006, 14:56 от Margarita

# 37
  • Paradise
  • Мнения: 3 103

 Много си компетентна  - няма що...В информационно затъмнение ли си попаднала? Така ли мислиш за КАРЛОВЦИ - ЧЕ СА СЕЛСКИ БЕКОВЕ????  Браво на теб! Ако четеш внимателно ще разбереш, че нямам нищо против карловци, а против управниците им....  Лек ден от мен!

мисля, достатъчно компетентна съм, за да споря на тема Карлово, сметища и прочие.
Не съм визирала карловци, че са селски бекове..... а съвсем друг смисъл съм вложила, но няма да ти правя анализ и разбор Stop
и много добре съм прочела постинга ти относно мнението за карловци, щом съм се изказала така...
мен ме боли много повече за града от теб, уважаема....

Лек ден и на теб!!!!

# 38
  • София
  • Мнения: 1 105
С риск да ме оплюят всички живеещи около София(на мен ми е все тая,де),но като гледах протестите за това боклукът да не се складира в Сухиндол и незнам си още къде...Всички провинциалисти ще си счупят краката да бягат към София,а после боклукът бил на софиянци!Куцо и сакато драпа за столицата,боклукът да не е само на софиянците?Селяните,които работят там да не си връщат в торбички боклука на село?
ПП Хората от селата-не се обиждайте,не влагам нищо оскърбително в думата "селянини".Да не забравяме,че най-големите български класици са закърмени с песента на чекръка и жуженето на вретеното!


Тук съм много, много съгласна, прекрасно казано!

Междувременно ми хрумна и въпрос (информационно съм замъглена) - къде отива боклука на Суходол, интересно ми е просто?!

# 39
  • Paradise
  • Мнения: 3 103


Карловчани могат да 'изтъргуват' със София много неща, ако имат малко ум и общинарите които са си избрали могат да преговарят за каквото си искат в момента.
но... нали!
по-добре да протестираме, а не да печелим.

( таз снимка от къде е взета?!) може ли някой да снима розовите полета сега, без японци наоколо и да ги постне да ги видим?


Лени, карловчани имат достатъчно ум и не искат да търгуват нищо със София.
Че боклукът няма да отиде в Карлово, е ясно. Друг е тънкият момент тук..

Ако дадеш компетентно мнение как да печелят, а да не протестират, ще те черпя.

А и ББ не се отказва така лесно от онез 150 млн. евро за завод за преработване на отпадъци.
Самият той каза, че благодари на колегите си от Пловдив и карлово, но има още мн. варианти, преди да се пристъпи към това безумие - откарване на боклука в Карлово.

Сега няма сми от снимка на розовите полета. Няма цвят вече, защото сезонът е минал Wink

Последна редакция: пт, 13 окт 2006, 15:01 от Pipince

# 40
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз предлагам да закараме софийския боклук на луната...


Не съм съгласна.
Имам 4 дка. там, искам да се запазят чисти за децата ми!
 Crossing Arms

Завод му е майката.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 623
Всички на опаки ние на терсене ще кажа в случая. Чудно ми е защо на Запад всички градове драпат при тях да е сметището и преработвателния завод само ние тук стачкуваме и се правим на интересни. Едва ли чужденците са толкова по-тъпи от нас !

# 42
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 203
http://sofia.dir.bg/

А иначе и аз се питам къде отива боклукът на всички, които така ожесточено протестират?!
Нали въпроса опира до складиране на боклука само до построяването на завода. Едва ли някой си мисли, че един завод се строи за 1, 2 - 5 дни. И да се оплакваме, че е закъсняло построяването на завода, нищо няма да се промени. Това е факт Peace

# 43
  • Мнения: 326
Доколкото съм чувала битовите отпадъци са и енергиен източник. Сметта дори някъде се продава, напр. от Италия за Германия, за да натовари  мощностите, вече изградени за нейната преработка. У нас - напротив - строят се депа, където сметта да бъде складирана …. Без изгледи да бъде някога преработена….. "Българската земя" може да изтърпи всичко…. За разлика от европейските земи... В момента България строи депа, а не заводи за преработка, тоест - ще платим двойно.  #2gunfire

# 44
  • София
  • Мнения: 2 623
Доколкото съм чувала битовите отпадъци са и енергиен източник. Сметта дори някъде се продава, напр. от Италия за Германия, за да натовари  мощностите, вече изградени за нейната преработка. У нас - напротив - строят се депа, където сметта да бъде складирана …. Без изгледи да бъде някога преработена….. "Българската земя" може да изтърпи всичко…. За разлика от европейските земи... В момента България строи депа, а не заводи за преработка, тоест - ще платим двойно.  #2gunfire
Точно така ! В Белгия доста градове се отопляват от сметта и топлинната им енергия е в пъти по-ниска като цена.

