ОСМИ клас 2020/2021 - Време не остана до финала, и осмокласната година - отлетяла!

  • 28 327
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Честито на рожденици и абитуриенти! Да са здрави и да сбъдват мечтите си.
От снимките мернах само изящната абитуриентка на Дидия и момчето на Denyil.
Страхотни деца са и двамата Heart

При нас има едно голямо отпускане, едва я карам да се прибере и да поучи малко. Може по цял ден да митка с приятели. Ще трябва да се понапъне поне до 15-ти, да мине класното по МАТ. По БЕЛ нямало да има такова. Странно решение на преподавателя, особено на фона на тази никаква и отпусната учебна година. Но каквото-такова.

Последна редакция: ср, 26 май 2021, 10:24 от Анонимен

# 46
  • Мнения: 7 383
И аз боксувам с мамата! Вчера цял ден ме изхвърля! Така,че с малко закъснение - ЧЕСТИТА ДА Е НИЯ! Здраве,късмет,много обич да има в живота и.Да мечтае и да постига всичките си мечти! Flowers Four Leaf Clover
                       Мира нямах да се върне абитуриентката,а то.....страшен късмет.Братовчед и също е абитуриент.Срещнали се още на площада,а след това са били в един и същи бар.Та младежът я е доставил в къщи в ранни зори. Yum Притеснявах се,защото не пуснаха гаджето и все треперех как ще се прибере,а то...всяко зло за добро.

# 47
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Jasmin tea, я кажи кога е класното по МАТ, че аз и това не знам🤗 Вчера реших да питам на посоки да видя дали следи материала, вдъхнови се на ортоцентър при вписани или описани фигури, проверих и има такъв урок😉 По БЕЛ  нещо ми спомена за контролно след края на раздела(който и да е този раздел).

# 48
  • Мнения: X
Не знам кога е, но до средата на юни си мисля, че все ще има такова. Thinking

# 49
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Не знам кога е, но до средата на юни си мисля, че все ще има такова. Thinking
    Нали знаеш, че пак са със заместници за малко.

# 50
  • Мнения: 6 925
На сайта на всяко училище трябва да има график на класни и контролни. Вижте там, въпреки, че ще е само за ориентир, защото моя опит от 2-те ни училища показва, че не всички учители спазват графика си.

# 51
  • Мнения: 4 967
Да е жива и здрава Ния! Поздрави на патерица!

# 52
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Бърз запис!

Да е здрава и щастлива Ния! Да е щура и все така ученолюбива!

# 53
  • Мнения: 447
Вчера ми попадна рекламата на лагер в село Мийковци до нас, към Детски университет. Моя е много надъхан да ходи на електроника и роботика юли месец
Доня, дай инфо, моля Simple Smile
Имате ли идеи за летен лагер на наборчетата?

Последна редакция: ср, 26 май 2021, 11:56 от citron

# 54
  • София
  • Мнения: 3 561
Днес е минало класното по БЕЛ - есе на тема "Аз съм човек и нищо човешко не ми е чуждо" по мотиви от Декамерон. Написал е страница и половина голям формат. Очаква да го санкционира, защото не е спазил изискването за минимум 2 страници. Предвид, че ще е първото есе, което е писал напълно сам, очаква 4. Като знам колко никак не се готви, всичко над 3 го приемам за геройство...

# 55
  • София
  • Мнения: 7 190
Как може да има изискване за брой страници при ръкописен текст...🙄

# 56
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Вчера ми попадна рекламата на лагер в село Мийковци до нас, към Детски университет. Моя е много надъхан да ходи на електроника и роботика юли месец
Доня, дай инфо, моля Simple Smile
Имате ли идеи за летен лагер на наборчетата?
Я да видим ще стане ли слагането на линк https://uni4kids.bg/summer-academies/
Има най-различни лагери - биология, физика, химия, роботика, опити. Преподават им професори от СУ и други. Хубаво звучи и цената за мен е приемлива.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 561
Как може да има изискване за брой страници при ръкописен текст...🙄
А де? Винаги съм смятала, че правилното изискване е за брой думи... Само че тази година като пробвах да направя матурата по БЕЛ се оказа, че и там изискването е в брой страници, но е заложен само максимален обем - до 4 страници голям формат...
Още по-безумното за мен е, че в съвременния свят най-важно е да можеш да се аргументираш кратко и ясно, а не да разтягаш локуми...
Хем му казах да не мисли за обема, а да създаде завършен текст - с подходящо начало и край. Той се разписал накрая и съответно не му стигнало времето да го завърши подходящо. Но за мен е важното, че в крайна сметка е "счупил гипса" и е писал.

# 58
  • Мнения: 2 208
Вчера ми попадна рекламата на лагер в село Мийковци до нас, към Детски университет. Моя е много надъхан да ходи на електроника и роботика юли месец
Доня, дай инфо, моля Simple Smile
Имате ли идеи за летен лагер на наборчетата?
Като гледам академията по роботика се води от двама от преподавателите в ТУЕС Simple Smile

Доня, много благодаря за линка! Малката определено ще има полза от някои предложения.

# 59
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Хубави предложения,  нали? Аз бих го пуснала на всички,  че и аз бих ходила ! 🤣

Общи условия

Активация на акаунт