Нашите цветя - обща тема 9

  • 29 437
  • 741
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 917
Mikkey, разкошни фрезии, много нежни и красиви Two Hearts!
Софтклик, страхотни дипладении, толкова кичести и с лъскави листа, като цъфне и бялата да ни я покажеш Simple Smile!
Бубе, направо ти завидях за тази прекрасна Латинка, от семената, които ми прати Бисето, нищо не стана- 1 месец ги чаках и не поникнаха. Направо ви се възхищавам, при мен не се получава.
Данилу, това каменно цвете ли е ? Много красив цвят- не съм виждала такъв!

# 316
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 766
Natt*, точно... Глоксиния. Купих я за малко пари в един супермаркет. А тя такава красавица се оказа. Цъфти вече втора година.

# 317
  • Мнения: 502
Ооо, Данилу, прекрасна е глоксинията. Майка ми онзи ден ми пусна муха с нейните, та ще се пробвам. Тук не съм гледала, ще видим.
Нат, латинките поникнаха много бързо, но общо взето нямам някакви впечатляващи успехи със семената. Около 30% успеваемост, а може и по-малко да е, че едни мижави ми приличат повече на трева, отколкото на цвете Grinning
Доколкото разбрах от четене, светлина, топлина и/или подхранване липсват в тези случаи.
Работата е там, че не и липсват точно тези неща. Даже днес четох, че именно при силно слънце се завивали листата. Преместих я, дано се оправи. Твоите са страхотни Flowers Hibiscus

# 318
  • София
  • Мнения: 3 036

От миналата година съм се настроила за дихондра. Сега умувам къде да я сложа, казаха ми да не е на слънце, много избелявали листата. Моля ви за съвет, защото нямам много доверие на това, което казват продавачите
Точно обратното,трябва да е на слънце ,иначе ще се изгуби сребристото по листата.
Ако сложиш по-дълго ластунче в друга саксия и малко пръст отгоре,то ще се хване и ще имаш още едно растение

# 319
  • Мнения: 5 258
Еве, съжалявам за ружата. Бих ти правила отново, ако има бебета.

# 320
  • Мнения: X
Работата е там, че не и липсват точно тези неща. Даже днес четох, че именно при силно слънце се завивали листата. Преместих я, дано се оправи. Твоите са страхотни Flowers Hibiscus

Хм. При мен листа не са се завивали на слънце, а тук от десетина дни пече та не се трае. На южен балкон са.
Още една купих днес, бяла. Всъщност леко розовее.

# 321
  • Мнения: 1 992
Здравейте, трябва да купя цвете за подарък. Иска ми се да е някаква стайно, цъфтящо и...лесно за отглеждане. Бях днес в Хоум макс, в Бриколаж, но нищо не харесах. Всъщност харесах - жасмин, но прочетох, че било много капризно. Искаше ми се някакво интересно цвете, а не букет, но и не искам да ангажирам жената да му робува. Има ли въобще такова цвете? Изключвам каланхое, търся нещо по-големичко 🤔

# 322
  • Мнения: 3 417
Здравейте, трябва да купя цвете за подарък. Иска ми се да е някаква стайно, цъфтящо и...лесно за отглеждане. Бях днес в Хоум макс, в Бриколаж, но нищо не харесах. Всъщност харесах - жасмин, но прочетох, че било много капризно. Искаше ми се някакво интересно цвете, а не букет, но и не искам да ангажирам жената да му робува. Има ли въобще такова цвете? Изключвам каланхое, търся нещо по-големичко 🤔
Моят жасмин - два . Засега са читави и не са капризни хич
Тези от Лидл пък и обилно цъфти . Поливам и с пулверизатор там пръскам . Това е.
За три месеца някъде е жив и здрав
Вторият жасмин е поръчан от сайт .
Купете някой кактус или сукулент - те май не са капризни толкова

# 323
# 324
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 766
Купих си най- после божур. Уррррааааа... След първият бял, този е наситено червен. Два месеца, че и отгоре го търся. И днес, ей тъй най- случайно, зяпам на пазара и продавачът ме пита, дали търся нещо специално. Ми търся, викам, ама едва ли ще го имате. И хоп, два божура. Ако бяха два различни цвята щях и двата да ги взема...

# 325
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 234
Sunny29, много хубави лилии! Какво ги правиш зимата и колко е голяма саксията? Аз искам още лилии, но няма място, та питам...  Satisfied

Здравейте, трябва да купя цвете за подарък. Иска ми се да е някаква стайно, цъфтящо и...лесно за отглеждане.
Спатифилум, много е елегантен, цъфти с месеци, търпи като го забравиш.



Айде и у нас рози

Скрит текст:
         

Напръсниците тръгнаха



Мак с минион за сравнение



Мак и здравец



И клематис с минион Smiley



Това клематисче нещо се сгръчка, чудя се дали е студ или недополиване Thinking



Кривият божур цъфна пръв



Калифорниецът вече е в два тона

# 326
  • Мнения: 15 049
Ефи, на сестра ми са. Не знам какво ги прави. Саксията е около 20 литра.

# 327
  • Мнения: 2 917
Съни, много са красиви водните лилии!
Ефи, разкошна ти е градината, цветята са ти прекрасни, а миньоните са големи сладурковци Simple Smile! Направо се възхищавам на мацките с градини, от къде намирате време и сили да ги поддържате !?
Аз докато измия и двете тераси, первазите, полея и почистя цветята и съм гроги.

# 328
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 234
Направо се възхищавам на мацките с градини, от къде намирате време и сили да ги поддържате !?
ММ върши повечето неща, той може да се занимава дълго навън, аз се уморявам да коленича и върша малко по малко на порции. Но много обичам да поливам, към 3 часа отиват при мене, той го прави за по-късо време, но все пак докато се разгъне маркуча, после индивидуално внимание на растенийцата, кафенце пауза, времето върви. Онзи ден започнах в 19ч и докато се стъмни, накрая вече не се виждаше какво къде е, а у нас в тревата растат неща и трябва да се гледа къде се стъпва. ММ започна да ми тегли маркуча накрая уж го прибира Smile Обичам да търкалям и механичната тревокосачка на ливадката до улицата, много е клюкарско, гледам какво правят съседите, въобще като се забавлява човек и работата спори Sweat Smile

Да споделя колко много са пораснали летящите чинии, зимата бяха три листенца като монетки от 5ст, но нещо май почвата им обедня, та ги храних, да видим. Почна да се образува стъбло вече. На един пазар гледах хора продаваха едно към 30см високо за 3 кинта, зачудих се защо толкова евтино, а те сигурно са се уплашили че така бързо расте, до нова година като нищо ще е по-голямо от елхата 🤣


И последното адениумче поникна, ще опитам да не ги уморя тука, един стрък нещо е заминал, но засега има няколко резервни. Леко са им покафенели стъблата, надявам се това да е защото оформят стъбло, а не защото са се сготвили и те Open Mouth



Розова и лилава лавандула

 

# 329
  • Мнения: 4 315
Здравейте,
търся името на храст,който цъфти точно по тов авреме в жълто и ухае  направо омайващо.Сладникаво.Сега по магистралата за морето,след Стара Загора е на тумби.Нямаше как да снимам от мотора,обаче всяка година си казвам,че ще го намеря да си го сея и не искам пак да изпускам момента.

Общи условия

Активация на акаунт