# 45
  • София
  • Мнения: 4 867
Доколкото съм чувала битовите отпадъци са и енергиен източник. Сметта дори някъде се продава, напр. от Италия за Германия, за да натовари  мощностите, вече изградени за нейната преработка. У нас - напротив - строят се депа, където сметта да бъде складирана …. Без изгледи да бъде някога преработена….. "Българската земя" може да изтърпи всичко…. За разлика от европейските земи... В момента България строи депа, а не заводи за преработка, тоест - ще платим двойно.  #2gunfire

не бе, ние складираме, защото чакаме да се вдигне цената на боклука на световния пазар. ей сега европейците да си изгорят собствения боклук и започваме да изнасяме. нали помните приказката "сливи за смет"
 Joy

# 46
  • Мнения: 326
Доколкото съм чувала битовите отпадъци са и енергиен източник. Сметта дори някъде се продава, напр. от Италия за Германия, за да натовари  мощностите, вече изградени за нейната преработка. У нас - напротив - строят се депа, където сметта да бъде складирана …. Без изгледи да бъде някога преработена….. "Българската земя" може да изтърпи всичко…. За разлика от европейските земи... В момента България строи депа, а не заводи за преработка, тоест - ще платим двойно.  #2gunfire

не бе, ние складираме, защото чакаме да се вдигне цената на боклука на световния пазар. ей сега европейците да си изгорят собствения боклук и започваме да изнасяме. нали помните приказката "сливи за смет"
 Joy

 rotfImao rotfImao rotfImao

# 47
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
не бе, ние складираме, защото чакаме да се вдигне цената на боклука на световния пазар. ей сега европейците да си изгорят собствения боклук и започваме да изнасяме. нали помните приказката "сливи за смет"
 Joy

Такава била работата, значи.
От утре НИЩО не изхвърлям!!!:))

Всъщност знае ли се вече къде ще има завод или се търси място?

Интересно е и за колко време ще го построят и дали до тогава ще сме се научили да изхвърляме разделно боклука.
Дали ще се въведе изкупуване на пластмасовите бутилки и металните кенчета на добра цена?
Писала съм го и друг път - в Германия едно кенче от Ред Бул струва 25 цента.
Никой не ги хвърля. Събират ги хората.

Интересно ми е дали някой ще поеме отговорност за тази криза, кой ще е той и какви ще са санкциите, защото ББ има най-малка вина за ситуацията.

# 48
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Всъщност знае ли се вече къде ще има завод или се търси място?

Интересно е и за колко време ще го построят и дали до тогава ще сме се научили да изхвърляме разделно боклука.
Дали ще се въведе изкупуване на пластмасовите бутилки и металните кенчета на добра цена?
Писала съм го и друг път - в Германия едно кенче от Ред Бул струва 25 цента.
Никой не ги хвърля. Събират ги хората.

Интересно ми е дали някой ще поеме отговорност за тази криза, кой ще е той и какви ще са санкциите, защото ББ има най-малка вина за ситуацията.

Чувала съм още, че в Германия,  когато купуваш нещо в пластмасова бутилка, оставяш депозит, за да е сигурно, че ще върнеш бутилката...........

И на мен ми е интересно.......мисля, че вината трябва да поеме пак  Софиянски, горкия......намаше ли някакви отпуснати пари за това, които някак изчезнаха, докато беше кмет.........или пак съм в грешка

# 49
  • Мнения: 6 167


Карловчани могат да 'изтъргуват' със София много неща, ако имат малко ум и общинарите които са си избрали могат да преговарят за каквото си искат в момента.
но... нали!
по-добре да протестираме, а не да печелим.

( таз снимка от къде е взета?!) може ли някой да снима розовите полета сега, без японци наоколо и да ги постне да ги видим?



