Нашите цветя - обща тема 9

  • 29 377
  • 741
  •   2
Отговори
# 480
  • In transit
  • Мнения: 11 825
Данилу, може да му напишеш името на препарата?

# 481
  • Мнения: 3 558
Софт, моите карамфилчета не издържаха меката малтийска зима. Почти до януари цъфтяха и след това започнаха да съхнат. Но причината може да е в мен.

# 482
  • Мнения: 5 676
Моите три карамфила в тройна саксия оцеляха зимата но още не са добре цъфнали. Имат пъпки но беше студено.
Оцеля и калуната и теменужките.
За открита тераса в София става дума.

# 483
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 743
Данилу, може да му напишеш името на препарата?
ще направя снимка. Но не знам дали го има в България. Навън са 40°С. Малко по-късно, като захлади,ще отида до гаража да го щракна.
Ето го.




Съставки.

Последна редакция: вт, 22 юни 2021, 19:02 от danilu

# 484
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 813
Понеже е извън темата.

Скрит текст:
danilu , днес и в БГ не се диша.

# 485
  • Мнения: 3 417
Аз търсих в една агроаптека Биокил и не открих . Сега ще се наложи май да го поръчам .
Някакви лепенки накупих . Но май няма да свършат работа .
Предлагаха ми нещо  в аерозолна опаковка - но имам алергии и отказах.

# 486
  • Мнения: 580
Някой може ли да ми каже какво е това цвете? Видях го при преминаване през една поляна в града. Мисля си че от съседните къщи са чистили дворовете си и са го хвърлили там.


# 487
  • Мнения: 3 417
Това е диво растение . Сещала съм го в полето като дете.
Ухае приятно - май баба му казваше див боб

# 488
  • Мнения: 7 057
Това е диво растение . Сещала съм го в полето като дете.
Ухае приятно - май баба му казваше див боб

На мен ми прилича на див грах.

# 489
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 996
Някой може ли да ми каже какво е това цвете? Видях го при преминаване през една поляна в града. Мисля си че от съседните къщи са чистили дворовете си и са го хвърлили там.



Lathyrus (latifolius или odoratus).

# 490
  • Мнения: 3 417
Това е диво растение . Сещала съм го в полето като дете.
Ухае приятно - май баба му казваше див боб

На мен ми прилича на див грах.
Да див грах е . Коригирам се .

# 491
  • Мнения: 580
Благодаря много!

# 492
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
NOVA NADEJDA, много интересен избор цветя, калибрахоетата са изключително красивички в тия цветове и така кичесто цъфтят! Two Hearts Ягодите специален сорт ли са такива огромни, американски размер Smile 

Вечерната иглика почна да цъфти и у нас, семенца си бяхме събрали преди време от един паркинг, растеше в края на асфалта, и от тогава се самонасажда. Питомна взех веднъж, но не бях доволна, едни дребни излязоха, дивото има по-пищни цветове.



И от мен грахчета, изпуснах ги и не ги закачих да се катерят като бяха мънички, сега някои са се кльопнали в тревата, а са много крехки за пипане.

 

 

Червените божури прецъфтяха, но розовият е още свежар, брули го дъжд малко и беше се кльопнал съвсем до земята. Телефонът ми обаче има проблем с червения цвят Rolling Eyes 
Скрит текст:
 

Пак рози, скривам ги Smile 
Скрит текст:
     

# 493
  • Мнения: 3 773
Ето малко мушкате на красота ... и още нещо Simple Smile
Тези кученца НАЙ - НАКРАЯ цъфнаха - са от разсада, който правих. И малко зокум се вижда, и той цъфти!


Мушкато, мушкати!!!
Рязменям за бяло Hug или лилаво Hug










И едни Гербери, които приятелка ми подари пролетта. До тях едни “спасени” вчера от Практикер ...

# 494
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
Лимоновите кученца са много готини Hug Heartbeat А какво е нещо като сукулент се вижда вляво до мушкатите накрая? Не е ли стайно?

Общи условия

Активация на акаунт