ОСМИ клас 2020/2021 - Време не остана до финала, и осмокласната година - отлетяла!

  • 28 393
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6 958
Нямам причини да ви лъжа или да си измислям, че тя е доволна.

Последна редакция: вт, 08 юни 2021, 18:10 от Maria 007

# 706
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Какъв красив зелен пейзаж сте изрисували!
Нашето Школо е като лунапарк 😂 Цветове да ти види окото. Шаренко, та дрънка 😁

# 707
  • Мнения: 6 641
Много харесвам синьо и зелено🙂
Ния е шампионка👍❤
То и затова Жуже беше зелен🙂

# 708
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
То при такова старателно и ученолюбиво момиче, остана и пейзажа да е пъстър и някоя учителка да не е доволна, или да се заяжда.
Стиви също си харесва учителите.

# 709
  • Мнения: 3 491
Много е хубаво да си харесваш учителите.
Сега си давам сметка, че моето отношение към учителите е било по-скоро емоционално, а не рационално - не съм отчитала много знанията, които придобивам в училище. Не си спомням да не съм харесвала някого заради някакви обективни критерии. По-скоро ми е било важно да ми е интересен и любопитен като човек, да има готино излъчване. Най-много харесвах историчката, но не заради интерес към предмета, който преподава и заради натрупаните знания.  Имаше страхотно меко излъчване, държеше се приятелски към нас, изпитваше ни на въпроси по събития /да разсъждаваме по уроците от дадено събитие/, а не на дати и на фактология. Но най-вече си спомням, че винаги беше усмихната и блага.

# 710
  • Мнения: 6 958
Аманда, интересното е, че вашата историчка все още преподава и е много любима и сега. Явно за толкова години не й е омръзнало да преподава с желание и буди интерес у децата. Ния нямаше късмета да бъде при нея. А внучката й е 7 клас и освен блестяща на оли история, страхотен математик с много добри резултати по състезания е и изключително грациозна балеринка.

# 711
  • София
  • Мнения: 3 582
Аз много харесвах моята класна - уникална математичка и планинар. Всяка година поне по веднъж ни водеше да качваме някой връх.
По БЕЛ винаги съм попадала на разкошни учители. Не преподаваха сух материал, а разни трикове как да пишем правилно.

# 712
  • Мнения: 3 491
Мария, ех, че хубаво... Ама тя си е същата, преди пет години дойде на срещата.

# 713
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Ние по английски,  един път седмично водихме касети с песни, които слушахме, учителката вадеше текста на дъската и го учихме. И си попявахме. Обожавах учителките си по биология,  история,  физика и психология. По история ние учениците преподавахме от време на време. На мен ми се падна войната между Севера и Юга в Америка и отмяна на робството. Точно тогава бях прочела няколко пъти "Отнесени от вихъра ", правихме викторини. По физика си говорихме за пътуване във времето,  паралелни светове,  черни дупки, ефекта на пеперудата и др. Най-страшна ми се струваше химичката,  която в последствие виждах в града и толкова сърдечно ми се радваше. Хубави учители имах.

# 714
  • Мнения: 3 934
Добър вечер,
не съм се изгубила, просто рязко ми се смениха приоритетите и младежът временно е на самотек Simple Smile
Време до ваканцията не остана и толкова бърза да дойде, че аха да се прецака сам на класната.
На фона на целия си мързел мъкне 5-ците на килограм, зор за 6 не си дава, но вече нямам сили да опявам, мрънкам и подканям. Направил невероятно фундаментално откритие - ако слуша в часовете запомня всичко, после пише домашните за 30 мин и хооп готов. Така ама в училището изискванията са по-високи и си трябва учене за 6

# 715
  • Мнения: 48 224
Подхванали сте учители.... единствената учителка, към която цялото семейство имаме непоносимост, и тя към нас, от старото училище, се е преместила в новото ни...колко е малък света! Много неприятно ни стана. За съжаление.

# 716
  • София
  • Мнения: 7 213
Хепи, за кого става въпрос?

# 717
  • Мнения: X
Много харесвам синьо и зелено🙂
И аз❤
Този срок обаче виждам и доста жълто при нас.
Добре, че червеното липсва засега, но с този пубертет нищо не се знае, в момента е жадна за излизания и е като отвързана.
Хайде, добро утро!

# 718
  • София
  • Мнения: 7 213
Една идея се успокоявам като ви чета. Като изключим малкото деца тук, които подхождат максимално отговорно, явно има някаква закономерност и в осми клас се наблюдава известно отпускане. Дано да е временно явление, че ми е леко трудно да го преглътна. Като ученичка надали съм имала повече от 10-15 петици сборно за периода от 4-ти до 11-ти клас. Та с ръка на сърцето и този модел оценка много не харесвам. Ама то си е мой проблем явно.

# 719
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Стига де, децата ви с малко усилия имат успех 5.50 и нагоре. На моя му коства много работа и упражнения за добри резултати. И аз учех много добре още в час, внимават, пишех. Моя кой знае къде лети в часовете. Отнесени работа 🙄

Общи условия

Активация на акаунт