Самият той каза, че благодари на колегите си от Пловдив и карлово, но има още мн. варианти, преди да се пристъпи към това безумие - откарване на боклука в Карлово.


добре, на мен не ми е ясно... за какво е тази тема???

за мнение  - интересувам се от боклука на софия, защото темата ми е интересна.

навсякъде, приетият боклук означава:
- строеж на завод , инсенератор
- нови работни места
- подобряване на инфраструктурата на града
- изграждане на пътища и тн
- достъп до социални и здравни услуги

само в милата ни родина приемането на боклука означава смрад и протести.
ето за това си заслужава карловчани или луночани не да протестират, а да си изтъргуват сделката със софийска община.

софия пари има. данък смет е до небесата.
пари има. и ако селото, малкия град и тн имат малко мозък , ще наемат консултантски фирми, адвокати и каквото се сетиш, което ще обвърже обещанията на ББ в як договор със срокове и тн., както и застраховки, обезщетения и каквото се сетиш. така че Карлово или Сусурлево да имат полза и тази полза да достигне до всеки един жител.

съвсем малък ( и не боклучав ) пример: До нас има едно село, казва да се Форлимпополи. Извън него на територията на тяханта община построиха голям магазин - по-голямо от Метро и тн.
Общината на село Форлимпополи такива пазарлъци направи, че освен че в магазина могат да се назначават само жители, в магазините с приоритет се продава родно производство, в момента веригата плаща 2 милина евро, за да ремонтира паважа на централното площадче.  Crazy, което е не повече от 5-600 кв. метра.
Това наричам аз умно управление. допълнително веритага спонсорира всяко кръгово движение в радиус от 50 км ( има много), като прави центъра им градини, като японски или английски - подстригани, красиви и тн.

мисля, че разбираш за какво говоря - говоря за бизнес, говоря за интереса на община Х, говоря за съвременен мениджмънт.

от протести на всички май ни е омръзнало.
 Peace

# 50
  • Мнения: 2 099
Добре де на мене ми е чудно,толкова ли е трудно да се научим да събираме боклука разделно?В Германия например се събира отделно хартия,биоотпадък,стъкларията и пластмасовите бутилки имат депозит,демек копуваш,отдържат ти пари и като си ги върнеш ти връщат парите.Така мисля доста от боклука може да се използва повторно!
Да ама не далеч по фьешън е да хвърлиш торбата си от джжама или да подпалиш един контейнер за хартия...ей тъй за густо да гледаш как се топи ...ами такова ни е възпитанието.И 20 завода да се построят докато не се научим да си пазим чиста страната да не хвърляме ей така боклук файда няма да има никаква!

# 51
  • Мнения: 3 091
Това е поредната кметска гениална постъпка! лесно е да прати боклука и на луната, ако желае. Нали ние, живеещите в този град, ще плащаме транспортните разходи!!!

# 52
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ето за това си заслужава карловчани или луночани не да протестират, а да си изтъргуват сделката със софийска община.

Зам. кмета на София сутринта каза "Има много политика тук".
Много е вероятно след изборите проблема да се реши изведнъж..най-вероятно от президента (струва ми се).

Иначе аз съм навита на моите 4 дка да се построи завод, само че с транспорта до Луната данък смет ще стане космически  Mr. Green

Яд ме е, че ББ е на топа на устата и всички срещу него плюват, макар че създателите на бъркотията са съвсем други.
Нима не се е знаело какъв е капацитета на сметището в Суходол?
Сигурна съм, че се е виждало и с просто око.

# 53
Ами като е такова богатство боклука, като е толкова ценен - защо искате да го нетресете на другите? Дръжте си го при вас и правете енергия от боклука  Laughing

# 54
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ами като е такова богатство боклука, като е толкова ценен - защо искате да го нетресете на другите? Дръжте си го при вас и правете енергия от боклука  Laughing

Става, но само ако се въведе жителството отново.
Да си живеят хората по местораждане, да видиш как ще се възродят малките населени места и как ще стане просторно из столицата.
Тамън ще ми е по-лесно да се науча да паркирам из ценъра  Mr. Green.

...Пълни глупости.
Проблемът е сериозен и съвсем не е работа само столичния кмет.

# 55
  • Мнения: 1 671
Воден дух, засрами се Mr. Green

Не жителството ще реши проблема на София, мисля, а далновидна политика на кмета. Проблемът със сметта не е на Бойко Борисов, той е завещание от Красивия с усмивката...


