Нашите цветя - обща тема 9

  • 29 131
  • 741
  •   1
Отговори
# 465
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Виж, това не се сетих да направя.. Всичките ли са ти заразени? Нека и момичетата кажат, ако някой я е преборил все пак...

# 466
  • Мнения: 5 594
Не видях по другите, ама и не търсих много внимателно.
Проблем ми е химията и веднага се разделих с двата храста салвия и едно калибрахое. Ако се наложи ще хвърлям, а тъкмо стана красиво.
Снимах ги преди седмица. Сега маргаритката разтвори пъпки, карамфилчето и то отвори една...










И да ви покажа тези гигантски домашни ягоди. Не бяха само три. Grinning като ябълки.

Последна редакция: нд, 20 юни 2021, 22:35 от NOVA NADEJDA

# 467
  • In transit
  • Мнения: 11 706
Брех и на салвията ли налитат памуклийките? Сакън! Иначе и аз като Алекс съм обезсърчена от тая напаст, аз поне и с химия не успявам да я ликвидирам.
При мен само дипладенията и пахистахиста ми си харесват. Тази година се въздържах да купувам нови дипладении по тази причина, само пари давам и после ми се къса сърцето. А толкова ги харесвам. Sad

# 468
  • Мнения: 6 916
И аз се простих със здрвеца си. Бяха го нападнали едни гадинки, около него имаше изтекла някаква лепкава течност. Пробвах да го пръскам с препарат за миене на съдове, разреден с вода, никакъв ефект. Опитах и с фасове от цигари, накиснах ги във вряла вода и като се охлади, напръсках. Пак нищо. И просто го изхвърлих, за да не тръгне и по другите ми цветя.

# 469
  • Мнения: 2 621

Здравейте подариха ми това цвете за балкона, някой знае ли как се казва и спецификите за отглеждането му. 😍

# 470
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
далия=гергина Simple Smile
издържа на пряко слънце. поливай когато листата омекнат, но
не се престаравай с поливането - има клубени и могат да изгният.
махай прецъфтелите цветове за да се развиват новите. ако забравш да ги махнеш ще си имаш семена за догодина.
предполагам твоето е саксийно = до 40см височина, но пак е добре да пресадиш в малко по-голяма саксия от тази, която ми се струва, че виждам под листата.

# 471
  • Мнения: 2 621
Кога се пресажда? И мога ли да го прибера в къщи ако ни няма за известно време у дома, че с тия бури не ми се рискува? 😁
далия=гергина Simple Smile
издържа на пряко слънце. поливай когато листата омекнат, но
не се престаравай с поливането - има клубени и могат да изгният.
махай прецъфтелите цветове за да се развиват новите. ако забравш да ги махнеш ще си имаш семена за догодина.
предполагам твоето е саксийно = до 40см височина, но пак е добре да пресадиш в малко по-голяма саксия от тази, която ми се струва, че виждам под листата.

# 472
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
тя е градинско растение, няма да издържи вътре.
може да се пресади веднага. то на практика не е пресаждане, а премествне в по-голяма саксия, без разбутване на корените.

# 473
  • Карлово
  • Мнения: 4 572
Не видях по другите, ама и не търсих много внимателно.



Toва еделвайс ли е? Много красив.

Хубави цветя имаш. Може и да не е памуклийка напастта, която ти е ликвидирала калибрахлоето.

Наблюдавай ги по-прецизно. Дано им се размине.

Аз, наплашена от памуклийката, щях да изхвърля едно сакъзче, отделих го, напръсках го, но му се размина. Не беше тази гад.

# 474
  • Мнения: 5 594
Култивиран еделвайс. От скоро ми е, дано оцелее. Казаха ми, че е студоустойчиво.
 Един човек продаваше + други прекрасни и евтини цветя в Банкя на пазара.

# 475
  • Карлово
  • Мнения: 4 572
Стискам палци да оцелее. Голям сладур е. По градините  в Банско съм виждала. Бях се замислила да си потърся, но не съм сигурна дали ще му създам добри условия.

# 476
  • Мнения: 5 594
Каза човека, че обича слънце. Затова го взех. А и цената беше пет лева, къде не отишли, а е голямо развито растение с много цвят
И газанията отвори цвят

# 477
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 770
NOVA NADEJDA, цветята ти са като по учебник! Simple Smile

# 478
  • Мнения: X
NOVA NADEJDA, еделвайса не трябва да се тори, полива се много рядко. Цъфти и през зимата. В Германия ги има много по дворовете или поне около нас. Трябва да се поддържа на малки туфи. Ако искаш преведе си оттук с Гугъл преводач, ако не знаеш немски разбира се. От Pflanzung und Pflege нататък пише как се отглежда.

https://www.google.de/amp/s/www.mein-schoener-garten.de/pflanzen … s/edelweiss%3famp

Малките карамфил и издържат ли зимата навън? Гледах преди малко в супера много красиви червени със страхотна червена кашпа, но не ги знам дали оцеляват, а ми писна зимата да хвърлям цветя. Нямам къде да ги събера всичките вътре, а и от парното стават много зле цъфтящите.

# 479
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 684
Моите памуклийки изчезнаха. Пръсках с един препарат против мравки и други пълзящи насекоми. Изчезнаха от миналата година. Бях изолирала китката. Тази година гледам няма нищо.

Общи условия

Активация на акаунт