Моментът е кризисен, проблемът става национален. Цялата страна ще плати за софийския боклук.


А, Реза, не си права, че столичани плащат повече. Плащат точно толкова, колкото и хората от другите общини. Данъците, които плаща всеки гражданин, влизат в местния бюджет . А  такса смет ви е скъпа, защото такава са я направили вашите общински съветници. Всичко е въпрос на кмет и мениджмънт.

При нас парното е едно от най-скъпите в БГ, пак въпрос на мениджмънт...

# 56
  • Paradise
  • Мнения: 3 103

навсякъде, приетият боклук означава:
- строеж на завод , инсенератор
- нови работни места
- подобряване на инфраструктурата на града
- изграждане на пътища и тн
- достъп до социални и здравни услуги

само в милата ни родина приемането на боклука означава смрад и протести.
ето за това си заслужава карловчани или луночани не да протестират, а да си изтъргуват сделката със софийска община.


Лени, нека боклукът си стои в София, на карловчани или на жителите на Сусурлево не им трябва, защото така или иначе парите за инфраструктура и прочие ще потънат в нечий джоб.
Защо тогава, като е такава далавера голяма този боклук, жителите на Суходол скачат като ужилени???

И тук има една "лека" подробност - кметът, кметът на Карлово се изтъпани на екраните да заявни, че Карлово ще приеме боклука на София, а не ББ е направил заявление, че там ще се кара. И допълни, че в движение ще търси подкрепата на жителите на Карлово...
Не знам какво да търгуват карловци в този случай..
И както е писала Реза по-горе, тук вече има много политика...

Това, което си дала като пример, е добро, много добро, но, уви, неприложимо в БГ...

# 57
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
А, Реза, не си права, че столичани плащат повече.

Може и да греша, защото не съм много наясно, но данък смет не е ли процент от данъчната оценка на жилището, т.е. процент от цената му?

# 58
  • Мнения: 6 315
Реза, то е такса смет. Аз много не му хващам логиката на това кое и как се изчислява, но е страшно висока тук...

# 59
  • Мнения: 1 937
Reza e права, освен това ако не се лъжа вече е факт децентрализацията на общинските бюджети.

Защо изобщо се споменава Белгия. Блонди може да каже, как режат глави с местните данъци и такси.
Какви строги правила съществуват при събирането на боклука и колко плащаш, ако не събираш разделно и ти се наложи да изхвърляш нещо извънредно.
Извън темата, ами браво на Белгия, ама да не забравяме, че е най-осветената държава, защото Франция се чуди какво да прави с произведеното от атомната си електроцентрала, а не може да складира тока, нали! Та и с топлото може да е така, знае ли човек.

Депонирането на боклук в Карлово и Пловдив е свързано със сериозни суми и благини.
Ако имат капацитет на сметищата, що да не се възползват общините?

Освен това изрично се спомена, за какво точно количество боклук става въпрос. Не повече!
 

# 60
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://analysis.actualno.com/news_80864.html

Случайно попаднах на тази обобщаваща  статия

# 61
  • Мнения: 534
Не ми сенрави идеята да се цапа хубавия град с нашия боклук-малко ли поляни има далеч от населените места около София,та трябва да се прави боклучарник в Карлово?!  newsm11

# 62
  • Мнения: 205
Воден Дух, не бих се изненадала да се яви подобен проблем и в Пловдив. Голям град е рано или късно ще се изчерпа, а после???Когато започнат да търсят място къде да сложат ВАШИЯТ боклук каква ли песен ще запееш???


те там го складират на улицата,като минаваш през пловдив гледай да не объркаш пътя,като мен,минах през изток и що да видя,негърските гета в щати те са китка в сравнение с този квъртал,в софия такава циганска махала няма Shocked

# 63
  • Мнения: 1 756
Ами който си прави боклука - да му мисли!
Откъде накъде ще ни набутват на нас софийските боклуци (защото и в Пловдив щял да се складира)?
Нали софиянци са големи граждани, много цивилизовани, те не правят боклук, не акат, не пръцкат, нямат никакви физиологични нужди - откъде се е взел този боклук тогава, и откъде накъде ще ни го пробутват на нас?
Като е толкова безопасен боклука и толкова екологично чист бъдещия завод за преработката му - направете си го в центъра на София  Simple Smile
Да с тази малка инак подробност, ГОРЕСПОМЕНАТА, в София отдавна не живеят софиянци те на пръсти се броят в сравнение с процента хора от провинцията
 Peace

# 64
  • Мнения: 5 539
Ами който си прави боклука - да му мисли!
Откъде накъде ще ни набутват на нас софийските боклуци (защото и в Пловдив щял да се складира)?
Нали софиянци са големи граждани, много цивилизовани, те не правят боклук, не акат, не пръцкат, нямат никакви физиологични нужди - откъде се е взел този боклук тогава, и откъде накъде ще ни го пробутват на нас?
Като е толкова безопасен боклука и толкова екологично чист бъдещия завод за преработката му - направете си го в центъра на София  Simple Smile
Да с тази малка инак подробност, ГОРЕСПОМЕНАТА, в София отдавна не живеят софиянци те на пръсти се броят в сравнение с процента хора от провинцията
 Peace
И какво - хората от провинцията да си събират боклука в торбички и като се прибират по родните места през уикенда, да си го хвърлят там?! hahaha
Проблемът няма връзка с това кой е първо поколение столичанин и кой е кореняк, не разбрахте ли?

# 65
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Проблемът няма връзка с това кой е първо поколение столичанин и кой е кореняк, не разбрахте ли?

О, не.
Проблемът с количеството боклук на столицата няма абсолютно нищо общо със стремглавото нарастване на населението и.
В никакъв случай!

# 66
  • Мнения: 5 539
Искаш да кажеш, че решението е в това да се прави по-малко боклук ли? За Бога, братя, ...

# 67
  • Мнения: 1 216
Проблемът няма връзка с това кой е първо поколение столичанин и кой е кореняк, не разбрахте ли?

О, не.
Проблемът с количеството боклук на столицата няма абсолютно нищо общо със стремглавото нарастване на населението и.
В никакъв случай!

Увеличаването на населението на един град предполага и акумулиране на повече средства от Общината от живущите там. Няма значение о от село, гара или паланка идват. Има си прости механизми, чрез които да се събират средства чрез данъци, такси. А  населението на София не се увеличва от вчера. Отдавна би трябвало да са събрани/намерени парите за Завод за преработка/ изгаряне или там каквото/. Защо не се планират нещата предварително е друг въпрос...

Последна редакция: сб, 14 окт 2006, 01:21 от LiveJazz

# 68
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Само вдигате джангър в тая тема...

Няма да ви убеждавам в нечия правота или неправда...
Само ще ви кажа, че... Данък сгради и ТАКСА СМЕТ (ДАНЪК е нещо безвъзмездно, което даваш на държавата, а ТАКСА е нещо, срещу което получаваш услуга) се събират на база на ИМОТ и неговата данъчна оценка... Данъчните оценки в София не са по-високи от още 7 или 8 града в страната, които са от І-ви функционален тип... Така че, плащането е абсолютно еднакво... Различното е, че в тоя голям град има мноооого повече имоти... Съответно, събраните такси, като абсолютна сума, са повече...
В един апартамент обаче може да живее един човек, може и да живеят осем маймуни, таксата смет е все една и съща... Въпреки че, "произвежданото" количество боклук е осем пъти повече... Ама така е, управниците, които са сътворили този гениализъм, сами сме си ги избрали...




П.С. А да, и стига сте рИвали, че много хора били идвали от не знам си къде си... Нали знаете, на който не му изнася - сам се изнася...

# 69
  • София
  • Мнения: 2 623
Подкрепям казаното от Експрес ! Аз от кога водя спорове с познати и приятели, че такаса смет трябва да се налага на глава от населението, защото не квадратурата на апартамента произвежда боклука, а всяка човекоединица и въпреки, че ще бъде в мой ущърб приемането на нов закон, съм съгласна да бъде така. Ако събраните пари след това отиват по предназначение, а не потъват в нечии джобове ще има доооооста средства. В момента се събират такси точно едно към гьотере. Нашето домакинство от 4 човека заплащаме толкова данък смет колкото съседката, която живее сама - редно ли е това ? Колко боклук произвежда тя и колко ние четиримата ? Не вярвам тези от които зависи промяната в закона да са толкова по-тъпи от нас, че не го разбират  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт